Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 10.05.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема за данъците за 2002нови  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано31.05.02 14:01



http://www.taxadmin.government.bg/arhiv/arhiv.htm
Избирате "АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ"
След това "Данъчен калкулатор за изчисляване размера на данъка върху превозните средства за леки автомобили "
нататък ще се оправите

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Мръсен номернови [re: lansky]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано04.06.02 16:14



значи като идете да си плащате данъка, към килограмите на колата ви прибавят още 5 човека * 100 кг - или казано на български още 10 лева. Само не знам с толкова данъци как едно семейство от 5 човека може да е 100 килограмово

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: Мръсен номернови [re: lansky]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано05.06.02 09:05



Какво да ти кажа,измислена държава-измислени данъци.
Навсякъде се взима теглото на колата в заредено състояние,а при нас пълен товар:кола,безин(дизел),масло,антифриз,5 човека и три куфара ненужни вещи.
Никъде няма това,ама...



Тема За капакнови [re: Mravoiad™]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано05.06.02 13:43



В пловдив смятат с четири човека по 80кг..... абе ...

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: Мръсен номернови [re: Mravoiad™]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано05.06.02 14:01



Добре де, стига сте плакали.К`во да кажем ние дето сме с коли с повече от 100к.с.-по 1,20 лв. на к.с. и без никакви намаления за това ,че сме с катализатор.На тоя фон десетте лева за започнат тон изглеждат доста незначителни-вервайте Му.
В тоя ред на мисли е логично човек да плаща данъци размера на които би трябвало да зависи пропорционално от стойността на имуществото, което реално притежава-както е с другите данъци.Примерно имаш баровски апартамент в центъра с площ Х00кв.м.-данъка ти е с пъти по голям от този за апартамент в кварталите.И затова не виждам логика някой,който кара нова кола за 30-40 000 лв. и понеже е с катализатор и колата му е 98 к.с. да плаща по малък данък от някой примерно с 16 годишна Алфа която струва колкото годишния си данък умножен по три.Е ако разсъждаваме от еко-гледна точка нещата стоят по коренно различен начин но определено не екологията е била водеща при определянето на новите данъци-за справка димящите дизели, микробусите(които също са с доста нисък данък) и скапаните камиони и автобуси.Ами всички те плащат по малък данък от една кола в перфектно техническо и еко състояние с катализатор, но оборудвана с двигател с мощност 101 к.с. Е ако това не е някакъв шибан абсурд здраве му кажи.Да ги е.. всичките тъпи министри и цялото шибано правителство.




Тема Re: Мръсен номернови [re: ESPACE]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано05.06.02 14:38



мен ме дразни това, че не могат да ми обяснят защо ми добавят тези кг за пътници \по силата на кой закон, чл. ал.\ - не знаят \а явно и смятат различно в Сф и Пд\ - не ми е за 10тте лева - къде ли не съм го похарчил

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: Мръсен номернови [re: lansky]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано05.06.02 14:54



Добре де-пълното тегло на колата не го ли вземат от талона, нали там катаджиите са го написали, к`ви пътници, к`ви 5 лева търсят тия..Те хората дето са правили автомобила са си го написали максимално допустимото тегло на една табелка при двигателя.Колко кила ти изкараха рендето тия от данъчното?



Тема Re: Мръсен номернови [re: ESPACE]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано05.06.02 15:58



аз още не съм плащал. На една колежка за опела \кадетче 90г\ смятахме и данъка и когато мъжа и застанал на гишето го изненадали с още 10лв.
По талон реното е 980 кила, но ако го плащам в софия ще ми смятат 1480, ако го плащам в Пловдив ще го смятат за 1300 \това го проверих по телефона\
Все е 20лв пътния данък, ама защо пък вместо 980 кила ми го вдигат над тон.
В закона за местните данъци и такси е записано, че информацията се взима от талона на МПСто. Обаче в талона освен 980кг - пише пътници 1+4. Иначе трябва да добавят и товара и горивото и още кво ли не, само дето не е уточнено как и колко и защо се добавя - и народа си плаща квото му кажат.
Ей тва ме дразни-разбираш ли - щото и данъчната ми вика - така е по европейските стандарти - да я праснеш с нещо дето се прави на знаеща само че като я питах какъв е тоя европейски стандарт - запецна. Ама ще си платя и ще си псувам \пък простата сметка 2млн автомобила по 10 лева - ще я оставя на Милен Велчев\

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: Мръсен номернови [re: lansky]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано05.06.02 17:27



Това са недоучили нещастници.
Не може данъка за една и съща кола да бъде един в София,а друг в Пловдив.
Освен това както писах,теглото трябва да бъде,теглото на колата в заредено състояние т.е в дадения случай 980кг,а не с пълен товар-1480кг.Освен това тези тъпанари не знаят,че товароносимоста е хората+товара,а не само товара.
А пък може и да знаят,ама така да им е угодно,защото така и Трабанта е над един тон.То май под тон не останаха.Абе е.. .. ....та...



Тема Re: Мръсен номернови [re: lansky]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано05.06.02 17:48



Абе тия данъчни са големи тъпанари.на сайта им пише:

Пътен данък
Размерът на данъка е по 10 лв. за всеки започнат тон от общото тегло на превозното средство.


Е те това общо тегло го пише в регистрационния ти талон под числата 4+1 при теб.Ако там верно ти пише 980 кг. то катаджиите дето са го писали са пълни кретени ,щото там трябва да ти пишат пълното общо тегло на колата с пътници и багаж.Това не означава ,че на един мой колега с форд Сиера комби не са му написали 2800кг. , а аз като му разгледах табелките в отсека на двигателя се оказа, че тъпото ченге е преписало данните за мах. натоварен автомобил + ремарке(каравана).





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.