Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 28.09.24 
Автомобили
   >> Renault
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема каква кола да изберанови  
Авторnerazbirast (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 16:26



Разполагам с неголяма сума пари, но съм решил да си купя автомобил.
Спрял съм се на Renault 19. Предлагат ми модел 90 г. за 2200 лв. /без мито/
За същата сума мога да дамеря и VW Golf 2 - 89 г.
Защо немските коли 2 - ра употреба са по скъпи, наистина ли са по здрави и частите им са по евтини и т. н.
Предварително Ви благодаря!!



Тема Re: каква кола да изберанови [re: nerazbirast]  
АвторVW_FEN (Нерегистриран)
Публикувано08.05.01 11:53



Естествено GOLF.
По-здраво купе, по-добър двигател.





Тема Re: каква кола да изберанови [re: VW_FEN]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано08.05.01 13:16



Не казвам ,че реното е по добро от голфа но определено нито купето нито двигателите на голфовете са нещо особено като здравина.Да не говорим ,че просто двете коли са от различен клас.
Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.



Тема Re: каква кола да изберанови [re: sewi]  
Авторnerazbirast (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 11:34



Благодаря ти за мнението.
Мисля да се спра на Renault 19 1.7 /моноинжекция/ 90 г.
Какви проблеми мога да имам? Скъпа ли е поддръжката?



Тема Re: каква кола да изберанови [re: nerazbirast]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано09.05.01 13:01



Прочети всички теми и горе долу ще добиеш представа.Всичко зависи от това как е поддържана колата .А дали ще ти е скъпа поддръжката зависи от това кой ще я поддържа , с какви резервни части и с каква цена на труда.А по отношение на проблемите които можеш да имаш обикновено те са дребни но не малобройни.Абе както казах всичко зависи от това как е поддържана преди.Виждал съм голфове толкова юркани и неподдържани ,че на новия им собственик му струваше 1500лева да ги пооправи.



Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.

Тема Re: каква кола да избера [re: nerazbirast]  
Автор Bobby (вилнеещ маниак)
Публикувано09.05.01 23:02



значи
Renault 19, особено ако е Chamade е много добър избор. още по-добре ако е двигател 1.6 или 1.8
но като говорим за Фолксваген, те това е по-добро от Реното
френските коли са по-нежни, технически по-добри
немските са стабилно желязо, без много велики технически идеи
но като за наще пътища, Голф-а е по-добре (ако не ни бяха такива шибани пътищата - твърдо Реното)

Вилней до край!


Тема Re: каква кола да изберанови [re: Bobby]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано10.05.01 12:46



Хайде стига вече с тоя фолклор за нежното окачване на френските коли.Лично познавам хора с по над 50 000км по нашите пътища ,каращи Рено и Пежо ,които още шарнирен болт не са сменяли.А познавам и много собственици на Лада които купувайки си шарнирни болтове за по 6-7лева ги сменят на по 2-3000км.Така че нещата опират и до качеството на материалите. Между другото не знам дали е известно но според някои производители на елементи по окачването на колите и управлението (шарнирни болтове,кормилни накрайници)-те са практически вечни стига прахозащитните им маншони да са здрави и под тях да има смазка.



Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.

Тема Re: каква кола да изберанови [re: sewi]  
Автор Bobby (вилнеещ маниак)
Публикувано10.05.01 23:14



а пък баща ми е 300 000-ник, обиколил и цяла Европа с кола и набрал 50 000 с Пежо 405
айде да не си мерим пишките
френската е технически по-добра и по-изпипана кола и лично аз съм голям фен на Рено и Пежо, въпреки че за мен БМВ е най-върховна
говорим за това че по-здрава кола от немската за БГ няма

Вилней до край!


Тема Re: каква кола да изберанови [re: Bobby]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано11.05.01 13:11



Това за пишките мойто момче не беше за този клуб.И мненията които давам не ги вземам назаем или от опита на баща си.Само искам да ти кажа ,че вървиш по път от който батко ти се връща вече-така както гледам годините ми са двойно на твоите , а практическия ми опит явно е и доста повече-виждал съм доста неща и съм карал и доста коли.Не искам да продължавам с безсмислени спорове, в които обикновено няма точна истина А моето лично мнение е ,че всеки производител си има в моделната гама коли от различни класове и с различно качество на изработка(зависи от цената на модела),така че съм абсолютен противник на разделението на колите по държави-за мен колите винаги са били разделени на класове.А тези N-та ръка на добре запазени и поддържани и на такива за които ти трябват доста парици да ги оправиш.
Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.


Тема Re: каква кола да изберанови [re: sewi]  
Авторslav1 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.01 17:31



Не се нерви момчето.:)) От моя скромен опит съм направил следният най-важен извод здравината и издържливостта на един автомобил на първо място зависи от ЗАДКОРМИЛНОТО УСТРОЙСТВО:)) Всичко друго не е от особено значение всички коли са направени да са здрави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.