Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 23.05.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: прав си да имаш резерви за икономичносттанови [re: lansky]  
Автор Twin Sparks (минаващ)
Публикувано17.06.02 23:31



твойта кола харчи повече от мойта - трябва да е водиш на лекар

Ако си Алфист, това е завинаги!


Тема Момче,нови [re: Twin Sparks]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано18.06.02 08:45



имах те за разбирач по колите досега, обаче много се издъни...
4 пъти по-тихо... Ти имаш ли представа какво значи 4 пъти...
Ако едната на празен ход има шум от примерно 68dB (ако ти говори нещо), другата - по-тихата 4 пъти - трябва да има шум от 68:4=17dB. Ти представяш ли си я тая работа... Предполагам, че си чул-недочул, че е с 4dB по-тихо, което е несъществена разлика...
Друго какво да ти обяснявам засега...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Момче,нови [re: Vento]  
Автор Twin Sparks (минаващ)
Публикувано18.06.02 09:52



браво, можеш да смяташ

повтарям "четири пъти е по-тих мегана" - не е при мен диаграмата, но като я взема ще ти пиша точните децибели понеже виждам, че си много гъст с шума

и това не са неща, които могат да попречат на някой да си купи или не дадена кола, по-важното е голфа го няма никакъв на пътя по отношение на стабилност.
И пак ти казвам това са факти, а не неща които ми се искат или не да бъдат.

Ако си Алфист, това е завинаги!


Тема Re: Момче,нови [re: Twin Sparks]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано18.06.02 10:15



Да, смятам прилично, даже 12 клас завърших отдавна!!!
Ами нали и аз това ти обяснявам, че НЕ МОЖЕ да е 4 пъти по-тихо от Голфа, защото това на практика е невъзможно!!! Точните децибели са около тези, които споменах примерно +/- 3dB. Това е за работа на място.
Та пак ти повтарям - няма кола, която да работи на място с 17dB (защото 1/4 от 68 примерно е именно толкова) и ако се замислиш реално ще го проумееш! Най-тихите, за които съм чел, аботят с около 52-55dB, но и това са изключителни стойности...
А колко е стабилен Голф 3 на пътя знам изключително добре, нали все пак такова карам! И Рено 19 карам често (даже в 12ч. сега пак тръгвам за риба с него), та мога да ти кажа, че не е по-стабилно. За Мегана не знам - може да е коренно различно окачването и да е подобрена возията и поведението на пътя...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема и кво да му кажа на лекарянови [re: Twin Sparks]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано18.06.02 13:52



и на лекаря да му кажа - човек - по каталог е 10.6 ама мойта харчи 10.8 - я я прегледай - какъв ще е според тебе резултата? \извънградско е 7, пък ми дава 6.5-6.8\

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: Golf 2 16V gti & Reno 19 16Vнови [re: Twin Sparks]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано18.06.02 18:15



Абе не е ли то " Cuore Sportivo " не ми го хвали за поведение на пътя А че 19 ката не е особено стабилна е факт



Тема Re: Момче,нови [re: Vento]  
Автор Twin Sparks (минаващ)
Публикувано18.06.02 19:25



показателя е "Innengerausche"
пред фактите и боговете мълчат - мегана около 42dB(A) - голфа 53 dB(A)
подвел съм се по-диаграмата, при подходящ случай ще е сканирам, за да се види, че стълбчето на мегана е четири пъти по малко,
но пък при високите скорости над 130км/ч. мегана е най-шумен над 80dB(A)

а бе кво съм защитавал реното, тук няма ли си фенове

а колата с най-слаби спортни показатели според тестовете е ..... една друга немска от мюнхен

Ако си Алфист, това е завинаги!


Тема Re: Момче,нови [re: Twin Sparks]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано18.06.02 20:18



"Innengerausche" е шум вътре в купето. Аз мислих, че говорим за външен (Aussengerausche), но няма значение. Все пак не е 4 пъти по-тихо, а с 11dB. Което също не е много.


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Golf 2 16V gti & Reno 19 16Vнови [re: lCE]  
АвторFenski (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 23:06



Nabliudavam razvitieto na spora i reshih i az da rasna nikolko vpechatlenia. Nali sam Renofen:)
Ako govorim za normalnata 19-ka i ia sravniavame s Golf 2. , golfat e malko po stabilen na patia, no vie si znaete kak vozi....:)bez da obizhdam nikogo.
Kato preminem na 19-ka 16V i Golf 16V neshtata stoiat po razlichno ot seriinite mashini. Okachvaneto na i na dvete e dosta razlichno ot tova na normalnite.
Vozil sam se i na dvete i sam karal i dvete. Moga da kazha che razlikata v stabilnosta e idvala po skoro ot gumite otkokoto ot niakakvi konstruktivni osobenosti na okachvaneto. I dvete koli se naklaniat absoliutno minimalno v zavoi, i sa dosta stabilni. Za vurvezh ne sam gledal streetrace m/u dvete. PO knizhki renoto bie mozhe i tuka da se vidi http://www2.zr.ru/compare/

Kam kolegata koito kaza che ima sravnitelen test na 16v avtomobili. Neka da kazhe ot kade go e vzel. I nie da vidim



Тема Re: Golf 2 16V gti & Reno 19 16Vнови [re: Fenski]  
Автор Twin Sparks (минаващ)
Публикувано18.06.02 23:30



не можеш да го видиш, списанията ми са от 1996, тестовете са много и се описват в два броя. има някой показатели, които са само за германия, като например сервиз и обслужване, но шокиращото е че фактите показват пълни противоположности с махленските разбирания в българия.
а франкофонията, която тресе в момента българските авто журналисти не ми понася.
немците са железни, учудвам се как правят на гъз разни модели на мб,бмв,фв,опел демек всички немски производители. кой каза, че мерцедес се обръща на слалом - немските тестове... и на мен ми се иска някой неща, но фактите са си факти

Ако си Алфист, това е завинаги!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.