Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема БОГ и БТКнови  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано28.03.09 07:37



Тема изтрита от Хуанджи в клуб Йога

„ Сахаджа йога има прости правила, които можем да сравним с абонамент за телефонна услуга.
- ако не сте свързан, свържете се
- ако не сте свързан не се дръжте така, сякаш сте свързан
- ако не сте свързан и непрекъснато набирате някой, може да си развалите апарата
- ако не сте свързан или нямате среща с БОГ, вие ще го ядосате повече ако настойчиво набирате неговия номер”

Шри Матаджи-1982г.


http://sahajayoga.bulboard.com

Тема Re: БОГ и БТКнови [re: Tъpcaч_]  
Автор masterixМодератор (excellent)
Публикувано28.03.09 08:43



БТК ама ADSL?



Тема Re: БОГ и БТКнови [re: masterix]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано28.03.09 09:14



Дааа...



Както казват някой...Соооll...


http://sahajayoga.bulboard.com

Тема Re: БОГ и БТКнови [re: Tъpcaч_]  
Автор masterixМодератор (excellent)
Публикувано28.03.09 09:21



На тея моши им е скапана скоростта на нета и лъжат за трафика.



Тема За псевдомесиите и псевдомесианствотонови [re: Tъpcaч_]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано28.03.09 10:28



1. Тези правила са прекалено мъгляви и поради това нямат нищо общо нито със Сахаджа йога, нито пък изобщо с йога.


Ето пример:

„ ЦРУ (ФСБ, МОСАД, МИ6, Ал Кайда и т.н.) има прости правила, които можем да сравним с абонамент за телефонна услуга.
- ако не сте свързан, свържете се
- ако не сте свързан не се дръжте така, сякаш сте свързан
- ако не сте свързан и непрекъснато набирате някой шеф на ЦРУ (ФСБ, МОСАД, МИ6, Ал Кайда и т.н.), можете само да си развалите апарата
- ако не сте свързан или нямате уговорка с някой шеф на ЦРУ (ФСБ, МОСАД, МИ6, Ал Кайда и т.н.), вие само ще го ядосате повече, ако настойчиво продължавате да набирате неговия номер.”



Както се вижда от приведения пример темата няма нищо общо с йога и си е за триене.

Това е само един доста наивен и примитивен опит за индиректна пропаганда в полза на Шри Матаджи и Сахаджа йога.

Намеква се, че самата Шри Матаджи е на "ти" с Бога и че всеки, който иска също да се свърже с Него просто трябва да се присъедини към ръководената от нея Сахаджа йога.

Лично аз съм категорично несъгласен с Шри Матаджи и с всички подобни на нея Гурувци от всякакъв калибър, които са се самообявили се за официални представители на Бога на земята.


В пълно съгласие с всички велики древни и съвременни мъдреци и духовни наставници, аз твърдя следното:

1. Не само всеки човек, но дори ВСЯКО живо същество е изначално свързано с "Бога", т.е. с първичното вечноживо "светлинно" творческо поле на Битието.

2. Това първично поле на живота, което обикновено наричаме Природа, управлява всичко живо директно, чрез това, което по-развитите животни изживяват като свой "инстинкт".

3. Изключение правят единствено човека и човечеството. Причината за това е, че човека и човечеството като цяло се подчинява освен на общите за всички живи същества на земята, още и на други специфични само за него закони на Природата.

4. Всеки, който, подобно на животните се довери изцяло на Природата или на Бога, което в случая е все едно, пробужда своята изначална "телефонна линия" с Нея (Него). В него се пробужда един уникален личен, а не родов "инстинкт", който най-често наричаме интуиция.

5. По-нататък единствено тази негова новопробудена интуиция го ръководи в живота и тук, и евентуално отвъд.

Що се касае до гореспоменатите от мен Гурута от всякакъв калибър, те съвсем не се ръководят от подобна интуиция, въпреки че несъмнено тя е пробудена и в тях в известна степен.

Те си въобразяват, че те са нещо повече от своите обикновени смъртни събратя и поради това имат правото да се държат към тях като същества от по-висш порядък.


Ако зависи от мен, аз бих постъпил към всички тези божествени самозванци така, както е постъпил турският султан с нашумелия еврейски месия-кабалист от 17 век Сабатай Цви (Шабтай Цви).

- Бил си казвал, че си достигнал безсмъртие. Вярно ли е? - запитал го султана.

- Да, Господарю - скромно отговорил Месията, - вярно е.

- Готов ли си тогава да те подложа на изпитание? Ще излезеш на полето пред твоите последователи и моите елитни стрелци ще изпитат на практика твоето твърдение.

- Но, Господарю, достигнатото от мен безсмъртие е духовно. Физически аз съм обикновен смъртен човек като всички останали хора на тази земя.

- Както и нашият Пророк Мохамед - Аллах да го благослови и с мир да го дари! - усмихнал се султана. А ти, Сабатай, признаваш ли Мохамед за посланик на Аллах?

- Да, разбира се, Господарю, аз съм убеден, че той е Божи посланик и се прекланям пред него така, както сега се прекланям и пред теб - побързал да каже Месията.

- Тогава - иронично се усмихнал султанът, докажи го! Приеми незабавно исляма!

Сабатай Цви разбрал, че няма мърдане. Така на 16 септември 1666 г. той, заедно с жена си Сара и малък брой близки приели исляма. От Сабатай Цви, наречен още Амира, той се превърнал в Мехмед Ефенди. Султанът дори милостиво му отпуснал значителна издръжка от държавната хазна, дарил му допълнителни жени за харема и го направил свой капиджи-баши.

Преди този неочакван обрат в живота си, Месията имал само в Османската империя около един милион последователи! Естествено след това те доста оредели.

Но дори и днес сабатаите продължават да играят важна роля в икономическия и политически живот на Република Турция, под името



Има подозрения, че дори основателят на съвременната турска държава Мустафа Кемал - Ататюрк, по майчина линия е свързан с потомците на някогашните сабатаи.

Така трябва да се постъпва с псевдомесиите, включително с Шри Матаджи.


Досега единствено Исус е доказал, че има шанс наистина да бъде Месия. И той, като всеки месия е обявил, че неговото царство не е от този свят, но за разлика от останалите кандидат-месии е поел съзнателно и доброволно пътя на страданието и мъченичеството, което и досега е житейски жребий на безброй най-обикновени хора на тази земя.

Лесно е да си атеист, когато ти върви, но е много трудно да останеш такъв на смъртно легло.

Редактирано от Aлekc на 28.03.09 10:50.



Тема Re: БОГ и БТКнови [re: Tъpcaч_]  
Автор Дeйнa Ckъли (csi)
Публикувано28.03.09 10:47



Ако беше обяснил нещо повече за сахаджа йогата щях да схвана майтапа. Сега мога само да предполагам.



Тема Re: БОГ и БТК [re: Дeйнa Ckъли]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано28.03.09 20:39



Автор: Дeйнa Ckъли
Ако беше обяснил нещо повече за сахаджа йогата щях да схвана майтапа. Сега мога само да предполагам.


Главната разлика между Сахаджа йога и останалите видове йога е първоначалното събуждане на Кундалини.

След това всичко си идва на местата.


http://sahajayoga.bulboard.com

Тема Re: БОГ и БТК [re: masterix]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано28.03.09 20:42



Автор: masterix
На тея моши им е скапана скоростта на нета и лъжат за трафика.


Бягай тогава при СпектърНет. Там няма грешка.


http://sahajayoga.bulboard.com

Тема Re: За псевдомесиите и псевдомесианството [re: Aлekc]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано28.03.09 22:31



Автор: Aлekc
Всеки, който, подобно на животните се довери изцяло на Природата или на Бога, което в случая е все едно


Природата е проявление на Бог или по-точно на неговата Шакти Пракрити.

Когато признаваш Христос следваш ли неговите напътствия?
И изобщо как разбра, че Шри Матаджи не е месия? Трябва ли и тя да възкръсва?


http://sahajayoga.bulboard.com

Тема Re: БОГ и БТК [re: Tъpcaч_]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано28.03.09 23:23



.. ако искаш да свържеш сахаджа йога с учението от филма матрицата - е тове е иноваторство донякъде, но защо ще би да намесваш БТК?! Ако набера номер 666 ще ме прати ли при свети Петър?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.