Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 22.06.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Странно придърпване!нови  
Автор -TACHO- (ентусиаст)
Публикувано03.05.05 11:41



Здравейте!
Имам следния проблем: сложих си четири нови летни гуми и от тогава волана започна да дърпа наляво, разместих гумите, но проблемът остана. Всъщност проблемът го имаше и със старите гуми, но тях като ги разстех и дърпането изчезваше.
По-странното в цялата работа е, че не ми дърпа постоянно, а само от време на време. По-силно се усеща като ускорявам по-бързо. Онзи ден бях натоварен с 5 души и през цялото време на пътуване колата не дърпаше, но в един момент трябваше да качим един МНОГО голям баир на 1 скорост и тогава започна да тегли много яко наляво, след като преодоляхме баира дърпането изчезна.
И винаги е така, на моменти тегли, на моменти не.
Нямам луфт във волана или някакво тропане в рейка, кормилни накрайници и тн, проверени са наскоро. Нямам пропане и в шарнири, носачи или макферсони.
Та затова се чудя откакво идва това дърпане. Някакви идеи???
Колата е Р19, 1,4 Енерджи.



Тема Re: Странно придърпване!нови [re: -TACHO-]  
АвторnR21 (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 12:44



Имаш ли хидравлика? Защото при мен след като навия пълен ляв или пълен десен колата няколко километра тегли на съответната страна и проблема ми е в хидравликата!



Тема Re: Странно придърпване!нови [re: nR21]  
Автор -TACHO- (ентусиаст)
Публикувано03.05.05 12:57



Не, без хидравлика съм.



Тема Re: Странно придърпване!нови [re: -TACHO-]  
АвторKeHeToH (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 22:27



Може да тегли на една страна и ако двигателните колелета не са с еднакво налягане в гумите.



Тема Re: Странно придърпване!нови [re: KeHeToH]  
Автор -TACHO- (ентусиаст)
Публикувано04.05.05 09:00



Е нали писах по-горе, че съм въртял гумите, значи налягането и то се мести,
още повече едва ли щях да спамвам форума преди да съм си проверил поне налягането на гумите.



Тема Re: Странно придърпване!нови [re: -TACHO-]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано04.05.05 10:28



А при правен реглаж има ли изместване на едното колело спрямо другото (нямам предвид сходимост, ами едното да е малко по-напред от другото). Това е една от възможните причини.

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Странно придърпване!нови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор -TACHO- (ентусиаст)
Публикувано04.05.05 11:42



Виж, реглаж на предницата не съм правил откакто съм взел колата, но предишните гуми, които смених наскоро, си бяха износени съвсем равномерно и това ме кара да си мисля, че там няма проблем.
Ако кой знае, скоро ще ходя на диагностика.



Тема Re: Странно придърпване!нови [re: -TACHO-]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано07.05.05 09:03



Провери как са ти тампоните от вътрешната страна на носачите. Ако са си тръгнали може колелата при определени условия да играят напред назад. Моите се "размекваха" в студа и предницата ставаше съвсем друга. След смяната всичо се оправи.

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Re: Странно придърпване!нови [re: DanailP]  
Автор -TACHO- (ентусиаст)
Публикувано07.05.05 09:18



ами по носачите видимо всичко е ок, но вчера ми направи впечатление, че при въртене на място на волана се получава леко пукане или стъргане в макферсоните.
явно имам скапан лагер и тампон на мксферсона и от може от време на време да придърпва. друга причина не намирам.



Тема Как установи ... [re: -TACHO-]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано07.05.05 09:32



Как установи че тампоните са добре? Един от начините е някой да гледа колелот и ти да потеглиш рязко. Ако мръдне рязко напред - тампоните са. Според мен лагерите неможе да предизвикат проблем когато караш направо. За да влачи на някоя страна - значи има луфт и слабо място. Лагера може да заяжда като завиваш. Евентуално друго място откъдето може да се разцентрова предницата отвреме на време е тампона на макферсона. Ако е той - сменяй бързо заедно с лагерчето. На един приятел от него се изкриви стеблото на амортисъора и смени и амортисъори.

... По добре Богат и здрав отколкото ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.