Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 10.05.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема СПЕШНООО - ЗА ДОДЖ СПИРИТнови  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано11.04.02 16:18



абе хора, някой знае ли какво е това чудо, щото един приятел е пощурял да го купува - 93 година, 6000лева, 90 хиляди км. \Точно като на Венто реното
\ Обяснили му че харчи 12-13 градско двигателя е или 2.5 или 3.0 \забравих\. На мен ми се струва нереално малък разхода, щото моето ренде харчи 11.0 и е 1.8, пък това е и американска кола все пак. Някой ако има впечатления от такава кола - нека да казва, щото го усещам как ще изгори моя човек \може пък и на късмет да му е\. Ще си спестя обясненията на собствениците че имат няколко коли и тая била голяма за софия и почти не я карали..... и там всички глупости на куп. Ще съм ви благодарен дори и за това дето сте го чули

Това го пуснах тук, щото DODGE си нямат клуб \надявам се хитман-а де не се нерви\
*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен

Редактирано от lansky на 11.04.02 16:20.



Тема Re: СПЕШНООО - ЗА ДОДЖ СПИРИТ [re: lansky]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано11.04.02 16:40



За тази кола не мога да ти кажа много - но:
- Може и да харчи толкова, защото моторите на американците са дефорсирани и нискооборотни.
- Обаче му гарантирам, че ще побелее, ако и търси части - каквото и да е е със заявка и капаро, до 1-2мес. е доставката. Цените са доста солени.

А твоето Ренде много харчи... То вярно, че зависи много как и къде го караш (примерно в София е много натоварен трафикът), ама 11л. са много според мен при всички случаи. Мисля, че не трябва да минава 10л./100км "градско". Зависи и как го засичаш...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: СПЕШНООО - ЗА ДОДЖ СПИРИТнови [re: Vento]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано11.04.02 17:18



ми по каталог го гледах \рендето де\ дават му 10.6 градско. Иначе не го карам много спортно, ама по светофарите все първи тръгвам и на следващото червено пак съм първи. - не го засичам много прецизно - по дневния километраж и винаги го пълня догоре \ама то друг начин не се и сещам\ Имаш ли идея дали нещо може да му е развалено и ако се поправи да харчи по-малко, че тоя месец 300 лева за бензин не ми мърдат.\пък и едно ходене до пловдив имам\.
Но както и да е с рендето - да не се отплесвам.
За ДОДЖА частите ги правели в Австрия \за американски автомобили въобще\ - чувал ли си нещо от тоя род, щото те продавачите са много убедителни, докато ти продадат колата, пък после..... точно ще ти побелеят косите. И не знам къде се наврях в мрежата, ама пишеше "предходна кола" за Спирита - Форд ескорт - това тотално ме разби - ама и много не разбрах за какво става дума. Да не се окаже тоя Спирит - някакъв по изчанчен модел на форд, че те нали се обединяваха американските производители на коли, че и държавата нещо ги инжектира "финансово" да не фалират, та съвсем се омешаха.

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: СПЕШНООО - ЗА ДОДЖ СПИРИТнови [re: lansky]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано11.04.02 18:01



За разхода на Реното нищо не мога да ти кажа, докато не го видя. Ама май го караш спортничко де... Иначе така се засича, самоче поне на 500км пробег.
Това за американските части в Австрия от теб го чувам, не вярвам да е така, но не знам...
Иначе - ела аз да ти продавам кола, да видиш колко съм убедителен - свалянето на звезди е най-малкото, което мога да ти предложа...
Абе аз американско возило в БГ не бих си купил и не съветвам никой да го прави!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: СПЕШНООО - ЗА ДОДЖ СПИРИТнови [re: lansky]  
Автор HlTMANМодератор (The Darksoul)
Публикувано11.04.02 23:47



Brei egati tiranina me izkarahte i mene ..

Sega za kolata spored mene ne triabva da se nabutva da ia kupuva toi i Vento kaza che ako neshto se schupi dupe da mu e iako otkum ceni i chakane za chasti + tova che razhoda e 14-15 gradsko ako e 3,0.
Lichno moe mnenie e che niama US kola, koiato da stava za neshto.

BTW edin kolega se kefi na amerakinaskite koli kato lincoln dodge chevro i etc. utre shte go popitam znae li neshto toi samia kara Pontiac.

WWell BE COOL

Редактирано от HlTMAN на 11.04.02 23:50.



Тема Re: СПЕШНООО - ЗА ДОДЖ СПИРИТнови [re: lansky]  
Автор MacGyver ()
Публикувано12.04.02 04:35



1993 Dodge Spirit
Engines, Transmissions & Fuel Economy
Here are the latest specifications on available engines and transmissions, as well as EPA city/highway fuel economy ratings.
View information from a different year: 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989



Available Engines & Transmissions: Sedan Trims


Engines ES Highline



2.5L 100 hp I4 Standard Standard



Transmissions



3-Speed Automatic Overdrive Standard Optional


4-Speed Automatic Overdrive Optional Optional


5-Speed Manual Overdrive Not Available Standard





Fuel Economy (city / hwy): Front Wheel Drive


2.5L 100 hp I4



3-Speed Automatic Overdrive 23 / 28


4-Speed Automatic Overdrive 23 / 28


5-Speed Manual Overdrive 25 / 32




Engine Specifications


2.5L 100 hp I4



Horsepower 100


Torque (lb-ft) 135


Displacement (cc) 2508


Turbo/Supercharger No


Bore X Stroke (in.) 3.44 X 4.09


Compression Ratio 9


Fuel Type No Data


Fuel System TBFI



Тема dopulnenieнови [re: MacGyver]  
Автор MacGyver ()
Публикувано12.04.02 04:46



Dannite za razhoda sa v mili na galon, t.e
23 mpg ~ 10.3 l/100km
25 mpg ~ 9.5 l/100km
28 mpg ~ 8.4 l/100km
32 mpg ~ 7.4 l/100km



Тема Re: СПЕШНООО - ЗА ДОДЖ СПИРИТнови [re: lansky]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 07:39



Ako iskash vzemi predvid i moeto mnenie. Az sum v Canada i tuka ima hiliadi takiva Dodge Spirit, Plimout Accliaim i Crysler Saratoga. Nadpisite sa razlichni, no kolata si e vse tazi - proizvedena ot Crysler Motor Company.
Kato vsichki Crysler i tozi e mnogo nenadejden i gori benzin kato lamia. Edinstvenoto mu polojitelno kachestvo e mnogo zdravoto okachvane, kato na kamion, osiguriavashto meka vozia dori i v golemi dupki. No vsichko ostanalo e ujasno - spirachki, dvigatel, elektoniki i t.n. Procheti tuk kakvo kazvat za tazi kola tezi, koito ia karat:

http://carpoint.msn.com/userreviews/reviewlist.asp?idmodel=786&search=MostRecent&num=50&trim=All&lang=All

Shte se otkajesh da ia kupuvash.



Тема Re: СПЕШНООО - ЗА ДОДЖ СПИРИТнови [re: Peter]  
АвторDrug Peter (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 09:07



Абе момчета, и на мене ми предлагаха такава Саратога (както каза адаша от Канада те само с различни надписи заради пазарите, иначе Крайслер притежава Додж и Плимут и си играе с марките). .....Та казаха да си взема и бензиноколонка. Абе момчета, возил съм се в Сагатога през 94 когато излязоха. Ама сега за такава кола 6,000 са доста. Между другото в сервиза на Крайслер всички момчета забогатяха за отрицателно време. Представете си какво е сега, когато Крайслер е под шапката на Мерцедес?????????
Кажи на приятеля си да се стегне и да потйрси R19 16V с 5 врати и да забрави за тези простотии.



Тема Re: СПЕШНООО - ЗА ДОДЖ СПИРИТнови [re: Drug Peter]  
АвторDrug Peter (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 09:08



Реално разходът на този Додж е 18-20 на 100




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.