Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 01.07.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Имало и добри групи тука...нови  
Автор Nickname (God)
Публикувано10.12.01 03:45



...ама ги крият и свирят кавъри...

Та от много чудене, накрая никъде не отидох на 8 декември. Обаче всяко зло за добро! Даже за много добро! :)))
Знаехме с няколко приятели, че ще свирят разни групи в Мензата в Ректората и решихме да види, к'ва ли ще е тая "простотия"... Групите бяха Гранолом, Серпънт, Харт ъф Стоун и Ян Бибиян! В този ред.
Саундът беше ужасен с изключение на третите. Като цяло всички свиреха кавъри, с малки изключения.
Първите две (втората беше първата, но с женски вокали и друг барабанист :))) не бяха нещо особено - свириха Warlock, Manowar, Grave Digger, Twisted Sister, DIO (явно всеобщ любимец), Purple. Ей такива работи. Ако не друго, имаха желание (това се отнася за всичките групи, де). А и условията, при които свириха бяха ужасни дори и за България. А и за без пари толкова. :)))
Третите и четвъртите пък бяха с общ барабанист :))) И определено по-добри от първите две. Я, първо за четвъртите да кажа!
Четвъртата беше само с една китара (останалите бяха с по две). Но за сметка на това китаристка. :))) И то доста добра! Вярно, че прекаляваше малко с дабълхендите :)) Ама, кой за квото учил! :) Та тия свириха DIO, Black Sabbath (s DIO), Helloween, Maiden, Guano Apes, Judas. Доста добре се представиха, особено китаристката и барабаниста, за който ще стане дума и по-долу. Лошото е, че звукът беше много зле и при тях и не можаха да подкарат синта, който всъщност не знам за какво точно им трябваше. :)))

И сега третите - Харт Оф Стоун! Е тия направо ме забиха в земята. Барабанистът, който свири и в 4-тата група (не знам коя му е титулярна), направо беше като шевна машина. Постоянно две каси (по точно два педала за каси), докато свиреше и в двете групи. Китаристите също бяха много добри. Но на мен нали ми трябват барабанист и вокали. Най-много се впечатлих от тях двамата! Та за вокала... Такова пеене не знам дали съм чувал. Още по-малко на живо. Свириха Purple (2 песни с Гилън), DIO, Rainbow (с ДИО), Whitesnake, Maiden (с Дикинсън) i Metallica. Първите 5 песни бяха сред най-яките на съответните групи! Та, тоя човек, на абсолютно всяка от седемте песни, пееше ако не по-добре, в никакъв случай не и по-зле от оригиналните вокалисти. И то на живо! Определено от Ковърдейл в момента по-добре :)), ама ми се струва, че от всички по-добре! Все пак те са няколко човека, а той ги докарваше всичките и то страшно добре! Интересно как, но и звукът докато свириха тия момчета беше доста по-добър от на останалите! Бих казал, че по-добри изпълнения на кавъри от техните, не съм чувал досега! Нали изсвириха и култовото соло на Highway Star :))) Но вокалът определено заби всички! Май беше прекалено добър! :))) И заедно с барабаниста много RULES! :))
Та така за моя 8 декември! :)))
Дано и вашите да са били поне толкова яки! Нищо, че тук май няма нито един студент! :))) Ако не се лъжа! :)



Тема Re: Имало и добри групи тука...нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано10.12.01 14:54



а бе Гранолом не бяха с вокалистка. :)) За сметка на това в братската им група Серпънт се изявяваха цели три :)))) А не съм гледал нищо, щото телевизия не гледам...
Ами не беше организирано от тия деца дето казваш, ама не помня и от кой беше :))
Политическият бийт рок сигурно ще е много як! От сега го усещам :)))

И кво ся? На килима нищо му няма! :)))
Не съм казал, че не слушам CDr-и, а че не си купувам :)) Има мъничка разлика :)))
Сега ще ме накараш да ги намеря, само за да ти докажа, че мога :)))

И да действаш с перуката! Че губим ценно време :)))



Тема ...карай да върви и това е рокнови [re: Nickname]  
АвторBиk (Нерегистриран)
Публикувано10.12.01 15:09



Добре Ник, като гледам как си се впечатлил от юнаците с Каменни сърца, освен да те попитам как си изпяха техните си парчета, ако е имало такива. Аз ще се отддам на групата Лора в ОШипка на 13-ти... ей тази група ми е доста любима сега...и изненада фронтмена е крехкото създание с божествено гърло Лора...удрят алтърнатив рок...Освен това скоро проверих на 7-ми, всъщност моят осми беше 7-ми, та бирата пак си е по 1 лев, а входът е все още 2 лева...
Вик



Тема Re: ...карай да върви и това е рокнови [re: Bиk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано10.12.01 18:49



Не свириха техни - нали писах :)))
Аз се впечатлих от изпълненията, не от нещо друго. Просто Харт Ъф Стоун бяха мноооооооого добри! Между другото те твърдяха, че свирят заедно от 3 седмици!!!



Тема Re: Имало и добри групи тука...нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано10.12.01 19:02



ami nickname,probvay se da otkriesh MOGOLLAR

no ITSO PETROV I VEZNI ot 68,kude ste gi namerish??nikude :))

pochnah da otdelyam i stotinki za perukata
mozhe bi skoro...
i ty pochvay da subirash kintos!!!


PUNK'S NOT DREAD!
http://mail.dir.bg/~lavrentiiberia/CDrporuchky.txt
Contact:098439532


Тема Re: Имало и добри групи тука...нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано10.12.01 19:33



Почвам! :)))



Тема Re: Имало и добри групи тука...нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано11.12.01 01:40



aide i keep me updated


PUNK'S NOT DREAD!
http://mail.dir.bg/~lavrentiiberia/CDrporuchky.txt
Contact:098439532


Тема Re: ...карай да върви и това е рокнови [re: Nickname]  
АвторVik (Нерегистриран)
Публикувано11.12.01 13:38



OK ne se vpriagai - prosto reshih che ne vsichki bandi sa svirili samo cavari. A grupata Lora chuval li si gi
Vik



Тема Re: ...карай да върви и това е рокнови [re: Vik]  
Автор Nickname (God)
Публикувано11.12.01 23:40



не съм ги чувал Лора
ама не се впрягам изобщо - това откъде го измисли за впрягането :))



Тема ми то...нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано15.12.01 04:13



на MOGOLLAR има няколкостотин парчета само на AudioGalaxy!
Само дето се засилих да ги търся :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.