Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ЕйТ! Това форумите са хубаво нещо... Весело!нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.09.09 17:57



Благодаря ти, за отделеното ми от теб голямо, макар и неособено добронамерено внимание!



Това, което писа за мен ми беше от голяма полза!

Редно е да зная предварително с какви недружелюбни и озлобени типове може да се сблъскам по моя път, ако случайно взема та стана публична личност.

Да си предупреден, значи да си въоръжен!

Иначе, какво ли не съм слушал за себе си. Включително, че от много години не живея в България...

Добре все пак, че имам добри и верни приятели от доста години - при това с най-различни религиозни нерелигиозни убеждения, които ме ценят и държат на мен, както и аз държа на тях и ги ценя!

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: И на кой завой Иран ще изпревари натовска Турцнови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано25.09.09 17:58



Иау.., синята акула не е акула...

тя е риба... и за това отпада от състезанието на акулите... Но, както и да е, вервам ти значи:

Но-о... и как тогава смяташ, че Иран ще успее да се цивилизова без да въведе напълно светско законодателство и съвременните стандарти на свобода на вероизповеданията...?!

Дори и според твоята спецификация очакваш Иран да затътрузи проходилката си по стъпките на Турция...?! И това директно би го извело от списъка ти с ислямски държави?!

А, да не забравяме и че съществуват други държави с висок старт като Египет например... А Иран има още много пилаф да изяде, а кръвта му на шербет да стане, докато успее да зърне опашката на своя съсед Пакистан...

ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!

Редактирано от BЪPKOЛAKЪT на 25.09.09 18:40.



Тема Re: ЕйТ! Това форумите са хубаво нещо... Весело!нови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано25.09.09 18:16



А-аа! Това ми е хубавото настроение...

Има още какво да научаваш... Но е малко вероятно да е от мен, защото виждам какъв си ми добродушко, веселушко и надали би успял да ме ядосаш с нещо...

ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!



Тема Re: ЕйТ! Това форумите са хубаво нещо... Весело!нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.09.09 19:16





Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: ЕйТ! Това форумите са хубаво нещо... Весело!нови [re: Aлekc]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (Praefectus N.R.)
Публикувано25.09.09 19:23



Ей така ви обичам - всички весели, усмихнати, щастливо напушени...





Тема Re: И на кой завой Иран ще изпревари натовска Турцнови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.09.09 19:28



Е, хайде де.



Забраваш, че Иран все пак е шиитска, а не сунитска държава с преобладаващо младо население (около 70% от населението му е до 30 години), на което ужасно му се живее по западному. А страната е доста богата с природен газ, нефт и други благини.

Погледни тези снимки. В коя друга ислямска страна си виждал подобно нещо?



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: ЕйТ! Това форумите са хубаво нещо... Весело!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.09.09 19:30



Ако не минеш поне за малко през ада, как ще си в състояние да оцениш рая?



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: И на кой завой Иран ще изпревари натовска Турцнови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано25.09.09 20:43



Аха, това да не би да беше признание, че шиитите са твоята порода?! Значи шиитите са истинския ислям а сунитите... кучета и върколаци ги яли, че за нищо не стават и не са достойни представители на исляма?!...



Точно за Иран, нищо не мога да забравя...
Но и ти трябва да имаш в предвид, че Китай е пряко заинтересуван от сегашното или подобно положение, когато Иран е под частично ембарго и може да продава петрол основно на Китай, при това на изключително изгодни за китайците цени. А много неща в една държава се решават и от онзи, който държи пачката с пари а в дадения случай: Китай...

Възрастта не притежава такова ключово значение, колкото организационните способности... Европа е застаряваща като популация, но това не и пречи, нито да твори, нито да е цивилизована...

Демонстрациите в реалност не са кой знае какво... но няма да говоря по въпроса... Важното е само да се отбележи, че единствено желанието за промяна не е достатъчно, (дори и ей сега власт имащите да забегнат като шаха Мохамад Реза-Пахлави или да си направят политическо или истинско хиракири)... Това лесно може да доведе по-скоро до катастрофа, когато се установи, че е станало по-зле отколкото при стария режим (може би ти звучи познато). А за такава ситуация ще спомогне сегашният а вероятно и проточен в бъдещето момент на световна икономическа криза и в разкъсвано на разнопосочни фракции общество, съчетано с преплитането на религиозни, политически и гео-стратегически фактори...

Но на иранците им е необходимо още много и много, докато достигнат до подвига на пакистанците с тяхното свободомислие (като за мюсюлмани де) с изборът им на Беназир Бхуто... Жена президент в мюсюлманския свят... Няма как да не бъде отбелязано. Просто там освен разните ислямски и народни традиции личи, че техните деди са били под британско управление, а голяма част от елитната младеж учи и специализира на запад, а това е цивилизационен и технически опит за който иранците могат само да мечтаят за момента...

ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!



Тема Re: И на кой завой Иран ще изпревари натовска Турцнови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.09.09 22:01



Иранският шиизъм е доста уникално явление. В него се преплитат освен първоначалната шиитска традиция, свързана с рода на зетя на Мохамед, Али, още и елементи от зороастризма и неоплатонизма.

Именно поради това шиизмът допуска най-различни интерпретации, включително и крайно екстремистки и психопатни.

Относно Пакистан си признавам честно, че не знам почти нищо за ситуацията в тази страна понастоящем и с голям интерес прочетох постинга ти.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: И на кой завой Иран ще изпревари натовска Турцнови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано25.09.09 22:58



То всеки етнически или географски обусловен клон на исляма или която и да е идеология си има своите особености, уникалност и специфични девиации. Но независимо кой примес колко е благороден или плебейски, можем да съдим за ефекта основно по резултатите....

За момента досега с европа и западните ценности е много по-важен фактор...

Беназир Бхуто беше водач на една от най-силните партии и е два пъти министър председател на Пакистан, като за първи път зае този пост преди повече от двадесет години... иде реч за 1988 година. Освен това Пакистан е единствената ислямска страна, членка на ядрения клуб и притежава собствено ядрено оръжие и балистични ракети с голям обсег, които са способни да го доставят във всяка точка на планетата... Вътрешната политическа обстановка позволява този факт да не тревожи никоя световна сила (макар, че Индия се дразни) за опасност от ядрен джихад от страна на Пакистан. Просто да имаш един щрих за онова,което тепърва Иран би трябвало да гони по завоите...

ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.