Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема за предателството на приятел...нови  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано12.02.09 21:24



Христос ни помага и въздейства по най-различни начини:било то чрез религиозните преживявания;било то чрез природата;чрез телата ни;чрез книгите /дори и да не са християнски/;чрез преживяванията ни.но преди всичко ни въздейства чрез близките и приятелите.
аз бях предаден от приятел и мога да кажа:никога не възлагайте надежда на човешко същество дори да е най-близък приятел или приятелка.
някой ще кажат:"нямама чуството,че ми помага невидимия Христос,но хората са ми помагали".
ако Христос не ви помага,то и хората няма да ви помагат.
защо винаги ни предават най-близките?

белега за непоправимата гордост е да се смяташ за смирен

Редактирано от любчo /фoтorpaф/ на 12.02.09 21:26.



Тема Re: за предателството на приятел...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор bai_lun (ba4o ti)
Публикувано13.02.09 10:49



защо винаги ни предават най-близките?
Само приятел може да те предаде, врагът си е враг - няма накъде да те предава



"А що е истина?" - Пилат

Тема Re: за предателството на приятел...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Дeйнa Ckъли (csi)
Публикувано13.02.09 11:08



Защото те имат какво да ни предадат.

Чуждите никога не притежават нещо наше, което да могат да продадат.



Тема Re: за предателството на приятел... [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор solalter ()
Публикувано13.02.09 12:32



А ти, в чисто личен план, не си ли склонен да прощаваш предателствата?



Тема Re: за предателството на приятел...нови [re: solalter]  
Автор blood2 (ентусиаст)
Публикувано13.02.09 13:07



Ами ако вярваш в прераждането?



Тези евреи се мислят за център на Вселената.

Редактирано от blood2 на 13.02.09 13:07.



Тема мизантропнови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано13.02.09 13:17



Ти си вярващ т.е. лековерен. Ако беше по-редовен щеше да си отваряш очите и да не налапваш въдицата.
Друг е въпросът, че сигурно третираш като предателство, това че човекът просто не ти уйдисва на акъла.
Отказването от приятели е отказване от Господ. Чрез тях Той излива благодат върху теб. Помисли неблагодарнико?
.... и се покай!

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Редактирано от Exhemus на 13.02.09 15:51.



Тема Re: мизантропнови [re: Exhemus]  
Автор maya111 (новак)
Публикувано13.02.09 14:05



Въпреки че по принцип по-скоро ще пукна отколкото лесно да се съглася с някой,съм абсолютно съгласна,че хората приемат като предателство,когато някой не им уйдисва на акъла и не прави това,което на тях им се иска.ето,на,вчера моя любим отиде да се разхожда с приятели вместо да дойде да ме види,че бях болна.И ми вика- няма да умреш,ма,Майо,злото не умира .Е,туй ся предателство ли е? Понацупих се,ама му се усмихнах после.И си викам на акъла -щи го върна тъпкано,говедо такова!!! А на него-обичам те,бейби! Кой е предател,според вас?



Тема Re: мизантропнови [re: maya111]  
Автор solalter ()
Публикувано13.02.09 14:17



Това което никога не върши работа е маската на великодушието.



Тема Re: мизантропнови [re: Exhemus]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано14.02.09 11:29



Ти си вярващ т.е. лековерен. Ако беше по-редовен щеше да си отваряш очите и да не налапваш въдицата.
Друг е въпросът, че сигурно третираш като предателство, това че човекът просто не ти уйдисва на акъла.
Отказването от приятели е отказване от Господ. Чрез тях Той излива благодат върху теб. Помисли неблагодарнико?
.... и се покай!


Ако по-внимателно се вгледаш в библейските описания ще разбереш, че със СВЯТИЯ ДУХ се кръщават хора, които са се покаяли, приели са да следват ИСУС до края на живота си, и имат изчистен живот. Тъй като това е Божи дар, то той не се дава на хора с нечисти сърца и помисли.когато имаш неправилните разбирания и нагласи никога няма да получиш този дар,а отваряш място на демонични влияния или казано по светски -> негативна енергия...
<дете на Господа се става когато един човек се новороди.
<когато той осъзнае,че е грешен,изгубен,сляп и гoл прeд Бога.
<когато се отдаде,уповава и довервява на Словото на Бога,че не може да се спаси сам чрез добро поведение /дето ти ни говориш за морал.да си морален не означава ,че си християнин/ или добри дела.
<когато повярва /уповава/,че Господ Исус Христос е умрял на кръста,като негово змаестник.
<когато чрез ясно решение на вярата той признае публично Исус Христос за свой личен Спасител,Бог и Господар на живота му.
така човек става християнин.важното е да подчертая,че не се става християнин като живееш християнски живот.за да живееш живота на християнин първо трябва да станеш такъв...

ти имаш погрешни представи за Бога и какво е християнство и християнин.
ти актакуваш моята личноста,не мойте убеждения.знаеш ли как се нарича това!?...


белега за непоправимата гордост е да се смяташ за смирен


Тема природата си е природанови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано14.02.09 13:28



драги Любчо,
(темата беше за приятелите, а пък ти ми четеш проповед?, то за това не става диалог с такива като вас. нейсе)

Знаеш ли че шефовете на сицилианската мафия точно отговарят на тая рецепта. Те искрено са приели тези неща, които се изискват. Когато казват "този човек е лош" (което значи - убийте го) те искрено вярват, че е лош.
Много е удобно да се наакваш и да се уповаваш Исус да ти избърше гъза. Ти наистина ли искаш да изглеждаш като безпомощно дете, което разчита за всичко на майка си?

Ако по-внимателно се вгледаш в библейските описания ще разбереш, че със СВЯТИЯ ДУХ се кръщават хора,
и не само това разбирам аз

Разбирам даже как СВЯТИЯ ДУХ слиза връз жени, пък после те се оказват бременни.
Я ми кажи, като ползвам презерватив, при положение че съм приел СВЯТИЯ ДУХ в мен, дали тоя немирник .... ?
нали разбираш?
ако ме успокоиш, току виж съм станал християнин

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.