Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: M.M.]  
Автор huanji ()
Публикувано02.12.09 19:45



Сектантите се опитват да контролират живота и мислите на последовате си. Държат ги в подчинение чрез страх, вменяване чувство н авина и крайната цел е да зависят от тях...и съответно паричният поток да е насочен "правилно". Мисля, че всеки тук знае какво е сектантщина, за да влизам в подробности.



Не бъркай самите учения с мазниците, които се провъзгласяват за техни глосари. Към различните учения и философии нямам против. Това, което един сектант прави е скритият или явен подтекст - елате при нас, влезте в сектата, ние държим "ключа за гората" и так дале. Тук учението има зарибителен характер, а първостепенен еконтрола и ловенето на души.

Патанджали няма организация и не взима пари, той е оставил философия, докато Махеш остави машина за няколко милиарда, в която освен, че се зомбират хора се вършат и безобразия с името на йога. Не виждам на каква база биха се сравнявали в смисъла на тази тема...

Аз нямам организация, школа, не визмам пари, не искам да конролирам никого и няма какво да рекламирам. И клубовете са пет ако трябва да бъдем точни.




Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: M.M.]  
Автор huanji ()
Публикувано02.12.09 19:51



Патанджали е религиозен точно толкова колкото и лелята

Патанджали не е точно религиозен. Йога сама по себе си е чиста наука и подлежи на развитие и актуализация, по проста причина, че науката е дръпнала много в последните две хиляди години.

Много от суеверията на Патанджали просто подлежат на критика и отхвърляне.






Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: blood2]  
Автор huanji ()
Публикувано02.12.09 19:53



За сектите казах по- горе.

А Търсача нито е йога, нито прави шпагат.






Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: M.M.]  
Автор huanji ()
Публикувано02.12.09 20:04



Може би въобще не трябва да има секти, затова.






Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: huanji]  
Автор M.M. (кхмер)
Публикувано02.12.09 20:11



Да, чиста наука е според тебе. Ако под наука разбираме система която описва света и това което става в него всяка религиозна доктрина е наука според тия които я изповядват.



Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: huanji]  
Автор M.M. (кхмер)
Публикувано02.12.09 20:12



Не може да няма секти. От една страна условията се променят, а от друга знанията на хората не са еднакви.



Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: huanji]  
Автор M.M. (кхмер)
Публикувано02.12.09 20:19



а първостепенен е контрола и ловенето на души
4:18 И като ходеше край галилейското езеро, видя двамата братя, Симона, наречен Петър и брат му Андрея, че хвърляха мрежа в езерото, понеже бяха рибари.
4:19 И казва им: Дойдете след Мене и Аз ще ви направя ловци на човеци.
4:20 И те веднага оставиха мрежите и отидоха след Него.
Колкото и да се опитваш да различиш нещата те са същите. Само, че ти си романтико-идеалист. И проповядваш йога и в другите клубове но между другото докато в затворения си ликвидирал опозиционните секти и си институционализирал твоята като единствено правилна





Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: M.M.]  
Автор huanji ()
Публикувано02.12.09 20:22



В религията има приемане на доверие. В научната система няма сляпа вяра, а всичко се проверява през личният опит.

Религията ще ти каже, ти няма да се притесняваш за нищо, само следвай каквото ти е предписано. Това е пътят за нискоинтелигентните, които не могат да поемат отговорност за себе си. Но дори и сляповярващи те не са сектанти. Сектанти стават, когато искат да оплетат и да контролират други.

п.п. Сектантство имам предвид не като секта, сиреч клон на основното учение, а уродливото промиване на мозъци. По правило всеки може да си е башка луд, стига да не пречи на другите.






Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: M.M.]  
Автор huanji ()
Публикувано02.12.09 20:30



По- горе обясних в какъв смисъл говоря. В смисъла, който влагат китайците, секти ще има и са полезни. Това са просто различни школи.



Но ако забелязваш темата е за тези дето пускат два-три зарибяващи реда и неминуемото, елата при сахаджа-махаджа или нещо подобно.

И въпроса не е до това, дали на мен или теб това ни пречи, въпроса е, че ни правят на балами. Няма разлика с политиците, които най- нагло се ебават с хората, при все, че всеки знае какви ги вършат.

Просто на управляващите не можеш да им резнеш достъпа, докато на един сектант можем да си го изкараме. Това го казвам случай, че се притесняваш за осъзнаването на пишещия.




Тема Re: За сектите и рекламатанови [re: M.M.]  
Автор huanji ()
Публикувано02.12.09 20:44



Аха, знам тези редове. Въздържам се обаче от своеволно тълкувание.



Сигурен съм, че дори не знаеш от коя школа съм, защото всичко на всичко сме само двама от нея - аз и Дарт Вейдър. А това, което говоря е философски възглед, който е 80 процента съвремие и 20 процента традиция на Патанджали. Надявам се правиш разлика с практиката.

Така, че в клуба съм институализирал единствено спазването на елементарен тон(което е доста стресиращо в известен смисъл), а относно всякакви учения и школи съм възможно най- либералният вариант. Всеки, който не се изявява като ловец на души, няма никакви грижи.

Инак, всеки се мисли за прав, това е ясно. Няма смисъл да се хабиш да ми обясняваш неща, дет ги знам още преди да съм ги изрекъл.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.