Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 24.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Къси, дълги, къси, дълги ....  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано25.03.08 09:25



Здравейте ,
питам случва ли ви се често да ви дават къси дълги в града, това е нещо, което ме вбесява адски и ме кара да "скачам" на спирачката мигновено, разбира се не наковавам, а само почуквам да светнатастоповете

има страхотен ефект, и разбира се дългия клаксон после при изпреварването от дясно (съжалявам, да знам ,че е лошо и гадно, но клаксона е моята тлъста и сочна псувня), защото аз предимство не давам като се движа с максимална разрешена скорост, че даже и +10 понякога...
Случвало ми се и в София, и в Пловдив...
Разбира се изпълнителите са все кофти хора , с кофти коли и кофти рег. номера, почти винаги CAлифорнийци...
Има ли това явление почва у вас...

П.С Считам къси-дългите сигнализации макар и дразнещи, по скоро за полезни на магистралата, йъдето има джигити, които карат и с +100тина надая максимума, става въпрос за града...



Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: portal]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.03.08 09:44



Леко съм разколебана относно поведението ти да не даваш предимство на тези, които се движат с по-висока от твоята скорост, ако ти спазваш ограничението. Случва се човек да бърза много, понякога кара болен човек (в състоянието на нашата "бърза" помощ често се случва ние да се самообслужваме до болниците) и накрая - не е твоя работа да следиш за нарушенията и да "санкционираш" нарушителите, като им пречиш да те изпреварят. Ако ти е свободна съседната дясна лента - можеш спокойно да се движиш в нея и да оставиш бързащите да си поемат отговорността за нарушението.

Признавам, че и мен ме дразнят прелитащите вляво от мен мерцедеси на Цариградско шосе, но пак казвам - да си трошат главите сами. Може в 1 случай да попреча на някой да стигне до Окръжна болница навреме, или да хване някой самолет, и заради този случай предпочитам да не преча.

Гонила съм влак в Швейцария (колкото и смешно да звучи- стана в резултат на едно недоразумение), питай ме тогава "прилежният" швейцарец дали спазваше ограниченията!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: yниKaлнa]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано25.03.08 10:44



Не няма място, това ме накра да напиша темата, става въпрос точно за места където движението в най-дясное всъщност в дясно и там не моагда карам по ред причини - каот псряли коли през 20 метра, разбито за прекарване на некви тръби, или други причини...
Когато си има място аз си се дърпам и си карам там , не пречейки никому ...
Цариградско никога не съм има пробелми при спазванеот на правилника...

Моя или не моя работа аз не санкционирам никой - няма занчение, той ме заплашва и притиска, КАКВО Е НЕГОВОТО ПРАВО да го прави при положение, че е в нарушение, спокойно можеда емигрира в Германия и да кара по аутобаните , хубав-лош закон - трябва да се спазва...

Добавка - снощи в-най големия дъжд дето копче не се вижда, на 50 метрова отсечка между два светофара ми се случи това - аз за да му дам път трябваше да се набия в един автобус...

Редактирано от portal на 25.03.08 10:47.



Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: portal]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.03.08 11:02



Да, за тесните улици си прав, аз говорех за големи, с много платна. А това с мигването къси-дълги и аз го правя, но само в случаите, когато човекът пред мен например се тътри с 30 км в час, пред него няма никой, а наближаваме светофар, който скоро ще светне червено...Някои карат в центъра така, като че ли са на неделна разходка пеша на Витоша. Този лукс просто не можем да си го разрешим в пренатоварен град, където всеки бърза занякъде. Ако не бързаш - ходи пеша или ползвай градски транспорт. Така и трафикът ще пооредее.

СЪЩО се вбесявам, ако свети зелено, а предходните карат неоправдано бавно, без всякаква мисъл за това, че ако забързат малко - още няколко коли ще могат да хванат зеленото. И така стават тапите и задръстванията. Не само така, но И така.

Очевидно твоят случай не е такъв, затова не го адресирам до теб, просто споделям.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: yниKaлнa]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано25.03.08 11:15



Да разбирам и на мен ми се е случвало, да правя изпреварване отдясно покрай разни хора които са на панорманa обиколка и всичко това което описваш, НО ТЕ СЪЩО СА В НАРУШЕНИЕ, в най-лявата лента с такава ниска скорост,
принципно бързаш или не ограниченито е 50 или частни случаи като Цариградско където е повече, реално по закон ИМАШ ПРАВО да си караш с 50 в най лява лента, защото няма как някой да кара с повече, но наиитина става въпрос за крайни случаи, аз иначе не бих се подразнил... още не съм видял протест организарн от СБА и други шофьори против закона и правилника, след акто янма портести значи всички, които НЕ ПРОТЕСТИРАТ са прилеи да го спазват...
както казах когато карам със 130 на мгистралата препдочитам боклука отзад да ми светене за да знам че идва със сериозна скорост, понякога в сутришната омара - сивите коли са направо невидми ....



Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: portal]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.03.08 11:40



Ох, въпросът с протестите в България стои доста екзотично... Българинът по правило протестира СРЕЩУ ВСИЧКО, но само в компания, в клубове, чатове и по кафетата. А иначе активният протест му се изразява в това, че ПРОСТО НЕ СПАЗВА това, с което не е съгласен - когато това е възможно. И понеже и контролиращите органи са корумпирани, и нарушителите - също, се стига непрекъснато до екстремни ситуации.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: yниKaлнa]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано25.03.08 11:47



Няма проблем всеки си има някакво лично право на избор... но това не значи че ще дам път на някой който кара зад мен ако съм на маскимално разрешена скорост или даже отгоре макар и до 10тина, след като държавата не е удстоила боклука зад мен с нужните атрибути за движение в специален режим , значи че прсто не му се налгада бърза колкото си мисли и няма нужда арогатността му дасе превръща в нечия смърт ...



Тема Re:нови [re: portal]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.03.08 12:16



Що бе, аз такситата например винаги ги пускам, ако дават зор


Щото човек взима такси не само когато няма личен автомобил, а и когато бърза.
Откакто една колежка от университета почти роди в едно такси на път за болницата, само защото никой не пускал таксито да се престрои ... станах по-толерантна към тях в това отношение

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано25.03.08 12:25



Аз ен съм Батман :) не седя в лява лента с 50 да се првя на принципен, но когато ми се наложи да карам в най-ляво ще се съобразявта със закона и правилника и сътветно мен , а не обратното... И в Пловдив, и в София иам места където не спавам ограничението, а се движа с трафика, както отбелязах тук говоря за мнго крайни и нагли случаи...



Тема Re: Къси, дълги, къси, дълги ....нови [re: portal]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано25.03.08 12:57



По закон в града можеш да караш в която си искаш лента, т.е. съвсем законно е да се движиш най-бавно в най-лява лента, например... но не е морално оправдано да го правиш. Получава се излишно взаимно изнервяне - като имаш възможност, мини в дясно и остави тези от ляво да си трошат главите - като почнат да лъкатушат наляво-надясно и още повече - да се принудят да изпреварват през BUS-лентата покрай спирка, се създава много повече опасност за всички. Ясно е, че вината за едно евентуално произшествие ще си е на този, който бърза, но не мисля, че ти самият би се почувствал добре ако някой мине през чакащите на "Плиска" в опита си да те изпревари от дясно, вместо просто да му направиш път. Естествено, ако дясната лента е прекалено разбита или има паркирали или движещи се по-бавно коли, няма да се самопрецакваш, много ясно.

Everything louder than everything else...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.