Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотнови [re: Aлekc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.11.09 12:49



Но това, че тази сладострастна мацка е теософка много ме зачуди. Защото нищо теософско не виждам в нейните интервюта и публикации.


Е като не го "виждаш" /а то блести като Зорница на хоризонта/ какво да обяснявам...Да обяснявам, че тя отрича такива връзки като в същото време участва в дейности свързани и с Теософското дружество в Кливланд и с Лусис Тръст...Случайности...съвпадения...

Защо писатели/учени като Умберто Еко също религиозно освбодени личности не се забъркват с цайтгейстове, а Мърдок директно се ползва от подобни:)))

Има 2 варианта - или пише глупости и естествено публиката им е с "теософски" мозъчни възможности та си подхождат или е "от тях"....или /всъщност има е трета възможност/ теософите ню ейджът са далеч по-прозорливи в едно с Мърдок нищо, че "не играели" в един отбор...

На когото както му харесва.





Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотнови [re: Aлekc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.11.09 12:54



да защити своята древна и благородна религия.

блаватска микстура...

/особено си падам по авторитети, които ползват Хенкок!!! като авторитет - виж Мърдок/



Хайде вземи се порови и си направи справките къде и като каква членува и с какво се свързват конкретните организации...



Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотнови [re: *abi*]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано15.11.09 14:00



Нещо или ти бъркаш, или аз бъркам.

Доколкото разбрах, именно тази странна, но ефектна птица Мърдок е авторът на първата част на Цайтгайст, посветена на възникването на християнството. И нека да и го признаем: отлично се е справила!

Теософското в нейните възгледи е това, че вижда една и съща универсална типология във всички древни религиозни митове.

За нея историческата истина стояща зад възникването на християнството не представлява интерес. За нея е важен мита, който като някаква древна маска е наложен по-късно върху историческите факти.

Така Иисус се е оказал един роден непорочно голям чудотворец, който след екзекуцията си чрез разпъване на кръст изчезнал от гроба и се възнесъл с тленното си тяло на небето.

Но отпечатъкът на неговата ярка личност в първите четири книги на Новия завет е неоспоримо. Именно там намираме неговите дълбоковпечатляващи притчи и поучения. По-нататък те липсват и нивото пада.

Смята се за доказано, че Евангелие от Лука и на Деяния на апостолите са писани от един и същи човек. Но доколкото първото от тези две произведения включва в себе си много притчи и поучения на самия Иисус, то силно се различава от второто, което бледнее спрямо него.

За митолози като Ачария (Мърдок) такива аргументи обаче, нямат никаква стойност, за тях е важно не какво се е случило в действителност, а единствено каква е официалната религиозна версия за тези събития.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотнови [re: *abi*]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано15.11.09 14:34



Умберто Еко пише в стил неомасонство и романите са му пропити с тези идеи.
Така, че точно той не би поддържал нито една антимасонска теория.
Теософията по нищо не се различава от християнството, освен по това, че теософията е хуманна, а християнството е идеология на протофашизма, т.е. християнството е религиозен фашизъм, който е изтребил милиарди човешки същества.
Теософите и НюЕйджът със сигурност са прозорливи, може би не толкова, колкото биха искали подлите християнски фюрери.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотонови [re: *abi*]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.11.09 18:08



В отговор на:

Автор: *abi*
Тема: Re: Неизвестни факти от историята на Християнството

Един бърз скролинг на книгата ми откри толкова грешки и нагласени факти, при това на пръв поглед, че...нямам никакво намерение да си губя времето да ги излагам в километрични постинги. Който иска да си се ровичка сам или да седи и да немее пред "Мърдочки".

Освен всичко друго - ПАК /пишман вече станахме/ ТЕОСОФИЯ!!!

Евентуалното членство в конкретно Теософско дружество /виж и Масей/ ми е предостатъчно, за да не се занимавам с творбите на подобни автори.



Мърдок теософ? Това е шок за мен. Ако е истина че тя е теософ то моето увличане по нея е едно от най големите ми заблуждения в живота. Дайте линк някакъв който доказва това МОЛЯ!!!



Онова което предполагам е, че тя се рови в разни източници и без съмнение също и в тесофията. Там разбира се има много полезна информация и тя ако е истински учен не може да я пренебрегва. Напротив трябва да я ползва. Тя ако е истински учен навярно се рови не само в теософията но и във всички религии, нали това и е работата. Така ми се струва на мен. Ако сте намерили нещо което доказва че тя е теософ моля да го споделите.

Моля да кажете също и нейните грешки които сте видели в книгата. Няма нужда да ги споменавате всички, кажете САМО ДВЕ! Дайте пример с две грешки които тя е направила в книгата си. Казахте че сте ги забелязали, моля дайте ги, цитирайте на коя страница и прочие..

Както и да е, материала който ще пускам тук единственото което съм взел от Мърдок е това което съм споменал вече. Но!!! това в същност което прочетох за първи път от Мърдок се оказа че е било известно преди нея и го срещнах написано от други автори които ползвам в момента. Така че това не е нейна работа!

Що се отнася до Цайтгейст, то тя е участвала единствено и само в правенето на първата част на филма!!



Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотнови [re: Aлekc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.11.09 18:33



Доколкото разбрах, именно тази странна, но ефектна птица Мърдок е авторът на първата част на Цайтгайст, посветена на възникването на християнството. И нека да и го признаем: отлично се е справила!

First of all, let me clarify that I was not involved in the creation of ZEITGEIST, other than providing a few images and consulting on Part 1 at the last minute, the result of which was the final, "Official" version. However, my work did serve as a significant inspiration for Part 1. I had no involvement in Parts 2 and 3, and make no comment thereupon in this article.



Ето виж го.
Може пък аз да бъркам...Furthermore, ZG's creator, Peter Joseph, ...



Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.11.09 18:46



ова в същност което прочетох за първи път от Мърдок се оказа че е било известно преди нея и го срещнах написано от други автори които ползвам в момента. Така че това не е нейна работа!


И това е вярно.

Ако е истина че тя е теософ то моето увличане по нея е едно от най големите ми заблуждения в живота.
По всяка вероятност е член на Канадското теософско дружество /за съжаление листът е заключен за справки/
Тя обаче отрича, но пък има участия в разни мероприятия в които е намесено това дружество, а други организации, в които членува имат преки отношения именно с това дружество.

Ами порови се де. Щом аз успях да си направя справките, можеш и ти.

Тя ако е истински учен навярно се рови не само в теософията но и във всички религии, нали това и е работата.
Тя е "изучена". Колежът който е завършила е един от най-старите в Америка. Е само бакалвър е, но все пак...Но няма сериозна "научна" кариера. Всъщност връзките и в тази област са с предимно така наречените "сензационни учени" тип Прайс /Интересното е, че Прайс критикува жестоко други автори писали за Хор-Исус, докато буквално боготвори Мърдок.../. Няма лошо де. Всеки си намира нишата.

Ок...по-късно ако не ме мързи ще ти посоча основни грешки. Ако ме хавне мързела - утре. Прав си, че това е по-важното.



Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотонови [re: *abi*]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.11.09 19:21



В отговор на:

Автор: *abi*
Тема: Re: Неизвестни факти от историята на Християнството
По всяка вероятност е член на Канадското теософско ......
....Ами порови се де. Щом аз успях да си направя справките, можеш и ти.


Аз казах вече, тя ако е истински учен ще се вре навсякъде където се занимават с религия и имат информация някъква. Не е чудно дори да е станал член за да има достъп до информация която иначе е заключена! Възможно е да е използвала информация от теософите, това също няма нищо лошо!!

Що се отнася до ровене, аз вече се порових но не намерих абсолютно нищо което да потвърждава че е теософ. Придържа се към възможно най научното твърдение че нито вярва нито не вярва в бог. Тоест не изключва но и не приема. Това е модерно в момента тук из университетите. Един от най известнните атеисти професор Доукинс от Окфорд който написа известната книга Илюзията Бог самият той казва че не изключва съществуването на бог защото това е правилният подход. Просто казва че това е много малко вероятно. Виж му сайта!!



Така че тя не прави изключение, просто като истински учен не изключва абсолютно нищо. За разлика от мен, аз изключвам напълно Бог Между другото аз съм бил във религиозна организация три години съм следвал и учил Веданта в Индия!! Но това не ме прави ни най малко вярващ, напротив пълен атеист съм!! Та тя дори и да е член на някой теософска организация, това не означава абсолютно нищо!!

Както и да е, дай линковете за да не излезе, че говориш ей така на вятъра само да става лав

Редактирано от oтБpaxмaн на 15.11.09 19:23.



Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.11.09 19:25



Както и да е, дай линковете за да не излезе, че говориш ей така на вятъра само да става лав
Да го дам линка...ама гръцки знаеш ли?
Защото ако не знаеш...как ще се ориентираш...





Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.11.09 19:56



Що се отнася до ровене, аз вече се порових но не намерих абсолютно нищо което да потвърждава че е теософ.

Да, англоезичните линкове не доказват категорично подобна връзка. Ако ме четеш внимателно ще видиш, че аз също не твърдя, че е - казвам "вероятно", "евентуално членство"... В действителност за подобна директна или индиректна връзка твърдят тези, които я критикуват. Не случайно на нея й се налага да го отрича в своя защита.

Но, тук има едно "но".

Възгледите й са теософски в голяма степен. Позовава се на съмнителни автори в библиографиите си. Тези автори са всичко друго, но не й учени (виж позоваване дори на Хенкок). Възхитена е от Масей, който си е един от основателите на Теософско дружество. Масей е поет...не е учен. Изобщо има доста основания човек да търси подобни връзки било то дори на лично/професионално ниво, а не като официално членство.

Ти казваш, че е използвана "информация" от Теософите...Ами как да ти кажа...никой сериозен учен не би използвал подобна информация. Теософите не са сериозни авторитети, за да ги ползва някой в строго научен труд. Така че, тя не прави изключение, просто като истински учен не изключва абсолютно нищо е под съмнение, още повече предвид грешките й, които пък произлизат именно от теософските визии...

/Все едно да кажем, че "трудовете" на Хенкок с внушителната им библиография са научни трудове...Забавни четива, но не и научно издържани. Там където фактите се нагласят в името на обслужване на собствени теории, нямаме научна стойност./

Не приемай за чиста монета, нещо в името на желанието ти да докажеш собствени тези. Пак ти казвам, тази книга не е сериозен научен труд. Сензационен и търговски, оооо да, но не и сериозен. Ако беше сериозен нямаше й да си чул за него защото не би влизал в интересите ти...
Сори за откровеността.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.