Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Още веднъж за Бога и за мамонанови  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.01.09 15:28



Наскоро Last Roman написа:

Определено най-влиятелната личност в човешката история е Христос, колкото и не ни се ще да признаем.

Цялата сегашна западна цивилизация се крепи на него /а именно Западът в момента определя развитието на света/.

Дори летоброенето почва от предполагаемата му рождена дата.



А пък според мен едно от най-важните и вечно актуални послания на Исус Христос е следното:

Никой не може да слугува на двама господари: защото или единия ще намрази, а другия ще обикне; или към единия ще се привърже, а другия ще презре. Не можете да служите на Бога и на мамона.

Матей (6:24)



Предлагам ви да изтеглите от

и да гледате един свеж, мъдър и остроумен американски филм-съвременна приказка на тази тема:

Shortcut To Happiness / Кратък път до щастието (2004)

Освен от Замунда можете да изтеглите през следващите 120 часа филма и от следния линк:



След като го гледате, предлагам да обсъдим посланието на филма, което по същество не се различава особено от това на Евангелието.

Редактирано от Aлekc на 04.01.09 15:56.



Тема Re: Още веднъж за Бога и за мамонанови [re: Aлekc]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано04.01.09 17:02



Беше интересен. Благодаря.



Тема Re: Още веднъж за Бога и за мамонанови [re: Aлekc]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано04.01.09 18:21



Този филм се е качил на първо място в най-активните. Да не е твоя заслугата?





Тема Re: Още веднъж за Бога и за мамонанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.01.09 19:59



Съвсем не е моя заслуга, а на самия филм.



Аз днес попаднах на него в Замунда съвсем случайно и реших да го сваля, за да го гледам по-късно.

Но още от самото начало филмът ме грабна и докато не го изгледах целия не мирясах.

Едва след като го изгледах докрай реших, че си заслужава да го предложа и на вас.

Филмът е уникален продукт именно на съвременното цивилизовано християнско съзнание, което подхожда към традиционната представа за дявола по един напълно модерен начин.

Всеки от нас има някакви дарби и възможности по рождение. Това е неговия естествен потенциал, дарен му, така да се каже, от Бога.

Когато човек поиска да успее или се прочуе на всяка цена, той започва да търси изкуствени средства за компенсация на дадените му по рождение възможности. А тези изкуствени средства от своя страна постепенно подриват и разрушават естествената основа на живота му.

"Дяволът" съвсем не черпи силата си от "Бога", а единствено от подчиняването на свободната по рождение естествена воля на човека в името на изкуственото му преуспяване на всяка цена.

Поне това е моя прочит на филма.



Тема Re: Още веднъж за Бога и за мамонанови [re: Aлekc]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано04.01.09 20:09



Сега ми стана по-интересно, обаче при мен свалянето става много бавно - ще ми трябват още два часа.





Тема Re: Още веднъж за Бога и за мамонанови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.01.09 20:23



Аз откога го ръчкам ласта и той се дърви дърви и след некой месец изпляска моето внушение като собствена мисъл

Ся ша да изтегла филмето



Тема Re: Още веднъж за Бога и за мамонанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.01.09 21:36



Още за посланието на филма можеш да прочетеш





Тема Re: Още веднъж за Бога и за мамонанови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.01.09 22:57



ще те пребия.



Queen's only


Тема Re: Още веднъж за Бога и за мамонанови [re: Aлekc]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано06.01.09 12:53



Вчера изгледах половината филм. Днес ще успея с втората половина и ще може да си поговорим. Това с опашката да не са го взели от Елин Пелин?





Тема Re: Още веднъж за Бога и за мамонанови [re: Aлekc]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано07.01.09 08:28



Алекс, филма е чудесен!



Имаше някои много интересни попадения. Хареса ми когато дяволът каза на Стоун "Не е забавно да ти давам всичко, което поискаш, ако не му се радваш". Това ме накара да се замисля защо толкова искам хората, които харесвам, да са щастливи. Да не говорим за тези, които обичам.

Или пък колко възможности имаше главния герой да направи каквото трябва, за да се върне. Всъщност той загуби себе си, защото напълни живота си с пясък. Както е в тази притча - сигурно си я чел.
Този филм в един момент ми напомни "Момо" на Михаел Енде - вярно, че е уж детска книжка, но е много ценна и носи подобно послание.

А финалните речи на двамата адвокати бяха чудесни. И още нещо - Антъни Хопкинс е велик.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.