Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:59 28.04.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Подгряване на задното стъклонови  
Автор Mилeн (минаващ)
Публикувано17.12.03 10:04



С настъпването на първите студове имах "удоволствието" да установя, че нагревателите на задното ми стъкло нещо не бачкат.
Значи - гледам задното ми стъкло е заскрежено и натискам бутончето за тях - на таблото си светва индикацията, че нагревателите са включени, но след 25 мин път (и ориентиране чрез страничните огледала) се оказва че заскрежеността си е същата.
К'во им става - миналата зима всичко с тях си беше ок и беше достатъчно 5 мин да поработят за да вземе да се поразтяпя скрежта в/у тях. Явно в събота ще трябва да хвана едно мултицетче и да поразследвам къде е проблема.
Има ли ли сте подобен проблем?

Редактирано от Mилeн на 17.12.03 10:05.



Тема Re: Подгряване на задното стъкло [re: Mилeн]  
Автор Pichaga (ne_na_kef)
Публикувано17.12.03 10:21



Купуваш си на бизон лепило-електропроводимо с нарисуван на него задно стъкло на кола, мериш намираш къде е прокъсано и лепиш. Проблема е че е скъпо около 23 лева беше май. Освен ако проблема не ти е някъде по веригата, а не в нагревателите



Тема Re: Подгряване на задното стъклонови [re: Pichaga]  
Автор Zois (Universal)
Публикувано17.12.03 10:29



Колегата няма проблем с отделни реотани, а с целия нагревател, което от своя страна мирише на лош контакт.
Първото нещо, което бих погледнал (почистил) са клемите на задното стъкло.

Да намериш решение ... в движение.


Тема Re: Подгряване на задното стъклонови [re: Zois]  
Автор Mилeн (минаващ)
Публикувано17.12.03 10:54



А тези клеми къде долу-горе да ги търся? Щото не ми се е налагало досега и си нямам идея къде са.



Тема Re: Подгряване на задното стъклонови [re: Mилeн]  
Автор Zois (Universal)
Публикувано17.12.03 11:01



На 19-ката с в долната част на стъклото в двата края.
Предполагам, че и на 21-цата ще са някъде там. Като погледнеш стъклото внимателно, няма начин да не ги видиш.

Да намериш решение ... в движение.


Тема Re: Подгряване на задното стъклонови [re: Pichaga]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 11:06



когато са повредени "реотаните", не нагрява само отделна лента, останалите работят... На човека явно не му е такъв проблема



Тема Re: Подгряване на задното стъклонови [re: Zois]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано17.12.03 11:32



Ето я поредната причина, хората да разправят, че французите не са много наясно, как се правят коли. Наистина, на Рената клемите са масово в долния край на стъклото, където най-дълго време се задържа влага (и естествено "работи" корозията). При немските пък клемите са масово отстрани и затова и 20-годишни бараки рядко имат проблем с цялата система.



Тема Re: Подгряване на задното стъклонови [re: VladoR]  
Автор Zois (Universal)
Публикувано17.12.03 11:48



Владо, напълно си прав.
От друга страна можеш да го приемеш, като компромис между качество и естетика. Когато клемите са долу, са скрити-покрити и отвън не се вижда нищо, докато при някои коли (където са отсрани или горе) се забелязват от 5 км.

Да намериш решение ... в движение.


Тема Re: Подгряване на задното стъклонови [re: Zois]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано17.12.03 12:09



Преди да стана фен на Рено (въпреки купчината му недомислици - все пак си има и съвсем немалко достойнства!) бях доста време фен на VW. Там нямам спомен, клемите да са се виждали и от птичи поглед.
Но пък за сметка на това имам лош спомен от Clio-то на жена ми: има-няма половината реотани не работеха, а когато и още първата зима едната клема съвсем се отлепи от стъклото ... ми прикипя и направо смених стъклото с ново от магазина.



P.S. Мъдрите хора са казали, че немските коли са здрави, италиянските са красиви, а френските са удобни.

Редактирано от VladoR на 17.12.03 12:17.



Тема За Миленнови [re: Mилeн]  
АвторJORO (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 15:33



Имах същия проблем и като проверих клемите се оказа, че лявата
се е отлепила, поради което по цялата верига не преминаваше ток.
В сервиза на Кобра срещу кино Арена само срещу 5 лева го запоиха на
широката лента, от която се бе отлепило и го намазаха с електропроводимо
лепило.
Смятам, че е по-добре така, отколкото да дадеш 15-20лв само за електропроводимо лепило, което дори и да ти остане едва ли ще го ползваш
друг път.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.