Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 27.04.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Стрелкатанови  
АвторKrasiG (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 09:52



Тази сутрин забелязах че стрелката на скоростомера трепери.И не само цхе трепери ами с чува някакво тиктакане. Не че е болка за умиране ама е едно от онези малко досадни неща дето ти късат нервите. Някой да е имал подобен проблем и да се е справил с него?
Благодарско.



Тема Re: Стрелката [re: KrasiG]  
Автор gustera (Lizard King)
Публикувано27.10.03 10:33



hm, stranno, to4no w4era si syzdadoh sam tozi problem, tyj kato trqbwa6e da si swalq tabloto za da smenq nqkolko kru6ki. Kato slovih pak viloto w skorostomera, zapo4na to4no taka da ska4a kato na tlasyci i da se 4uwa cykaneto. Kwo li ne go prawih, kak li ne go butah dyrpah, sukah, ne 6tq gadinata da se namesti i twa si e. Dali pyk ne6to ne trqbwa da se smave??? Az mislq sled nqkolko dena da hodq da mi smenqt cweta na dat4icite i na swetlinite w kolata, ta te se nadqwam da me swetnat ot kwo e toq bug

ще те маркирам като път...


Тема Re: Стрелкатанови [re: gustera]  
АвторKrasiG (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 11:09



Ами не забравяй да споделиш като научиш нещо.



Тема Re: Стрелкатанови [re: KrasiG]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано27.10.03 12:32



Отваряш таблото, вадиш жилото на скоростомера, капваш 10-15 капки масло в него, сглобяваш по обратен ред и всичко е тип-топ.Поне при мен е така вече 1 година след същата интервенция.



Тема Re: Стрелкатанови [re: ESPACE]  
Автор gustera (Lizard King)
Публикувано27.10.03 12:35



hm, zna4i trqa da se smave. Lo6o, pak 6te trqbwa da razglabqm!

ще те маркирам като път...


Тема Re: А стрелката на оборотомера?нови [re: ESPACE]  
АвторRPM (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 12:50



Знаеш ли нещо за механиката на оборотомера, защото моят сякаш заяжда, като изключа от скорост, стрелката не слиза веднага, а на тласъци, същото и като подам газ - вдига се постепенно?



Тема Re: Стрелкатанови [re: gustera]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано27.10.03 12:51



Толкова ли е трудно при 19-ските?При мен е мах. за 10 мин. работа.Ако бързам може и до 5 да го докарам.



Тема Re: А стрелката на оборотомера?нови [re: RPM]  
Автор gustera (Lizard King)
Публикувано27.10.03 12:54



do kolkoto znam oborotomera ne e s vilo, a s kabel ot dwigatelq, ama ne sym siguren, 6toto nqmam takowa viwotno za syvalenie

"Толкова ли е трудно при 19-ските?При мен е мах. за 10 мин. работа.Ако бързам може и до 5 да го докарам.
"
Ami za da si smenq kru6kite trqbwa6e da si s4upq rykata na 10 mesta za da moga da se dobera do tqh, 6toto ne uspqh da otka4a kabelite ot tabloto:(

ще те маркирам като път...

Редактирано от gustera на 27.10.03 12:58.



Тема За оборотомера ...нови [re: RPM]  
Авторkolio (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 15:43



Здрасти,
Миналата седмица обсъждахме този проблем и един колега ме светна, че на различните модели, сигнала за оборотомера се взема от различно място. Например моя идва от алтернатора (R21 дизел), а на другите...откъде беше ?Потърси в предишните теми.
Късмет.



Тема Re: А стрелката на оборотомера?нови [re: RPM]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано27.10.03 20:18



Оборотомера взема сигнал от бобината.Не съм се задълбочавал ама и моя прави магарий.Ако колата ми е на контакт но не е запалена и включа касетофона стрелката на оборотомера ми играе в такт с музиката.Сигурно някъде масата не е добра но не ми пречи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.