Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ш  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано30.12.10 00:02



Атеисти, къде сте?



позврав за религиите

и

Весели Празници за всички останали!



Тема Re: Шнови [re: nonetheless]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано30.12.10 09:07



Ами те се въртят около вярващи. Като няма вярващи, атеистите няма какво да търсят в клуб религия.




Тема Напротив, поне азнови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано30.12.10 11:43



само им се радвам. За разлика от(виж в съответните клубове) уж-атеисти, които се надяват на какво...? Да откажат вярващите от вярата им? Или да си начешат егото, правейки се на "скандални". Хората имат право да вярват в Йешуа, Телеца или пустинния шизоскот Мемет.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си


Тема Re: Шнови [re: Kaлoмaин]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано30.12.10 11:54



няма ли вярващи вече

...ми сега с какво ще се веселим?



Тема с разни...нови [re: nonetheless]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано30.12.10 12:27



фетиши



Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Шнови [re: Kaлoмaин]  
Автор blood2 ()
Публикувано30.12.10 12:40



Аз вярвам във Смъртта. Не съм атеист.



Тема Re: Напротив, поне азнови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано30.12.10 13:10



След диалозите, които се водеха тук, особено с толерирането на такива изрази като "ковнатия с три пирона", това твое изказване е малко странно. Смятам, че тук влизаха религиозни хора докато можеха да спорят за вярата си, или да си развиват разни теории. А в момента няма с кого да се спори.

Както виждам сега може да се върне Мая1 и тогава пак ще се пише за сексуалните задръжки на християните. Това означава, че клубът ще живне.




Редактирано от Kaлoмaин на 30.12.10 13:19.



Тема Re: Шнови [re: blood2]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (Quaestor N.R.)
Публикувано30.12.10 13:18



значи си смъртеист:)))



Тема Re: Шнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор blood2 ()
Публикувано31.12.10 11:40



И така може да се каже.



Тема Re: Напротив, поне азнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано31.12.10 16:02



Браво за упоритото желание да спориш за шансовете за живот в мъртви клубове...



П.С.: Забрави толерирането на зоофилските сравнения...



Тема Re: Напротив, поне азнови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано31.12.10 17:16



Реанимацията ми е в кръвта. Сбъркала съм си професията.






Тема Re: Напротив, поне азнови [re: Kиpo]  
Автор roum ()
Публикувано01.01.11 14:15



ЧНГ Кире, нямам никакво намерение да отказвам никого от заблудите му. Всеки има право да вярва в каквото си ще, само да не го натрапва на останалите. Понеже това е често явление, се налага да изуча механизма да мислене на вярващите, така че да мога да се пазя от посегателство над мнението ми.


За да не съм голословен ще ти дам пример с паметниците на културата които църквата иска да премахне като 'езически' двата дракона на входа на Морската градина във Варна или пък упоритата съпротива на същите срещу проекта на статуята на Аполон в Созопол (този проект и на мен не ми харесва но причините не са религиозни)



Тема примерите ти само показватнови [re: roum]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.01.11 19:22



че попчетата са излишни реликти, често досадни, вредни - едва ли.
Но и твоите рязани не падат по-долу, дори напротив.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си


Тема Как ти се струванови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.01.11 19:26



да сложа бан на някой, защото е използвал тоя израз?
Има си християнски клубове, имат си избрани модератори, които не биха допуснали такъв израз и така трябва - тяхна преценка. Има го и тоя клуб, където нещата изглеждат като в Реалността - май бог няма.


Да се изсамоцензурирам ли сега за атеистичното си твърдение?
И какво да направя, като поповете ни са по правило атеисти, тлъсти, мазни, жадни за богатство, педерасти, педофили и лицемерни до степен на будещи отвращение същества?

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Как ти се струванови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано01.01.11 21:41



Неее ... изобщо не става дума за автоцензура или нещо подобно. Но да вземем например това мнение за поповете - ами то не "носи" на коментар. Сложил си точка, не провокираш никой да се намеси, никой да реагира. Изобщо не си оставил вратичка за диалог. Защото кой и как ще седне да доказва обратното? Кой ще тръгне да защитава поповете срещу личното ти мнение? И когато в един клуб повечето мнения станат такива - т.е. без да провокират желание да бъдат опровергани или потвърдени - нещата позатихват.

Също така и изрази, като "ковнатия", колкото и цветущо да звучат на авторите им, са някак ... ами не на място. Не съм казала нищо за бан, но това обяснява защо вярващите не пишат тук. Когато си бил с нагласата да водиш някакъв спор за религия, а най-ефективните доводи на опонентите са от такъв тип, хората виждат, че не са на правилното място. Не може да се опонира на презрението.




Тема Re: Как ти се струванови [re: Kиpo]  
Автор Пич Бoжи (падладял)
Публикувано01.01.11 21:59



Възможно е Бог и Църква да са различни неща.



---


Тема Re: Как ти се струванови [re: Пич Бoжи]  
Автор blood2 ()
Публикувано01.01.11 23:10



Все пак църквата е творение на хората, а не на Бог като планетите напримерно. Слънцето е творение на Бог.



Тема Re: Как ти се струванови [re: blood2]  
Автор Пич Бoжи (падладял)
Публикувано02.01.11 00:00



църквата е творение на хората


Отлично разсъждение.




Другото ще оставя без коментар...

---


Тема Re: примерите ти само показватнови [re: Kиpo]  
Автор roum ()
Публикувано02.01.11 07:27



Ама ти поне на нова година не се коси ...

Как ме виждаш седнал до ходжа.... , относно 'рязаните', надявам се няма да се сърдиш, ама и Християните и Мюсюлманите са плод на Еврейси сектанти (а може и да са били политически шпиуони, знам ли)....



Тема Да.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.01.11 14:06



Който е толкова туънкообниден да ходи да целува ръце, щом не е съгласен с мен, на въпросните чисти и погрешно набедени кандидат-светии. Нито мога, нито искам да им преча за това. А като са толкова тънкообидни - виж горното ми мнение. Да си пишат където са защитени от алтернатива, лично се грижа в качеството на назначен от собственика блюстител да са на спокойствие там. Където има бог, а поповете не са педерасти, лоени топки и лицемерни нищожества, а светии и ангели.


Там мнение като горните ги наранява, тук то може да бъде написано. Не схващаш ли? Ти искаш НИКЪДЕ да не се шпишат такива неща. Откъде-накъде? Аз вярвам в това, което пиша

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема На мъдър ли се правиш?нови [re: Пич Бoжи]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.01.11 14:07



Не само е възможно, те са съвсем различни неща. Дори, защото едното не съществува. Инак имат общо: създадени са от такива мъдреци като теб.



Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема споконови [re: roum]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.01.11 14:08



тая рецитация я знаем. И не ме мисли, последното, за което ще се кОся е мнение на някакъв анонимен конфекционен мъдрец.



Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: примерите ти само показватнови [re: roum]  
Автор van_helsing_trepacha (heavenly)
Публикувано02.01.11 15:29



Как ме виждаш седнал до ходжа.... - ми седни у ходжата тогава ...





Тема асам Месиятанови [re: Kиpo]  
Автор Пич Бoжи (падладял)
Публикувано02.01.11 15:53



Дори, защото едното не съществува.


Църквата съществува.

Но е далеч от това, което би трябвало да бъде.

---
Инак имат общо: създадени са от такива мъдреци като теб.


Покайте се , идат белите зайци.

---


Тема Re: Да.нови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано02.01.11 16:18



Там мнение като горните ги наранява, тук то може да бъде написано. Не схващаш ли? Ти искаш НИКЪДЕ да не се шпишат такива неща.


Не говоря, че са обидени (въпреки, че не изключвам тази възможност), а че на това няма какво да се отговори. Получава се нещо като тест със затворен отговор - да или не. Нямам претенции къде какво да се пише.




Тема Re: Да.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор LEOPARD-2 (Хищник)
Публикувано03.01.11 23:04



На всичко има какво да се отговори. Дори и на празен постинг. В християнство бях мярнал една тема на Аби която се състоеше от две думи:
Нова тема. и следваха стотина постинга коментари и развитие на тази тема пусната едва ли не с цел шега.

На времето и тук се навърташе един рязан изрод наречен емир: пускаше някаква възхвала в стил: Велик е аллах и мохамед е неговия пророк и изчезваше като наглед некоментируемото му лично впечатление влечеше десетки, че и стотици постинги от саркастичен коментар.

По-скоро, за да върви един клуб, то се нуждае от шут, който да движи нещата с демонстрация на нестихваща весела тъпотия. Православните водят в играта в това отношение и си имат цяла циркаджийска трупа начело с Тимотей ако не се е споминал. Следвани плътно от християните.

В политика шутът е ннло.

Тук живец на веселбата даваше Алекс, но нещо гледам го няма отдавна: Надявам се да не се е споминал и той.

Няма шут, който да му прави удоволствие да бъде шутиран значи няма и веселба. Получава се нещо като футбулен мач без топка. А щом няма топка и публикта и вероятните играчи си намират други занимания и само хвърлят от време на време по някое око на стадиона (клуба) за да проверят има ли шанс за игра.



Тема Re: Да.нови [re: LEOPARD-2]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано04.01.11 00:36



ха, чи и ми намери заглавие на темата с тоз шут


ама я виж пак " Ш " - не ти ли прилича на триножника на Нептун леко подаващ се над водата?



Тема Re: Да.нови [re: LEOPARD-2]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано04.01.11 09:55



Може би. Много е вероятно само аз да не мога да отговоря.




Тема Re: Да.нови [re: nonetheless]  
Автор LEOPARD-2 (Хищник)
Публикувано04.01.11 23:57



Мд-аа! Мяза! Същинска антена на подводницата Нептун.

Ама и за простир за скалпове може да мине.



Тема Re: Да.нови [re: LEOPARD-2]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано05.01.11 11:09



+1

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си


Тема по-скоронови [re: nonetheless]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано05.01.11 11:11



е нещо друго на Нептун, пак в три части. Ама двете крайни са резервоари, а над водата се подава само средното. И стърчи и чака некоя русалка да се спъне о него.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си


Тема Re: Да.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор LEOPARD-2 (Хищник)
Публикувано06.01.11 10:56



Можеш, но някак си си се пристрастила повече към съдийската свирка отколкото към ритането на топка.



Тема Re: Да.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано07.01.11 22:09



дали е ковнат с 3 или с 5 пирона няма никакво значение, това е един измислен литературен герой, който е известен с дърводелските си изпълнения да бъде заковаван на дъски...

приказката разказва, че е ковнат с няколко пирона(може и 3 да са).
А защитниците на закования дървар са точно символ на нетолерантност, и за тях такова отношение е точно в съответствие с техния фанатизъм и тъсногърдие!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Да.нови [re: Darth_Vader]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.01.11 21:40



Вейдъре, няма ли поне веднъж да напрегнеш мозъчните си клетки? Няма значение дали Исус го е имало или не. Това, за което става дума тук са живите хора с които говорите и стилът на комуникация. Я прочети още веднъж постингите и се изкажи разумно - поне веднъж последвай добър пример - Киро и Върколака ти показаха как се прави.




Тема Re: Да.нови [re: LEOPARD-2]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.01.11 21:43



Като съдия мога поне да свиря срещу всички.

Ама и това не ми харесва - все пак и съдията е на терена, а честно казано бих предпочела да излезна от играта.




Тема Re: Да.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано09.01.11 23:20



Размахваш показалката и се провикваш: "Деца, запазете тишина, чуйте какво ще ви каже другарката! Чуйте ме деца!"

Имаш нужда от публика, а лошото момче Вейдъра трябва да се накара да замълчи, щото пречи на госпожата да си осигури нужното внимание. Има и други лоши момчета - като Аглер например - и те и пречат на госпожата да привлече малко внимание към себе си! А най-тъжното за другарката е, че повечето деца са много по-интелигентни от нея. Ами как тогава да ги накара да и обърнат сериозно внимание?

"Деца, обърнете ми внимание, деца!!!"



Тема Re: Да.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано10.01.11 19:26



Има едно свободно място в публиката и ако желаеш пак може да свириш срещу всички.





Тема Re: Да.нови [re: nonetheless]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано10.01.11 20:06



Да, и това става. Само че почти няма разлика. Май вече съм там.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.