Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 11.06.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Колко струва следното Рено 19  
АвторR19 (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 16:16



Колко струва следното Рено 19:
-Произведено Дек.1991. Червен хечбек, запазена тапицерия.Аларма и музика Сони (само колоните са малко слаби). Пълно каско до Март 2002.
-Двигател F3NL740, 1,7 моно. Спокойно прави 100 км/ч на трета. На 157 000 реални км. От тях 20 000 в България, но главно по централни булеварди и магистрали (щото живея на бул. България и работя около НДК)
-Нови филтри и ремъци, само с масло Pennzoil. Чисто нови свещи Champ RN9YCC и кабели Bosch.
-Окачване: Нови предни амортисьори, нова дясна полуоска, накрайници и тампони. Нови предни лагери на главините.
-Нов съединител на 5 000 – комплект.
-Гуми: комплект Yokohama летни, комплект Las silica (Bridgestone) зимни от този сезон.
-Оригинална холандска газова, харчи 11-12 газ градско.
-Нова боя, читаво направена от 1,5 година без дефекти. Миналата година успях чрез застраховката да си сменя и предно стъкло, защото имаше шупли.
Минуси: ръжда само и единствено на заден десен калник. Няма серво и централно, но воланът е много лек.
За мен това е перфектната кола от среден клас като габарити и възможности. И все пак цена и поддръжка
Мерси предварително за оценката!!!!



Тема Re: Колко струва следното Рено 19нови [re: R19]  
Автор bob19GTS (positive)
Публикувано13.02.02 18:22



kazi otkyde napazaruwa
suedinitelia
che na men 1 majstor mi kaza predi 3-4 meseca
kato vzeh renoto che skoro shte stane za smiana
inache moeto e pochti syshtoto samo che e siw
metalik i bojata si mu e mnogo dobra
ot germania e i po kupeto niama ryzhda
no za cena ne sym kompetenten
HITMAN shte te svetne predpolagam



Тема Re: Колко струва следното Рено 19нови [re: R19]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано13.02.02 22:30



е колко пъти ше я пускаш тая тема..........два бона устройват ли те ............повече не ти давам ако си съгласен пиши..............на предното питане ти дадохме цена три бона ти се цупиш...........сега два даваме............

незабележим


Тема Re: Колко струва следното Рено 19нови [re: R19]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано14.02.02 10:14



Ако наистина всичко му е в ред и е както казаваш, цена според мен:
за бърза продажба - около 3,400-3,600лв.
Ако не си на зор и чакаш по-изгодно предложение - може и до 3,900лв. да й вземеш.
Пак казавам - много зависи от състоянието. Много клиенти искат да е "на оригинална боя", което за мен са глупости! А и с тая сменяна полуоска - под лупа ще я гледат.
И защо питаш през определено време - следиш си цената на колата, проверяваш пазара или ни пробваш какво и колко знаем?!
Ако ти е за продаване - продавай! Е, човекът ти даваше 3, сега ти дава 2 марки. Какво искаш - 5 ли?


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Колко струва следното Рено 19нови [re: R19]  
Автор HlTMANМодератор (The Darksoul)
Публикувано14.02.02 12:06



Ako vsichko, koeto si pisal e viarno i dvigatelia naistia e v red niakade 3000-3300, ako niakoi e reshil da si kupi renault vednaga mozhe i 3800-4000 da ti dade, no e sumnitelno:)

Ako naistina she go prodavash ako ti dadat 3300-3500 prodavai bez da mislish

WWell BE COOL

Редактирано от HlTMAN на 14.02.02 12:09.



Тема Re: Колко струва следното Рено 19нови [re: Vento]  
Автор HlTMANМодератор (The Darksoul)
Публикувано14.02.02 12:08



S ruzhdata mu e mnozhko 3600 znachi ako go kupish za 3600 + 150 leva da ti opraviat ruzhdata i stava .. :)

WWell BE COOL



Тема Re: Колко струва следното Рено 19нови [re: HlTMAN]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано14.02.02 12:11



Аз ръждата я оправям за максимум 10лв. САМ!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Колко струва следното Рено 19нови [re: HlTMAN]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано14.02.02 12:13



Абе на него не му е за продаване - просто следи пазара! Как ще си даде безценната стегната кола за без пари! Вие нищо не разбирате!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Колко струва следното Рено 19нови [re: Vento]  
Автор HlTMANМодератор (The Darksoul)
Публикувано14.02.02 12:20



Ti da .. az da .. no ne vseki shte si go opravi .. BTW neznam zashto reshih che e metalic .. ponezhe ne e metalic 60-70 za ruzhdata

WWell BE COOL



Тема Re: Колко струва следното Рено 19нови [re: R19]  
Автор sewi (безразличен)
Публикувано14.02.02 13:15



Ами то аз Август ти я бях оценил на 3500, сега да не очакваш да ти я оценим на 4000.Пак ти казвам ,че ако някой ти даде 3500 вземай ги.

Ето и цялата епикриза на заболяването.Ще я изтрия след ден ,два ,ако не ме изпревари Хитмен .Помествам я тук защото господина продаващ червеното Рено, се направи тогава на голям разбирач и се опита да ми каже колко далеч от истината съм бил.

Тема Искам оценка на R19
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 29.08.01 17:52



Здравейте Рено фенове и разбирачи,
Аз също съм голям фен на R19 и от чисто практически опит съм се убедил в качествата им. Понеже вече имам 2 дечица, колата ми отесня и ще трябва да я продам, за да си купя по-голяма (може би Лагуна). Както и да е колата и поддържана в перфектно състояние заради децата и е с приблизителни качество на нова. Ето и подробности:
- R19 GTS, червен хечбек с 5 вр. Произв 1991, двигател F3NL на реални 147 000. Само с качествено масло.
- Колата е внос от Холандия, аз съм първи събственик в БГ, карам я от 2,5 год.
- Холандска газова уредба. Перфектна! Върви стабилно с 140-150 км/ч. на газ.
- Нови гуми Yokohama (един от най-добрите производители в света) всесезонни на 15 000 км.
- Нов пълен комплект съединител с лагер.
- Нови предни амотисьори и пружини, задните са ОК
- Предница-малки щанги,накрайници и т.н.
- Нова боя на 1 година.
- Евентуално ново предно стъкло, ако застрахователят се навие, защото е спукано леко.
- Нови предни и задни накладки.
- Ново гърне и ауспух.
- Махнат катализатор и е с гърне, което отвън изглежда като катализатор.
- Добра аларма.
- Пълно каско да Март 2002.
- Касетофон Sony fill logic с падащ панел + колони. Може и да се махне!
- Няма ел.стъкла, огледала централна и серво, но воланът се върти много леко.
Та колко струва това чудо в момента, защото чувам че цените са паднали. Но това си е направо нова кола.






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор sewi (нервак)
Публикувано 30.08.01 17:14



Какво и е новото бе братче.Ами тя е на 10 години,със спукано предно стъкло и пребоядисвана и най кофти е ,че е карана 2,5 години в България.И няма ел.стъкла и централно което си е направо постен базов модел.Това ,че са и сменени консумативи и е поддържана добре наистина е плюс но ако някой ти даде повече от 3500 лева значи си късметлия.

Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: sewi]
Автор MAKO_D (Нерегистриран)
Публикувано 31.08.01 14:46



Аби ти си много далеч от истината явно. Стъкло се пука и на нова кола от многото къмъчета по София (на чисто нов Frrelander-a на мой приятел на вторият ден ) и както казах-ще го сменя.
Колата и пребоядисана, защото старата боя беше прегоряла, но новата е направена перфектно, а не като на някои таксита с олющена боя.
Относно карането в България- карам я предимно по главни булеварди, дащото живея на бул България (говоря да София)и работя в центъра. Вилата ми е също само по магистрала.
Колата е едно от идеалните решения за София-компактна за паркиране, много пъргава ( 1,7 моно и на светофар почти никой не може да се опъне), на 3-та съм стигал до 100 км.ч. на газ!!! Не се набива на очи и можеш да си я държиш пред блока. Ако искаш да си гъзар - това не е твоето решение- купи си BMW или нещо от сорта, трепери някой тъп бакшиш или зъл съсед да не те одраска, и плащай за охраняем паркинг. Отделно ченгетата също ще гледат на теб по различен начин.
Sorry, но очаквам свестни, а не такива безумни мнения по въпроса. Чао!






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: MAKO_D]
Автор sewi (нервак)
Публикувано 01.09.01 14:21



Съжалявам ,ако истината те е засегнала.За такива случаи има едно златно правило--"всяко нещо струва толкова ,колкото някой е готов да плати за него".Така ,че ако намериш някой да ти даде 8 000 лв. значи толкова ти струва колата.И като я продадеш напиши за колко, за да разберем всички колко безумно ми е било мнението.

Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: sewi]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 01.09.01 17:19



Ето вече имаме и горна граница. Значи цената на описаното чудо на автомобилостроенето е някоде по средата на посочените суми. Е, хайде да оценим колата както трябва.






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано 01.09.01 20:14



Pri uslovie che si ia karal v BG i e 1991 i ne e s fabrichna boia, koiato ne se znae maistorite kak sa napravili i dali niama da padne sled 2-3 godini .. 3500 DM zaradi kaskoto i bez Sony-to :)

WWell BE COOL

HITMAN




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: HlTMAN]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 03.09.01 18:03



Просто няма да го продавам- ще то дам на жена ми да го кара. Просто не си струва разправията и както казвате такива суми едва ли може да се вземе нещо свестно за 3500 лв. Интересно ме е дало ако търся да купя кола и имам 3500 ще намеря свестна кола в такова техническо състояние и подобни показатели. Най много за се окажа със скапан Кадет или Голф на 200,000. Всички знаете, че на току-що купена кола и трябват нежду 300 и 1000 лв за филтри, ремъци, гуми, работа по предницата, аларма и т.н. Мерси все пак-както виждам темата е доста четена.Чао!!!!!






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор Fenski (Нерегистриран)
Публикувано 03.09.01 19:55



Niama da izpadam v podrobnosti, no naistina sewi w prav che 3500dm e centata na kolata ti, dori i na tazi cena trudno shte ia prodadesh....:(
Az predi 2 meseca prodavah podobno Reno......i go dadoh pod 3000lv
Ako se ogledash kolko 19-ki ima na obiava, i v gorubliane losho shte ti stane......

Moia savet e da si ia karash, shtom si ia stegnal tia shte durzhi 50 000km+l bez da imash nikakvi probelmi...puk sled tova ...:) Ne si zasluzhava, ako e v otlichno sustoianie da ia davash , niama da si kupish mnogo po dobra po otnoshenie na tehnicheskoto sastoianie i tepurva shte triabva da ia stiagash na novo

Chao i Uspeh!






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: Fenski]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 04.09.01 17:20



Sorry момчета, но колата не се продава! Разубедихте ме.
В общи линии препоръчвам точно този модел на Рено 19 с двигател F2NL740..... За София е по-добре хечбек. Относно цвета-твърди се, че белият и червеният се забелязват най-добре и отдалече. Би било добре да има газова уредба-това е по-добре от дизел и като пари и като динамика.
Като си купувате такава кола гледайте средното:
-предница-накрайници, скъкани маншони, тропащи щанги и т. н. Кормилна уредба.
-ако има теглич проверете съединителя (да не обяснявам как)
-вижте гумите да не са износени от вътрешната страна. Проверете резервната дали я има изобщо.
-ръжда по 5-тата врата и особено по заден десен калник.
-ударете гърнето, и ако не чуете вътре да дрънкат боклуци няма да се сменя. Да не говорим за външни гнилочи по гърнето и тръбата.
-за амортисъорите няма нужда да казвам.
-е чуйте и двигателя все пак.

Качете 5 човека (включи и себе си) по 80 кила по баира на Кемпински, и ако вдигне 80 на трета (внимавай с ченгетата горе на баира) - тогава я купете. Ако се спазарите за по-малко от 3000 лв. сте направили добра сделка.
Колата е с железен двигател, добро купе и ако ходовата част е ОК просто няма какво друго да искате.
Чао!!!!!






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 04.09.01 17:22



Двигателят е F3NL740....Техническа грешка.






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: D_MAKO]
Автор BONl (Нерегистриран)
Публикувано 04.09.01 18:29



ПОНЕЖЕ КАЗВАШ,ЧЕ НА ГАЗ Е ПО-ДОБРЕ ОТ ДИЗЕЛ,ЩЕ ТИ КАЖА ЗАЩО СПОРЕД
МЕН НЕ Е ТАКА(ИМАМ РЕНО19 - 1.9Д И РЕНО 5 1.6Д):

1.ПО ОТНОШЕНИЕ НА БЕЗОПАСТНОСТТА - НАФТАТА НЕ Е ИЗБУХЛИВА И ТРУДНО СЕ ПАЛИ(ЕХ АКО ОНЯ ЗИЛ ДЕТО СЕ ЗАБИХА ГУНДИ И КОТКОВ БЕШЕ ДИЗЕЛ,НЯМАШЕ ДА МУ ГРЪМНЕ РЕЗЕРВОАРА...)
2.ПАК ПО ОТНОШЕНИЕ НА БЕЗОПАСТНОСТТА - НЯМА ВИСОКОВОЛТОВА ИНСТАЛАЦИЯ ,Т.Е. НЯМА КЪСИ СЪЕДИНЕНИЯ,ИСКРИ И ДРУГИ ПОДОБНИ ГАДОСТИ.
3.ПО ОТНОШЕНИЕ НА ИКОНОМИЧНОСТТА - 19-КАТА МИ ХАРЧИ 6.5 ГРАДСКО В
СОФИЯ И 5-5.5 ИЗВЪНГРАДСКО,А 5-ЦАТА 5.2-5.5 ГРАДСКО И 4-4.5 ИЗВЪН.
НАПРАВИ СМЕТКА И ЩЕ ВИДИШ,ЧЕ Е ПО-ДОБРЕ ОТ ОНАЗИ ПОДВИЖНА БОМБА
НАРЕЧЕНА ГАЗОВА УРЕДБА.
АКО ДВИГАТЕЛА Е ДОБЪР НЕ ОТСТЪПВА ПО ДИНАМИКА НА НЯКОИ БЕНЗИНОВИ
МОДЕЛИ. СКОРО РАЗКАЗАХ ИГРАТА С МОЕТО РЕНО5 НА ЕДНА ФЕЛИЦИЯ 1.3....
ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА НОВИТЕ СИСТЕМИ HDI...

ЗА ВДИГАНЕТО НА ТРЕТА НА 100КМ/Ч.. КАРАЛ СЪМ ПЕЖО 205 -1.1 -55К.С.,
С 4 СКОРОСТИ,КОЕТО ВДИГА НА 3-ТА 150КМ/Ч- СКОРОСТОМЕРА Е ЗАСЯКАН
ИМА ГРЕШКА МАКСИМУМ 5-6КМ ПРИ ТАЗИ СКОРОСТ.НА ВТОРА ВДИГА 100
И АКО НЯКОЙ НЕ ВЯРВА СЪМ ГОТОВ ДА СЕ ХВАНА НА БАС ЗА 5000ДМ И ЩЕ
МУ ГИ ВЗЕМА - ТЕЛ. МИ Е 088414391






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: BONl]
Автор R5 (Нерегистриран)
Публикувано 05.09.01 16:46



Продаваш ли Реното 5? Имам Фелиция за смяна.






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: R5]
Автор BONl (Нерегистриран)
Публикувано 05.09.01 17:25



МОЖЕ АКО ДОПЛАТИШ!

МЛАДЕЖО,НЕ СЕ ЕБАВАЙ С БАТКО СИ В ИНТЕРНЕТ.






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: BONl]
Автор BONl (Нерегистриран)
Публикувано 05.09.01 17:35



ОПА ГРЕШКА... ПРИПОЗНАХ СЕ .

АКО ИСКАШ ДА СИ КУПИШ R5 ,ПРОДАЙ ФЕЛИЦИЯТА ЗА 6000ДМ И СИ КУПИ
РЕНО5 - 1.6Д ЗА 3000ДМ ИЛИ РЕНО19 1.9Д ЗА 3500 - 6000ДМ(ЗАВИСИ ОТ ГОДИНАТА)






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: BONl]
Автор R5 (Нерегистриран)
Публикувано 10.09.01 16:28



Какво Рено 5 ще си купя за 3500 лв. С какви показатели и год. на произв.






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: BONl]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 10.09.01 16:34



Boni, съгласен съм, че като икономичност е като на газ (на мен ми харчи 10-градско и 7-8 извън). Кажи ми как е динамиката, как ускоряваш. Не мога да кажа, ше бутилката е бомба, но ми заема място и добре, че резервната гума е отвън. Също така основен въпрос е как палиш при -18 градуса през зимата.






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: D_MAKO]
Автор BONl (Нерегистриран)
Публикувано 10.09.01 18:13



ДИНАМИКАТА И НА 2 - ТЕ КОЛИ Е МНОГО ДОБРА.ОСВЕН НА ПРАЗЕН ХОД,ПОЧТИ
НЕ СЕ УСЕЩА,ЧЕ КАРАШ ДИЗЕЛ.ОСОБЕНО 5-ЦАТА Е АБСОЛЮТНА ОСА.
Е РАЗБИРА СЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ СРАВНЯВА СЪС СЪВРЕМЕНЕН БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ,НО ПЪК И КОЛАТА Е НА 15Г.КАРАЛ СЪМ ДИЗЕЛ HDI НА ПЕЖО 206 И
ТРЯБВА ДА ВИ КАЖА,ЧЕ ТУК НЕЩЕТА ВЕЧЕ СА МНОГО СЕРИОЗНИ.ДИНАМИКАТА
НЕ ОТСТЪПВА НА НИКОЙ БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ ОТ ТОЗИ КЛАС,ДОРИ Е ПО-ДОБРА.

ОТНОСНО ПАЛЕНЕТО ЗИМАТА - ДОРИ И ПРИ НАЙ-НИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ - НИКОГА
НЕ СЪМ ИМАЛ ПРОБЛЕМ.КОГАТО ДВИГАТЕЛЯТ Е ДОБЪР,ПОДГРЯВАЩИТЕ СВЕЩИ
СА О.К. И НАФТАТА Е КАЧЕСВЕНА(САМО ШЕЛ!) - КОЛИТЕ ПАЛЯТ ОТ ПОЛОВИН
ОБОРОТ.
РЕНО 19 -1.9Д ЗА МЕН Е НАЙ-ДОБРИЯ ИЗБОР.НИСЪК РАЗХОД,ДОБРА МОЩНОСТ
-65К.С., 160КМ/Ч НЕ СА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.

ИМАЛ СЪМ 7 БЕНЗИНОВИ КОЛИ - МОСКВИЧ,ЗАСТАВА,ВАРТБУРГ,ЛАДА САМАРА,ХЮНДАЙ ПОНИ,ПЕЖО 205, МАЗДА 323F , НО ОТКАКТО МИНАХ НА
ДИЗЕЛ ,ТАМ СИ ОСТАВАМ.






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: BONl]
Автор Fenski (Нерегистриран)
Публикувано 17.09.01 22:13



Zdraveite Fenove!
Iskam i az da se namesia malko za dizelite:)
Za atmosfernia disel da se luzhem che e samolet bez krila, :) niama smisul. Naistina 19-ka s 1,9D vurvi kato 1,4 monoinj dori i po dobre, ako se gleda elastichnost. No vupreki vsichok sa tromavi normalnite diseli. Reno 5 shte vurvi mnogo dobre, zashtoto e leko. no samiat agregat e dosta po trezhuk v sravnenie s benzinovia analog po moshnost.

Ot izvestno vreme sam se zapalil po Turbo Diselite i ako iskate mozhe da obsudim tova onova! Karal sam 19-ka 1,9 Turbo Diesel /F8Q/ -92 hp. 176 Nm /2200 ob.min Ot 0-100 gi rpavi za po malko ot 12 sec / naskoro probvahme/. Harchi max 6,5-7 / tova ne sam go vizhdal , no mi kazaha che tolkova harchi pri stil na karane F! v grada:)/, a obiknoveno okolo 5,5 sredno, izvungrada pada i pod 5. Mislia che tozi model e dobra alternativa. Dinamikata mu ne otstupva na benzinov dvigatel s sushtata moshnost.
Obahce v tozi klas dizeli ima edin lider spored men. 1,9 Turbo D / XUD9TE(F/L) / na PSA/ Peugeot- Citroen/ Dvigateliat e sushto 92 k.s no momentut mu e e blizo 200 Nm ,koeto kato znaete e glavnia faktor za dinamikata na edin dvigatel i negovata elastichnost.
Za suzhalenie samo na teoria go poznavam tozi dvigatel i ako e karal avtomobil s takuv mozhe da spodeli vpechatlenia. Imat go Peugeot 306, 309, 405; Citroen ZX, Xsara






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: Fenski]
Автор BONl (Нерегистриран)
Публикувано 18.09.01 15:29



КАРАЛ СЪМ НЯКОЛКО ПЪТИ ТУРБО ДИЗЕЛ И МИ ПРАВИ ВПЕЧТЛЕНИЕ,ЧЕ ДОКАТО
ВДИГНЕ ОБОРОТИТЕ ЗА ВКЛЮЧВАНЕ НА ТУРБОТО Е АДСКИ ТРОМАВ.МОЖЕ БИ
ТРЯБВА ДА СЕ ТРЪГВА С ВИСОКИ ОБОРОТИ.СЪЩО ТАКА НЕ ЗНАМ ДАЛИ ТУРБОТО
НЕ Е ДОПЪЛНИТЕЛНА БЕЛЯ(ДАЛИ НЕ ИЗДУХВА ПО-БЪРЗО ДВИГАТЕЛЯ).
КАРАЛ СЪМ МОНДЕО 2.1ТД И АСТРА 1.7ТД. И В ДВАТА СЛУЧАЯ СТАРТА Е МНОГО
ТРОМАВ И КАТО ВДИГНЕШ 2000 ОБОРОТА ДРЪПВА РЯЗКО.
ВИЖ HDI НА PEUGEOT Е СЪВСЕМ ДРУГО НЕЩО. ТУК НАФТАТА ПОСТЪПВА В ЦИЛИНДРИТЕ ПОД НЯКОЛКО ПЪТИ ПО-ГОЛЯМО НАЛЯГАНЕ В СРАВНЕНИЕ С
АТМОСФЕРНИЯ ДИЗЕЛ ПОРАДИ КОЕТО ДИСПЕРСИЯТА ,А ОТ ТАМ И ИЗГАРЯНЕТО
Е МНОГО ПО-ДОБРО. МОЩНОСТТА И ДИНАМИКАТА НЕ ОТСТЪПВАТ НА НИКОЙ
БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ С ПОДОБНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ, А РАЗХОДЪТ НА ГОРИВО
ОСОБЕНО В ГРАДА Е УНИКАЛНО НИСЪК.

МОЕТО МНЕНИЕ Е ИЛИ ХУБАВ АТМОСФЕРЕН ДИЗЕЛ(РАЗБИРА СЕ ЗА ПО-УЛЕГНАЛИ ХОРА) ИЛИ HDI.
ДРУГО СИ Е ДА КАРАШ ЯКА БЕНЗИНОВА РЕЗАЧКА АМА ТИ БЪРКА 2 ПЪТИ ПО-ДЪЛБОКО В ДЖОБА,А ПЪК КАКТО ВЕЧЕ КАЗАХ ,МРАЗЯ ГАЗТА.






Тема Re: ЗАЩО ДИЗЕЛА Е ПО-ДОБРЕ [re: BONl]
Автор Fenski (Нерегистриран)
Публикувано 19.09.01 13:29



Ami ne znam ...az sam karal Peugeot 2,5 Turbo D i Renault 19 1,9 Turbo D, i kolite napravo se izstrelvat na start
Za Mondeoto ne znam da se proizvezhda s 2.1 TD dvigatel , 1,8 TD imat 90hp koeto za 1400kg kupe e dosta slabo a i Nm mu sa malko okolo 175Nm@2250
Za tova starta e tromav.
Pri Astrata zavisi na koi dvigatel si popadnal .Te sa dva
1,7TD 68 hp 132Nm@2400
1,7TD 82 hp 168Nm@2400
I pri dvata momenta e pri dosta visoki oboroti za dizel i ot tam dinamikataim e l losha. Frenskite dizeli sa po dobri spored men osobeno tezi na Peugeot.
Ako imash vuzmozhnost karai 19-ka Turbo D ili puk Citroen ZX 1,9 Turbo D i shte ostanesh priatno iznenadan:)))

Pozdravi :)






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор RONlN (Нерегистриран)
Публикувано 20.09.01 08:26



Dokolkoto razbiram v BG dosta solidni koli kato Audi 80 i VW Passat veche virviat po okolo 4000 - 4500 DM taka che ne vijdam koi balama bi se nabutal dori s 3000 DM za Renault 19.






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: RONlN]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 28.09.01 17:46



Ama zasto mi sravniavas Renoto s tezi baraki. Audi 80 otzad vozi kato moskvic, a pasata (govoria za staroto kupe-ne mi go hvali). I dvata modela mi disat prahta na svetofarite i na magistralata. Ne se lazi po vunsnia vid.

Po-zdravi na fenovete na nemskite koli!






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано 28.09.01 19:13



Говориш небивалици. R19 е мъртвец във всяко отношение сравнено с Audi 80/90. Тия приказки за магистрали и светофари дето ги разправяш си ги измисляш, защото имам познати с R19. Картал съм R19, но ти май не си карал Audi 80/90, щом говориш такива неща. R19 е много нестабилна, за ускурение няма да си говорим - какви са тия двигатели 1.4 - мъртъвци. Само 1.8 16V стават за самочувствие, но да ги сравняваш с Audi 90 си е майтап.

Лелеее дишали му Audi-тата прахта. Ако искаш ще изкараме от бокса бившото ми Audi 90 (дето в момента прилича на беззъба баба) и да видиш как 15 годишен автомобил (не возоло) ще те забрави по пътя. От София до Бистрица ще си на 1 км назад, а за по-натам направо ще забравя какво правя сам там).

Абе направо тая тема не мога да я приключа С въпросното Audi съм бягал (и то с доста) Laguna с 10 г. по-млада, ти ми говориш за тая хартиена лодка R19

Успех в продажбата, ама да не лъжеш купувачите, че купуват автомобил. Става за преместване от т.А до т.Б и точка по въпроса.

(__\=OOOO= /__)
Vorsprung durch Technik

Редактирано от Spidercho на 28.09.01 19:29.




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: Spidercho]
Автор Edikoisi (Нерегистриран)
Публикувано 29.09.01 13:08



Suglasiavam se s teb otchasti.........!
Za stabilnost ne mozhe da sravniavame Passat i Audi 80 s Reno 19. Te prosto sa razlichni klasove. Renoto tezhi 950+-50 KG , drugite dve otivat kam 1200 kg. Audito e dosta satbilno zaradi niskia si centur na tezhesta i shirokata sleda
Za dinamikata mozhe da posporim obache seriozno. Karam 19-ka 1,7 multipoint inj.
i sam se nadbiagval s Passati i Audi 80. Na sfetofara Passatite niamamt nikakav shans dori i s 2000 motora. 80-te sa dosta po dinamichni no s dvigatel 1,8 zabraviash da si konkurencia po dinamika. S dvigatelite 2.0 i nagore veche sa seriozni mahini, no pak zavisi ot sastoianieto s 2.0 povecheto pati kato sme se gonili varvim ravno. E tova sa moite vpechatlenia za tezi avtomobili. Ako s neshto si nesaglasen, spodeli:)






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: Edikoisi]
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано 29.09.01 16:43



Абсолютно съм съгласен с теб!
Но мисля, че и ти няма с какво да си несъгласен с мен, освен с превъзбудения тон в предишния ми пост.

(__\=OOOO= /__)
Vorsprung durch Technik




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: Spidercho]
Автор Edikoisi (Нерегистриран)
Публикувано 29.09.01 23:09



:)
KOgato vsichko e tochno nai se radvam.
Az sam privurzhenik na Audito, no sa mu skupi chastite za nashite uslovia uvi:(
Zamisliam se za edin Passat Variant 2000i che e po "narodna: kola. Te kak sa po stabilnost v sravnenie s AUDI?






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: Edikoisi]
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано 30.09.01 13:08



Съжелявам, но нямам по-сериозни впечатления от VW, за да мага да правя сравнение.

(__\=OOOO= /__)
Vorsprung durch Technik




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: Spidercho]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 04.10.01 09:20



Spidercho,
Първо да отбележа също, че колети са различен клас. Сам се сещаш че комбинацията 1,7 мотор (по книжка даже се воде 1727 см3) на купе 950 кг хич не е зле като динамика. Поддържам тезата, че в градски (софийски) условия няма кой да ми се опре на светофарите от Ауди 80-90 или стари пасати или голфове CL. За мен R19 е много добро решение за града именно по тези причини, както и габаритите на хечбека са екстра за паркиране. Не забравяйте, че двигелеля е от най добрите от тези години. Тогава Рено правеше и F1.






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано 04.10.01 12:05



Признавам, на права отсечка и до 100 km/h - Renault 19 16v бие Audi 90 20v.
Над 100 km/h и/или завои Renault 19 губи шансове (вЕрвай ми ).
При паркиране нямаш предимство - 30 cm е значима разлика само за слаби паркировачи.

Renault 19
Engine: I4 1.8 1764 ccm 16v
Acceleration 0-97 km/h: 7.6 sec

Audi 90
Engine: I5 2.3 2309 ccm 20v
Acceleration 0-97 km/h: 8.1 sec

Аз не бих сравнявал тези два автомобила, защото Audi е по-сериозен в случая. Повтарям автомобили - не ракети без управление.

Изказването породило тези мерки и теглилки:

Ama zasto mi sravniavas Renoto s tezi baraki. Audi 80 otzad vozi kato moskvic, a pasata (govoria za staroto kupe-ne mi go hvali). I dvata modela mi disat prahta na svetofarite i na magistralata. Ne se lazi po vunsnia vid.

Po-zdravi na fenovete na nemskite koli!

е лишено от грам сериозност.

(__\=OOOO= /__)
Vorsprung durch Technik




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: Spidercho]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 04.10.01 15:14



OK,
Съгласен съм. Но посочените разлики дали са аналогични на разликите в цените. Второ-30 см не са проблем при успоредно паркиране. Дълги години работя на Витошка, паркирам по диагонал на тротоарите и 30 см са се от значение, братче.
Тази дискусия се оформи като най-подходящият автомобил за София. Продължавам да твърдя, че R19 е много добро решение като цена, рез.части, габарити, отношение на КАТ и крадците и т.н. Особено и ако е на газ. Признай, че може би съм прав. Не че не ми се кара Ауди. Може би следващата ще е А4, защото ми минават такива идеи.






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано 04.10.01 16:03



Аз лично не бих си взел Renault 19, така че няма да обобщавам решение. Всеки си прави сметките и избира.

(__\=OOOO= /__)
Vorsprung durch Technik




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор morgan (Нерегистриран)
Публикувано 15.10.01 09:03



Imam interes kam renoto. Kaji kolko mu iskash i bih mogal da go vzema.






Тема Re: много ти се иска ама истината е друга....... [re: Spidercho]
Автор silent (някакъв)
Публикувано 15.10.01 15:23



за кой ли път говориш глупости..........като не познаваш една кола не я обсъждай с аргументи тип кръчмарска раздувка ...........за стабилност не мога да говоря и да сравнявам но за скъсване на гъза всяко рено 19 1,8 моно инжекция 90 коня ще го отпори на кое да е ауди с конвеционалния 1,8 90коня...........може ауди да ми е на сърце но това е истината за съжаление........да не говоря за интериора и вътрешните размери които превъзхождат тези на осемдесетката ...........возията въобще няма да я споменавам щото ти си се сещаш сам

незабележим




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: Edikoisi]
Автор silent (някакъв)
Публикувано 15.10.01 15:28



пасата няма шанс при мотор с една и съща мощност все пак е 1300 килограма........но за 2.0 моторите бих могъл да споря най малкото са 115,136,и
150коня.......а пък за последните два спора е излишен........

незабележим




Тема Re: много ти се иска ама истината е друга....... [re: silent]
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано 15.10.01 15:35



Прав си.

(__\=OOOO= /__)
Vorsprung durch Technik




Тема Re: Ускорение [re: BONl]
Автор Hиkoй (Нерегистриран)
Публикувано 16.10.01 10:29



Това за за 100 км на втора съм го правил със Рено 1,1 - 35kw Големи пили са. колата е на 15 години. Проблема с малкото пари при продажба се решава като я дадеш на жена си + каско






Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 17.10.01 18:24



Mnogo sam dovolen za dobrate tema. Kakto vizdam e dosta interesna.\
Moeto R19 ne se prodava ...................zasega.
Mezdu drugoto vece ima cisto novo predno staklo.








Тема Re: Искам оценка на R19 [re: D_MAKO]
Автор sewi (нервак)
Публикувано 17.10.01 18:44



Застрахователите платиха ли за Saint Goben или му сложи Doraglas.И защо се отказа да продваш?Нещо ново относно безумните ми предположения?

Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.




Тема Re: Искам оценка на R19 [re: sewi]
Автор D_MAKO (Нерегистриран)
Публикувано 18.10.01 17:56



Zastrahovatelite platiha 170 lv (s malko natisk ot moi hora) i si slozih Dorglass. Izborat bese moi. Otkazvam se da ia prodavam, zastoto realno kolata struva dosta nad 3000 lv, i ste si ia karam pone oste godina.Naistina niama kak da se kupi kola za tezi pari v takova sastoianie, VERVAI MI! got mi e]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.