Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Потресаващ филм за лъжегурувцитенови  
Автор Nicca ()
Публикувано06.07.12 22:49



Боговете на Новата Епоха в 2 части (БГ субтитри):









Тема Re: Потресаващ филм за лъжегурувцитенови [re: Nicca]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано07.07.12 00:44



Като стигнах до "ужасяващата черна магия, наречена тантра" вече глупоча ми дойде в повече, та да питам от сега, за да знам има ли смисъл изобщо да го доглеждам този буламач, та - има ли поне една интервю с някой от въпросните лъжегурувци или през целия филм слушаме само истинските гурувци, да се свети името им? :D



Тема Re: Потресаващ филм за лъжегурувцитенови [re: Exaybachay]  
Автор Nicca ()
Публикувано07.07.12 01:22



не ти разбрах изказването-булмач
-ти за ли си или против тантра и черната магия?
и въобще за или против лъже-гуровците (учителите)





Тема Re: Потресаващ филм за лъжегурувцитенови [re: Nicca]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано07.07.12 02:56



Я обади първо някое черно заклинание от тантра, да си помисла дали съм за или против, че така като ме питаш все едно съм в детската градина - изобщо какво е това тантра, от къде се е пръкнало, интересно ми е да науча какво правят там из хиндуизма, с тези йоги, дзен и тантра, какво им е толкова лошото, да знам, че да се пазя, както се казва да взема от твоя личен опит с тези мъглявини? Все пак за това са казали хората - не питай старило, питай патило.



Тема Re: Потресаващ филм за лъжегурувцитенови [re: Nicca]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано07.07.12 15:45



Покрай един пост на Алекс научих за С.Н. Лазарев, а в един от неговите клипове видях интересни констатации, над които следва да се замислим. Първо, излъчваната сексуалност, светлите коси, концентрацията над външния вид според него са свидетелство за програма за самоунищожение, защото даденият човек не се стреми към възпроизводство и благото на поколението, ами се е концентрирал над външния вид и разпилява енергията си. С това не съм съгласен напълно, но съм съгласен, че всъщност при жената това е свидетелство за слабост, когато тя е принудена да търси подкрепа въз основа на сексуалността си. Това при американците има форма на комерсиализация, тоест те не се впрягат толкова ами осъзнават че е просто реклама и имидж, но когато процесът се интернализира, както при славяните и някои европейци например - тоест "наистина" се помисли че това е приоритетът, наблюдаваме погрешни развития, разрушаване на семейството, крах на възпроизводството на цивилизацията. Освен това Лазарев констатира, че децата на блудницата, тоест на жена, която се е концентрирала и вижда смисъл на живота в сенсуалните изживявания се превръщат в алкохолици и други неориентирани личности, тоест те също търсят смисъла на живота в някакви сенсуални възприятия. Това вече рефлектира и при третото поколение, което също е неориентирано. Срещу всичко това Лазарев противопоставя смисъла на живота, който се състои в семейното изграждане. Това е някак си по-зряла позиция, която не е по-малко удовлетворителна от сенсуалното. Разликата е че тук вече са осмислени тинейджърските сенсуални залитания и те са интегрирани от личността, а не са хаотично и неорганизирано насочвани в пространството. Така че тази тантра йога е вид инфантилизъм, но също така може да се се свърже с черна магия - като задълбочаваща се безконтролна зависимост, която лишава човека от по-реалистичен смисъл на живота. От друга страна, наистина съществува необходимостта човек да изживее различни етапи, за да си даде сметка за техния смисъл, и да разбере естеството на явленията (тоест допустимо е някои, които са били държани под контрол, против тяхното желание, да искат да изживеят нещо, само че дали ще имат акъл и сили да съберат живота си отново е друг въпрос). При сектите обаче, далеч преди да разбереш и организираш отново нещата си подкаран под нечия чужда свирка. Но в крайна сметка, всичко е въпрос на избор, дори след тези анализи.



Тема Re: Потресаващ филм за лъжегурувцитенови [re: Nicca]  
Автор Nicca ()
Публикувано08.07.12 12:58



гледайте внимателно и втората част, тя дори е по-важна

оказва се, че хиндуизма е най-отвратителната и агресивна религия




Редактирано от Nicca на 08.07.12 12:59.



Тема Re: Потресаващ филм за ... [re: Nicca]  
Автор daoford ((sastradatelen))
Публикувано08.08.12 18:40






Човек отнася със себе си на Онзи Свят само Oнова, което е Раздал на Този!!!


Тема въй, че потресаващо опасен гурунови [re: daoford]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано09.08.12 00:25



Мерси!!!

Често съм твърдял, че учението на Исус е възможно най-опростеното - то е като 2+2=4, няма изобщо какво да му мислиш, движиш директно, ако не можеш да разбереш Исус то тогава кой по дяволите ще разбереш. Ала преди година, като срещнах учението на Махариши Раман, останах повече от изненадан - това е дори по-опростено и от на Исус, просто медитираш в/у "кой съм аз? " , по-сбито, ясно и изчистено едва ли е възможно да се каже, ако човек дори и това не може да разбере, то тогава никакви религии и духовности не са за него, хич да не се и занимава. Махариши е бил слаб оратор, трудно обяснява, но фактически то няма и какво толкова да се казва.



Тема Re: въй, че потресаващо опасен гурунови [re: Exaybachay]  
Автор daoford ((sastradatelen))
Публикувано09.08.12 08:07






Човек отнася със себе си на Онзи Свят само Oнова, което е Раздал на Този!!!


Тема Re: Потресаващ филм за лъжегурувците [re: Nicca]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано10.08.12 14:10



ето още един лъжепророк със заблуденото си стадо:

Секта живее 8 етажа под земята, децата не виждали Слънцето


Властите в Татарстан задържаха 83-годишен бивш имам, основал секта, чиито членове, сред които и деца, от години живеят в килии осем етажа под земята. Самообявилият се за пророк Файзрахман Сатаров получил видение от Бог, че трябва да изгради ислямски халифат.
Копаенето започнало и скоро 70-те му последователи се преместили в тесни катакомби без осветление, отопление и вентилация в покрайнините на град Казан, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

С течение на времето се родили деца, които също живеели в студените подземия.
При проверка на властите в руската република миналата седмица изпод земята били извадени 27 деца и младежи от 1 до 17 години, които никога не били напускали "дома си", не виждали дневна светлина, не ходили на училище, нито на лекар.
Прокурорите твърдят, че някои от тях са живели там повече от десетилетие, предаде БиБиСи.

Децата са прегледани в местни болници и на първо време ще бъдат настанени в сиропиталище.
Те изглеждат хранени, но са мръсни, каза педиатърът Татяна Мороз в репортаж по телевизията.

Полицията издирвала местонахождението на сектата по разследване на неотдавнашното убийство на висш татарстански мюсюлмански духовник, за което местните власти обвиняват нароилите се в богатата на петрол република радикални ислямистки групировки.

Според руския сайт "Ислам нюз" 83-годишният лидер на сектата Сатаров, бивш имам в съседната република Башкортостан, се обявява за ислямски пророк през 60-те години на миналия век. Тогава видял искра, хвърлена от преминаващ наблизо тролейбус, и я приема за знак от Бог.
Сектата, наречена фаизрахманизъм, не признава руските закони или върховенството на мюсюлманските лидери в Татарстан.

Сатаров наредил на последователите си "муамин" (от арабската дума за "вярващ"), да живеят в килии, които издълбали под триетажна сграда.
На малцина от членовете на общността било разрешено да напускат подземията, за да работят като търговци на местен пазар, съобщиха руски медии.
Триетажната сграда с площ 700 кв. м и осем равнища под земята е построена незаконно и ще бъде разрушена, посочи татарстанската полиция пред местни медии.

Сатаров, обявил се за пророк в разрез с принципите на исляма, е обвинен в престъпно нехайство, каза зам.-прокурорът на татарстанската столица Казан Ирина Петрова.
Няма арестувани членове на сектата, добави тя.
Родителите са обвинени в тормоз над деца. Според руското законодателство обвинението в посегателство над деца не води непременно до арест или затвор.

Сатаров има последователи в няколко други града в Татарстан и в други републики по река Волга, твърдят местни медии.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.