Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дианетика  
Автор a3 (новак)
Публикувано15.02.01 13:49



Има и такова животно.
И то се разпространява и в България.

Ако някой знае нещо по въпроса или иска да каже нещо нека го направи тук!

това течение си има и страници в Интернет.

keywords: scientology, L. Ron Hubbard

Аз съм!


Тема Re: Provokatziaнови [re: a3]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано15.02.01 14:51



Za niakakva gadna sekta li stava duma?
Pozdravi.



Тема Франк Хабъртнови [re: a3]  
Автор valsodar (ентусиаст)
Публикувано15.02.01 15:38



Ако ще си говорим, за сциентоложката църква която се прочу с хитроумните си методи за обир и шантаж на последователите си, по добре е да изгледаме номинираният за "Залтна Малинка" на годината филм "Бойно поле Земя" за да видим какво бъдеще ни вещае.
Жалко за богатите малоумници, що са тръгнали да избиват комплекси чрез нея

.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Франк Хабъртнови [re: valsodar]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано15.02.01 15:51



E, toia film e edin nai-dolnoprobnite filmi, koito niakoga sym gledal, a az sym gledal dosta :)))).
Mejdu drugoto knigata navremeto kato ia tchetoh mi haresa.
A pyk dekalogiata Misia zemia e mnogo izrodska poreditza. Spomniam si, tche na vtori tom (mai!) se smiah ot natchaloto do kraia. Sled tova obatche avtoryt, kakto obiknoveno stava, se olia :).
Pozdravi.



Тема Re: Provokatziaнови [re: nobody]  
Автор a3 (новак)
Публикувано17.02.01 16:14



Trudno mi e da dam opredelenie, no may da - stava duma za secta

Аз съм!


Тема Za filmaнови [re: nobody]  
Автор a3 (новак)
Публикувано17.02.01 16:17



Ami chestno kazano ne sum gledal filma no bih iskal- lubopiten sum!!!



A inache knigata i na men mi haresa, vupreki che imashe nyakoi nesuvurshenstva

Аз съм!

Тема Справканови [re: a3]  
Автор Trinity (непознат )
Публикувано20.02.01 12:08



Дианетика - технология на духовно лечение, от гръцкото: през душата. Тя представлява точен аналитичен подход към ума.
Виж "Самоанализа", също "Дианетика: съвременна наука за душевното здраве" Л.Рон Хъбард.



Тема Re: Дианетиканови [re: a3]  
Авторorion-a (Нерегистриран)
Публикувано20.02.01 12:44



Разбрах, че книгата си я чел. В този смисъл въпроса ти го разбирам, като: Дали това е вярно? Има ли смисъл човек да се разтърси повече по темата?
Интерсувала съм се по темата и мога да кажа следното:
1. Идеята като цяло е добра. Тази идея, която е изложена в първата част на книгата. По - конкретно имам предвид линиите на съществуването, които там са очертани.
2. Друг е върпосът кой и с какви цели използва тази идея. Очевидно е, че по подходите на разпространение и налагане на тази идея, това движение много повече се доближава до секта.
Има слисъл човек да се занимава с тези идеи само дотолкова, че да разширява собствените си виждания, без да търси непосредствен контакт (което е малко опасничко) или поне този контакт да бъде а приори достатъчно дистанциран.
Ако ровейки се, научиш нещо ново и интересно, много ще ми е драго да го споделиш




Тема Re: Дианетиканови [re: orion-a]  
Автор a3 (минаващ)
Публикувано21.02.01 18:07



ами всъщност не съм чел "Дианетика" и точно затова открих темата - да науча има ли смисъл да я чета

Аз съм!


Тема Re: Дианетиканови [re: a3]  
АвторNoName (Нерегистриран)
Публикувано24.03.01 07:52



Temata dianetika e dosta opasno da se proverqva. koito e stignal do tam ne moge da se varne da razkage. Tova e edna ot nai gadnite sekti. Ima literatura pisna za neq. Izvestna e sasto s tova 4e e zabranena v mnogo strani i sasto 4e 4esto dava pod sad kriticite si. I zatova 4ovek trudno moge da izrazi celiq si ujas ot srestata s sektata.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.