Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 22.05.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Проблем с Рено11нови  
Автор Airfan (непознат )
Публикувано15.03.01 23:45



Имам Рено 11ТХЕ - 1.7 кубика. Имам голям проблем с него. Докато загрее колата карането е някакъв кошмар - ако го настъпя по-рязко, вместо да ускори, може дори да ми загасне. Ако е по-леко се сецва, глъхне. Ако е дръпнат смукача не го прави, ама ако е дръпнат много пак се сецва. Какво му е?



Тема Re: Проблем с Рено11нови [re: Airfan]  
Автор boxer (учителят нинджа)
Публикувано16.03.01 11:16



Вземи провери и регулирай карбуратора....смени филтъра ако трябва...
А като загрее при рязко подаване на газ ускорява ли веднага?
Ако не ускорителната помпа също е за смяна


боксер


Тема Re: Проблем с Рено11нови [re: boxer]  
Автор Airfan (непознат )
Публикувано17.03.01 00:14



Като загрее нямам никакви проблеми. Бачка си идеално. Само докато е студено е проблем.



Тема Re: Проблем с Рено11 [re: Airfan]  
Автор boxer (учителят нинджа)
Публикувано18.03.01 11:23



Eми както казах значи може би лек реглаж на карбуратора....
По принцип с всички Рена е така....
Мой приятел имаше Рено 5 1.2 и преди да тръгне за някъде го оставяше да поработи 5 мин на празен ход иначе трудно се караше студено ;-))
Тва е

боксер


Тема Re: Проблем с Рено11нови [re: boxer]  
Автор iashor (непознат )
Публикувано20.03.01 17:37



Москвето на баста ми беше същото..)) И знаеш ли какво се оказа?
Жилото на смукача задвижва освен жилото на газта, едно лостче, което затваря клапата в едната тръба за въздуха в карбуратора. На практика като дръпнех смукача увелич1авам горивотон, но поради илипса на ускорение на въздушната струя, което се получава при затварянето на тази клапа, горивото не може да се запали.
Та аз закачих лостчето и колата вече дори студена, при дръпнат смукач1 си работи гладко както терябва:)
Не съм запозната с реното, но ако е карбуратор нещата може да са аналогични..Провери, кой знае:))

Поздрави:) Успех:))



Тема Re: Проблем с Рено11нови [re: iashor]  
Автор Airfan (непознат )
Публикувано20.03.01 22:25



Значи, при мен смукача не дърпа жилото на газта въобще. Затваря се само една клапа в карбуратора, в зависимост колко съм го дръпнал. Вече съм го проверявал - затваря си клапата идеално. Явно трябва да ида на сервиз пак.
Мерси



Тема Re: Проблем с Рено11нови [re: Airfan]  
Автор boxer (учителят нинджа)
Публикувано21.03.01 20:14



баси как така няма да ти опъва жилото на газта а само ще ти затваря дроселната клапа?
Я виж по-добре....ясно е че колата се дави
А тва дето го каза дамата за Москвича не е вярно щото и аз имам Москвич и знам как е

боксер


Тема Re: Проблем с Рено11нови [re: boxer]  
АвторReno Ring (Нерегистриран)
Публикувано24.03.01 16:24



imam benzinovo reno s podobno povedenie.ste ti kaja samo,che tova ne e koi znae kakav problem.ako si siguren v centrovkata i masloto/ne po-malovajno/,prosto si ostavi kolata da poraboti i tova e!da vdigne 30-40 gradusa.karai samo s antifriz,v tkav sluchai ste pestis vreme za zagriavane.v NIKAKAV sluchai ne slagai losi masla,starite rena sa kaprizni na tazi tema.ako te interesuva oste nesto,pitai.



Тема Re: Проблем с Рено11нови [re: boxer]  
Автор Airfan (непознат )
Публикувано29.03.01 22:26



Значи проверих. Жилото на газта не се дърпа, или поне аз не мога да видя такова нещо. Имам 2 дроселови клапи и една на смукача, която е най-отгоре. Като дръпна жилото за смукача, тази, която е най-отгоре започва да се затваря, а отстрани има едно лостче, което не позволява ако настъпвам повечко педала за газта да се отваря втората дроселова клапа. Втората дроселво клапа се отваря, когто натисна повече от 50-60% педала за газта. Т.е. когто е драпнат смукача, не мога да ползвам палната мощност на колата. Това е нещо като защита, струва ми се.



Тема Re: Проблем с Рено11нови [re: Airfan]  
Авторsentinel (Нерегистриран)
Публикувано31.03.01 01:23



abe chovek,kakvo gi slusash tezi deto sravniavat renault s moskvich!!!imam staro renault benzin i im znam i katnite zabi.taka che:
1.radvai se,che si s rachen smukach/niama da se razprostiram/.
2.RAZBIRA SE,che smukacha zatvaria droselnata klapa.taka che pri drapnat smukach da natiskash gazta znahi pak da obednis smesta.taka samo uvelichavas KOLICHESTVOTO i,no teb ne kolichestvo ti triabva pri palene i stabilizirane,a kachestvo na smesta.
3.zapali si kolata i e ostavi da poraboti i POzagree
4.prez tova vreme raboti sas smukacha-vrastai go kam izhodno polojenie kolkoto pozvoliava.
5.proveri si chastite v slednia red:
1.svesti
2.kabeli
3.markucha na vakuuma/IMA OGROMNO ZNACHENIE PRI STARI KOLI/
3.chukche i nakovalnia

tova e.karai si kolata i kakto minalia pat ti kazah-TRIABVA DA IMAS DOBRO MAZANE.po vazmojnost ne mesi benzinite/za men na petrol e nai dobar v momenta/.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.