Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 24.09.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Renaul Clio или Ford Fiesta?нови  
АвторBobby (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 21:20



Здравейте,

Избирам кола за жена ми...
Ще се кара предимно в града...
Трябва да е надеждна и евтина за поддръжка...
На цена до около 3500 лв / (след 1993-94г) ...

Колебая се между двете коли...

Какво ще ме посъветвате? Какви са съображенията?

Благодаря!



Тема Re: Renaul Clio или Ford Fiesta?нови [re: Bobby]  
Автор EMPTY (Хм,хм....)
Публикувано02.04.05 09:45



Между Реното и Форда, особено във форум за Рено.. :))) Ами Клио, разбира се.
Карал съм и Фиеста и Клио. Не достатъчно за да се сблъскам с проблеми, но...Преди време карах един Ескорт и имам много негативно отношение към Форд.Клиото определено е по-съвременния автомобил.Не е тежък за поддръжка, а при внимателен избор ще ти служи безпроблемно дълго време.
Лично аз бих разширил избора на кола включвайки Пежо 106, а ащо не и Фолксваген Поло.



Тема Re: Renaul Clio или Ford Fiesta?нови [re: EMPTY]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 14:02



Само КЛИО!!!



Тема Re: Renaul Clio или Ford Fiesta?нови [re: Vitesse]  
Автор scLis ()
Публикувано04.04.05 00:44



Ti puk kak moje da izbirash mejdu karuchka s peiki vutre i samolet s ubodni sedalki. Nema nikvo mesto za sravnenie - CLIO! Predi i az si turseh clio obache stana taka che ne mojah da si namerq i sega si imam druga (pak e reno - nema znachenie kvo e). Ako iskash benzin tursi sled 94 model RT 1,4 energy. Ako she da e DIESEL t osi e 1,9 ama pak da e RT. Aide uspeh. Jena ti shte ostane dovolna.



Тема Re: Renaul Clio или Ford Fiesta?нови [re: scLis]  
Автор TOny72 (непознат )
Публикувано04.04.05 12:42



Един супер автомонтьор преди няколко дни ми каза ,че FORD е измислен за да има по-скапана кола от OPEL ! Успех ;)



Тема Re: Renaul Clio или Ford Fiesta? [re: Bobby]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано04.04.05 12:49



Подходи по-практично

Седни и в двете коли и виж в коя се чувстваш по-добре, коя е по-удобна като седалки и т.н. Огледай багажника. Как се чувстава човек на задната седалка и ред други такива неща. След тоя избор може да търсиш кола с определен двигател, екстри и какво ли не. Която и да вземеш - все има нещо за правене и си зависи от екземпляра.

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Re: Renaul Clio или Ford Fiesta?нови [re: Bobby]  
Автор Vermax (киликанзер)
Публикувано04.04.05 15:10



Аз имам Клио '92 1.4 energy, а съквартиранта ми има Форд Фиеста 1.1 пак '92. Ми като сравнение - Форда гори по-малко, но е по шумен и возията му е по-твърда.



Тема Re: Renaul Clio или Ford Fiesta?нови [re: Vermax]  
АвторBobby (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 17:43



Интересно! Можеш ли да дадеш някакви по-точни числа за разхода на гориво? Каква е мощността на двете коли съответно? Благодаря



Тема Re: Renaul Clio или Ford Fiesta?нови [re: scLis]  
АвторBobby (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 17:45



Здравей, можеш ли да ми кажеш какво означава RT (по какво се различава от останалите)? Какви други означения може да има?

Благодаря



Тема Re: Renaul Clio или Ford Fiesta?нови [re: Bobby]  
Автор Vermax (киликанзер)
Публикувано04.04.05 18:31



Разликата в разхода е малка понеже фиестата за която ти говоря е карбураторна, а реното е моноинжекция. Значи извънградско:
Фиеста 4,5 - 5 на 100
Рено Клио - 5,2 - 6 на 100

Реното е 75 коня(55 KW), а фиестата мисля че е 60 коня(без да съм 100% сигурен).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.