Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема О-О, ПРАТЕНИКО СВИСШЕ!нови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано24.09.09 16:01



Какво правя извън форума си е мой бизнес...

А и нямам потребност от реклама за разлика от теб... О-о божи пратенико на земята, дошъл да донесе на несведующите посланието свисше!...


Все пак искаш, колкото е възможно повече хора да чуят... или прочетат божието ти послание... И най-вече да разберат кой го разпространява...


Важното е че учтиво те оставям месеци наред да се правиш на новия Муха-Мед... И да викаш, колкото може повече твоя свещен девиз: алла... Ака Бар, Алла... Ака Бар, Аллаа... Ака Бар...


Сега дали разбираш че наистина някой си али (вероятно имаш в предвид себе си) действително ака барове, или приканва всякакви муха-подобни да ползват онова което ака за бар... Или пък смята да си купи бар с онова, което ака...... Този твой жанр на теологични разсъждения, много малко ме интересува, стига... Е, тига да не цапа и вони прекалено...


ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!



Тема Re: ЕйТ! Това форумите са хубаво нещо... Весело!нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано24.09.09 16:02



Снимката е автентична.

Но нали си фалшификатор, ти си прикачил към нея текст, който няма нищо общо с това място и време, когато тя е направена.

Хайде, посочи откъде си взел снимката ми, така че всеки да може сам да провери дали по повод на нея съм писал:

Изнесох лекция точно на темата за структурното тъждество между будизма и ислямския мистицизъм.

Тъкмо шанс да докажеш, че не лъжеш и не блъфираш!



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: ЕйТ! Това форумите са хубаво нещо... Весело!нови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано24.09.09 16:29



О-о, на вашите хрумвания... ваше небесно пратеничество али ефенди...



Но въпреки добрата ми воля, може би е крайно време да си заведете канцелария, която да ви напомня къде, кога сте поствали реклама на своя али ака бар...

А и обърни внимание на многоточието между текстовете, което обозначава че е различен цитат, но все пак присъстващ в твоето творчество относно подвизите ти из конферентните зали на софийския университет.
.
И текстът и снимките са свързани с представените от теб доказателства за твоето присъствие и че си чел лекции в софийския университет като действие а не относно времевия отрязък по време на който си безобразничел със скуката на студенти, преподаватели и специалисти... Въпреки, че поне според твоите постинги пълни с недомлъвки би могло да се допусне тъждественост между събитията...

Но сега ще ти спестя усилията да вадиш от плесенясалите архиви своята болезнена потребност за парвенюшка слава... Но ето че ще ти поугодя, за да ти се раздуе още... каквото там ти е останало за раздуване. Всичко започна-а...:


Последва отговор от Декстър:




Свети Алекс ефенди... мислите, че отрече?!... Да а ма не-е... неговият отговор е:


Нараства му работата значи на Али Ефенди... След маса постинги в които Алекс ефенди се опиотва да процедира от позицията на лектор се намеси Безпътния и го разобличи:



И Али ефенди го удари на мъченически героизъм... съчинен разбира се, но все някой може да му се върже...

Хайде сега блесни тук с пълния си блясък, о ти, безпътно Слънце на форума....


.... В даден момент обаче, докато чаках в Народната библиотека книгите по теория на множествата, които си бях поръчал, попаднах на един много странен за мен каталог с книги по окултизъм, теософия и религия. Поръчах си две-три от тях на късмет. Едната беше за религиозната философия на Индия, другата бяха няколко медитации на тема самопознание на д-р Рудолф Щайнер.

Това откритие предизвика пълен обрат в интересите ми. Математиката изведнъж престана да ме интересува напълно. За сметка на това аз започнах да навлизам с голяма бързина в сферата на вечните търсения и проблеми на човечеството. Именно тогава се запознах с учението на Буда, с Евангелието, с философията на Хегел, с учението на Фройд и с различни окултни системи. По-късно съвсем случайно се запознах с трима истински, а не панаирджийски окултисти, които задкулисно влияеха на политическите развития у нас и на живо се убедих, че на този свят има доста хора и неща, които са напълно извън оптиката на традиционната наука. Както обаче, открих с изненада и това, че подобни окултисти са сякаш свързани с различни невидими отбори и водят помежду си неспирна тиха война...

Именно тогава попаднах под зоркото око на идеологическия Шести отдел на ДС. Като съмнителен елемент. По-късно разбрах, че тъй като не бях ничий последовател, са ми лепнали прозвището "апостол на истината", което между другото много ми хареса.

Когато аз поисках да се прехвърля от математика във философия и дори няколко преподаватели лично ходатайстваха за мен, бях извикан от отговорника на ДС за СУ "Климент Охридски", който ми обясни, че няма смисъл да правя подобни опити, защото ДС е на мнение, че мястото ми не е там и смята, че трябва да продължа да следвам математика.

ДС по същество беше права за себе си, защото аз вече нееднократно бях си позволявал да наруша писаните и неписани идеологически табута в държавата.





Една уникална снимка. По воля на неведоми сили, аз, като организатор на извънпланова среща на Святослав Рьорих със студенти и преподаватели от СУ "Климент Охридски, стоя на почетната трибуна.До мен е застанал тогавашният декан на Философския факултет, който няма представа, кой и как е "благословил свише" въпросната среща.

Никой не подозира, че зад нея стои само една несанкционирана от никого лична инициатива на двама души (вторият е човекът вдясно на снимката) с добри манипулаторски възможности, които умело са "изработили" тоталитарната машина "на ползу роду"....





ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!



Редактирано от BЪPKOЛAKЪT на 24.09.09 18:47.



Тема Re: Емире,нови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано24.09.09 19:41



Май, няма особен смисъл да те питам откъде си го копирал този анекдот...



ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!



Тема Re: Емире,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано24.09.09 20:52



ти наистина ли си невменяем, или само се правиш на такъв?


как ще оставщш бясно животно в стадото, като се надяваш стадото само да се прочисти?

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Емире,нови [re: Aлekc]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано24.09.09 20:53



надявам се Иран да стане първата цивилизована ислямска държава, но без външна помощ няма как да стане!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Емире,нови [re: DarthVader™]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано24.09.09 21:32



Разсъждаваш като горд гражданин на САЩ.

Кое е бясното животно и кое е стадото? Или всички останали са по-зле от теб и си бил упълномощен свише да бъдеш световен жандарм като братята хамериканци?

Би ли се намесил между бесни животни? Защото въз основа на какво определи, че едните са само жертви, а другите - само палачи? Всъщност смятам, че нещата наистина биха се прочистили сами. А ти ако вярваш, че някой се намесва в тези конфликти от чисто благородни подбуди - да защити едните от другите, значи си бил доста доверчив по отношение на медиите в соц-времената.



Тема Re: ЕйТ! Това форумите са хубаво нещо... Весело!нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано24.09.09 22:39



Датата свързана със снимката е ясно изписана: 23 май 1981 г.

А въпросната лекция лекция за структурното тъждество между будизма и ислямския мистицизъм, за която получих почетна грамота като лектор-гост изнесох преди три години и не в софийския университет.

Изнасял съм също цикъл лекции по будизъм в Столична библиотека и на други форуми.

Но това няма нищо общо с "Алекс" и това, че се опитваш да занимаваш всички с моята личност никак не говори добре за теб.

Когато му дойде времето аз сам ще публикувам своята автобиография. И вероятно ще включа и теб като BЪPKOЛAKЪT в нея.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Емире,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано24.09.09 22:40



мислиш ли че бесният османски добитък щеше да се прочисти сам и да де свобода на България?

и не говоря за чисти подбуди, а за чист интерес!
Помисли какъв интерест има България от тези примати, и какъв е интереса да се цивилизоват! Не ми отговаряй, просто помисли!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Емире,нови [re: DarthVader™]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано24.09.09 22:49



Естествено. Няма никакво съмнение, че САЩ и останалите държави от НАТО моментално ще помогнат на иранците да променят системата си на управление, стига да имат подходящ повод за това.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.