Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:21 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Има ли живот след смъртта?нови  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано20.02.01 13:38



Има.



Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Teди]  
Автор TRl (непознат )
Публикувано20.02.01 13:47



За някои - да. За други - страдание.




Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Teди]  
Автор searcher (член)
Публикувано20.02.01 13:57



Цъ...



Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Teди]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано20.02.01 14:27



Razkaji mi.
Pozdravi.



Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Teди]  
Автор eternity (ентусиаст)
Публикувано20.02.01 17:16



ima na energiino nivo

vsichki sme energiq dori kogato imame i fizicheska obvivka tuk na Zemqta

@ целува всички в клуба и им желае щастие


Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Teди]  
Автор мaлkaтa (непознат )
Публикувано21.02.01 07:07



хм..странно е.. Човек може да е физичекси жив, въпреки, че вътрешно е "мъртъв", а след физическата смърт винаги има живот..защото душата е безсмъртна..и който не го вярва или се съмнява ще има възможност лично да се убеди, тогава вече няма да има въпроси и неясни неща.
Н



Тема Re: Има ли живот след смъртта?нови [re: Teди]  
Автор a3 (минаващ)
Публикувано21.02.01 18:31



Интересен въпрос, но зададен на грешното място.

Тук едва ли ще получиш отговор



Аз за всеки случай ще следя темата!

Аз съм!

Тема Въпросът е.....нови [re: Teди]  
Автор Mag (пристрастен)
Публикувано21.02.01 19:41



неточен!
Трябва да се пита "Съществува ли нещо от нас след смъртта?" А отговорът е КАТЕГОРИЧНО ДА!
След малко ще лепна един текст, но за малко излизам, че имам работа.

Лепвам текста. Разбира се е от вестник Труд 21.02.2001 г. стр.31. Има малко жълтичко, но има и интересна информация. Следва тестът:


ЛОНДОН - Британски учени доказаха, че има задгробен живот, съобщават световните агенции.
Доктори от болница в английския град Саутхамптън установили, че продължава да функционира съзнанието на човек, изпаднал в клинична смърт. Лекарите изследвали хора, които се намирали в състояние на кома.
Според професор Сам Парния откритието потвърждавало, че съществуват и други форми на живот, които се намират отвъд пределите на известния ни свят. Учените изследвали 63 болни, които се намирали в различни фази на клинична смърт след инфаркт. Пациентите били без пулс, без дишане и с разширени зеници. По-късно в реанимацията лекарите успели да ги върнат към живот с помощта на електрошоко-ве и масажи на сърцето.
Направените електроен-цефалограми потвърждавали, че няма наличност на биотокове, което означава, че е спряла мозъчната дейност. Седем от пациентите обаче разказали, че през това време са имали сетивни усещания и видения.
Разказите на част от болните потвърждават досегашните изследвания на учени от други страни. Много хора, изпаднали в клинична смърт и след това завърнали се от„отвъдното", описват ярка светлина и обзело ги спокойствие. В други случаи „възкръсналите", разказват, че са се отделяли от тялото си и го наблюдавали някъде „отгоре". След това те се вмъквали в телесната обвивка, което бележело връщането към живота.
Интересното е, че описанията на много „съживени" почти напълно съвпадат.

В каре:

Противници на идеята за живота след смъртта обясняват виденията с кислородния глад, в който изпада мозъкът след спирането на сърдечната дейност. Изследвания обаче показват, че след смъртта човешкият мозък тежи по-малко, отколкото приживе. Някои учени твърдят, че това доказва, че нетленната душа се отделя. Датчици, прикрепени към умиращи, засичали мощно биотокове излъчване по посоката на планетата Юпитер




Българският език - официален за всички!

Редактирано от Mag на 21.02.01 20:13.



Тема Re: Въпросът е.....нови [re: Mag]  
Автор Pixel (минаващ)
Публикувано21.02.01 21:02




ха,ха. Това го включвам безсъвестно в колекцията си BG-tabloid научни статии. Аз съм им голям фен - подобряват ми настроението за седмици наред. До скоро най-ме кефеше 24-часа с датските учени. Аз така ги и кръстих - датската група. В труд е по-интернационален там блестят английски и руски групи, имаше дори и един българин, които сложи ръка на енергията от вакуума - ако не друго, това е доста далновидно като лицензиране

.
Все пак ще остана доволен, ако ми изнамериш и статиите за онова нещо, което е съществувало от човека преди той да се роди. Тия неща май са свързани, доколкото разбрах



Тема Хе!нови [re: Pixel]  
Автор Mag (пристрастен)
Публикувано21.02.01 21:16



Ама аз казах, че е жълтичко!
Онова, което е съществувало в човека, преди той да се роди е ДУШАТА му!
То не е енергия! То е ИНФОРМАЦИЯ! СЛОВО! Словото дето беше в началото!
А горното го добавих не за да стане ясно нещо а защото УЧЕНИ-СКЕПТИЦИ комай почват да разбират, че някои неща не ги разбират!



Българският език - официален за всички!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.