Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Материалистите-атеистинови  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано23.06.09 13:09



да четат и да поумняват .

На най-богатата израелка "й се дават послания отгоре"





Тема Re: Материалистите-атеистинови [re: Бapбapeлa]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.06.09 13:13



Ама то човек не бива да взема всичко, което му се дава отгоре.

Всъщност според мен изобщо не трябва да взема такива работи.



Тема Re: Материалистите-атеистинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано23.06.09 13:23



Напротив, трябва да го взема и да го използва в полза на обществото. Това 'даване', ако се дава на някого не е за негово лично ползване и ако го използва само за себе си , тогава си докарва вреди и неприятности.



Тема Re: По-добре недей,нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.06.09 13:24



кака, по-добре недей... да пускаш такива заглавия, за да не помисля това за 4-тата тема в мое опровержение (и това, без да съм искала да доказвам и убеждавам някого в каквото и да било), което безмерно ласкае космическото ми безбожно его и само би ме провокирало да пусна още някоя тема, подобна на онзи хубав "молотов".





Тема Re: По-добре недей,нови [re: Roxy]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано23.06.09 13:28



къде съм писала, че темата е с цел да опровервава теб.

изобщо не ми е нимало през ума да пиша тема за да те опровергавам . чета си вестниците наобяд, мернах статията и написах темата .

така че не виждам защо си мислиш че си толкова важна за мен за да пиша теми с цел да те опровергавам.



Тема Re: Материалистите-атеистинови [re: Бapбapeлa]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.06.09 13:34



Може би. Но аз съм на принципа, да не се взема нищо, ако човек не знае защо му се дава, не познава целите на даващия и не може да въздейства върху даващия.

Много често такива хора стават кукли на конци на "сили", за които си въобразяват, че им познават целите. А това е чиста илюзия. (Сили го сложих в кавички, защото това може да е някое творение на непознатите слоеве на подсъзнанието им).



Тема какво се очаква от мен?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.06.09 13:34



Да отворя линк към сайт(което няма да сторя), където някой журналист, най-вероятно тъп и гонещ сензация, е преразказал нещо от някой друг сайт ... и т.н и т.н.:)))
И това е "доказателство" за нещо, което трябва да ме накара да се замисля?





Тема Re: какво се очаква от мен?нови [re: Kиpo]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано23.06.09 13:39



Като няма да отвориш сайта, ще ти цопна статията тук , за да я прочетеш с едно око.



На най-богатата израелка "й се дават послания отгоре"
23.06.2009 12:50

Шари Арисон, която държи контролния пакет акции на втората най-голяма банка в страната - "Хапоалим", призна, че има видения


Обикновено си представяме богатите, банкерите и собствениците на компании като заклети материалисти, без особена връзка с духовния свят. Не е така обаче с най-богатата израелка, която преди дни призна, че й се "дават послания отгоре", разказва Ройтерс.

Шари Арисон, която държи контролния пакет акции на втората най-голяма банка в страната - "Хапоалим", заяви в неделя, че има видения. По думите й обаче те не влияят върху управлението на нейните компании.

Признанието разбуни духовете в Израел. И наистина, странно е да чуеш от милиардерка, наследила богатството на баща си - американския евреин Тед Арисон, основател на на-големия круизен оператор в света Carnival Corp: "Виждам образи, чувствам ги. Ако е огън, усещам, че горя. Ако умират хора, чувствам болка."

Освен банката, Шари контролира и най-голямата строителна компания в Израел.

Според богаташката смисълът на виденията е да помогне на света да тръгне в друга посока. Именно с тази цел тази седмица излиза и първата й книга - Birth:When the Spiritual and the Material Come Together (Рождение: Когато духовното и материалното се съберат), която описва подробно пътя й както в бизнеса, така и в духовната област

Г-жа Арисон обаче успокоява многобройните клиенти на банка "Хапоалим", че общуването й с отвъдното не влияе на преценките в бизнеса, в който тя така и не играе особено активна роля.

След изказването й в неделя обаче акциите на банката скочиха с 1,6%. Централната израелска банка отказа да коментира признанията на милиардерката.

В книгата си тя разказва още как била на косъм да продаде строителната компания, когато чула глас, който й казал да не го прави, защото в този бизнес тя можела да заложи на "зеленото" строителство.

Засега Арисон не възнамерява да продава акциите си в "Хапоалим" или в останалите компании. Тя смята да инвестира в чиста енергия и въздух. Богаташката вече е основала инвестиционна компания в областта на екологичните водни проекти.

Шари започва книгата си с наблюдението, че светът е пред разруха поради прекомерната си алчност.

"Съзнавам, че в Израел има много цинизъм, много разногласия... Съзнавах и че публикуването на подобна книга и признанието за виденията ми ще предизвика същото - цинизъм и неодобрение... поне докато хората не разберат", споделя тя.

Арисон, която е позната с филантропската си дейност в страната, разказва още, че преди две години "й било казано", че ще има тежка икономическа криза.

След като години наред виждала само катастрофи обаче, сега Шари смята, че светът го чака по-добро бъдеще. "Последната година имам само видения за мир и щастие. Не знам кога ще настъпят, но мой дълг е да кажа на хората", категорична е тя.

--------------------------------------------------

на всичко отгоре мистицизмът на най-богатата израелка е вдигнал рейтинга на акциите на банката й .



Тема Re: Материалистите-атеистинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано23.06.09 13:44



На повечето, на които се дава им се дава защото знаят какво да правят с това, което получават .

Иначе съм съгласна с теб, че ако човек не е разбрал защо му се 'дава' , не трябва да взема нищо, за да не вреди и на себе си и на околните.



Тема тинови [re: Бapбapeлa]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.06.09 13:53



нормална ли си бе, жена??? Някаква чувала гласове! Без да съм компетентен, тия, които чуват гласове, без последните да са реални, са за преглед при съответния специалист, какво общо има това с тематиката на клуба?
Че то аз съм сигурен, че ти също чуваш гласове, както и болшинството твои аверчета по окултизъм, астро, мастро и гастро-логия!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.