Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Опознай себе си, за да се обикнеш!нови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано22.12.08 02:49



Явно шизофренията ти е близка до сърцето.



Боя се, че това не е никак случайно.

Явно че шизофренията е единствената ендогенна психоза, за която си чувал досега.

Под секрет да ти кажа обаче, че тя съвсем ме е единствената.

Така е с откачалки като теб - те обикновено освен собствената си диагноза, нищо друго не знаят.



Тема Re: Опознай себе си, за да се обикнеш!нови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано22.12.08 10:37



Явно шизофренията ти е близка до сърцето.

Боя се, че това не е никак случайно.


Не ти минава номера драги!
Няма осъзната шизофрения!
Именно там е разликата между неврозите и психозите.
Пациентите с първият тип заболявания осъзнават проблемите си,
докато шизофрениците никога!



Явно че шизофренията е единствената ендогенна психоза, за която си чувал досега

Явно на "космическият разум", не му е стигнало време
за да ти обясни, че всички форми на ендогенни психози
се появяват като симптоми в един или друг случай или стадий на
шизофренните заболявания.

Дори парафренията се приема като стадий от развитието на шизофренната психоза под наименованието "прогресивна системна налудност".

Ето ти и четирите основни форми:

1. експанзивна (доминирана от маниен афект),
2. конфабулаторна (в клиничната картина преобладават мегаломанни измислици),
3. фантастна (водещи са налудностите за величие),
4. системна (с оформяне на систематизирани налудни идеи)



При тебе и четирите форми са на лице!

Както виждаш, всички пътища /ендогенни психози/ водят до Рим, пардон
до /шизофренната психоза/.




Тема Чел, чел, недочел - това си ти, AGLER!нови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано22.12.08 12:45



Въпреки, че това не е клуб "Шизофрения", нито поне клуб "Психиатрия", ще уважа твоя аматьорски ентусиазъм в тази малко позната не само на теб, но и на повечето хора област на медицината и живота.



Ти казваш:

Няма осъзната шизофрения!
Именно там е разликата между неврозите и психозите.
Пациентите с първият тип заболявания осъзнават проблемите си,
докато шизофрениците никога!


Това може да го каже само някой аматьор като теб, но не и човек с поне малко сериозни познания в психиатрията.

Предлагам на всички, които следят нашия виртуален двубой, най-напред да се запознаят малко по-отблизо с конкретната материя на спора:




В този материал се споменава между другото за синдрома на Кандински-Клеранбо.

Това, което е интересно в случая е, че видният руски психиатър В.Х. Кандински (1849—1889) е описал първи симптома на така наречените псевдохалюцинации на основата на своя собствен личен опит. Защото той самият бил шизофреник.

Преди години в определени интелектуални среди в София беше много популярен Митко Доктора. Той беше останал без зъби и постоянно просеше пари за кафе и цигари. Беше следвал медицина, но не успял да я завърши, защото го подпукала именно шизофренията. Преди това е бил изключително интелигентен и талантлив.

Но дори в това деградирало състояние той изнасяше пред нас брилянтни кратки лекции по психопатология и психиатрия и в частност обясняваше спецификите на своята специфична форма на шизофрения.

А ние разбира се го черпихме с удоволствие с кафе и цигари.


Следващото ти изявление също е доста аматьорско:

Явно на "космическият разум", не му е стигнало време за да ти обясни, че всички форми на ендогенни психози се появяват като симптоми в един или друг случай или стадий на шизофренните заболявания.

Най-аматьорското в това твое нелепо изказване е това, че ти обявяваш шизофренията за основна и единствената ендогенна психоза.

То бива, бива неграмотност, ама чак пък такава!

Освен шизофренията, съществуват още редица други психози, някои от които нямамат НИЩО ОБЩО с шизофренията.

Хайде се запознай с така наречената манийно-депресивна психоза, известна напоследък с по-деликатното си название

Какво общо има тази психоза с шизофренията, самодоволен невеж глупако?

Случайно да си чувал, че за шизофрениците е характерна интровертност, а за биполярните (особено си личи, когато са в манийна фаза) - екстравертност?

Чел, чел, недочел - това си ти, AGLER!

Накрая, хайде от мен да мине - ще ти кажа един сигурен симптом, по който можеш да разпознаеш кой евентуално има или е предразположен към психично заболяване и кой е напълно здрав.

Запомни! Луд човек с чувство за хумор НЯМА. Лудият е ВИНАГИ сериозен, дори когато е в мания.

Така че дишай спокойно - ти може да сипростак, гола вода във всичко, което касае човешката душа /психе/ - психология, психопатология, психиатрия, философия, религия и т.н., но имаш поне чувство за хумор и следователно психически си здрав като пън.



Тема Re: Чел, чел, недочел - това си ти, AGLER!нови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано22.12.08 13:21




Бунчо,
психиатрия не се учи от Уикипедията!

А манийно депресивната психоза не е нищо друго,
освен един от термините с които се нарича циклофренията,
!

Всичките ти познания май се дължат на справка от Уикито!
По добре ползвай Братя Данчови,
поне се знае кой я е писал тази енциклопедия.

Редактирано от AGLER на 22.12.08 13:28.



Тема Навоювахме се, хайде сега и да помируваме малко:-)нови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано22.12.08 14:42



Напълно си прав - психиатрия не се учи от Уикипедия.

Знам много добре какво е циклофрения, циклотимия, че дори и циклотимни колебания.

Навремето имах трима приятели психиатри и една - психиатърка.

Единият от тях беше един от най-талантливите в България по това време. После избяга в САЩ. Другият пък стана известен политик.

Ходил съм им с други приятели на гости в Карлуково и Курило. Демонстрирали са ми интересни пациенти. Общувал съм с тях. Дори няколко месеца работех като санитар в една известна психиатрична клиника, за да наблюдавам нещата отвътре.

Наистина от много години не съм имал нищо общо с психиатрията и даже едва днес научих, че добрата стара циклофрения на Кречмар вече се наричала Биполярно разстройство.

Установих обаче, че Укипедия засега е много бедна на информации за психиатрията. Едва намерих информация за Кандински, за който знам от години. А за Кречмар дори нищо не открих.

Гугъл ме попита дали търсената от мен дума не е кръчмар.



Не ти се сърдя за нищо, но дай да спрем все пак този безкраен спор кой от двама ни е по- от другия.

Има неща, които знаеш и разбираш много по-добре от мен. В други области пък аз съм много по-наясно. Нормално. С всички е така. В едно ни бива, в друго не чак толкова.

Ясно е че нито аз съм луд, нито пък ти.

Но ако продължим все така до безкрай да се зъбим един на друг, останалите клубари с основание ще решат, че някаква дъска ни хлопа.

Затова дай по-добре да спрем шоуто.

Пожелавам ти лек и спорен ден и се заемам с по-актуални задачи.



Тема Re: Ликвидацията на човечеството, материализъм и карманови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.12.08 22:02



А за проверката на времето... резултатът също е ясен - тенденцията е, че мнозинството от съвременните образовани хора се уповават на реалността и изоставят вярата в задгробния живот и кармата. На Изток може би тази вяра е силна, но избледняването и е въпрос на време.

Глупчо, точно обратното е. Материалистично-атеистичното съзнание е детинско и то е възможно най-грубото и елементарно ниво на съзнание за човека. Човек е материалист и атеист, когато енергията му е на критично ниско ниво - той няма достатъчно енергия, за да знае интуитивно елементарни истини.



Тема Re: Ликвидацията на човечеството, материализъм и кнови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано23.12.08 22:13



Предполагам, че обръщението ти към него е резултат от осъзнаване на високото ниво на енергия, на което се намираш.

Огнедишащият е един от малкото хора тук, които успяват да поддържат високо ниво на диалога с виртуалните си противници и точно към него да насочваш това обръщение - особено като е последвано от твърдение, чийто източник едва ли е признат от атеистите ... не ми се вижда логично.



Тема Re: А, бе ти си направо за КАНОНИЗИРАНЕ бе човек!нови [re: AGLER]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.12.08 23:00



Трудно ми е да разбера защо смяташ, че има с какво да се подиграваш тук. Тъй като съм чел тези редове няколко пъти, в началото помислих, че Алекс пуска този цитат. Удивих се на тъпотата ти, когато видях, че го цитираш с убеждението, че го злепоставяш. "За смях" би бил ти, ако не будеше по-скоро съжаление.





Тема Re: Ликвидацията на човечеството, материализъм и кнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.12.08 23:41



Обръщението ми е приятелско и съвсем добронамерено. Не целя да го обидя с това обръщение. Смятам, че се заблуждава и му е трудно да разчупи малко представите си за света и стереотипите на мислене, в които се е бетонирал.

Ако говорим сериозно за моето енергийно ниво, мислех си тия дни, че много съм се занемарил и наистина функционирам на много ниско енергийно ниво - като по-голямата част от хората, между другото. И взех нЕкои мерки.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.