Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:11 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Емире,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.09.09 00:39



Ала Кайда са шепа хора. Не е коректно да се отъждествяват нейните членове с целия ислямски свят.

А това според теб какво е:





Такива снимки има ХИЛЯДИ. Правителството на САЩ обяви, че ще ги направи публично достояние, но в последния момент не посмя да го стори.

Но поне знаем, че американските садисти са измъчвали своите жертви с благословията на своето началство и на шефовете си във Вашингтон.





Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Аха, едноверецът на емир нещо иска шериат...нови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано23.09.09 03:23



Аха-а, преоблеченият мюсюлманин, отново в действие... Сега вече спокойно можеш да си смениш ника от алекс на Али.

Та да изясним, че Каломаин в същност не обвинява цялата мюсюлманска общност а перефразирано, само тъжно и съвсем предпазливо отбелязва, че една лъжица смет (в дадения случай фанатизирани кретеноиди) е в състояние да развали цяла каца с мед. (то ест интеграцията на ислямския свят като уважавана и надеждна част от човечеството.) И посланието и по подразбиране, че самият ислямски свят би трябвало да вземе необходимите мерки срещу тази скам безпоподобна сволач, внесто да ги приема пасивно или дори да им ръкопляска... че после и да се сърдят на веспучианците, че са се изтърсили на главите им да решават ислямските проблеми.

Но, да минем нататък в разискването на ентусиазираната ти склонност да правиш маанета на исляма с направо покъртителен ентусиазъм и покорство...

Първо, тези тиквеници дето режат глави от клипа не са от алкайда. Те са ислямски студенти талибани. Всеки един от тях знае коранът наизуст. Казвам го превантивно, преди да си започнал да плещиш, че не познавали истинското послание на исляма... колкото теб например. Ако си мислиш че талибани и алкайда са едно и също нещо, то си в жестока грешка, въпреки че целите а и методите им се припокриват.

Второ... въобще не са една шепа:



Хиляди рязаци демонстрират с такива лозунги по улиците на Лондон и искат признаването в част от Великобритания закона на шериата.
Как мислиш, че смятат да постигнат доминацията на исляма във света както пише по лозунгите им?! Може би с молитви?! Или може би тези тълпи задръстили улиците на Лондон са отрядите на Алкайда?! Едва ли. Подобно държане е повсеместно в целия ислямски свят а вече и извън него.


Трето:
Относно абюзмънта : Тъй като определено тънеш в сумрака на неосведомеността и тотална липса на способност за обработка на информация ще кажа няколко думи по въпроса.
Първо да те светна за някои от правилата в затворите със строг режим:
Редовно се правят претърсвания на помещенията и телата на затворниците за скрита дрога и оръжия. И това се прави по-така наречения испански метод:

Затворниците се събличат голи и разкрачени с вдигнати ръце се проверяват всички възможни места където може да се скрие нещо непозволено. Коса, уста, междупръстие на краката и анус. Като в ануса се бърка със стерилни ръкавици. Куриозно, но въпреки сериозния контрол в затворите със строг режим, все пак се откриват доста самоделни ножове, укрити пари, наркотици, натикани обикновено точно в ануса. Всичко се извършва при масирано присъствие на бронирани с бронржилетки, шлемове и дори щитове полицаи въоръжени с електрошок и палки, тъй като често нарушителите оказват съпротива дори и при намек че могат да го сторят. Кучетата, полицаите, палките и шоковете намаляват тази вероятност до минимум като по този начин предотвратяват вероятно нараняване на полицаи, както и на самия затворник.
Не говоря за мюсюлмански затворници а такъв е реда в съвсем чисто американските, австралийските, канадските и какви ли още не затвори със строг режим.
Такъв е редът и в диамантените мини, където работниците дори не са затворници, макар че се подписват съответните документи, че за да бъдат назначени са съгласни на подобен абюзмънт след всяка работна смяна.

Във военните затвори режимът е нормално да бъде значително по-строг.

Четвърто. Твоите ислямски едноверци от Гуантанамо са си с всички ръце, крака, пръсти и глави на място. Които на всичко отгоре съдят надзирателите си... Ситуацията им е просто несъпоставима с нещастниците попаднали в ръцете на фанатизираните ислямистки кретеноиди. На тези пленници им режат крайници... включително глави или ги поливат с бензин и подпалват или пък ги изкормват и пълнят коремната кухина с тлеещи въглени...

Пето: каквото и да е правено срещу твоите ислямски едноверци, то не е правено в името на някаква вяра. Това е дело на правителство и армия срещу вражески елементи. Докато талибани, алкайда и всякаква ислямска сволоч великия аллах е все в плювалниците им, че и съвсем откровено искат да доминират във света. И всеки който не приемал исляма го бил обиждал а който обижда исляма:

Да ти го преведа: Обезглавете онези, които обиждат исляма!

И това казано от случайни ислямски емигранти в Англия и показно и ясно демонстрирано в центъра на Лондон от хора които поради някакви причини са забегнали от същия този закон на шериата от своите родни страни да не говорим какво е настроението в местата където исляма свирепства с пълна сила...


ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!

Редактирано от BЪPKOЛAKЪT на 23.09.09 05:44.



Тема Re: ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МЮСЮЛМАНИ!нови [re: Emir_m]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано23.09.09 08:32



Специално за Емир и за всички останали с надеждата да се обърнат към този Бог Който толкова много ги обича





Викът на бащиното сърце от Битие до Откровение


Мое дете,

Може би не ме познаваш, но аз зная всичко за теб…Псалм 139:1

Зная кога сядаш и кога ставаш… Псалм 139:2

Зная всичките ти пътища…Псалм 139:3

Дори космите на главата ти са до един преброени...Матей 10:29-31

Защото си създадена по мой образ...Битие 1:27

И в мене живееш, движиш се и съществуваш...Деяния на Апостолите 17:28

И си мое потомство...Деяния на Апостолите 17:28

Познах те преди да бъдеш зачената...Еремия 1:4-5

Избрах те, когато сътворих вселената...Ефесяни 1:11-12

Ти не си грешка, защото всичките ти дни са записани в Моята книга...Псалм 139:15-16

Определих точното време на раждането ти и мястото, където живееш...Деяния на

Апостолите 17:26

Ти си страшно и чудно направена...Псалм 139:14

Изтъках тялото ти в утробата на майка ти...Псалм 139:13

Укрепих те от рождението ти...Псалм 71:6

Но съм представен погрешно от онези, които не ме познават...Йоан 8:41-44

Не съм далечен и гневен, а съм пълния израз на любовта...1Йоан 4:16

И желая да излея любовта си върху теб...1Йоан 3:1

Просто защото си моето дете и аз съм твоя баща...1Йоан 3:1

И ти предлагам повече отколкото земният ти баща някога би могъл...Матей 7:11

Защото Аз съм съвършения баща...Матей 5:48

Всяко добро, което получаваш, идва от мен...Яков 1:17

Аз посрещам всичките ти нужди...Матей 6:31-33

Искам да ти дам бъдеще, пълно с надежда...Еремия 29:11

Защото те възлюбих с вечна любов...Еремия 31:3

Мислите ми към теб са многобройни като песъчинките по морския бряг...Псалм 139:17-18

И ще се развеселя за тебе с песни...Софония 3:17

И никога не ще спра да ти правя добро...Еремия 32:46

Понеже ти си моето избрано богатство...Изход 19:5

Ще те установя здраво с цялото си сърце и с цялата си душа...Еремия 32:41

И ще ти покажа велики и чудни неща...Еремия 33:3

Ако ме потърсиш с цялото си сърце ще ме намериш...Второзаконие 4:29

Наслаждавай се в мен и ще ти дам желанията на сърцето ти...Псалм 37:4

Защото аз съм, който ти дадох тези желания...Филипяни 2:13

Мога да направя за теб несравнимо повече, отколкото някога си мислил...Ефесяни 3:20

Понеже съм най-голямата ти опора...2Солунци 2:16:17

Аз съм също бащата, който те утешава във всичките ти скърби...2Коринтяни 1:3-4

Когато си съкрушен аз съм близо до теб...Псалм 34:18

Както овчарят носи агнето си, така и аз те нося близо до сърцето си...Исая 40:11

Един ден ще обърша всяка сълза от очите ти...Откровение 21:3-4

И ще отнема болката ти, изстрадана на тази земя...Откровение 21:3-4

Аз съм твоя баща и те обичам така, както обичам сина си Исус...Йоан 17:23

Любовта ми към теб е разкрита чрез Исус...Йоан 17:26

Той е точният образ на моята същност...Евреи 1:3

И той дойде, за да ти покаже, че аз съм с теб, а не против теб...Римляни 8:31

И че не вменявам греховете ти...2Коринтяни 5:18-19

Аз те примирих със себе си чрез смъртта на Исус...2Коринтяни 5:18-19

Смъртта му бе пълния израз на любовта ми към теб...1Йоан 4:10

Не пожалих нищо, което обичах, за да спечеля твоята любов...Римляни 8:31-32

Ако изповядаш сина ми Исус имаш и мен...1Йоан 2:23

И нищо повече не ще те откъсне от моята любов...Римляни 8:38-39

Ела си у дома и ще дам най-голямото празненство, което небесата са виждали...Лука 15:7

Аз винаги съм бил твоя баща и винаги ще остана такъв...Ефесяни 3:14-15

И те питам...Ще станеш ли мое дете?...Йоан 1:12-13

Чакам те...Лука 15:11-32



С обич: Твой Татко,

Всемогъщият Бог

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Президентът Обама поздрави мюсюлманите за празниканови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.09.09 09:21



Г-н BЪPKOЛAK, вие започнахте със заплахите на малка група екстремисти срещу Германия.

Що се касае до традицията да се режат глави, тя няма общо нито с исляма, нито с християнството, а с древни народни традиции още отпреди Средновековието.

Глави са се рязали сравнително доскоро навсякъде. Къде с гилотина, къде с гарота (с нея главата се отделя от тялото само функционално) , къде с традиционната брадва.



За последен път гилотината е използвана във Франция на 10 септември 1977 г.

По-конкретно при изпълняването на смъртна присъда с гарота, главата не се реши, а се прекратява достъпът на въздух до нея.

За целта се използва специален стол с висока облегалка, към който се фиксира тялото на жертвата, докато палачът затяга със специални ръкохватки примката около врата на осъдения. Понастоящем гаротата е забранена от международното право.

Този способ за екзекуция, при който краят настъпва вследствие задушаване, е изобретен и масово използван от Чуждестранния легион. Последните страни, където в края на миналия век е забранено със закон изпълнението на смъртна присъда чрез този способ, са Испания (1978 г.) и Княжество Андора (1990 г.).

И в добрата стара християнска Англия, и в обявилата правата на човека и гражданина за свещени, революционна Франция, та дори до неотдавна и в България.

Отсичането на главата се е смятало в Англия дори за хуманно и джентълменско наказание. На 30 януари 1649 г. англичаните отрязват главата дори на собствения си крал Чарз I.

Обесването например се е смятало за много по-позорна екзекуция. Изгарянето жив е било предназначено главно за враговете на правата вяра.

Имало е и по-жестоки форми на екзекуции - така например по заповед на крал Хенрих VIII, който се е обявил за глава на английската църква (така е и до днес), тогавашният Архиепископ Кентърберийски на Англия е бил разкъсан от четири коня...

Но в древността за най-унизителна екзекуция се е смятало публичното разпъване на кръст. Практикувала се е предимно от цивилизованите римляни спрямо провинили се роби и криминални престъпници.

Така че талибаните и повечето араби просто са демоде и се опитват да се съпротивляват на своя територия срещу нашествениците, както прадедите си.

Все пак хората са поизостанали технически и поради това не са в състояние като американците да всяват от въздуха "Шок и ужас", както през 2003 г. в Багдад.

Както пишете в характерния за вас фалшификаторски стил:

Пето: каквото и да е правено срещу твоите ислямски едноверци, то не е правено в името на някаква вяра. Това е дело на правителство и армия срещу вражески елементи.

Първо, аз не съм мюсюлманин. Второ арабите определено не са ми любимия народ. Трето, по въпроса за издевателствата в Абу Граиб, в Гуантанамо, в тайните затвори на ЦРУ има достатъчно принудително дадени официални изявления и извинения от страна на американската администрация, още по времето на Буш.

Има дори осъдени надзиратели в Абу Граиб.

Ето и един видеоклип на тема Абу Граиб, който обаче изисква регистрация, тъй като съдържа снимки с жестокости, които не са препоръчителни за малолетни:



Доста е писано и говорено на тази тема и от бившия вицепрезидент на САЩ, демократът Ал Гор.

Както той отбелязва в преведената си и на български книга: АТАКА СРЕЩУ РАЗУМА. Как политиката на страха, потайността и сляпата вяра покварява процеса на вземане на решения, дискредитира демокрацията и застрашава САЩ и света" (2007/2009):

Страховитите снимки от затвора в Абу Граиб" илюстрираха същността на злодеянията там далеч по-добре от каквито и да е думи. (с.46)

А сега г-н BЪPKOЛAK, ще покажа колко дълбоко се заблуждавате и съответно заблуждавате и нас, като твърдите, че:

каквото и да е правено срещу твоите ислямски едноверци, то не е правено в името на някаква вяра.

Ето какво пише Ал Гор по този въпрос в същата книга:

Генерал Уилям Г. Бойкин, един от отговорниците по военната политика на САЩ, през свободното си време произнесе поредица от речи пред консервативната евангелистка общост, заявявайки в униформа от амвона, че народът ни води свещена война "като християнска нация в борбата със Сатаната."

На Коледа през 2006 година конгресменът Робин Хейс, републиканец от Северна Каролина заяви, че единственото трайно разрешение на многостранната сектантска гражданска война в Ирак е, "да се разнесе посланието на Исус Христос... И че най-важното, което всички там трябва да узнаят, е че се е родил Спасителят.

Генерал Бойкин не беше свален от поста си. Това между другото е същият генерал Бойкин, който подкрепи използването на насилие срещу затворници в Ирак. И като се знае откъде произхожда тази нова политика, одобряваща изтезанията, не е учудващо, че насилието беше не само срещу телата, но и срещу религиозните убеждения на затворниците.

Много от тях дадоха показания, че надзирателите са ги принуждавали под страх от изтезания да проклинат религията си, да ядат свинско, да пият алкохол, което е в разрез с каноните на тяхната вяра.

Един от затворниците каза пред журналисти, че първо му заповядали да се отрече от исляма, а после, след като кракът му бил счупен, започнали да го удрят по болното място и да го карат да благодари на Исус, че е жив.


До известна степен тези примери са толкова ужасяващи, защото са в пълно противоречие с американските идеали. (с.67-68)


Ето, г-н BЪPKOЛAK, това е безчовечната "християнска"Америка, която ви харесва и защитавате.



Тя обаче се провали с гръм и трясък - надявам се, този път завинаги.

Но независимо дали ви е приятно или не, днес аз, а не вие, съм в синхрон с официалната позиция на САЩ.

Не е далеч денят, когато за подобни изказвания като вашите по повод на мюсюлманите "изобщо", за арабите изобщо, за чернилките изобщо, вие и хората като вас ще трябва да понесат и съоъветните правни санкции, както вече е прито в редица европейски страни.

А дотогава си приказвайте на воля, г-н BЪPKOЛAK. И без това друго нищо не можете да направите.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.

Редактирано от Aлekc на 23.09.09 11:56.



Тема Re: ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МЮСЮЛМАНИ!нови [re: Zara_83]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.09.09 10:34



Великолепна подборка!

Бих помолил и Емир да пусне своя подборка на същата тема.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема To и садам беше изразил съболезнования за 11 IXнови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано23.09.09 17:25



Ефенди ислямист!Жалко е че в света съществуват толкова многочислени безгръбначни животоподобни, в чийто мироглед удобно и меко си битуваш и който славиш с такова доволство на патологичен мазохист.



То и садам хюсеин бе изразил съболезнования на Буш и американския народ за атентатите от 11 IX. Дали е тъжал за хилядите заровени в развалините, изгорени и скочили през прозорците веспучианци. В никакъв случай... Та подобно лицемерие се нарича просто: Политика...

Талибаните и алкайда били малко?! То и веспучианската армия е съвсем незначителна част от веспучианския народ... Няма и два процента. Но какви поразии могат да спретнат... бедно е въображението... Но това, че армията е малка част и е само изпълнител на заповедите от една наночастица от веспучианците в качеството си на политиците, не пречи на мюсюлманската агитка да хули цяла америка, че и в комплект с целия немюсюлмански свят...

Та, ефендим... ти гледа ли изобщо линка който пуснах,
че да сравняваш тази скотобойна с изящната гилотина, че и ми приказваш за жестокости непрепоръчителни за малолетни в направо изискания затвор Гуантанамо?!

И разбира се в класически стил на животоподобно безгръбначно отново се криеш зад монолози на някой си... Ако Ал Гор намине към клуба и каже същите думи, то тогава ще си поговоря с него за нивото на необходимия здрав разум... И какви граници не трябва да престъпва, само и само, за да му се продава книгата.... (Ае, между другото какво стана с твоята книжка плод на дългогодишни преписвания от такива като ал-и гор... Нали трябваше вече да е излязла?! Или както е указано в сайта ти, все още си на шестнадесета страница от увода?!)

Нямам причина да обсъждам писаното от Ал с някакъв ефендим ислямист, зяпащ откъм публиката. Който се ужасил, че съблекли събрата му ислямист, вързали му очите и му бръкнали в задника... Щото тогава на Ал-и Гор, който е толкова съпричастен трябваше да напомня за американските идеали, че ако не пътуваше само ВИП можеше да се сблъска с тези идеали например на летището в Мюнхен или Далас ако го заподозрат че пренася наркотици... Щеше да се окаже на гинекологичен преглед от страна на митничарите подобен на този на абу гариб дори и без да го арестуват... поне докато не намерят нещо компрометиращо.

Показания на ислямисти за зверствата на християнска америка ... М-мм нета е пълен с мемоари, където подробно са описани от пострадавшите чудовищните изтезания и неимоверните страдания причинени на американци и неамериканци, когато са били отвлечени от... летящи чинии и извънземни. Ъх тия гадните зелени човечета... (нямам в предвид събратята ти мюсюлмани)А като четящ фолклорна литература и тук там някоя история свързана с тях. Все си се натъкнал на куриоза, че в средновековна европа има случаи на самопредавне на властите с настояване, че жените са вещици. Въпреки, че се прави с разбирането, че самоназначилата се вещица отива на клада... А описанията на срещите с дявола, съешаването с него жертването на деца, разните магии и какви ле не дивотии са направо потресаващи... Дали е било психоза, друго болестно състояние или християнския начин да се самоубиеш като за това ти е простено... въпросът остава висящ... Да се откажели от исляма, твоите приятелчета ислямисти...?! Толкова били притиснати, че бесни от обида официаслно протестираха чрез юристи... как така стенните часовници не били синхронизирани до секундата и така молитвите им се разминавали... Ъх колко страшно и вяро-обиждащо...

Дреме ми на секирата, че али гор не е наясно с американската действителност но се мъчи да я идеализира или че обама не отбира от икономика, но се сили да парадира, че ще оправи икономиката на сащ... да-аа имахме си един образ с кралско-царска кръв тука, дето щеше да оправи България за 700 дни... май е имал в предвид нецензурния смисъл на думата...

Ефендим, казваш, че не си мюсюлманин?!... Смисълът на постингите ти пее съвсем друга песен... при това доста красноречиво и звънко...

Разбира се че си с официалната политика на веспучианците... прилепването и пребоядисването в маскировъчни разцветки е точно стихията на животоподобните безгръбначни. А пък и на челото на веспучианския гигант сега се е бамнал един твой събрат и доволно си смучка. Логично е инстинкта ти да те призовава да подкрепяш собствения си вид, до колкото ти позволява безгръбначието...

Но същият този инстинкт отново те кара да се криеш все зад някакъв авторитет или дори псевдо-авторитет. Сега се криеш от думите ми зад смехотворните си заплахи със съд. Опитваш се да плашиш и ДИР-бг със съд. Гротестен, жалък и гнусен метод, за демонстрация на безсилието ти да погледнеш реалността на света.

А ако се наложи ти да се защитаваш от събратята си мюсюлмани от талибански съд като показания от линка, които те обвинят че си кривнал от пътя и си лъгал, че не си мюсюлманин... тогава ще припкаш през глава да се прикриеш зад гърба на такива като мен...

ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!

Редактирано от BЪPKOЛAKЪT на 23.09.09 19:32.



Тема Re: ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МЮСЮЛМАНИ!нови [re: Aлekc]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано23.09.09 18:33



Ае Али ефенди... Защо Емир да пуска старите постинги на МухаМед?! Нали имаш целия колектърс едишън на МухаМед където той си е бил и модератор и администратор и единствен пускач на постинги в клуб коран?!...



А пък проблема с тия мумифицирани в архивите постинги, е че създателят им се е споминал и няма как да му теглим един... отговор.

Малко е неудобно някак си да си говориш с надгробен паметник...

ТОЗИ, КОЙТО ПРЕТОПИ МЕЧЪТ СИ В РАЛО, ПОСЛЕ ЩЕ ОРЕ ЗА ОНЕЗИ, КОИТО СА СИ ЗАПАЗИЛИ МЕЧОВЕТЕ!



Тема Re: Емире,нови [re: Aлekc]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.09.09 19:34



Алекс, не става дума просто за Ал Кайда. Тези в клипа клаха мюсюлмани. Въпросът е, че самите мюсюлмани не успяват да намерят общ език и помирение помжду си, а какво остава да приемат останалите. При една такава жестокост вътре, след тях, какво остава за външните.



Тема Re: Емире,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано23.09.09 19:56



ззтова трябва да се наказват с техните наказания, щом само от такива разбират. Не да ги галят с перце като в Абу Гариб, а директно с нож да ги галят и с куршум да ги почешаат.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: To и садам беше изразил съболезнования за 11 Iнови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.09.09 23:41



Доста разлято, доста объркано, доста лъжливо и доста скучно...

Винаги съм изразявал открито абсолютната си антипатия към Буш и в някои клубове на Дира бях обвиняван в краен антиамериканизъм...

Но всъщност, каквото и да кажа, ти ще продължиш да си пееш все същата песен...

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.