Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ако атеистите  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано02.06.13 21:34



бяха фанатици:

Или ако атеизма беше религия.



Тема Re: Ако атеистите [re: Kaлoмaин]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано03.06.13 08:37





лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Re: Ако атеиститенови [re: Kaлoмaин]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано12.06.13 00:01



бяха фанатици: http://www.thelapine.ca/atheist-suicide-bomber-kills-eighteen-agnostics

Това шега ли е???



Агностиците не са вярващи, те казват, че не знаем дали има или няма бог, религиозните фанатици се опитват да пробутат твърдението, че атеистите вярвали, че няма бог, всъщност истинските атеисти не вярват, те приемат, че няма бог защото няма доказателства за съществуването му, ако се появят доказателства, че съществува бог, те ще приемат, че съществува. Така, че няма голяма разлика между атеисти и агностици, дори твърдите агностици са по-крайни, те казват, че не е възможно да узнаем дали има или няма бог и са прави, защото нека допуснем, че дойде някакво всемогъщо същество и почне да прави разни чудеса, но как може да докаже, че той е създателят, че е създал Вселената, единственият начин е да я унищожи и създаде отново, но унищожи ли я и хората ще изчезнат и няма как да узнаят, че той е създателят.



Тема Re: Ако атеиститенови [re: тapaтaнчo]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано12.06.13 16:39



И как си ги представяш да се избиват едни други за това? Или да избиват християни, мюсюлмани и т.н. по религиозна причина? Ако това е ставало някъде - може ли да споделиш линк?



Тема Re: Ако атеиститенови [re: Kaлoмaин]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано12.06.13 18:23



атеистите като дойдат на власт нямат нужда да се самоубиват за да мачкат религиозните, така че да атеизма си е религия.
по аналогия с политеизъм, дуализъм, монотеизъм, бих я нарекъл нулизъм



а агностицизма не е религия



Тема Re: Ако атеиститенови [re: Kaлoмaин]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано12.06.13 18:26







Тема Re: Ако атеиститенови [re: Kaлoмaин]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано12.06.13 20:33



И как си ги представяш да се избиват едни други за това? Или да избиват християни, мюсюлмани и т.н. по религиозна причина? Ако това е ставало някъде - може ли да споделиш линк?

Какви ги пишеш, аз отговорих на твоя пост като попитах това шега ли е! Аз не твърдя нищо, просто копирах и поставих в синьо това което си писала ти, така правя за да се вижда на какво отговарям. Според мен атеисти и гностици принципно няма за какво да спорят.



Тема Re: Ако атеиститенови [re: тapaтaнчo]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано12.06.13 21:44



Ъ?

- е ако атеисти и гностици няма за какво да спорят, то тогава кои ще спорят?

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Тема Re: Ако атеиститенови [re: exaybachay]  
Автор Kossoman ()
Публикувано13.06.13 07:55



То е видно, че за уважаемия събеседник разликата между гностици и агностици е като между левия и десния му таратан.



Тема Re: Ако атеиститенови [re: Kossoman]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано13.06.13 08:28



Да, просто съм пропуснал една буква във втория си пост, която променя значението, защото е видно какво имам предвид в

, където няма грешка .

А ти като си разбрал какво имам предвид, що не кажеш къде те сърби и защо се интересуваш от левия и десния ми таратан.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.