Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 02.06.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Гражданска отговорност  
АвторTiete (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 15:26



Тази тема е продиктувана от днешната статия в часовете. Наближава момента за гражданската отговорност. Как ще избираме застваховател?
Засега моето мнение е за ДЗИ. Правят безплатен преглед хората. В смисъл спестяваш 25 лв.
Давайте предложения подплатени с аргументи.

П.П. едно плюс едно е между нула и две



Тема Re: Гражданска отговорностнови [re: Tiete]  
Автор JoroT ()
Публикувано28.11.03 16:28



Takova neshto kato bezplaten obiad niama :)) taka e i za bezplatnia pregled. Minalata godina biah zastrahovan v Bulstrad i imah pravo na taka narechenia "bezplaten pregled" Reshih i az da spestia 20 leva, no kato otidoh se okaza che triabva da platia 10 leva niakava si zaduljitelna taksa, hybavo syglasih se. Zakachiha mi analizatora za gazovete kazaha che ne sa v normite da hodia da si ia opravia i da se vurna. Estestveno ne se vurnah dadoh 20 leva i si minah na pregled v edno servizche.



Тема Е, ти какво очакваш?!нови [re: JoroT]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано28.11.03 18:12



Щом си даваш парите, естествено, че ще минеш преглед и с каруца, то е елементарно, но целокупния български народ е все по-умен и по-умен, и си мисли, че всички други се опитват да го прекарат, та затова ти се струва, че безплатен обяд няма!!!
Като отидеш на безплатен преглед, хората ти казват, какво не ти е наред, а не гледат да ти вземат парите и да те отпратят, сещаш ли се, защото на тях и така, и така има плаща застрахователната компания, няма смисъл да те гонят?!
Друг е въпроса, че в цената на задължителната застраховка Гражданска отговорност е включена печалба за компанията, но тя варира приблизително еднаква за всички компаний и всяка си преценява какви отстъпки и преференций да предостави на клиентите си!!!
Аз работя с Алианц, Армеец, БулИнс, Булстрад, Витоша и Евроинс, и мога да ти кажа, че при който и да си направиш Гражданската отговорност ще получиш някакъв бонус изразен в различни предимства - безплатен преглед, карта за горива, отстъпка за каско, имуществена застраховка и т.н., така, че не мисли, как застрахователите само гледат да ти вземат парите, защото много грешиш, както и повечето ни съграждани, особено, ако не е нещо задължително като Гражданската отговорност!!!

П.П.
Обади ми се, ако желаеш, мога да те консултирам и да те насоча към най-удачната за теб компания!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Е, ти какво очакваш?!нови [re: |Kyky|]  
Авторchamade (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:36



Аз тази година застраховах във Витоша.Бонуса беше безплатен преглед в сервиз Пежо.Всичко мина нормално и не ми вземаха и стотинка.



Тема Re: Гражданска отговорностнови [re: Tiete]  
Авторpeshi_schumi (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 21:45



днес по едно радио 4ух за реклама на гражданска отговорност в Общинска застрахователна компания. Даваха следните префиренции: отстъпка при преглед, отстъпка при зареждане в лукоил и еко петролеум и което най ме озада4и забележете, карта с 240 безплатни минути за м-тел!!!
някой чувал ли е тази реклама или евентуално да знае пове4е подробности!



Тема Естествено!!!нови [re: peshi_schumi]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано01.12.03 22:17



Това е една кампания съвместно с "Европейска програма за подпомагане на бизнеса" известна още като "EB-CARD", която обединява "МТел", "Лукойл", "ЕкоПетролиум" и "ОЗК" и така се получава този стартов рекламен пакет, който изглежда така примамлив!!!
Аз продавам И това
Проблема е, че в момента, между "МТел" и "ОЗК" има разногласия, които са в процес на изглаждане, точно заради тези карти с безплатни минути!!!
Ако те интересува нещо повече пиши ми в ICQ


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Гражданска отговорностнови [re: peshi_schumi]  
АвторTiete (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 10:14



Според мен тези безплатни минути изобщо не са безплатни. Не казвам, че безплатен обяд няма. Защото техническия преглед могат да си го позволят застрахователите.
Сега за "безплатните" минути. 240-те минути някак си много точно се делят на 12. Което ме навежда на мисълта, че това са по 20 мин. на месец за една година. А как Мтел ще те вържат за една година със себе си? - С основната програма. Или плащаш 18 лева такса и ползваш 20 "безплатни" минути.
А какви са отстъпките в ЛукОЙЛ и ЕКО петролеум. Ако бензина 95 ми се връзва на 1,26 то няма разлика от цената в бензиностанциите на петрол.
Все пак ще ми е на сметка ако успея да мина технически преглед аванта.



Тема Re: Гражданска отговорностнови [re: Tiete]  
Автор gargamelF1 ()
Публикувано02.12.03 13:28



Би могло да е, ако вече си абонат на Мтел да ти дават тези 240 мин



Тема Значи!!!нови [re: gargamelF1]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано02.12.03 15:04



Тези пакети които предлага "ОЗК" са за отстъпка от 3,3ст./л. в "ЕкоПетролиум" и 3ст./л. в "Лукойл", също така, ако не се лъжа от "МТел" получавате безплатна SIM карта с 240 безплатни минути за 1 година, както и редовното за всички компний безплатен ГТП
Разликата е там, че тези преференций са за двете доброволни нива, а не за задължителното ниво на застраховане!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Значи!!!нови [re: |Kyky|]  
Автор gargamelF1 ()
Публикувано02.12.03 20:39



Хм, че то почти няма значение. Миналата година във Витоша разликата между задължителното и 1-во доброволно ниво беше 2 лв.



Тема О'к!!!нови [re: gargamelF1]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано02.12.03 21:58



Обади ми се на 088/9912634 - Кирил и ще ти направя Гражданска отговорност към "ОЗК" с всички преференций


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Значи!!!нови [re: |Kyky|]  
Автор Machoman_new (R 19 GTS)
Публикувано03.12.03 09:05



такса искат ли за тая сим карта скъпи ми колега



Тема Re: Гражданска отговорностнови [re: JoroT]  
Автор Mилeн (минаващ)
Публикувано03.12.03 09:23



Не става въпрос за "безплатен обяд" - поначало има някакви фиксирани цени за застраховките Гражданска отговорност и всяка компания трябва да ги продава на тези цени. Как се определят тези цени, не знам - може би от Агенцията за застрахователен надзор, където пък нещата се дирижират от няколкото големи застрахователя... както и да е.
Обаче тези фиксирани цени примерно гласят, че за машина от 1.8 до 2.5 кубика сумата на задалжителна ГО е 80 лв. примерно. Тук обаче идва другия момент - а именно, че застрахователните компании се конкурират една друга. А нямат възможност да играят с цените. И в този случай даже ако една по-малка компания, която все още навлиза на пазара и иска да продава ГО на много по-малки цени - примерно 60 лв. тя не може да го направи - щото трябва да продава на 80 лв. Може обаче да го направи в следния неявен вид - примерно да каже "ГО ви струва 80 лв., но ние ви даваме талонче с което може да пълните гориво за 20 лв. от Лукойл".



Тема Re: Значи!!!нови [re: |Kyky|]  
Автор Mилeн (минаващ)
Публикувано03.12.03 09:40



А тези 3 ст. на Лукойл ще ви кажа, няма да му струват ама направо нищо и по такъв начин само привлича клиенти.
Примерно да кажем аз си пълня дизел поначало от там или ОМВ и пълня всеки път 40л*1.13=45.20 лв. На като имам застраховка в ОЗК ще си кажа "А.. трябва да заредя от Лукойл щото там съм на далавера - имам 3 ст. на литър отстъпка" - и какво отивам и зареждам 40л*1,10 = 44 лв., което като си помисля си е направо същото.
Т. е. 1,20 е разликата - много важно. Обаче поради тази причина ще ходя само в Лукойл - стандартен търговски подход - ама много важно е клиентът да си мисли че е на далавера. Т. е. не съм наясно в една такава Гр. отг. кампания какви са финансовите взаимоотношения м/у ОЗК и Лукойл, но едва ли ОЗК плаща някаква част от тези 3 ст./л. на Лукойл или по-скоро става обратното - щото по такъв начин неявно се пренасочват клиенти само към Лукойл...
Същото е и за един сервиз - много важно че ще направят един преглед безплатно - те не инвестиат нищо в това - от друга страна обаче - се зарибяват клиенти - като го научиш къде е този севиз и ти направи добро впечатление - може да му ползваш услугите и друг път ...



Тема Отклонихме сенови [re: Mилeн]  
АвторTiete (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 10:02



Отклонихме се от основната тема на обсъждането.
Когато отварях тази тема идеята ми беше да обсъдим къде да си застраховаме любимите РЕНА. При условие, че аз имам пълно каско изобщо не ме интересува застрахователя по ГО. Така когато водих колата в КАТ за регистрацията ме набутаха в Евроинс=14 лв. за двата месеца до края на годината. Девойката ме пита "избрахте ли си застраховател?" Аз и казвам "не знам" в този момент ми беше точно до застрахователя. И тя хоп Евроинс. Познайте как ми го е избрала тя?????.....
Мисля че е трудно да се досетим, че избора и се основава на нейната комисионна..............
След това отидох на преглед и айде още 25 лв. И това при условие, че току що си купих колата и освен цената дадох още близо 800 лв. за .... (за всичко там+почерпките)
Предлагам отрано да обсъдим какви са преференциите които дават различните застрахователи. Все пак имаме по-малко от месец затова.



Тема Re: Отклонихме сенови [re: Tiete]  
Автор CastorT (R19 16V)
Публикувано04.12.03 12:43



Не виждам кой се е отклонил от темата?! Мнението на Милен много ми хареса... аз за тази година имам каско и гражданска във Витоша, но се обадих да питам за цена и бонуси за тази година и ми казаха, че нямали доброволно ниво, а само задължително иначе преференциите -50% за преглед и -20% за КАСКО туй е... за 2002 имах гражданска и КАСКО в Алианц и там доброволното ниво А беше малко по-скъпо от задължителното... сигурно пак ще си направя гражданска във Витоша заради -20% от КАСКОто, но иначе това че нямат доброволно ниво е кофти

STREETRACERS.HIT.BG


Тема Re: Гражданска отговорностнови [re: Tiete]  
Авторhristi (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 22:03



Привет,
никой не е писал за БИ :)
Имат преференции за прегледа, сервизи, авто-части, масла и др. Има доброволна. При две коли, доброволната ти излиза като задължителна. За каско има %, независимо каква друга застраховка имаш там. За колегата по-долу-доброволната може да е само за шофьора, може да бъде за всички места в колата ( затова е 2 лв разликата, но не е :). До 31.01.04 има % за OMV i BILLA. За цялата год. за газ-станции %.
Все пак добре е да проверите къде колко ще ви оценят колата :)
Миналата год. за каско в Алианц ми я оцениха за 4800 с 420 лв премия. В Орел за 6800 с 490 лв премия. Незнам кой къде греши, нали всички по Шваке ги оценят, но 70 лв горе, не са като 2000 лв долу ( недай Боже :)
Ако някой желае подробности - icq 157635371
Моето ренде засега е зле :(



Тема ти говориш за каско....нови [re: hristi]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано05.12.03 15:23



абе ако искате отстъпки - що не ми се обадите - ще ви пусна поне по 5%....дори и от каското
0888/999332 -ей това ако не е реклама



Тема Re: ти говориш за каско....нови [re: lansky]  
Авторhristi (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 10:00



Говоря и за двете готин



Тема Въпросче относно Витоша..нови [re: |Kyky|]  
Автор()-:) (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 10:53



Аз си направих пълното автокаско във Витоша, ако си направя и гражданската при тях ще имам ли някакъв бонус и какъв?



Тема Re: Гражданска отговорностнови [re: Tiete]  
Авторзacтpaxoвaтeл (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 13:48



.

Редактирано от HlTMAN на 08.12.03 17:03.



Тема Re: Гражданска отговорностнови [re: зacтpaxoвaтeл]  
Автор Mилeн (минаващ)
Публикувано08.12.03 15:49



Абе приятел - стига с тази реклама за ГО в "Левски-Спрартак" ... Като гледам в дир-а само в клуб "Секс" май не си го писал.
Има си отделна тема за реклами и обяви.



Тема Да!нови [re: ()-:)]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано09.12.03 20:21



Но при обратен ред Г.О. > Каско = -10%!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема И аз, и аз!!!нови [re: hristi]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано09.12.03 20:25



Мога да дам отстъпка и за двете над 10%


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема абе пич - аре на 30% да си говоримнови [re: |Kyky|]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано10.12.03 09:20



като ще се правиш на мъж



Тема Re: абе пич - аре на 30% да си говоримнови [re: lansky]  
Автор Gribo (kotak)
Публикувано10.12.03 11:08



Ако дадеш 30% от задължителната, безплатния преглед и другите екстри съм при тебе с две ръце



Тема Re: Значи!!!нови [re: |Kyky|]  
Автор Koбpa (отровна)
Публикувано14.12.03 21:26



Моля те, моля те, вече престани с тези компаниЙ - пише се компаниИ
Въобще не вдъхваш доверие с този правопис :)

Кобра

| |

Тема Re: О'к!!!нови [re: |Kyky|]  
Автор Koбpa (отровна)
Публикувано14.12.03 21:27



ПреференциЙ също е преференциИ :)

Кобра

| |

Тема Е, да!!!нови [re: Koбpa]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано16.12.03 00:49



Ама поне се старая, а някои даже не започват изречението с главна буква да не говорим за препинателни знаци!!!


Fiat Bravo 2.0-20v


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.