Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Прекаления светец......нови  
Автор Falange ()
Публикувано02.09.09 15:56



Сигурно сте чували народната поговорка "Прекаления светец и Богу не е драг". Много Християни третират тази поговорка като не-библейска измислица. Но това не е съвсем така

Ето какво казва Библията:
"Не ставай прекалено праведен, и не мисли себе си чрезмерно мъдър; Защо да се погубиш?"
Еклисиаст 7:16

ето какво казва Еклисиаст (или Проповедник) по-надолу:
"НАИСТИНА НЯМА ПРАВЕДЕН ЧОВЕК НА ЗЕМЯТА, КОЙТО ДА СТРУВА ДОБРО И ДА НЕ ГРЕШИ"
Еклисиаст 7:20

Като разгледаме двата стиха, става ясно, че колкото и някой да се опитва да е праведен и да си мисли, че е такъв, той/тя винаги ще греши защото само Бог е чисто праведен и свят. Еклисиаст говори за опасността да не би някой да си помисли, че е прекалено правиден и мъдър в общуването и контактите си с околните хора, че да се превърне в лицемерие и самодоволност. Осъзнай, че каквото и да правиш все пак си оставаш грешник и само чрез пролятата кръв на Исус на кръста можеш да погледнеш към святостта на Бог.



Тема Re: Прекаления светец......нови [re: Falange]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (N.R. magistrate)
Публикувано02.09.09 16:47



Тук в нета е пълно с такива прекалени 'светци'.





Тема Re: Прекаления светец......нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано02.09.09 20:08



Уффф, пак се налага да пусна този химн:





Тема Re: Прекаления светец......нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано05.09.09 03:43



Щото в нета е лесно. Пишеш, примерно: "Аз, вчера, таман давам двайсет лева на една бедна женица и гледам, минава Гоце по улицата пеша". Или: "тъкмо отивах за седемнайсетата си изповед днес, когато едни чужденци ме питаха къде са Халите". А ето, аз не правя така. Ръся милостиня, не пия, не пуша, по жени не ходя и не се фукам. Знам си, че пак съм грешен. Следователно трябва да целувате монитора като видите мой постинг



Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Тема Re: Прекаления светец......нови [re: glishev]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (N.R. magistrate)
Публикувано05.09.09 09:38



бей, че ще фане късо монитора от целувки.





Тема Re: Прекаления светец......нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор blood2 (Слуга на Дявола)
Публикувано05.09.09 16:10



Библията е книга за Злото(но не и на).

Как очаквате в нея нещо добро като е писана от зли хора?

Там има само страх и ужас.




Дяволът е най-голямият оптимист.Неговите слуги винаги изпитват истинска надежда.

Редактирано от blood2 на 05.09.09 16:12.



Тема Re: Прекаления светец......нови [re: Falange]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.09.09 19:34



Има и друг случай, който е доста по-масово разпространен. Доста ристяни се гордеят със "смирението" си, което разбира се е фалшиво, една поза, маска. Те не се правят на светци директно, а първо тръбят на всеослушание какви "грешници" са, гордеят се от това, че "знаят", че са "грешници". Което пък автоматично ги дарява с убеждението, че са по-висши от онези, които не вярват в такива глупости.



Тема Re: Прекаления светец......нови [re: бeзпътeн]  
Автор blood2 (Слуга на Дявола)
Публикувано05.09.09 19:38



Христяните не искат да са добри и да постъпват добре.

Че нали с тотална агресия христяните от Европа колониализираха половината свят.




Робството е дело на христяни.Църквата и Ватикана подкрепиха робството.И ще се правят на светци.


Дяволът е най-голямият оптимист.Неговите слуги винаги изпитват истинска надежда.

Редактирано от blood2 на 05.09.09 19:42.



Тема Re: Прекаления светец......нови [re: Falange]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано06.09.09 18:53



И с последното изречение обезмисли всичко преди това, защото хората, за които говориш, си мислят, че говорят в негово име. Те не казват нищо от себе си, затова са сигурни, че това не се отнася зя тях.





Тема Re: Прекаления светец......нови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано10.09.09 20:17



Казано е:"Семеен човек не може да стане светец." Затова най-набожните са се изолирали в пустини и пещери, защото какъв светец ще си като те вбеси някой от семейството или се чудиш как да изкараш повече пари, за да ги нахраниш и т.н. Няма безгрешни хора и това е. Има добри и лоши, като лошотията понякога е въпрос на гледна точка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.