Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Абе, господа, Тимотей дали е изневерявал някога??  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.06.11 19:32



???

наистина ми е тъжно, 4е толкова интелигентно мом4е като теб яде месо


Тема Re: Абе, господа, Тимотей дали е изневерявал някога??нови [re: Kиpo]  
Автор l AM (член)
Публикувано26.06.11 19:43



А тука дами няма ли?!

Или съмненията за изневяра са по отношение на мъжката половина и затова въпросът е така ориентиран?!



Тема Re: Абе, господа, Тимотей дали е изневерявал някога??нови [re: Kиpo]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано27.06.11 02:16



Няма проблеми -всичко ще си кажа... До 50 години съм имал магия против женене и 30 години живях с тая магия. Понеже обичах спорт, наука и поезия, само 5-6 жени се докопаха до мен, но това не е изневяра, защото аз не бях кръстен, нито бях женен. На 49 години се кръстих и развалих църковно магията срещу женитба и след 3 месеца се ожених.

От тогава -край!



Тема Re: Абе, господа, Тимотей дали е изневерявал някога??нови [re: Tимoтeй]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано27.06.11 21:14



Като оставим настрани, че ми оправи настроението, забелязвам един парадокс в мъдрите ти разсъждания: "...но това не е изневяра, защото аз не бях кръстен...". Това възражда стария спор, дали може да съгрешиш, ако не си вярващ, т. е. ако нямаш истинско понятие за греха... С една дума, ти май смяташ, че животът ти преди кръщението не заслужава порицание или поне наказание. Един ден, когато св. Петър те разквартирува, не би трябвало да обръща внимание на този живот, така ли?



Тема Re: Абе, господа, Тимотей дали е изневерявал някога??нови [re: Sargonlll]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.06.11 23:19





наистина ми е тъжно, 4е толкова интелигентно мом4е като теб яде месо

Тема Re: Абе, господа, Тимотей дали е изневерявал някога??нови [re: Sargonlll]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано27.06.11 23:45



Казах, че не е изневяра!!, а не че не е ГРЯХ!! Грях е и то не малък, а голям! Това си е блудство - блудници няма да наследят небесното царство, както е казано от Христос.

Но кръщението - особено късното кръщение като при мен - измива ВСИЧКИТЕ ти грехове до кръщението и остават само новите, които направиш след кръщението.

Но и за тях Христос е дал милост и благост - можеш да ги изповядаш пред грешния свещеник с покаяние и съжаление и Бог ти прощава греха и ти дава награда неземна - вечен живот!!

Сладка награда, но я се насили и си кажи всички грехове със съжаление пред свещеника, ако си кръстен!! Трудно ти е, нали?

Затова пък е лесно да отидеш на вечната мъка в ада в компанията на демоните. Докато си жив - избирай сега!



Тема Re: Абе, господа, Тимотей дали е изневерявал някога??нови [re: Tимoтeй]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано28.06.11 10:29



Виж сега , след 50-те изневярата е малко трудна за изпълнение .



Тема Re: Абе, господа, Тимотей дали е изневерявал някога??нови [re: hadjiyata]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано28.06.11 19:16



Никак не е трудна, ако приемеш мисълта за нея като възможна. Когато отсечеш мисълта за такъв грях, тогава става невъзможна. Аз на 50 години изглеждах на 35!!



Тема Re: Абе, господа, Тимотей дали е изневерявал някога??нови [re: Tимoтeй]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано28.06.11 23:01



Допускаш ли възможността животът ти да е отишъл напразно, измисленото ти богче да не съществува, а дъщеря ти, четейки шизоидните ти писма, да те съжалява и да се моли да си идеш щастлив и ...възможно най-безболезнено(скоро)?

Който пости строго и се моли не се възбужда като теб, а се радва в Бога.


Тема Само не бързай!нови [re: Kиpo]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.06.11 00:08



Това са детски разсъждения - подобно нещо ме питаше и моята дъщеря също като тебе - няма голяма разлика между нея и тебе!!??

Но аз съм инженер и с отлична логика и проектант и даже програмист - като второ висше! Френска поговорка гласи - по-хубавото е враг на хубавото!

Колко чудеса станаха с мен и край мен, докато повярвам здраво и твърдо в Бог Христос! И ти ще повярваш - не бързай, но и не хули Бога. Кажи -ако Те има - дай ЗНАК, че Си Бог Всемогъщ и на мен, хулещият Те, за да мога и аз да се спася. Ти си казал, че силно Се радваш, когато една загубена овца се върне в стадото и то повече отколкото за 99 незагубени.

Ето и един пример за една овца:






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.