Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 25.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТ  
Автор KBD (участник)
Публикувано16.01.15 10:19



http://novanews.bg/news/view/2015/01/15/98610/%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F/

Провеждат си хората анкети. Не казвам, че не са прави, но освен глобите, камерите и акциите на КАТ трябва да се преразгледат и малоумно поставените по пътищата ограничения.
Държавата ще печели от глоби - добре, но трябва ли на шестлентово шосе с междинна мантинела ( по три ленти на посока ) да се слага ограничение 50 км/ч ( Виж Алея Яворов ) или на междуградски път извън населените места 50-60 км/ч ( пътя за Драгоман близо до Божурище )
Това си е терор от страна на КАТ и създава потенциал за злоупотреби.



Няма невъзможни неща, но каква е цената ???

Редактирано от KBD на 16.01.15 10:19.



Тема Re: ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТнови [re: KBD]  
Автор ShokoLaDi (със стафидки)
Публикувано25.01.15 21:13



А как иначе ще се издържат служителите на КАТ? На мен ми омръзна да ме рекетират и за това сега карам като пенсионер, но и това не е вариант. Омръзва.



Тема Re: ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТнови [re: ShokoLaDi]  
Автор KBD (участник)
Публикувано26.01.15 09:32



Проблема е, че за всяка нормална кола 60 км/ч е най-ниската възможност за нормално каране в града на 4-та. С техните идиотски ограничения ме карат да превключвам на 3-та непрекъснато дори на малкото градски магистрали. Да не говорим, че само на Цариградско може да се кара на 5-та.
Не говоря за пиковите часове и задръстванията - тогава е ясно, че няма как.
Не говоря и за дъжд, мъгла и непочистени улици - не съм ненормален.
Но при нормално време, сух път и нормален трафик има участъци, където след ремонтите е възможна и по-висока скорост и нормално шофиране.
Колите в тези условия спират достатъчно бързо за да може да се кара нормално.
Само, че разни "умници" и КАТ-аджии продължават да слагат идиотските си ограничения, като че ли всички карат Москвичи и Жигулки.

Няма невъзможни неща, но каква е цената ???


Тема Re: ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТнови [re: KBD]  
Автор ShokoLaDi (със стафидки)
Публикувано27.01.15 01:34



Почти всичко в България е така създадено, че да пречи и да е неудобно, но не и да полезно и улесняващо. От някъде трябва да се събират пари все пак. А "легналите полицаи"? Онзи ден налетях на един нов и незнаен, тръпката беше доста гадна, да не говорим за щетите.



Тема Re: ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТнови [re: ShokoLaDi]  
Автор KBD (участник)
Публикувано27.01.15 09:59



Легналите полицаи даже не искам да ги коментирам.
Новият модел - гърбава пешеходна пътека се понася без ексцесии, но старият тип дето всеки си го прави както си иска и никога няма маркировка е отврат.
Преди три години бях тръгнал към Елин Пелинска околия по подбалканския на пазар за къща. Колата пълна 5 човека. Свивам от Богров по подбалканския и се оказва, че на завоя асфалт няма ( ремонт ) сигнализация естествено също няма.
Друснах зверски предните гуми в бабуната, препсувах и продължих. Последва отклонение през някакви нечувани от мен до момента селца ( Ремонт на пътя - спряно движението ). Последваха 3-4 немаркирани легнали полицая от най-гнусния тип ( тънки, високи и с ъгъл близък до правия ) добре, че след първия погром карах с 30 вместо с 50 та можах да спра що годе и сблъсъка беше по-лек.
Резултат - тампони на носачи, изправяне джанти + реглаж преден мост ( добре, че карам Голф и ремонта не е безбожен )



Няма невъзможни неща, но каква е цената ???

Тема Re: ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТнови [re: KBD]  
Автор ShokoLaDi (със стафидки)
Публикувано05.02.15 18:00



Точно на новия модел пешеходни пътеки прелетях с 90 и усещането никак не беше приятно.
Ремонтът и при мен не е скъп, но е неприятен.



Тема Re: ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТнови [re: ShokoLaDi]  
Автор KBD (участник)
Публикувано05.02.15 20:44



Е не са правени за 90 - идеята е за 30, но ми се случи да литна с около 60 и не беше чак толкова страшно. Ако беше от стария модел ( ръбестите ) щях да правя цялата предница и един господ знае какво още.

Няма невъзможни неща, но каква е цената ???


Тема Re: ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТнови [re: ShokoLaDi]  
Автор Adrina (далечна звезда)
Публикувано14.02.15 23:42



.......мииии....

И нека утре започне от днес!

Тема Re: ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТнови [re: KBD]  
Автор Adrina (далечна звезда)
Публикувано14.02.15 23:49



Ми да...трябва! Все пак се кара в градски условия, има пешеходци, деца...нормално е да има ограничения...
За къде се бърза?..."Бързай бавно" са казали хората... : ) Знаеш ли как им се ядосвам на "прелитащите"? Газ..газ..иии спирачкааа...
Имате късмет, че не съм министър на транспорта...20-30км. е добра скорост за града....: ))))...а има магистрали, там и с 300 ако искате...в града не става!...Бавничко!...: ))

И нека утре започне от днес!


Тема Re: ГЛОБИ ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТнови [re: Adrina]  
Автор KBD (участник)
Публикувано15.02.15 23:01



Никой не приказва за малките, тесни, пълни с дупки, пешеходци и деца вътрешни квартални улички - там нормалните хора карат с 30.
Говоря за така наречените градски магистрали и междуградски пътища преминаващи през паланки и селца ( за по лесно ).
На градските магистрали нормално и без рискове може да се кара с 60-80 км/ч
На междуградските пътища нормално се кара с 60-90 км/ч.
Над 100 вече си е рисково заради идиотите дето карат с 30 на главен път.
Ето на такива пътища се слагат легнали полицаи ( немаркирани ) и ограничение 30 - 40 км/ч един господ знае по каква логика.
А на тези места редовно дебнат гладните КАТ-аджии въоръжени с камери, палки фотоапарати и всички изискуеми от закона средства за превантивен тормоз.



Няма невъзможни неща, но каква е цената ???


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.