Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 26.04.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Рено Сценик,бензин или дизел?  
АвторRenault Scenic (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 10:11



Здравейте колеги....Решил съм да си купувам Рено Сценик какъв мотор бихте препоръчали...как се държи тази кола споделете впечатления?



Тема Re: Рено Сценик,бензин или дизел?нови [re: Renault Scenic]  
Авторlemmy (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 13:30



Колега,ти ме изпревари... същата тема исках да пусна и аз. Нали става въпрос за тези Меган - Сценик... дето са като хибриди,нещо между седан кола и бус (или ван)
Видях един бензин 1,6,мисля... 90 коня беше... Дано някой отговори!!





Тема Re: Рено Сценик,бензин или дизел?нови [re: lemmy]  
АвторAlexB (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 08:11



Зависи от "стила" на шофирането Ви.
Аз имам 2 Сценика - и двата с двигатели 1.6е (бензин) - не се правя на състезател и смятам, че това е добър вариант.
За "по-тежък крак" - май е по-добър варианта с 2.0 бензин или 1.9 дизел - мисля, че някъде назад във форума имаше вече такава дискусия.
по руските автомобилни сайтове, също имаше подобни мнения



Тема Re: Рено Сценик,бензин или дизел?нови [re: AlexB]  
Авторнcc (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 23:27



Не е ли малко слабичък този двигател за това купе? 1.6е/8 вент./90к.с. (доколкото знам К7М) идеално пасва на Меган хечбек, но дали е така добър на Сценик? Нямам предвид състезателно каране, а и разход на гориво. Например 1.4е(75 к.с. ) поставен на Меган хечбек има по-голям разход от 1.6е (90к.с.) на същата кола. Вероятно и 1.6е на Сценик не би било най-икономичният избор. На теб колко ти гори?



Тема Re: Рено Сценик,бензин или дизел?нови [re: нcc]  
Авторqweqwe (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 20:42



Градско - 8.2л/100км, извънградско - 6.8, но при нормално каране



Тема Re: Рено Сценик,бензин или дизел?нови [re: qweqwe]  
АвторScenic (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 13:31



Reno Megan Scenic e po leko ot Reno Megan hachback...veroiatno triabva da gori po malko...
Reno Scenic 1105kg
Reno Megan 1130kg



Тема Re: Рено Сценик,бензин или дизел?нови [re: Renault Scenic]  
Авторssimeon (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 21:20



Здравей колега. От поливин година имам Рено Сценик 99г. - 1,6 бензин. Малко слаб е мотора, на включен климатик се чувства. Ако пак си купувах, щях да търся по-големия двигател. Иначе колата си заслужава, идеален хибрид.



Тема Re: Рено Сценик,бензин или дизел?нови [re: Renault Scenic]  
Автор spirodur (непознат )
Публикувано13.10.06 18:09



Компромисен мотор е 1.6е-90к.с.Здрав и надежден е.Другите или прекалено слаби или прекалено лакоми.Имам две Рена Меган.Едното е Класик/лимузина/ 1.6е ,другото е Сценик 1.6е. Една година са-1999г. Нищо общо нямат по возене и по вървене.Предавателните числа в скоростните кутии са различни.Сценика тежи с 150кг повече и е по-висок.Гори повече с около 1.5 литра. Някъде 8.5л/100км и то средно.Тази кола е за спокойно шофиране.Не става за бегачка. Ако не си карал ван в началото е малко по особенно.Стоиш по високо клати се като малките джипки.Имал съм и Витара и клати малко като нея.Напред-назад.Обаче се свиква и почва да ти харесва да гледаш колите отвисоко.Сценика го карам от юни месец.Много ми харесва и пак бих си купил такава кола.По-голям избор на пазара има с такъв двигател.Всичко е почти 1.6 е.Мен ми харесва мотора.Неможеш да го юркаш,но то и колата не предразполага към спортно шофиране.Идеална е за семейна кола.Класика вози много по-меко и върви повече.По-малко гори,но в Сценика семейството ми се чувства по-удобно.С две малки деца съм и винаги при тях има възрастен.Всеки си сяда на седалка сам.Ако нещо друго те интересува по-конкретно питай.Повече съм запознат с Класика,че с него повече ядове имах.Това си е обаче от предишния собственик проблем, а не от самия модел.Всичко е на късмет.



Тема Re: Рено Сценик,бензин или дизел?нови [re: AlexB]  
Автор jan reno (непознат )
Публикувано25.05.07 07:14



Аз вече съм притежател на дизелов сценик, мисля че това е по добрият вариант. Моят е 1.9 комон реал. Занапред ще видим как ще се представи.





Тема Re: Рено Сценик,бензин или дизел?нови [re: spirodur]  
Авторpypesh (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 13:43



А какви по-точно проблеми си имал? Какво им се чупи на тези коли - как е ходовата част? Колко средства инвестирате за ремонти годишно или месечно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.