Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 18.05.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За маслата да ви питам?нови  
Автор CEГMEHTA ЧO (лилав)
Публикувано16.01.03 20:15



С какви масла -(от наи- простите до най-добрите) трябва да се кара едно РЕНО
И най-вече по важния въпрос - какви са цените.
Моля ако някои знае да ми ги каже.
мерси



Тема Re: За маслата да ви питам?нови [re: CEГMEHTA ЧO]  
АвторClioFen (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 21:41



Vsiakakwi spored kesiata waznoto e da se spazwa specifikaciite koito preporachwat za twoia dwigatel (temperaturen i vizkoziteten koeficent). A inache Renault preporachwa ELF. Az lichno ot 1.5 godina si karam Renaulta s Valvolin i kato nachinaest lubitel ne moga da kaza nisto za i protiv no spodem mnogoto mnenia smitam sledwastia pat da wida kak se kara s toia polusintetichen ELF det go obsazdat tuk waw foruma.



Тема Re: Samo ELF 10W40 ili 15W40нови [re: CEГMEHTA ЧO]  
АвторThor (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 13:24



Na povecheto Rena na kapachkata na dvigatelia pishe, che e za ELF i ima koi model /negowia viskozitet/!
Slagai 10W40 i niamash griji, ako izrichno ne e ukazano niakakvo drugo maslo!
Leko i bezavariino!



Тема Re: За маслата да ви питам?нови [re: CEГMEHTA ЧO]  
Авторbisskata (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 09:33



За Рено-единствено френски масла-ELF,Igol,Mobil.Обикновенното минерално на Elf е 30 лв-4л.звънни на 02/271056.



Тема Re: Flf - разбира се [re: bisskata]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано22.01.03 18:19



за 5 лв. литъра в Дружба 2, до Оранжерията 978 34 34

@>-'-,-'—


Тема Re: Flf - разбира сенови [re: Eva*]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано22.01.03 20:10



И тук да те попитам щото като те питах в оная другата тема за маслата изобщо не си направи и труда да ми отговориш.
Какво по дяволите е това масло по 5 лв. литъра.То че е наливен Elf е ясно ама с какъв вискозитетен индекс е, минерално 15W40 ли? ако знаеш де .



Тема а 19 1.7miнови [re: CEГMEHTA ЧO]  
Автор CEГMEHTA ЧO (лилав)
Публикувано22.01.03 21:27



а такава 19ска с какво масло трябва да се кара- не рябва ли да е поне полусинтетика.ААА и в дружба само такова ли имат или имат и от по-скъпите ама на по-добра цена?



Тема Re: Flf - разбира сенови [re: Eva*]  
Автор 1.7miTXE ()
Публикувано23.01.03 12:35



Айде да отговориш на колегата ESPACE, моля, че и мен ме заинтригува защо втори път не му отговаряш. ... и за да ти помогна ще ти дам спецификации и цени (с ДДС) на съответните масла в Промобил, които също се намират в Дружба 2:

ТРАНСМИСИОННО МАСЛО TRJ 75W80 API SJ/CF ACEA A2/B2 7.08 лв/л

МОТОРНО МАСЛО COMPETITION STI 10W40 API SJ/CF ACEA A3/B3/B4 от варел 205 лит. 5.69 лв/л

МОТОРНО МАСЛО PRESTIGRADE TS 15W40 API SJ/CF ACEA A2/B2 от варел 205лит. 5.24 лв/л

МОТОРНО МАСЛО SPORTI TXI 15W40 API SJ/CF ACEA A2/B2 от варел 205лит. 4.45 лв/л



Тема Re: Flf - разбира сенови [re: 1.7miTXE]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано23.01.03 14:57



Благодаря много колега 1.7miTXE.Eva вече не държа да ми отговаря.
Обаче и ти ме заинтригува с последните две масла-еднакви вискозитетни индекси, еднакъв експлоатационен клас а почти лев разлика в цената.Но няма значение цените са си супер за качеството стига да не започнат да забъркват в сервиза някакви злобни смеси от Плама и Приста.



Тема Re: Flf - разбира сенови [re: ESPACE]  
Автор PeGaz (новак)
Публикувано23.01.03 20:31



Не вярвам да забъркват такива смеси.
Аз вече два пъти слагам от това 15W40 по 5.?? лв. и засега съм доволен, един прятел също сипва такова повече пъти и също е доволен.
Но за това последното масло не са ми казвали в магазина - като купуваш питат само минерално или полусинтетично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.