Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 11.06.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Задни спирачки на Р19нови  
АвторAмaтьop (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 15:34



Има ли на задните спирачки на Р19 някакъв регулатор за натоварването на задната ос ? Ходих на стенд и задните спирачки не отчетоха нищо (или почти нищо), обаче ръчната спирачка хвана.



Тема Re: Не си пьрвият !нови [re: Aмaтьop]  
Автор Laguna_BG (непознат)
Публикувано08.09.03 16:17



Не си пьрвият при който стенда отчита липса на спирачно усилие в задните спирачки.
И аз имах 19-ка и всеки пьт ми отчитаха слаб резултат в задните спирачки. Иначе има ръчна ! Има регулатор, който се задейства при натоварване на задната ост, т.е като качиш двама човека отзад и се пробваш на стенда ще установиш, че имаш спирачки. Като правило автомобила спира с предните колела. Отзад се включват само при натоварен автомобил. Ето защо, обикновенно задни накладки се сменят в съотношение 1:2, дори 1:3, т.е при втори или трето сменяне на предни накладки се сменяват задни.
Колкото до регулатора - едва ли ти е неизправен (Рядко се случва). Все пак ако не си сигурен за последната смяна на спирачната течност, не е зле да направиш една профилактика - подмени я с нова, обезвъздушаване и газ.
И накрая. Последния пьт преди да продам 19-ката в сервиза, в който ходих на ГТП знаеха за проблема и само ме накараха пак да пусна предницата на валовете !


Чакай и се надявай !


Тема Re: Не си пьрвият !нови [re: Laguna_BG]  
АвторAмaтьop (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 16:36



Благодаря за инфото. Каде се намира този регулатор и дали може да се той да се регулира. Питам защото ми зацепиха на торсионите наново и колата леко се повдигна отзад.



Тема Re: Отзад !нови [re: Aмaтьop]  
Автор Laguna_BG (непознат)
Публикувано08.09.03 16:42



Ами намира се при задния мост мисля кьм средата. В него влизат спирачните тръбички и отиват кьм задните колела. Ако не се льжа при някои модели има и нещо като превключвател - наглася се за две степени.


Чакай и се надявай !


Тема Re: Не си пьрвият !нови [re: Laguna_BG]  
Автор garggamel (непознат)
Публикувано08.09.03 18:20



Това пък не го знаех. А бе това рено имало много екстри Непрекъснато научавам за нови и нови.



Тема Re: Задни спирачки на Р19нови [re: Aмaтьop]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано09.09.03 00:23



При някои модели има - при други няма - моето купе господ знае защо няма. А на всичкото отгоре нямам и стабилизираща щанга отпред. Дали е заради слабия двигател? (1400 кубка - 58 коня)

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Re: Задни спирачки на Р19нови [re: Aмaтьop]  
Автор Vankata (непознат )
Публикувано09.09.03 01:33



Като стана дума за спирачки, днес си сменях накладките и майстора каза че дисковете ми били много тънки и трябвало да ги сменям. Може ли да ме ориентирате колко пари струват комплект дискове и къде да търся ?
19 фаза 2



Тема Re: Задни спирачки на Р19нови [re: DanailP]  
Автор NikT (непознат)
Публикувано09.09.03 08:51



На 19-ките има 2 вида регулатори. Единия вид е на задния мост а другия е в самите цилиндри на спирачните барабани. Това го бях чел някъде, но не съм го виждал.



Тема Re: Задни спирачки на Р19нови [re: DanailP]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 09:50



Stabilizirashta shtanga se slaga samo na "po-iakite dvigateli" zashtoto prednicata se razkrachva po-lesno



Тема Re: Задни спирачки на Р19нови [re: Vankata]  
Автор garggamel (непознат)
Публикувано09.09.03 19:05



Миналата есен в Промобил комплект дискове и накладки струваха 150лв. Но монтажа е скъп - 90лв. Ако можеш си купи частите от Промобил, но отиди другаде да ти ги сменят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.