Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:38 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Знаеш ли че...???нови [re: Aлekc]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.11.09 13:06



В отговор на:

Автор: Aлekc
Тема: Re: Неизвестни факти от историята на Християнствот
В Западна Европа има сериозно безпокойство, че скоро християните (поне вярващите) ще бъдат малцинство в ЕС.

Засега положението се спасява от Полша.



Нека да станат малцинство, това е добре

Това не ме притеснява изобщо. Онова което ме притеснява е че мнозинство ще стане някой друга религия и от това ще пострада здравият разум.

За Полша не мога да кажа че "спасява" положението, по скоро тя го задържа. Ако трябва да говоря за спасание, то положението се спасява от Чехите. Те са на първо место по броят на атеистите и бройката им продължава да расте. Та затова ще кажа - Дай боже да има повече атеисти така както в Чехия

Между другото знаеш ли, че по времето на Хитлер са живели в Германия най добрите учени специалисти по сравнителни религии КАКВИТО СЕГА НЯМА!!!! и Мърдок казва, че заради тях е научила да ползва Немски език. Защото техните книги ДОРИ НЕ СА ПРЕВЕДЕНИ НА АНГЛИЙСКИ??? Хммм това е доста жалоко наистина Днес учените по сравнителна религия са Християни. Това е все едно да сложиш за съдия вълк, който да съди другите вълци че ядат агнетата



Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано13.11.09 13:16



Линкът изглежда интересен, но не променя основни противоречия в теорията. На първо място - Хор. Култът към Хор се вплита доста късно с Озирис и Изида. Може да бъде свързан с християнството но не на такава база - като разпънат, основна фигура за някаква секта, син на девица и т.н. Хор е КА на царя. Това може да позволи далечна аналогия, ако Исус е бил възприеман за действителен кандидат за еврейски цар. Но самата идея, че е имало секта, която да почита един разпънат Хор, ми изглежда прекалено недостоверна. Особено при отсъствие на някакви материални доказателства. Да не говорим, че единствената истинска ерес в древен Египет е религията на Ехнатон.

Между другото от доста време смятам, че евреите не са приели християнството, защото са се усъмнили в египетския му произход. А трудно биха приели каквото и да е от Египет. Но самата идея за възкръстващия божи син се среща прекалено често, за да мога да твърдя, че е ясно кой е първоизточника.



Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотонови [re: Kaлoмaин]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.11.09 13:48



В отговор на:

Автор: Kaлoмaин
Тема: Re: Неизвестни факти от историята на Християнството

Култът към Хор се вплита доста късно с Озирис и Изида. Може да бъде свързан с християнството но не на такава база - като разпънат, основна фигура за някаква секта, син на девица и т.н. Хор е КА на царя. Това може да позволи далечна аналогия, ако Исус е бил възприеман за действителен кандидат за еврейски цар. Но самата идея, че е имало секта, която да почита един разпънат Хор, ми изглежда прекалено недостоверна. Особено при отсъствие на някакви материални доказателства. Да не говорим, че единствената истинска ерес в древен Египет е религията на Ехнатон.



Не съм специалист в тази област, затова се оповавам на фактологията която е спомената в книгата от специалист. При това там се дават и датите и източниците. Да са усъмни човек в тези дати които се дават там и да се приемат други, за това се изискват знания които ги нямам. Затова съм склонен да приема книгата на Мърдок.

Специално за евреите. Те са живели в египет и са били без съмнение повлияни от египетската религия. Напълно е възможно някой от тях да са били пълни последователи на египетските богове. В същност би било чудно ако нито един евреин не е бил прекръстен в египтянин.

Също така е напълно вероятно че сред евреите е имало такива които са приемали частично от едната или от другата религия и въобще са си фантазирали какво ли не. Ето тук като гледам из форумите и специално в Йога, там има ПОДОБНИ фантазии колкото щеш. Някой чул не дочул за йога и бърза да интерпретира. Или да погледнем Дънов. Той е бил християнин но в същото време се увлича и по индийските религии да речем. Прави миш маш от всичко.

Та нещо подобно е било и по времето на Египетските фарони. Някой от евреите са си били правоверни и са се придържали към традицията, други са били като Дънов, правили са миш маш. Една от сектите е била тази на християните, които са правили миш маша на Хор и Старият завет. Този "миш маш" на времето сега се е превърнал в световна религия и то благодарение на Римляните и Римските цезари.



Тема Re: Неизвестни факти от историята на Християнствотонови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (Praefectus N.R.)
Публикувано13.11.09 17:07



Този "миш маш" на времето сега се е превърнал в световна религия и то благодарение на Римляните и Римските цезари
Амин.





Тема Re: Съвсем не са "неизвестни" тези атакинови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Falange ()
Публикувано13.11.09 18:56



Добре де, дай някой линк където можем да проследим тази критика, контра-критика и полемиката около спора, както и отговорите на Мърдок. Досега достоверността на информацията е на ниво "една комшийка каза...."





Тема Не съм от тях как Сийке и не ми е в характеранови [re: Falange]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.11.09 20:45



В отговор на:

Автор: Falange
Тема: Re: Съвсем не са "неизвестни" тези атаки

Добре де, дай някой линк където можем да проследим тази критика, контра-критика и полемиката около спора, както и отговорите на Мърдок. Досега достоверността на информацията е на ниво "една комшийка каза...."


"Не съм от тях как Сийке и не ми е в характера..." - ако ти напомня нещо този шега цитат от Чудомир?

Интервюто може да се чуе на този сайт горе в ляво има бутон на който кликваш и слушаш:



Може да изтеглиш цялото интервю, около 50 мегабайта е и трае два часа от този линк по доло:



Може да гледаш ВИДЕО и общо начално интервю с Мърдок - ника и е "Ачария -S" в което тя говори за себе си и за това с какво се занимава тук на долният линк:



Тук на следващият линк е даден нейният отговор на критиките на Цайтгейст! Това е на 6 поредни страници! Отговора е подробен и професионално написан от самата нея със всякаква информация, цитати и т.н. Все пак тя е историк специалист признат с много знания и затова вярвам повече на нея от колкото на нейните критикари тук които пишат съвсем постни и тъпи критики. Ако някой напише хубава критика на нейните работи, аз съм готов да и пиша лично и да я питам съответният въпрос, но трябва да е нещо смислено! Поне за сега не виждам нищо смислено, просто бръщолевици на деца!









Тук е дадена библиографията и линкове с информация за нейните доводи:



Редактирано от oтБpaxмaн на 13.11.09 20:58.



Тема Re: Не съм от тях как Сийке и не ми е в характеранови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано14.11.09 05:12



Ето тази книга е била вдъхновение за нея:





Тема Re: Не съм от тях как Сийке и не ми е в характеранови [re: Tъpcaч_]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано14.11.09 12:39



Благодаря, тази книга наистина е интересна!



Силата е нищо без контрол.

Тема Противоречия и Грешки в Библиятанови [re: DarthVader™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано14.11.09 17:29



Да книгата е хубава и може да се изтегли цялата от тук:


При това я има в няколко различни формати!

В същност бих казал "БОГ ДА ДАВА СИЛА НА ИНТЕРНЕТ И АТЕИЗМА" но благодарение на интернет има лесно достъпна информация в днешно време по този въпрос:
Ето на тези линкове по долу има изброени различни грешки и противоречия които се срещат в Библията. Навярно тези неща са известни тук но да ги пуснем отново, не е лошо от време на време да бъдат давани за опресняване





Разбира се с гугала може да се намерят тонове инфо по този въпрос




Тема Противоречия и грешки в Библиятанови [re: Tъpcaч_]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано14.11.09 17:33



Интересно как така ти виждаш грешките в Библията а не виждаш грешките в Корана или при Нирмала? Виждаш едни глупости а други не виждаш? Чудна работа??



Иначе да, книгата е хубава и може да се изтегли цялата от тук:

При това я има в няколко различни формати!

В същност бих казал "БОГ ДА ДАВА СИЛА НА ИНТЕРНЕТ И АТЕИЗМА" но благодарение на интернет има лесно достъпна информация в днешно време по този въпрос:
Ето на тези линкове по долу има изброени различни грешки и противоречия които се срещат в Библията. Навярно тези неща са известни тук но да ги пуснем отново, не е лошо от време на време да бъдат давани за опресняване





Разбира се с гугала може да се намерят тонове инфо по този въпрос





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.