Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 19.04.24 
Горещи теми
   >> Войната по пътищата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Несъобразена скорост  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.02.08 14:26



Когато няма какво друго да се каже виновна е несъобразената скорост. Това изкривява статистиките на КАТ и вместо да се напише "идиотско изпреварване причинено от един идиот каращ с 30 и друг седял зад него 10 мин" или "попадане в дупка поради неизпълнение задълженията на общината" и прочее се казва несъобразена скорост. В крайна сметка всеки път когато тъпи журналисти вдигнат врява за катастрофите (естествено без да имат идея за какво иде реч) КАТ се юрват да повишават наказанията за превишена скорост, като реално постигат само завишение на рушветите.

Някой запитвал ли се е защо в Германия над половината пътища НЯМАТ ОГРАНИЧЕНИЕ НА СКОРОСТТА и едновременно с това жертвите там с в пъти по-малко от нашите! ... а не е като да не карат със 180-200



Тема Re: Несъобразена скоростнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
АвторTaurus (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 21:27



Има ли това"понятие"дефиниция? Ако да-то каква е?Кой определя "съобразеността"?



Тема Re: Несъобразена скоростнови [re: Taurus]  
Авторkpия akи в дyпeтo cи (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 01:58



ами според условията. не може да карашпо сняг със 120, защото ще се блъснеш и от удара ще ти излезе акито от гъзъ





Тема Re: Несъобразена скоростнови [re: Taurus]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано21.07.08 08:55



До колкото съм чел закона няма определение.
На същия принцип като чистата кола е - като прецени катаджията значи си виновен. И тъй като те нямат правото да обвиняват общината (странно защо), то ти си виновен, ако си потрошиш колата в дупка независимо, че си спазвал ограниченията за скорост.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Несъобразена скоростнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано21.07.08 14:11



"Несъобразена скорост" - е много разтегливо понятие. ... Нещо като да си купуваш ластик на метър от евреин... ;о)

Да ти дам пример. Караш си ти, и изведнъж отдясно излиза друга кола без предимство, ти не успяваш да спреш, удар, на оня отсреща му пишат акт за отнемане на предимство.

Втори случай, караш си ти, пред теб се движи друга кола, тя изведнъж набива спирачки заради някаква опасност на пътя, ти не успяваш да спреш - удар, и ти пишат акт за каране с несъобразена скорост.

На практика има обяснение коя скорост е съобразена. Това е тази скорост, при която ще успееш дори аварийно да спреш в случай на опасност, без да последва ПТП. Мотористите имаме такова правило - избирай скоростта си така, че спирачния път да не превишава видимостта ти. Т.е. ако спирачния ти път е 45 метра, а видимостта ти в завой е 25 метра - значи караш с несъобразена скорост. При движение в колона - се препоръчва дистанцията между теб и предния автомобил да е не по-малко от една дължина на колата на всеки 16 км/час. Нещо, което масово не се спазва тук. Аз като видя, че някой ми се е залепил за задната броя с 50 км/час, само леко клъцвам спирачката, колкото да светнат стоповете. Понякога се случва водача зад мен да се стресне, и да набие рязко спирачки, но... не мисля, че вината е в мен. По-добре да ги стресна докато нищо не се е случило, отколкото да се стряскаме след ПТП.

Накратко за скоростите - в няколко статии четох следното сравнение (за мотор) - спирачния път при 60 км/час е с 8 метра по-дълъг, в сравнение с този при 50 км/час. Ха сега деца кажете - де са му ръцете. Превишаването на ограничението в градски условия може да е фатално с тези 8 метра. А да не забравяме, че има и време за реакция, и т.н., и някой внезапно излязъл на платното пешеходец може да си го отнесе като куцо пиле - домат.

Редактирано от Щиpлиц на 21.07.08 14:13.



Тема Re: Несъобразена скоростнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано21.07.08 23:16



В отговор на:

И тъй като те нямат правото да обвиняват общината (странно защо), то ти си виновен, ако си потрошиш колата в дупка независимо, че си спазвал ограниченията за скорост.




Не е вярно, че нямат право. Ако имат желание - права имат достатъчно. Не искат или не смеят... или и двете.


ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Глава първа. ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

Чл. 3. (1) (Доп. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) Лицата, които стопанисват пътищата, ги
поддържат изправни с необходимата маркировка и сигнализация за съответния клас
път, организират движението по тях така, че да осигурят условия за бързо и сигурно
придвижване и за опазване на околната среда от наднормен шум и от замърсяване от
моторните превозни средства.


Глава пета. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЛУЖБИТЕ ЗА КОНТРОЛ

Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:

....

3. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007
г.) следят за състоянието на пътя и пътните принадлежности и издават писмени
предупреждения, сигнални писма или разпореждания до собствениците или до
администрацията, управляваща пътя, и до фирмата, поддържаща пътния участък, за
отстраняване на установени неизправности по тях;



Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Наказва се с
глоба от 100 до 300 лв.:

...

10. длъжностно лице, което е предупредено и не предприеме незабавно мерки за
обезопасяване и отстраняване на препятствие от пътя, застрашаващо движението;



Чл. 178. (1) (Предишен текст на чл. 178 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от
26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 100 до 1000 лв.:

....

7. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) длъжностно лице, което
не е взело своевременно мерки за отстраняване или сигнализиране по установения
начин на препятствие на пътя или неизправност на пътните принадлежности, които
могат да застрашат безопасността на движението;


Допълнителни разпоредби

§ 6. По смисъла на този закон:
....
37. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) "Препятствие на пътя" е
нарушаване целостта на пътното покритие, както и предмети, вещества или други
подобни, които се намират на пътя и създават опасност за движението.


____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Несъобразена скоростнови [re: walkman™]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано22.07.08 09:16



По закон сигурно имат, но най-вероятно са им дали такива разпореждания от горе, така че не го правят.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Несъобразена скоростнови [re: Щиpлиц]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано22.07.08 09:23



Във втория случай ще ти пишат акт за неспазване на дистанция. Но ако в първия случай колата успее напълно да влезе на пътя и ти я удариш отзад може и за несъобразена скорост да ти го напишат.

А дистанциите не се спазват, защото при спазване винаги се намират умници, които да решат, че се моткаш, да те изпреварят от дясно и да те прередят.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: Несъобразена скоростнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано22.07.08 12:49



Може и да е имало достатъчно дистанция, но да се е движел с по-голяма от допустимата скорост. ;о)

Тоя, дето ме засече миналата година - излезе насреща ми, и пак се опита да убеждава полицая, че съм карал с "несъобразена скорост", и затова не съм могъл да спра. Както казах - понятието е доста разтегливо, и тук опитах да обясня само основата.

А ако оня някой, дето излиза от пресечка, и е успял да излезе изцяло, и ти от тази страна наистина го блъснеш отзад - тогава и аз да съм полицай - и аз ще ти пиша акт на тебе. Айде мисли с главата си, деба.



Тема Re: Несъобразена скоростнови [re: Щиpлиц]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано22.07.08 16:15



Въпрос на 1 секунда в повече е да успея да завия изцяло и да застана пред теб със скорост от 20км/ч, а ти да си с 90 с крак на спирачката и невъзможност да намалиш достатъчно бързо. С добавката от лош късмен за насрещно движение ще ме удариш. По закон ти ще си виновен - реално ще съм аз.
И това не е така защото е справедливо, а защото е единствения начин обективно и еднозначно да се определи виновник.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.