Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Филмче за Хипатиянови  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (Praefectus N.R.)
Публикувано02.12.09 19:47



и за варварските безчинства на християните в края на 4 век:





Тема Re: Филмче за Хипатиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано03.12.09 07:05



Ето инфо за живота на Хипатия.





Това е жалкото в цялата история, че Павел си създава собствена религия, която нарича Християнство. Тази религия е основана на Насилие и Власт, а това е в пълно противоречие с посланието на Христос за прошка, т.е да нямаш Его.



Тема Re: Филмче за Хипатиянови [re: Tъpcaч_]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано03.12.09 11:20



направо ми е жал за вас, колко сте заблудени, ако бяхте прочели Библията, щяхте да сте наясно, че няма никаква разлика между учението на Исус и Павел, и че вярвате на измислиците на човеците, но сте отказали да повярвате на Словото на Бога.



Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!

Тема Зара, как може да си толкова заслепена!нови [re: Zara_83]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.12.09 13:36



В Евангелието Иисус ясно и недвусмислено определя за свой приемник апостол Петър.

След снизхождането на Светия Дух над Петър и останалите апостоли, възниква и Църквата Христова.

По-късно апостол Петър често е задавал въпроса: ако е било достатъчно Иисус да се яви на Павел и само чрез едно видение да го направи свой апостол, какъв смисъл е имало това, че той е прекарал последните години на земния си живот със своите ученици?

Според един достигнал до нас текст от това време с неизяснено авторство апостол Петър се обръща към Павел със следните думи:

Но ако си посетен от Него за час и си получил заповедите му, станал си Апостол, тогава проповядвай Словото Му, сей Учението Му, бъди приятел на Апостолите Му и не се противи на мен, който съм довереникът Му, защото с враждебността си ти се противопоставяш на мен, който съм скалата, опорният камък на Църквата Му.

Както разбираме от посланието на апостол Павел до Галатяни (2:11-14), той също не му остава длъжен:

А когато дойде Петър в Антиохия възпротивих му се в очи, защото беше достоен за изобличение.

Понеже преди да дойдат некои от Якова ядеше наедно с езичниците; а когато дойдоха свенеше се и странеше от тех, защото се убоя от обрезаните.
И с него заедно лицемерствуваха и другите Юдеи; така щото и Варнава се увлече в това техно лицемерство.

Но аз, като видех че не постъпват право по истината евангелска, рекох на Петра пред всичките:

Ако ти който си Юдеин, живееш езически, а не Юдейски, защо принуждаваш езичниците да юдействуват?


Конфликтът на Павел с почти цялата дотогавашна христова църква е безспорен.

В известното си (макар и оспорвано) писмо, апостол Петър пише до апостол Яков, по повод на самообявилия се за апостол Павел следното:

Някои от езичниците отхвърлиха моите проповеди в съгласие със Закона и предпочетоха безпътното нелепо учение на човека, който е се опълчи против мен.

Някои се опитват, още докато съм още жив, да изопачават думите ми по различни начини и да изкарат, че уж съм говорил в противоречие със Закона...

Но да пази Бог! Защото да сториш такова нещо, значи да си против Божия закон, даден от Мойсей и потвърден от нашия Господ за вечни времена.

Защото той е рекъл:

"Небето и земята ще преминат, но нито една йота или дума няма да изчезне от закона."


Що се касае до Второ съборно послание на апостол Петър, в което той заявява:

14. Затуй, възлюбени, като очаквате това, постарайте се да се намерите пред Него в мир, неосквернени и непорочни;
15. и дълготърпението на Господа нашего считайте за спасение, както и възлюбеният наш брат Павел ви писа според дадената му мъдрост,
16. както той говори за това и във всички послания, дето има някои места мъчни за разбиране, които невежи и неукрепнали изопачават, както и другите Писания, за своя си погибел.


то днес се смята за окончателно изяснено, че то е безусловен фалшификат.

Авторът му не е съобразил, че по времето, когато уж е писано това писмо на апостол Петър, "всички послания" на Павел като събран в един сборник текст, все още не са съществували.

Днес се смята, че това писмо определено е написано след смъртта на ап. Петър.

Впрочем в съставения през 200 г. списък на книгите, включени в Новия завет, открит случайно през 18 век от библиотекара Муратори, не фигурират нито двете съборни послания на апостол Петър, нито например посланието на апостол Павел до евреите.

Днес това послание на апостол Павел вече не се включва в редица нови протестантски издания на Новия завет.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Филмче за Хипатиянови [re: Zara_83]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано03.12.09 14:02



Автор: Zara_83
направо ми е жал за вас, колко сте заблудени, ако бяхте прочели Библията, щяхте да сте наясно, че няма никаква разлика между учението на Исус и Павел, и че вярвате на измислиците на човеците, но сте отказали да повярвате на Словото на Бога.

Напротив Зарче,
Павел никога не говори за Второто раждане. Това е основното послание на Исус.
По такъв начин той безвъзвратно осакатява посланието на Исус
Павел е Сатан и вие нему се кланяте и почитате.



Тема Re: Зара, как може да си толкова заслепена!нови [re: Aлekc]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано03.12.09 14:10



Автор: Aлekc
В Евангелието Иисус ясно и недвусмислено определя за свой приемник апостол Петър.

Ти ако си местото на Христос би ли избрал за наследник човека, които се е отказал три пъти от теб.
23. А Той се обърна и рече Петру: махни се от Мене, сатана! Ти Ми си съблазън!



Тема Re: Филмче за Хипатиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано03.12.09 15:02



Еха, това ще е по-ценно от "Шифърът на Леонардо".

Ей това ще им дам да гледат за домашно на някои симпатяги.



Тема Re: Филмче за Хипатиянови [re: Zara_83]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (Praefectus N.R.)
Публикувано03.12.09 19:00



Темата е за Хипатия и за началото на християнския терор срещу учените и интелектуалците /продължил близо 1000 години и върнал Западна Европа почти до първобитно състояние/, а не за Павел и неговата интерпретация на проповедите на Йешуа, залегнали в основата на създадената от него /Павел/ религия. Ако нямаш какво да кажеш по темата - изчезвай.
Един интересен линк за Хипатия и причината за гибелта й:





Тема Re: Филмче за Хипатиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (Praefectus N.R.)
Публикувано03.12.09 20:52



За толерантността на християните към естествените науки:
Извадка от кодекса на Теодосий:


CTh.9.16.8
Idem aa. ad modestum praefectum praetorio. cesset mathematicorum tractatus. nam si qui publice aut privatim in die noctuque deprehensus fuerit in cohibito errore versari, capitali sententia feriatur uterque. neque enim culpa dissimilis est prohibita discere quam docere. dat. prid. id. decemb. constantinopoli valentiniano et valente aa. conss. (370? 373? dec. 12).

Ако някой през деня или през нощта бъде задържан в момент на занимания /насаме или в училище/ с тази забранена лъжовна дисциплина то и двамата /и учител и ученик/ следва да бъдат предадени за смъртно наказание. Защото изучаването на забранения предмет е също такова престъпление, както и неговото преподаване.
Става дума за математиката.
Една добра статия за Хипатия:




Тема Re: Зара, как може да си толкова заслепена! [re: Tъpcaч_]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.12.09 01:39



В Евангелието всички апостоли са описани като обикновени хора.

Всеки един апостол обаче представлява определен човешки тип.

И досега казваме: Този човек е истински Тома Неверник (или Юда Искариотски).

Едва след Петдесятници, Светият дух ги преобразява напълно и те стават способни да изявят своя божествен потенциал.

Едва тогава Петър се превръща в скалата, в опорния камък на христовата църква.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.