Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Представете факти !нови [re: Last Roman]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано09.01.09 23:50



Че какво му е толкова смешното, да се посмея и аз?





Тема Re: Представете факти !нови [re: Aлekc]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.01.09 00:37



Я си спомни за Чарлз Хапгуд!



Queen's only


Тема Ако не си съгласен, оспорвай с факти и аргументи!нови [re: Last Roman]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано10.01.09 02:19



Или ако предпочиташ си спомни за картата на адмирал



Имам предвид теорията на Ранд и Роуз Флем-Ат, изложена в преведената и на бългрски книга "Когато небето падна".

Тази теория се основава на работата на професор Чарлз Хапгуд, който през 50-те години на 20ти век изказва предположението, че земната кора се е изместила, което довело до унищожителни катаклизми, приливни вълни и земетресения, които изтрили цивилизацията от лицето на Земята и изместили континентите в днешната им позиция.

Попадналите във вечната замръзналост на Сибир мамути и възникването на първите цивилизации са само две от научните загадки, сочещи към ужасяващата глобална катастрофа, случила се около 9600 г. пр. Хр. - тогава, когато небето падна.

Като използват теорията за изместването на земната кора, Флем-Ат подхождат към свидетелствата от друг ъгъл. За това им помагат и древни карти, на които са изобразени части от света, сред които Северна Америка, Южна Америка и свободната от лед Антарктида, при това много преди да бъдат картографирани от европейските пътешественици.

Флем-Ат посочват, че тези карти изобразяват Земята такава, каквато е била преди последното изместване на земната кора, когато Северна Америка е била покрита с лед, а една трета от Антарктида се е радвала на умерен климат.

Между другото предговорът на книгата на проф Хапгуд за изместването на земната кора написва не друг, а Алберт Айнщайн.

Така че, моля те, спести си позите на експерт. Ти можеш да назнайваш много по-добре биология от мен - в това аз изобщо не се и съмнявам, но тези твои конкретни знания сами по себе си не ти дават абсолютно НИКАКВИ предимства в общия подход към биологията.

Аз съм старо куче - още докато бях ученик, първо в в СССР, а след това и у нас гръмна господстващата съветска дарвинистка школа в биологията на

Тогава си дадох труда да прочета стенографските отчети на сесията на ВАСХНИЛ (1948), когато бива разгромена съветската генетика и само един единствен генетик - Рапопорт, герой от войната, останал без крак, се осмелява да нарече своите опоненти крайни дарвинисти-еволюционисти "мракобеси".

Пуснах специална тема против еволюцията, в която съм дал изцяло думата на проф. д-р Д. Свиленов, доктор на биологическите науки.

Така че спори с него, а не с мен.

И не поставяй знак за равенство между биологията като наука и теорията за еволюцията (коя от всичките теории за еволюцията имаш предвид все пак?).

Защото еволюцонната интерпретация на всички известни нам достоверни факти е само една от възможните и тя съвсем не е в състояние да обясни изцяло механизма на появата на нови, несъществували преди това биологически видове.



Тема Re: Ако не си съгласен, оспорвай с факти и аргументи!нови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано10.01.09 09:56



Дай да не си говорим глупости -Лисенко никога не е бил дарвинист -той преди всичко е бил комунист

Фактите на Дарвин никой не е опровергал именно щото са факти.Природата наистина твори и никога не застива на едно място-дали ще наречем процеса еволюция е друга тема но промяна има -друг е въпроса,че времето е в такива мащаби сравнено с един човешки живот,че е почти безкрайно.Няма мамути вече нали?Не са избити ни от киселинен дъжд ни от атомна бомба-измрели са от глад както и гигантските 200 метрови акули



Тема Re: Еволюцията от гледна точка на вечносттанови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.01.09 11:51



Хич не ми дреме за това какво биха приели или не "действително религиозните хора"



Имаш пълното право да вярваш в каквито си искаш щуротии, но това не пречи на еволюцията да си съществува



Тема Re: Не позна, пак заповядайнови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.01.09 11:58



Не искам да ВЯРВАШ, а да попрочетеш малко, Алекс.

По времето, когато Дарвин пише за еволюия, естествен отбор и произход на видове, още нищо не се знае за наследствеността и законите на генетиката.

Поради това, Алекс, трудът му е гениален! И много други неща още не са били известни на науката по това време. Затова е била несигурността. Днес науката потвърждава и допълва теориите му. Така че, остави на мира Дарвин.



Тема Re: Генетичният коднови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.01.09 12:44



Това, че липсват няколко парченца от пъзела, не пречи да схванеш картинката..., ако си схватлив де



Ти в колко лаборатории се опита да създадеш клетка? Изобщо знаеш ли какво е полупропусклива мембрана и как можеш да си създадеш такава и да си изследваш метаболизма, който неизменно ще бъде следствие? Човека твърди, че еволюцията на макромолекулите е тайна, аз му обяснявам, че не е, това е.



Тема Re: Генетичният коднови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано10.01.09 14:00



Ако някой учен успее да се справи, нобеловата награда по биология му е в кърпа вързана.



Едва ли знаеш, че по едно време самата католическа църква е защитавала възможността от спонтанно самозараждане на живота:



Днес тази възможност се смята за окончателно опровергана от биологията.



Тема Re: Генетичният коднови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.01.09 15:32



Едва ли има нужда да ти напомням на какво ниво е била науката по времето, когато е била популярна тази теория


Има съществена разлика - в подкрепа на еволюционната теория има много факти и доказателства от различни области на науката.



Тема Re: Ако не си съгласен, оспорвай с факти и аргумен [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано10.01.09 15:54



Природните факти са си природни факти.

Но без генетиката, която доказа, че развитието на организмите не е някакъв естествен природен процес, а се контролира отвътре, цялата еволюционна теория на Дарвин за естествения отбор не е нищо друго освен една крайно неубедителен опит да се обясни произходът на даден нов вид от друг предидущ единствено с външни фактори.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.