Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква"  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано24.08.12 01:16



Руски дякон напуска РПЦ заради отношението на тамошните религиозни позьори, т.е. православни скотове, към бунта на Pussy Riot.



Макар че не съм вярващ, признавам, че сред представителите на всяка една религия си има много качествени и мъдри хора и по изказването на отец Сергий личи, че определено той е един от тях! Браво на човека за мъдрото и обективно изказване и че смело изявява позицията си, съзнавайки за възможните последствия в една страна, страдаща от управлението на жалки изпражнения като това говно Путин.

Ясно е и че Руската православна църква подобно на нашата смърди отдалеч на религиозна позьорщина, лицемерие, алчност и всякакъв вид разврат, но пък е хубаво, че тук там се срещат и изключения сред представителите и... които за да се запазят чисти, в края на краищата напускат!

П.С. Ако това минава за "храм Господен", както се изцепи нашенският глупчо Светльо Витков... нека се срине до основи, като площите, притежавани от съответните църкви да се превърнат в нещо по-полезно за обществото, истински полезно, а не място, където се хранят робите "само със надежди голи", както казва истинският поет Христо Ботев, чието творчество струва повече от цялата жалка църква.



Тема Re: "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква" [re: бeз ycилиe]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.08.12 08:56



А е като четох темата в православие, явно и на това попче не му е много чиста ризата, ала това как да е.

Това, което мен ме учудва е ....... какво толкова аджеба е станало - гледах клипа, оригиналния, ала го


та на това има-няма едноминутно гъзурчене ли му викат кошунство, вандализъм, поругаване на църквата и прочие стряскащи, ужасяващи и каращи косите да настръхнат обвинения? На това кикерчене, му казват богохулство? Че и затвор? Значи аз преди години, където напиках парламента, заслужавам смърт чрез разпване на кръст с главата надолу и да ме запалят кът си вися, жив да изгоря.

Рядко го казвам, че е вече изтъркана и банална фраза, но - този свят се е побъркал.

п.п. инак е просто жалко, смешно и за подигравка, че трима човека от интелектуалното ниво и музикален ранг на тези момичета, успяха да бръкнат толкова болезнено в дупенцето на Путин, че и на църквата ...... а и на толкова народ по света. Вместо да сочат наказателно с пръст момичетата, по-добре съдниците да се погледнат в огледалото на какво са заприличали - трябва да си много кух и издухан, за да се вържеш в толкова сериозна степен на подобна елементарна провокация.



Тема Re: "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква" [re: Exaybachay]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано24.08.12 10:25



на това има-няма едноминутно гъзурчене ли му викат кошунство, вандализъм, поругаване на църквата и прочие стряскащи, ужасяващи и каращи косите да настръхнат обвинения
на това законът му вика едро хулиганство и присъдата е от 2 до 5 години. Така че няма какво да се вайкаме, глупачките са си осъдени съвсем справедливо.



Тема Re: "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква" [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.08.12 12:22



А защо когато православните скотове разрушават родноверските молитвени места нищо не следва от страна на любимата руска (или да кажем по-точно съветска) милиция, прокуратура и пр.?

Айде, Римлянино, тури си ръка на сърцето и кажи, че това е справедливо.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква" [re: бeз ycилиe]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.08.12 12:27



Добре, в църквата имат някакво формално основание, което и използват.

Защо обаче осъдиха преди 2 г. организаторите на онази изложба с антирелигиозното изкуство?! Аз съм писал за това, не помня вече в коя тема (май в други клубове).

Проблема не е в пуситата, а в това, че всеки който каже нещо срещу православието го погват. Без значение в църква или на друго място. В кой век живеем?

Явно в Русия живеят с няколко века назад. Там човек не може да изрази свободно мнението си за една религия чрез слово, произведение на изкуството или по друг начин.

Затова православието за мен лично е фашизъм. И след като то стана новата идеология на новата Руска империя става опасно вече и за хората извън Русия.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква" [re: Black Wolf]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано24.08.12 13:28



справедливост на този свят няма.
Между другото един нелош анализ на това, кой стои за пуситата и кой има интерес от тази простотия:





Тема Re: "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква" [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.08.12 13:59



на това законът му вика едро хулиганство и присъдата е от 2 до 5 години. Така че няма какво да се вайкаме, глупачките са си осъдени съвсем справедливо.

значи законът е крив и несправедлив, следователно трябва да се промени - инак все още щяхме да живеем със закон според който и виц за Живков е едро хулиганство.

Инак хич не се и вайкам - ала нали световни събития, да участвам и аз от малко.

Статията към, която си дал линк още повече подчертава контекста на предния ми пост т.е. не мога да повярвам, че три глупачки, просто три глупачки, не дори посредствени чалгарки, толкова са прости, успяха да вдигнат такъв невероятен скандал ..... и да им се вържат, това е буквално смехотворно. Но и статията не е цвете за мирисане - какво излезе, че всеки ден протести се вихрят срещу Путин, че пресата всеки ден плюе по Путин, всякакъв вид и род медия сипе хули срещу него, че и на капак нито една не казва барем една добра дума в негова полза .... ми не, не е вярно всичко това, това е един пошъл опит от отсрещаната страна да хвърли/ върне същите камъни.

Та наистина - уникална глупост се лее из интелектуалния елит по света и висините на политическия живот, (за църквата - при тях да си тъп е правило т.е. канон) толкова не могат да се справят с три глупачки ..... шоуто е пълно.



Редактирано от Exaybachay на 24.08.12 14:01.



Тема Re: "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква" [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано24.08.12 14:02



Затова православието за мен лично е фашизъм.
аааа недей - колегата в съседната тема не смята така, бъркаш се, богомилите са фашистите.



Тема Re: "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква" [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано24.08.12 15:26



Това е нещо съвсем невинно бе, никакво "едро хулиганство" не е. Момиченцата малко потанцуваха, повикаха и едната накрая дори падна на колене и се прекръсти - така че може и за молитва да мине, макар и по-емоционална.

Не се поддавай на промивките на мозъка от страна на властите в тази прогнила структура, каквато е Русия.



Тема Re: "Защо заради Pussy Riot напускам руската църква" [re: Exaybachay]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано24.08.12 15:30



Не знам за миналото на попа и колко му е чиста работата; може и да е чиста, може и да не е чак толкова... Възможно е също така и да бъде заклеймен и очернен от неговите бивши колеги, власти и слугински медии, така че...

Иначе религиите сами по себе си са престъпление спрямо човечеството, спрямо човешкия интелект - и пропагандата на религиозни идиотии е изключително нагло подвеждане, увреждане на здравия разум, благоденствието и икономическата и политическа стабилност. Защо не се наказва със закона?!? Какви са тези легализирани секти-мафии-религии, смучещи като вампири и паразитиращи върху глупостта на бедния народец!?

Религиозните манипулатори заслужават много по-тежки присъди от тези курветинки! Ако сме тръгнали да пращаме хора по затворите, да почнем от най-виновните! Начело със страхливата путка Путин примерно и неговото престъпно обкръжение, престъпниците "Божии", облечени в раса и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.