Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Историята на един прозрял Истината бивш месия  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.02.09 23:55



Много съжалявам, но поне засега тази видеоинформация е изцяло на английски.































А ето сега и нещо от Кришнамурти на английски, руски и немски:





Редактирано от Aлekc на 07.02.09 00:23.



Тема Re: Историята на един прозрял Истината бивш месиянови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.02.09 00:06




И ти въобразяваш ли си, че
някой ще вземе да троши време
и да изгледа
тази "литания" дето си я кльофнал тук!

То, че сме луди, луди сме, ма не чак като тебе!



Тема Re: Историята на един прозрял Истината бивш месиянови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 00:21



Аз познавам и разбирам повечето хора тук и техните интереси, не ти.

Много от тях са чували за Кришнамурти и дори са чели едно-друго от него.

Ти си духовно импотентен и освен едно голо отрицание на всичко, което не си в състояние да видиш или разбереш, не си способен да предложиш нищо повече.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Историята на един прозрял Истината бивш месиянови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.02.09 00:38




Ти не познаваш дори и себе си,
което е обяснимо както с деменцията така
и с напредващият алцхаймер!



Тема Re: Историята на един прозрял Истината бивш месиянови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 00:52



Не се притеснявай! Ни най-малко не ми пречиш.



Кучето лае, а керванът си върви...

И ще продължи да си върви, защото ти освен да лаеш, за друго не те бива.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема ...много си досаден, честно...нови [re: AGLER]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано07.02.09 00:53



...като някаква бълха скачаш от тема на тема и все нещо не ти е у ред...

...разбирач!...не можеш да направиш разлика между кит и риба...не можеш да направиш разлика и между икона и картина...

...нямаш ли си пишка, да си играеш с нея?

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.


Тема ...а защо казваш "бивш месия"?нови [re: Aлekc]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано07.02.09 00:55



...това не е ли оксиморон?

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.


Тема Re: ...а защо казваш "бивш месия"?нови [re: Диoниc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 01:30



Кришнамурти е бил обявен от теософите за "проводник на мировия учител".

Но след внезапната си и напълно неочаквана пълна вътрешна трансформация, последвала почти непосредствено след неговото официално обявяване за говорител на Мировия Учител, той просто заявява, че цялата тази игра на месиии, апостоли, посветени, ясновидци и т.н. е детинска и безсмислена.

И поради това в качеството си на висш духовен и административен авторитет на така наречения "Орден на звездата", той го разпуска през 1929 г.

Блестящата му реч по повод на това разпускане в български превод можеш да прочетеш тук:



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: ...а защо казваш "бивш месия"?нови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.02.09 01:59




А ти кога ще се саморзпуснеш?



Тема Re: ...а защо казваш "бивш месия"?нови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 02:18



Когато изгоня от този клуб, наречен "Религия" всички досадни навлеци като теб, които не са способни на нищо друго, освен да се гаврят с човешкото достойнство и възгледите на всички потребители на този клуб, които се отнасят с уважение към религията.

Не зная защо, но ти се държиш се като някакво досадно бившо ченге от Шесто...

Няма дори никак да се учудя, ако навремето си доносничел на ДС "по убеждение" за това, какво си говорят или възнамеряват да правят твоите вярващи познати и приятели...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема ...това имах предвиднови [re: Aлekc]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано07.02.09 02:32



...той не е "бивш месия", защото никога не е бил "настоящ"

..."неосъществил се месия" не е ли по-точно?

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.


Тема ..и "бивши ченгета" няма..:-)))нови [re: Aлekc]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано07.02.09 02:38



....този просто е едно порастнало бебе...никоя секуритатна служба не би го вербувала...

...на тест за интелигентност не би изкарал повече от 50 точки - горе-долу, колкото шимпанзе...а на емоционална интелигентност шимпанзето ще го бие...

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.


Тема Re: ...това имах предвиднови [re: Диoниc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 02:54



Просто "настоящи месии" в смисъла, който влагат теософите, има само в религиозните митове и приказки и никъде другаде.

Най-малкото защото никой никого не може да "спаси", защото няма от какво да го спасява, освен от собствените му илюзии и заблуди. Но с това животът се се справя много по-успешно, защото той е единственият истински учител на всички родени на тази земя.

"Месия" е латинизираното произношение на древноеврейска дума Машиах, която означава "помазаник" (или богопомазан). В Библията с този епитет се удостояват царете и първосвещениците на Израел, самият народ на Израел и дори персийския цар Кир II Велики, наречен в нея "помазаник на Йехова".

Съвременните кабалисти тълкуват тайния смисъл на думата Машиах на иврит като тази духовна сила, която ни изтегля нагоре. И съответно смятат, че тъй като времето за публичното разпространение на кабала по целия свят вече е настъпило, това показва, че тази сила вече действа много активно, т.е. че "месията" в момента е налице и действа.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема ...в този смисъл,нови [re: Aлekc]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано07.02.09 03:08



ако няма настоящи светии, не би могло да има и "бивши"...нали така?



...според теб защо първо се е съгласил на тази постановка, а после е отказал...

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.

Тема Re: ..и "бивши ченгета" няма..:-)))нови [re: Диoниc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 03:09



Аз не написах "бивше ченге", а само "доброволен сътрудник", т.е. доносник на Шести отдел на Шесто управление на ДС.

Навремето имах малки проблеми с тези "симпатични" хора, в резултат на които доста ценни книги ми пропаднаха.

Та имам известен личен опит и наблюдения по този въпрос.



Тези, които тогава ни поучаваха как да мислим и да живем бяха изметени завинаги от историята.

Сега на последните мохикани сред тях им остана само да ни поучават виртуално в подобни клубове.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема ...не ги подценявай...нови [re: Aлekc]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано07.02.09 03:14



...те все още диктуват дневния ред в нашето общество...

...но този не е от тях, защото е прекалено глупав да бъде нает за такава работа...

...както и да е - не искам да ти спамя темата...

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.


Тема Re: ...в този смисъл,нови [re: Диoниc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 03:18



Много просто - защото в началото искрено е вярвал в тази постановка, още повече че всички край него също са вярвали в него.

Внезапната смърт на брат му от туберколоза, напук на всички уверения, че всемогъщите хималайски махатми лично са гарантирали оздравяването му, окончателно го освобождава от хипноза на авторитетите.

Повече за странния свят на теософите по това време можеш да прочетеш тук:



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: ...не ги подценявай...нови [re: Диoниc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 03:19



В случая съм напълно съгласен с всичко, което написа.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.02.09 11:00



Навремето имах малки проблеми с тези "симпатични" хора, в резултат на които доста ценни книги ми пропаднаха.


Ами нямало е и как да имаш
ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ!

Вероятно след като са разменили пет думи с тебе,
ченгетата просто са те диспансеризирали към най близката
психиатрия и са те прехвърлили "за обгрижване" на лекарите!




Тема Re: Aлekcнови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 13:31



Не позна.



Но не ти е за първи път.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Aлekcнови [re: AGLER]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано07.02.09 17:58



Имам чувството, че Алекс е смисъла на присъствието ти в този клуб. 98% от постингите ти са насочени само към неговата личност - по-скоро към твоето мнение за него.

Чел ли си нещо от Кришнамурти?



Тема Re: Aлekcнови [re: Kaлoмaин]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.02.09 18:28



Чел ли си нещо от Кришнамурти?


А ти чела ли си,
защото забелязвам, че не си изказала
мнение относно купчината клипове които е постнал алекс?

А постинга ми не касае мнението ми за алекс а мнението
ми за това което той пише и публикува!



Тема Re: Aлekcнови [re: AGLER]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано07.02.09 19:14



Чела съм само две негови книги - "Мислете за тези неща" и "Първата и последната свобода".

Ето ти нещо интесерсно от втората: "Въпрос към Кришнамурти: Вярата в Бог е бира добър подтик към по-добър живот. Защо отричате Бог? Защо не се опитате да съживите вярата на човек в идеята за бога?

Отговор: ... Не отричам Бога - би било глупаво да го правя. Само човек, който не познава действителността използва безмислени думи. ... Вярата е отрицание на истината, вярата пречи на истината. Да вярваш в Бог не означава, че си открил Бог. ... Човекът, който пусна бомбата над Хирошима твърдеше, че Бог е с него. Диктаторите, генералите, министър-председателите, президентите - всички те говорят за Бог, вярват в Бог. Служат ли те на хората и правят ли живота им по-добър?


Вие всички вярвате по различен начин, но във вярата ви няма нищо действително. Действително е онова, което сте, което правите, което мислите и вярата ви в Бог не е нищо друго освен бягство от вашия монотонен, глупав и жесток живот.


Има доста съкращения, но предполагам, че успяваш да схванеш колко се различава от приказките, които се говорят обикновено за вярата.



Тема Re: Aлekcнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 20:25



Страхувам се, че не само сляпата вярата в Бога, но също така и сляпото му отрицание са само опити на хора като AGLER да избягат поне за малко от своето станало вече монотонно, тъпо и скучно съществуване...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re:Kaлoмaиннови [re: Kaлoмaин]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.02.09 20:25



Отговор: ... Не отричам Бога - би било глупаво да го правя. Само човек, който не познава действителността използва безмислени думи. ... Вярата е отрицание на истината, вярата пречи на истината. Да вярваш в Бог не означава, че си открил Бог. ... Човекът, който пусна бомбата над Хирошима твърдеше, че Бог е с него. Диктаторите, генералите, министър-председателите, президентите - всички те говорят за Бог, вярват в Бог. Служат ли те на хората и правят ли живота им по-добър?


Вие всички вярвате по различен начин, но във вярата ви няма нищо действително. Действително е онова, което сте, което правите, което мислите и вярата ви в Бог не е нищо друго освен бягство от вашия монотонен, глупав и жесток живот.




Извинявай, но не виждам защо би ми се налагало да прочета това
което е казал въпросният Кришнамурти, след като моето мнение се покрива
с казаното от него без да съм го чел където и да е и без да съм нито бивш нито настоящ месия.

Оосбенно последното!

Вие всички вярвате по различен начин, но във вярата ви няма нищо действително. Действително е онова, което сте, което правите, което мислите и вярата ви в Бог не е нищо друго освен бягство от вашия монотонен, глупав и жесток живот.




А сега ще ти отговоря и за отношението ми към Алекс!
Ами дразня се от факта, че непрекъснато навира в хорските очи
собственитге си "прозрение" без някой да му ги иска!
Сигурно ако някой напише рецепта за печене на прасе, въпросният ще се появи веднага и ще започне да му говори за безсмъртията си и вечният си живот или за шизофренните си преживявания.
След като си убеден, че съществува вечен живот, ами трай си и чакай преселението си там.Кво го навираш на хората в очите, гонейки те скуката и безмислието на собственият ти живот.

Ако човек има някаква "вяра" каквато и да е тя то не
е необходимо да биеш барабана като селски глашатай и да
търсиш разбиране от този или онзи.
Вярата не е маркови дрешки които да опънеш на задника си и
да ги разхождаш по гюзмето с надеждата някой да забележи
това което е под тях.

Редактирано от AGLER на 07.02.09 20:26.



Тема Re:Kaлoмaиннови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 20:52



Аз съм си съвсем на мястото - това тук е клуб "Религия", а религията по условие предпоставя безсмъртието на живота както във глобален, така и в индивидуален план.

Клубът е направен за общуване предимно за хора с религиозни интереси, тоест за хора, които вярват в "Бога, свободата и безсмъртието", а не в хаоса, железния детерминизъм и в абсолютната смъртност на човека.

Ти всъщност за какво се бориш тук?

Или по-точно против какво?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re:Kaлoмaиннови [re: AGLER]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано07.02.09 20:56



Извинявай, ама не си ли даваш сметка, че в клуб "Религия" е нормално да се говори за това?

Повече ли щеше да го приемеш, ако не говореше от собствен опит, а беше захапал една книга или религия - както Зара или Емира? Да говори какво са изживели другите, а не той? Или ако повтаряше все едно и също - запаметените думички на някакъв гуру?

Всъщност няма значение. Просто исках да ти кажа, че май си го превърнал в някаква фиксидея. Няма значение какво казва - ти ще си против по принцип.

А да се прочете нещо от Кришнамурти си струва. Не си въобразявай, че тези три изречения изчерпват това, което е казал. Никой не се опитва да ти го наложи като идол или гуру.



Тема Re: Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано07.02.09 20:59



Хм, аз си мисля, че по-скоро е решил да ти създаде фенклуб.





Тема Re:Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.02.09 21:04




Ти си абсолютен аналог на Тимотей!
С тази разлика, че Тимотей се подлага на всякакви изпитания
за да "СИ ЗАСЛУЖИ БЕСМЪРТИЕТО" според догмите си, страхувайки се от смъртта,
докато ти си обявил безсмъртието за ДАДЕНОСТ и се опитвааш да се
самоубедиш в правотата си повтаряйки го като папагал и натрапвайки
го на всеки.Само че драги, една фантасмагория повторена 1 000 000 пъти
не се превръща в РЕАЛНОСТ! А истината е, че ТИ СЕ СТРАХУВАШ И УЖАСЯВАШ ОТ СМЪРТТА МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ ТИМОТЕЙ!

Явно храниш и някаква надежда, че ще наваксаш във вечноста това което поради глупост, мързел или неспособност се е изплъзнало като въже от
земният ти живот.



Тема Re:Kaлoмaиннови [re: Kaлoмaин]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.02.09 21:15



Никой не се опитва да ти го наложи като идол или гуру.


Никой и не може да ми наложи каквито и да е гурута, защото съм
се нагледал на оригинални такива които през деня дават напътствия
за по 300 рупии в парковете на резиденциите съветвайки хората
да живеят според някакви измислени правила, а вечер похапват в
европейският ресторант на Шератон-Бенарес говежди стек със сос
от босилек!

Колкото до Алекс, ами не заех, че неговите шизофренни
фантасмагории за безсмъртия се величаят с титлата Религия!



Тема Атеизъм и духовностнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.02.09 22:20



Вчера си купих една съвсем нова книга със следното нестандартно заглавие:

Андре Конт-Спонвил. Духът на атеизма. Въведение в духовност без Бог.

За разлика от нашия доморасъл атеист AGLER , с авторът на тази книга има за какво да си поговориш. Той е виден френски философ-рационалист и хуманист, автор на близо 20 книги и нарича себе си "вярващ атеист".

Схващанията му са близки до тези на Кришнамурти и Свами Праджнанпад.

В раздела Духовността на атеистите и по-точно в главата Едно мистично изживяване авторът разказва за едно свое мистично преживяване, много подобно на описаното от мен преди време, заради което ми посвети постинг, в който ме обяви за луд:



На мен обаче то ми се случи малко след като навърших 31 години, а на автора на 25-26 годишна възраст.

"Усещаме и узнаваме от опита, че сме вечни" - пише Спиноза в своята "Етика", не че ще бъдем вечни след смъртта, а че сме вечни тук и сега. Ами да, наистина го бях усетил и узнал от опит и това беше нещо като откровение, но без Бог. Именно това беше най-прекрасният момент, който някога съм изживявал, най-радостният, най-спокойният и най-очевидно духовният. (стр. 144)

От казаното става ясно, че аз и този просветлен френски атеист определено сме в един отбор, а духовните слепци и кадрови иконопочитатели като AGLER и патриарх Максим в един съвсем друг отбор - в отбора на Мамона.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Атеизъм и духовностнови [re: Aлekc]  
Автор maya111 (новак)
Публикувано10.02.09 15:25



Браво ,Алекс,винаги се радвам на хора,които са убедени,че след като здраво са се напушили,са получили откровение от Господ Бог,Който лично им е споделил кой е агент,кой е от отбора на Мамона или от тима на някой отекчен от дрънканици демон или бог.А твоя французин с мистичното изживяване,което добре е продал,нямаше толкова да се чуди и вайка,ако беше чувал за квантова физика.Или просто за това как действа тревата на някои хора.И да напомня -атеисти и вярващи са еднакво глупави,те просто са двете страни на един и същ медал.Питай Лао дзъ,той ще ти каже.И великия Ошо.И Буда.И твойта Библия-"никой никога не е познал Господа".
И не си разказвай мистичните изживявания,за да си останат мистични.Както казва Ошо-животът Е мистерия. И точно това му е най-хубавото,казвам аз.за да не могат всякакви биологични отпадъци да се ровят с мръсни ръце в най-дълбоката му същност,да го анализират,разфасоват и т.нат. Всичко трябва да си останат мистерия,защото целият живот е едно мистично изживяване.Ти просто за момент си усетил това.



Тема Re: Атеизъм и духовностнови [re: maya111]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано10.02.09 16:13



Не си справедлива спрямо този френски атеист.

Той съвсем не акцентува в книгата си на това свое преживяване - посветил му е само няколко страници във втората част на книгата си.

Призивът му е към толерантност. Според него духовният живот няма нищо общо с религията - има духовни вярващи и духовни атеисти. И едните, и другите съзнават, че са само частица от едно огромно неизмеримо цяло.

Но бездуховните хора, независимо какви са, определено са нетолерантни.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема ...много добре казано..нови [re: Aлekc]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано11.02.09 01:32





...право в десятката

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.

Тема Re: Атеизъм и духовностнови [re: Aлekc]  
Автор maya111 (новак)
Публикувано11.02.09 19:28



Ами,Алекс,коментирах само мистичното изживяване,за което си споменал,нямам друга инфрмация.А това,което пише тоя човек- за толерантност ,атеисти,духовни ,осъзнаване и пр.,интересно е,но е очевидно.Освен тва за осъзнаването.Ако всичките осъзнаваха,както казваш,светътъ нямаше да е това,което е днес. А най-нетолерантни са претендиращите за духовност;на останалите просто не им пука в какво вярваш и в какво-не.А и сам знаеш,че на земята не може да става дума за толерантност,нали.Живот почиващ на принципа на експанзията,на оцеляването на едни за сметка на други,не може да бъде нито духовен,нито толерантен.Духовни са цветята,ние сме паразити върху лицето на майката Земя.



Тема За самсара и нирвананови [re: maya111]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано11.02.09 22:46



Да, така е.

И ние, и животните, живеем в хищническа вселена и сме част от една огромна хранителна верига. Всички се борят за оцеляване за сметка на някой друг. Достатъчно е да се разходиш край някой щанд за месни продукти, за да се убедиш как човешкото хищничество се е превърнало в една разбираща се от само себе си норма.

Будизмът нарича тази наша хищническа вселена, този вечен и безмилостен природен кръговрат самсара (буквално "блуждаене").

Материализмът ни успокоява, че ние съществуваме еднократно, че смъртта е пълният и безвъзвратен край на всяко съществуване.

Други пък ни успокояват, че дори и нещо от нас да оцелее и да се прероди под нова форма, то новата личност ще помни за сегашното ни съществуване толкова, колкото ние в момента си спомняме за своето минало съществуване.
Или казано другояче те също приемат, че практически със смъртта животът ни като личност приключва окончателно.

Будизмът обаче задава следния въпрос: възможно ли изобщо да има такава сфера на съществуване, в която всички живи същества, и в частност всички животни, да са приятели?

Ако такава сфера на съществуване принципно не би могло да има или ако тя теоретично би могла да съществува, но все пак не съществува, т.е. ако освен самсара няма друг свят, то положението е безнадеждно.

Обаче, започвайки с Буда, цялата хилядолетна верига от просветлени будистки наставници, на основата на своя личен духовен опит твърдят, че наличието на подобна фундаментално различна сфера на съществуване (нирвана) е неоспорим факт и въпреки че ние не си даваме сметка за нея всички ние сме част от нея.

Как обаче да се убедим в това?

Както във всяка друга човешка дейност, най-добре да намерим някой, който вече живее съзнателно и в двата свята (нирвана и самсара), за да ни отговори на този въпрос от личен опит.

Все пак никога не трябва да забравяме, че единственият начин да разберем какво всъщност е постигнал Буда при своето Пробуждане, е самите ние да се пробудим.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема за индийците, китайците и далечния изток...нови [re: Aлekc]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано12.02.09 00:02



..майя-с-многото-единици каза:

Духовни са цветята,ние сме паразити върху лицето на майката Земя.

...ти казваш, че е прав и се впускаш в тирада за напълно непонятни и непостижими понятия за нас, по-бедните духовно от по-близкия изток...

...аз пък казвам, че изобщо и не подозирате колко сте прави и двамата, гайс...
...и че от много четене и разсъждаване върху мъгляви мъдрости, човек се видиотява...прави са и индийците, че са паразити, в сравнение с цветята...

...започвайки от буда, цялата далекоизточна цивилизация днес буквално ебава мамата на земята, при това изобщо без да я е грижа за самсара и нирвана...защото всеки един квадратен метър от нашата планета има определена енергийна стойност, която може да "покрие нуждите" на определена биомаса...

...обаче китайци и индийци (най-вече) за пореден път пренебрегват този факт и се плодят, сякаш гонят златен олимпийски медал...

...сещате ли се какви са последиците, гайс?...китайците задръстиха света с прибежките си на малки групи от по 10-15 милиона...китайците изсякоха всички гори от бейджинг, та чак до великата китайска стена...китайците са засели толкова площи с ориз, за да се изхранят, че също имат не тънък пръст в процеса на глобалното затопляне...

...индийците пък, отдадени основно на кама сутра, самсара и нирвана отглеждат и имат за свещено животно, което което до двайсетина години ще изпърди и останалия озон, пазещ земята от космическото лъчение...

...а вие, гайс, какво ще правите дотогава?...ще стоите в поза лотос, медитирайки ли?

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.


Тема Re: за индийците, китайците и далечния изток...нови [re: Диoниc]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.02.09 00:19



...индийците пък, отдадени основно на кама сутра, самсара и нирвана отглеждат и имат за свещено животно, което което до двайсетина години ще изпърди и останалия озон, пазещ земята от космическото лъчение...


Знаеш ли колко свещенно животно е кравата в Индия?

Горе долу колкото за мене е свещен полковника от ДС Максим!




Тема Re: за индийците, китайците и далечния изток...нови [re: Диoниc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.02.09 00:27



Много остроумно



Но не съвсем вярно.

От много години всяко китайско семейство, независимо от доходите си, има право само на едно единствено дете.

И си представи каква лична трагедия за родителите му е, когато то внезапно почина, а не не са вече толкова млади за да родят и отгледат ново дете.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: за индийците, китайците и далечния изток...нови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.02.09 00:32



Не знаех, че чак до чин полковник се е издигнал!



Аз отдавна бях казал, че известните думи на Исус: "Където се съберат двама или трима в мое име, там съм и аз." в Русия трябва да се доуточнят по следния начин:

"Където се съберат двама или трима от КГБ в мое име, там съм и аз."



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема ...благодаря, но не е "остроумие"..нови [re: Aлekc]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано12.02.09 01:03



...това за китайците го знам и е трагедия, ама ми кажи ти при тази аритметична прогресия какво би станало, ако не се вземат мерки?...извинявай, обаче те носят лична отговорност за свръхприраста и ти няма да си добър човек, ако твърдиш, че предполагаемата им лична трагедия трябва да се трансформира в сигурна общосветовна трагедия...това засяга и мен и теб, колкото и по-отвлечено да ти звучи от самсара...

...а за индийците нещо да кажеш?...те какви мерки са взели, за да ограничават в момента раждаемостта?...самсара и нирвана, а?...замисли се малко, щото наистина си мислещ човек - какво ще стане с този свръхприраст?...хора, лишени още по рождение от елементарни условия за развитие...ще ги сравняваш ли пак с растения?

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.


Тема ...я ми кажи,нови [re: AGLER]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано12.02.09 01:06



..ама отвори друга тема, за да не спамим тази...кажи ми като си толкова светнат чиновете на всички кинодални старци, че скоро ще ми се наложи да си имам работа с тях...



...да знам поне как да се обръщам...

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.

Тема Re: ...я ми кажи,нови [re: Диoниc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.02.09 11:26



По такива въпроси хич ме няма.



Ако въпросните синодални старци колят и бесят в отвъдния свят, ще си имам с тях сериозни проблеми.

Защо не погледнеш в Гугъл?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: ...благодаря, но не е "остроумие"..нови [re: Диoниc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.02.09 11:42



Отдавна вече се носят слухове, че световният финансов елит (главно еврейски и англосаксонски) е приел, че човечеството трябва да бъде редуцирано на около 2 милиарда души.

Ако не се спре бързото му нарастване в момента, което прилича на нарастване на раково образование в природата, рано или късно ще стане голяма беля.

Поради това се твърди, че имало планове за бързо и рязко редуциране на сегашното земно население до 15% от сегашния му брой.

Как обаче би могло да стане това? Чрез някаква нова смъртоносна пандемия?

Ще се окаже, че за нея има скъпа животоспасяваща ваксина и някои ще оцелеят планирано, а останалите не.

Не твърдя, че това, което ви разказах е вярно, но безспорно е, че проблемът съществува и той е доста сериозен. Затова и тревогата по този въпрос е основателна.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема ...аз питах аглер..:-))нови [re: Aлekc]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано12.02.09 12:33



...от теб и не очаквах да знаеш, щото не ми приличаш на ченге...



...нали отварят разни досиета на час по лъжичка, обаче не им пише чиновете, мамка му...това съвсем ме обърква...кой има по-голям чин - агент гоце или патриарха ни (не му знам партизанското име)?......за да знаеш чиновете им, значи имаш вътрешна информация...а вътрешна информация имат вътрешните хора...

..и ако патриархът е полковник, а агент гоце е прост капитан примерно, то е ясно що последният ходи по русия да моли коленопреклонно за помощ - има заповед от висшестоящ чин...

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.

Тема Re: ...аз питах аглер..:-))нови [re: Диoниc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.02.09 13:28



Аз съм ченге от по-висок ранг - небесно ченге.



Земните ченгета не са ме впечатляват - и те, горките, мрат като мухи, както всички останали.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Диoниc...аз питах аглер..:-))нови [re: Диoниc]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.02.09 16:06



..и ако патриархът е полковник, а агент гоце е прост капитан примерно, то е ясно що последният ходи по русия да моли коленопреклонно за помощ - има заповед от висшестоящ чин...


Разбира се, че Максим е с по-висок чин!
Ясно и логично!

Максим е назначен за патриарх от Политбюро на БКП и
автоматично с интронизирането му е повишен и с чин!
Ти кво искаш, Политбюро да се излагат с някакъв патриарх лейтент
а митрополитите да са майори ли? Комунистите обичаха да създават йерархичен ред!
А виж Гоце, ще да е с нисък чин, че е късно отроче на ДС!
А и за разликаот Максим Е ИЗБРАН все пак, а не е НАЗНАЧЕН на поста!

Колкото до подробности кой какъв е бил, ами пишеш в гугъл
АГЕНТИ НА ДС БПЦ и четеш!



Тема Re: Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.02.09 16:10



Аз съм ченге от по-висок ранг - небесно ченге.

Земните ченгета не са ме впечатляват - и те, горките, мрат като мухи, както всички останали.



Да, де ,да!
Вие "небесните" ченгета не изпуквате като мухи,
а направо хвръквате в отвъдното!
Макар мене ако питаш, ти и през целият си
живот земен си бил и с двата крака в "отвъдното"!

Арабите казват:
Да бъдеш луд е несъмнно щастие,
което само лудите познават!




Тема Re: Aлekcнови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.02.09 16:37



Именно, позна.



Знаеш ли каква е разликата между лудия и "нормалния" неврастеник като теб?

За лудия 2 + 2 = 5, докато за неврастеникът като теб 2 + 2 = 4, но това е непоносимо.

А за мен 2 + 2 = 4 и това ме кефи!

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.02.09 17:24



За лудия 2 + 2 = 5, докато за неврастеникът като теб 2 + 2 = 4, но това е непоносимо.

А за мен 2 + 2 = 4 и това ме кефи!




Стигнал си до направо гениално прозрение.
Най вероятно за него са те подсетили извънземните
при поредното ти пътуване до "отвъдното"!



Тема Re: Aлekcнови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.02.09 17:51



Ама аз съм си постоянно и отсам и отвъд - ти това не го ли разбра?



И помни, човече, че когато си в лодката, движи се брега, а когато си на брега, движи се лодката.

Ако ти писне да се клатиш в овехтялата си вече лодката и ти се иска поне за малко да слезеш на брега и да се поразтъпчиш, свиркай да ти кажа как става тая работа!

П.П. С извънземни не общувам. Те също са безбожници като теб. Понякога дори се питам дали и ти самият не си извънземен?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема не върши работа...нови [re: AGLER]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано12.02.09 22:51



...нито това, което предлагаш да напиша в гугъл-търсачката, нито логиката ти...

...ти потърси тук...



...и като видиш къде им е изтипосана йерархията, ме информирай...

...всъщност, няма нужда да ме информираш, щото ми е все тая кой е по-ченге...

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.

Тема Re: За самсара и нирвананови [re: Aлekc]  
Автор maya111 (новак)
Публикувано12.02.09 23:15



Извинете ,момчета,но доста време не бях идвала тук и съм изгубила тренинг за плюене върху събеседника;надявам се бързо да вляза в час.Ся,аз не стоплих връзката между китайците,индийците,паразитите ,Максим и извънземните,но тъй като все пак съм будистка,приемам всеобщата обусловеност на нещата.Тъй.що се отнася до плюскането,китайците и индийците,идете та се ингормирайте,че един тлъст американец яде колкото 20 китайци и 50 индийци и че колкото посевна площ се засажда с фураж за животните дето американците плющят в Макдоналдс,ако се засадеше с нещо друго щеше да изхрани цяла Азия та да им приседне чак от плюскане. После кой и кога е казал,че всички китайци и индийци схващат от самсара и нирвана? А колко българи -правосклавни т.нар. са отваряли Библията.И на кой идиот му скимна да сравнява индия и Китай.Щото китайците на светлинни години напред ,доколкото гледам телевизия.
Иначе,Алекс,не ща да отварям темата за месоядните паразити,щото ще ме метнат пак и не ща да дъвча едни и същи аргументи.който не е усетил състраданието,няма как да бъде убеден.Ама като вляза в магазина и ги видя наредени до месищата и ми е странно как не осъзнават.И после едни хора ми обясняват колко е полезно месото и аз се усмихвам щото те на моите години са развалина,а и по-млади развалини има.а аз съм на 41 и сутрин като се гледам в огледалото и пак се усмихвам.и се усмихвам защото тялото ми е чисто и хубаво и не е гробище за други същества. Но всеки сам решава.Няма начин да бъде убеден тоя,който не иска да бъде.



Тема Re: не върши работа...нови [re: Диoниc]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.02.09 23:32



Ето ти по-долу, забавлявай се!
Започва с един "дето не помни" бил ли е агент
на ДС и КГБ, защото го хванала амнезията!
Ама русняците амнезия не ги ловии бързо, бързо
му връчиха ченгеларският орден на КГБ за да му припомнят.


А и си припомни кои бяха първите митрополити
на които извадиха досиетата - РАЗКОЛНИЦИТЕ?
Интересно що ли?





Тема Re: За самсара и нирвананови [re: maya111]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано12.02.09 23:45



И все пак основният ми въпрос си остава в сила: възможен лие и съществува ли паралелно с нашия един друг коренно различен природен ред, при който "всички животни са приятели", при който има постоянно самообновление , но не и смърт?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: За самсара и нирвананови [re: Aлekc]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано12.02.09 23:50



съществува,
независимо дали е само мисловен свят който си създаваш или е паралелна физическа реалност - това няма значение...



Тема Re: Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.02.09 00:02



възможен лие и съществува ли паралелно с нашия един друг коренно различен природен ред, при който "всички животни са приятели", при който има постоянно самообновление , но не и смърт?


Възможен е!
Това ще стане когато всички "животни" преминат на фотосинтеза!
Ще изглеждат така и ще са един единствен вид!





Тема Re: Aлekcнови [re: AGLER]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано13.02.09 00:07



Гледал ли си това:





Тема Re: Aлekcнови [re: nonetheless]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.02.09 00:17




Имам принцип да не гледам подобни неща!



Тема Майстер Екхарт: "Божието Е, е моето СЪМ".нови [re: nonetheless]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано13.02.09 00:25



Всеки един жив организъм е минисвят с подобна структура.

Затова и креационистите с основание твърдят, че подобно мъдро и високоорганизирано същество не може да възникне просто ей така "случайно".

Но не им хрумва, че "Бог" съвсем не Творец, а просто вечната и съвършенна жива праматрица на всички организми, които възникват във времето и пространството. Един вечен праорганизъм от чиста енергия, една "искра" от която е вечното ядро на нашата преходна личност.

Или както блестящо го е казал Майстер Екхарт:

"Божието Е, е моето СЪМ".

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Майстер Екхарт: "Божието Е, е моето СЪМ".нови [re: Aлekc]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано13.02.09 01:50



дори и енергия не е....



Тема ...а бре, моме...нови [re: maya111]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано13.02.09 12:17



...за американците си абсолютно права и снощи даже за това си говорихме с един приятел на по чаша бира - че едно индийче яде за три години толкова сандвичи макдоналдс, колкото един американец яде за един ден...хипотетично разбира се, щото едно индийче едва ли е помирисвало макдоналдс...и слава богу!..

...обаче останалото, дето го приказваш е вятър и мъгла в една доста пообъркана глава...ама съм забелязал, че така става с всички, дето толкова са луднали по "великия ошо", че даже замерят останалите с негови цитати...

...първо, не си "изгубила" никакъв "тренинг за плюене върху събеседника", щото, още от влизането си между плюнките на другите, си събрала слюнка:


Браво ,Алекс,винаги се радвам на хора,които са убедени,че след като здраво са се напушили,са получили откровение от Господ Бог,Който лично им е споделил.....

...мноооого евфемистично...но, така е - пасящите трева хора, плюят лениво...

...второ - И не си разказвай мистичните изживявания,за да си останат мистични.Както казва Ошо-животът Е мистерия. И точно това му е най-хубавото,казвам аз.за да не могат всякакви биологични отпадъци да се ровят с мръсни ръце в най-дълбоката му същност,да го анализират,разфасоват и т.нат.

...ти НЕбиологичен отпадък ли си?...ама правиш същото - разказваш за мистичното си изживяване от докосването до ошо, който на свой ред е разказал за собственото си мистично преживяване, изразено простичко в думите: "животът Е мистерия"...и каква разлика правиш между два успешни бизнесплана - този на един французин, написал, продал книга и спечелил пари, и този - на ошо, написал и продал много книги и спечелил още повече пари...най-очевадната разлика е в количеството спечелени пари...

...трето - на "кой идиот" му хрумва да сравнява китай и индия според информация, получена "доколкото е гледал телевизия"...и ти и аз не сме ходили в китай, но мой много близък човек живя там (основно в бейджинг) и доста е пообиколил страната...
...това, което гледаш по китайските филми се снима или в други азиатски страни, или южно от шанхай, където все още има запазена природа - наистина безумно красива...но от бейджинг, та чак до великата китайска стена е ПУСТИНЯ...напълно изсечени гори и многобройни заводи, бълващи всякаква мръсотия...ако си гледала олимпиадата, няма начин да не си забелязала, че в бейджинг почти нямаше слънце...ми как да има, като не може да пробие от смога, който души града...и сутрин колите са покрити с дебел слой пясък...щото като духне вятърът от монголските степи, няма какво да го спре...и задавала ли си въпроса защо един часовник, произведен в китай, струва примерно 5 лева!?...ми то материалите, вложени в него струват повече...и защо редица световни монополисти изнесоха производството си в китай?!...да си чувала за детски труд в почти робски условия?...бахти развитата страна - много богати имонополисти и политическа върхушка и милиард и нещо бедни, ама бедни, както умът ти, зомбиран от ошо, не може да го побере...

...и накрая - за месото...и на мен ми е писнало да обяснявам, че хората сме различни и разграждаме по различен начин хранителните продукти...една от теориите е, че основна роля при усвояването на храните играят кръвните групи и различните ензими...но околната среда е толкова многофакторна, че трудно може да се каже дали това е така...

...аз никого насила не карам да яде месо, и ако не яде, не го осъждам, това си е негова работа...и щом се чувства добре и изглежда добре - чудесно, значи организмът му предпочита това...

...ОБАЧЕ, когато някой тревопасен тръгне да ми внушава, че трябва да мина на фотосинтеза, и то поради РЕЛИГИОЗНИ ПРИЧИНИ - щото съм бил "месояден паразит", започвам да изпитвам желание да стана човекоядец...

...та, моме, не ми образувай повече слюнка, че ще те изям с парцалите...



Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.