Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 23.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Прочути сме...  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано12.09.08 17:28



http://www.youtube.com/watch?v=Q_dZ2MVCFxU



Тема Re: Прочути сме...нови [re: Maka_]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано18.09.08 08:24



Както винаги с добро!
Забелязахте ли как пешеходците буквално се хвърлят към колите като че ли с неистово желание да бъдат блъснати. Предимно на места,където е забранено и опасно за пешеходци,както и на червен светофар....Но, както знаем, те шофьорите са виновни винаги...





Тема няма значениенови [re: about blank]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.09.08 13:20



Има ли пешеходец на платното се спира задължително!

Everything louder than everything else...


Тема Re: няма значениенови [re: Dakota]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано18.09.08 16:07



Като ти се изтича ще те питам дали няма значение.
Пред очите ми стана - преди години една късна вечер, бяхме на автобусна спирка, пред нас трафика вървеше нормално - без състезатели и ексцесии.
Някакъв (после се оказа) пиян на мотика изтича от пряката до спирката и без и за миг да спре влетя на платното право пред автомобила в крайна дясна лента - опита да спре но нанаиси.
Видимост към мястото на изтичване нямаше от платното... какво правим в този случай?
Трябва ли всяка кола да е екипирана с камери, че да не лежи шофьора заради нечие малоумие?

Welcome to the real world!




Тема Re: няма значениенови [re: Dakota]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.09.08 17:49



>Има ли пешеходец на платното се спира задължително!
Важи и за влаковите релси. Между другото и машинистите спират.

Bеer? Mоre?




Тема Re: няма значениенови [re: Mopфиyc]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано19.09.08 17:24



Самият аз съм блъскал пешеходец точно по този начин - пиян клошар без никакво оглеждане тръгна да пресича. Това между Попа и БСФС. Хубаво, че се движех с 40-50, а не с 80 примерно.

Тези са ясни.

Имам предвид ситуации като тази от клипчето - таксито пред президентството. Човекът е по средата на улицата вече и е ясно, че иска да пресече, всъщност той е пресякъл наполовина, но таксито дава газ пред него. Ето в този случай според мен, таксито беше длъжно да спре и да пропусне пешеходеца, независимо дали има подлез или пешеходна пътека наблизо. Принцип е - не може да оставиш така пешеходец по средата на улицата.

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 19.09.08 17:26.



Тема Re: няма значениенови [re: Dakota]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано19.09.08 19:02



За пешеходеца и таксито...

От записа не се вижда добре откъде идва таксито, но според траекторията на движение личи, че шофьора е забелязал пешеходеца, и се е опитал да се преустрои от негова лява, към дясна лента, която е свободна по времето, когато пешеходеца е навлязъл в платното. За съжаление обаче пешеходеца се мислеше за по-бърз от таксито, и опита същата маневра, мислейки си, че таксито ще продължи движението си в лявата лента. Е, не успя. Според мен виновен е пешеходеца. Защото с навлизането си на непозволено за него място в пътното платно - създава условия, различни от нормалните за движение по пътищата.

Сега може би някой ще ревне, че когато стане катастрофа - пак има хора по пътното платно... Така е, но тези хора не са там за да пресичат тичешком, ами за да дадат знак на приближаващите превозни средства за аварийната ситуация.

И на мен се е случвало да пресичам на непозволени места като пешеходец. Но винаги, с и без пешеходна пътека - давам недвусмислен знак с вдигната ръка, че тръгвам, и ще пресека. Знак, достатъчно ясен за шофьора, че не съм застанал отстрани да пуша цигара, и че ще трябва да намали.



Тема Продължение :(((((((((((((нови [re: Maka_]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано26.09.08 09:13










Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.