Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 27.09.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема От колата бие ток...нови  
АвторXaйвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 22:32



...и ве4е съм свикнал като слизам и затварям вратата да я хващам с ръкава на якето. Това се получава само след като колата е карана, ина4е не. От какво може да е? От алармата или нещо късо? Колата е Renault Clio I.



Тема Re: От колата бие ток...нови [re: Xaйвaн]  
АвторTACHO (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 00:17



И мен понякога ме пощипва като си затварям вратата. Явно не е от алармата, щото вероятността да сме с еднакви аларми е много малка. Сигурно има нещо с тоците.



Тема Re: От колата бие ток...нови [re: TACHO]  
Автор Slade (...)
Публикувано13.02.04 00:34



Напоследък установявам, че страдам от всички болести, които се изброяват във форумите.

Карам Рено Клио I и имам абсолютно същия проблем - като отварям колата да тръгвам за някъде няма проблем, но като спра някъде след като съм покарал известно време и докосна метала на вратата ме удря неприятно ток. Това не става всеки път, но все пак доста често. Да не би да има някакво наелектризиране или нещо от сорта при движение?

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't


Тема Re: От колата бие ток...нови [re: Slade]  
АвторTACHO (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 01:13



"Напоследък установявам, че страдам от всички болести, които се изброяват във форумите"
Чети по-малко и ще си ок!



Тема Re: От колата бие ток... [re: TACHO]  
Авторzaq (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 03:10



peri si drehite s antistatik ili si praskai sedalkite s takav/prodava se na spay/...e ako puk iskash si provisi edna veriga kato na karuca da opira v patj i njma da imash problemi :))



Тема Re: От колата бие ток...нови [re: zaq]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 08:54



От алармата НЕ може да те бие ток, щото е 12 волта... Дори да хванеш двете клеми на акумулатора, пак няма да те удари ток (освен ако си с мокри ръце)...

Получава се статично електричество, което е няколко киловолта и когато слезеш и пипнеш колата, прескача искра...
едно време на колите имаше антистат - една лента, дето виси отдолу и опира в земята... Сега ти я заместваш...



Тема Re: От колата бие ток...нови [re: zaq]  
Авторxaйвaн (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 09:32



хм... идеята за веригата ми харесва, още утре ше олабя синджиря :)))
10х!



Тема Re: От колата бие ток...нови [re: Xaйвaн]  
Авторdad_tgv (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 09:39



От дрехите е !
Наскоро се сдобих с един анцуг- да не ми излизаш на среща !
Каквото и да пипна все ме удря ток !



Тема Do not try this at home!нови [re: Teдo]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано13.02.04 10:04



Колега, ако барнеш 12 волта прав ток с двете ръце, и случайно имаш мокра рана на кожата на мястото на допира, това може да ти е последния опит.

А иначе проблема е статично електричество, не е свързан с изправността на колата.



Тема Re: Do not try this at home!нови [re: Bat Jorko]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано13.02.04 10:16



Мислиш ли?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.