Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Тема Представяне на пастафарянството  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано14.08.08 23:33



Тук ще направя едно кратко представяне на същността и принципите на пастафарянската вяра. Който прояви интерес може да намери повече информация в линковете след това.





Летящото Спагетено Чудовище

В основата на пастафарянизма е вярата в Летящото Спагетено Чудовище. Макаронения създател е наречен
Летящото Спагетено ЧУДОВИЩЕ само заради неговата набиваща се на очи нечовешка форма; ние не сме създадени по негово подобие, няма дори далечна прилика.

Летящото Спагетено Чудовище е съставено от две различни части (три, в случай, че е покрито с пармезан).

Главната част е летящата. Тази част от Летящото Спагетено Чудовище дава летенето и му позволява да преминава безкрайни големи разстояния за безкрайно малки интервали от време. Тази част е невероятно сложна хипер-реална (виж. Странно Интегрално Смятане) и не може да бъде разделена на компоненти. Опитвайки се - ако беше възможно, а то не е - само ще предизвикате гнева на негова Тестена Съвършеност. Това е доказано от серия от математически уравнения-завъртулки:



Оригиналната формула разкрита на Пастафарянските учени не съдържа масло и препечени хлебчета, които са необходими за да покажем връзката между котенцата и антигравитацията. Летящото Спагетено Чудовище вдъхнови този вариант на формулата една сутрин, когато пропусна закуската.

За основна втората част на Летящото Спагетено Чудовище ще говоря друг път.


Създаването на Света




Преди много време, Негова Макароненост решил, в неговата велика мъдрост, да направи неща. Неговата първа задача, както може да се очаква, беше най-трудна. През първия ден, той направи планина, дървета и джадже (буквално). Джаджето (буквално) отнело най-много време, защото Той е трябвало да направи малък човек, без никога да е правил човеци преди това. На края на деня то било готово, и тогава, Той прекарал останалите 3 дни правейки всичко останало, включително и първия 3-дневен уикенд, Салфетковата Плащеница*, и фалшиви въглеродни атоми за да измами учените и геолозите. След това той си почиваше 5-тия, 6-тия и 7-мия ден.

Първоначално Той създаде пещерния човек с намерението да създаде раса, на която хората да гледат пренебрежително, но те Го обидиха жестоко и бяха унищожени. Тогава Той създаде динозаврите да правят компания на хората. Обаче прекалено много пиратски кораби потънаха заради големия размер на динозаврите, затова и те бяха унищожени. Същото се случи и с Големия Ленивец и Вълнистия Мамут. Додо обаче премина успешно теста, но това се оказа по вина на администрацията и грешката беше поправена, когато хората окупираха острова на додо.


* Салфетковата Плащеница това е хартиена салфетка, на която има отпечатък-образ на същество, което е било физически травматизирано по начин подобен на варящи се макарони. В наши дни се държи на тайно място. Някои смятат, че това е хартията, която е покривала Летящото Спагетено Чудовище, когато е било положено в гробница. Ето първата известна снимка на Салфетковата Плащеница направена през 2005г.





Отпуснатия Канон.




Религиозният канон на Пастафарянската религия се нарича Отпуснатия Канон. Вместо 10 божи заповеди, ние имаме Осем Аз Наистина По-скоро Ти Да Не-та дадени ни от негово Макаренено Съвършенство..


1. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не се държиш като лицемерен по-набожен-от-него гъз когато описваш моята спагетена божественост. Ако някои хора не вярват в мен, това е ОК. Наистина, аз не съм отмъстителен. Освен това, не става дума за тях, затова не сменяй темата.


2. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не използваш моето съществуване като средство да потискаш, подчиняваш, наказваш, изкормваш, и/или, ти си знаеш, да бъдеш лош към хората. Аз не изисквам да се жертваш и чистотата е за питейната вода, а не за хората.

4. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не се отдаваш на поведение, с което оскърбяваш себе си, или твоя склонен, съгласен пълнолетен И умствено зрял партньор. А ако някои имат нещо против, Аз мисля, че изразът е: еби се в гъза, освен ако те намират това обидно и тогава биха могли да изгасят телевизора поне веднъж и да отидат на разходка за разнообразие.


3. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не съдиш хората от начина по който изглеждат, или как се обличат или как говорят, или, всъщност просто се дръж добре, Ясно? Аха и още вкарай това в тъпата си глава: жена = човек, мъж = човек. Сами = Сами. Един не е по-добър от друг, освен ако не говорим за мода и аз съжалявам и тук ще дам предимство на жените и някои мъже, които знаят разликата между тъмен циан и електрическа магента.

5. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не предизвикваш фанатизираните, женомразни, ненавистни идеи на другите на празен стомах. Яж, и след това върви хвани гадовете.

6. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не ми строиш многомилионни синагоги/църкви/храмове/джамии/олтари за моята спагетена божественост, когато парите биха могли да бъдат по-добре изхарчени (сам си избери):
- 1. За слагане край на бедността
- 2. Лекуване на болести
- 3. Живеейки в мир, обичайки със страст, и намаляване на цените на кабелната телеввизия. Аз мога да бъда сложно-въглехидратно всезнаещо същество, но аз харесвам простите неша в живота. Аз би трявало да знам най-добре. АЗ СЪМ създателя.


7. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не ходиш наоколо разправяйки на хората, че Аз говоря на теб. Ти не си чак толкова интересен. Преодолей го. И аз съм ти казал да обичаш близкия си, толкова ли не разбираш от намек?


8. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не правиш на другите както те биха направили на теб ако ти си падаш по, хм, неща за които трябва много кожа/вазелин/Лас Вегас. Ако другото лице обаче си пада по това (в съответствие с #4), тогава прави го, направи снимки, и в името на Майк, ползвай ПРЕЗЕРВАТИВ! Наистина, това е парче гума. Ако не исках да ти е приятно, когато го правиш, щях да добавя шипове или нещо такова.


Рамен


[url]http://www.venganza.org[/url/

Редактирано от Пaньo Дoнeв на 14.08.08 23:35.



Тема Re: Представяне на пастафарянствотонови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано15.08.08 09:57



Отдавна не се беше чувало нищо за пастафарианството. Вече си мислех, че привържениците му са преследвани като еретици.





Тема Re: Превод?!нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано15.08.08 11:03



Аз Наистина По-скоро Ти = I (Really) Would Rather You - Наистина Бих Предпочел => наклонение (ама к'во точно?), различно от заповедната форма в Библията.




Редактирано от Roxy на 15.08.08 11:05.



Тема Re: Представяне на пастафарянствотонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано15.08.08 11:05



Вярно е, че в последно време има репорти за религиозно преслeдване срещу наши привърженици. Например :




"Ученик е бил наказан в училище, защото отишъл в клас облечен като пират. Но наказанието повдигнало противоречия, защото ученикът твърди, че забраната нарушава правата му, защото пиратския костюм е част от религията му.
Браян Килиан казва, че следва Пастафарянството и като критично важна част от вярата му то трябва да носи великолепен пиратски костюм така както нареждат светите Пастафарянски текстове."



Така, че както виждаме макар забележката ти да е била просто изстрел в тъмното тя се оказва вярна.

Но това, което ме накара да напиша горното въведение за Църквата на Въглехидратното Откровение беше, че снощи както си лежаш на дивана след прекрасна вечеря от спагети с доматен сос и леко запържен чесън в зехтин и босилек и тогава изведнъж ми хрумна, че не зная отговора на следния фундаментален въпрос: "Първото джудже дали е било пират?"

Така реших, че е необходимо да привлека повече хора в Църквата на Летящото Спагетено Чудовище, за да можем да дискутираме тези основни въпроси на Съзиданието.



Тема Re: Превод?!нови [re: Roxy]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано15.08.08 11:13



Тази подредба на думите в началото може да изглежда странно за непросветените в пастафарянството, но ви уверявам, че с навлизането в тайните на Църквата на Летящотот Спагетено Чудовище и с консумирането на големи количества спагети и бира вие ще се убедите, че този превод добива особено разумен смисъл. Понякога очевидното е скрито за очите на невярващите.







Рамен!



Тема Проявление на ЛСЧ в центъра на Софиянови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Пaньo Дoнeв (пират)
Публикувано15.08.08 13:57



Миналата седмица минавам аз през центъра на София и едни тинейджери седнали около мавзолея и става едно момиче, пали 2 факли и почва да ги върти. Аз ей така между другото напртавих няколко снимки икогато погледнах какво да видя!

ЛЕТЯЩОТО СПАГЕТЕНО ЧУДОВИЩЕ!!!





Тема Re: Проявление на ЛСЧ в центъра на Софиянови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Skeptic (Free Thinker)
Публикувано29.09.08 15:47



Пишете ме и мене във вярата!



Тема Re: Представяне на пастафарянствотонови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Илko+Щypм (Преследвач)
Публикувано29.09.08 17:30



Хм, Щурм много обича да лови във въздуха, летящи, спагетени чудовища, особено, когато му ги метна през терасата.
Подочух, че грешници, като него и нему подобни; посегнали на божията, летяща, спагетена плът, ще бъдат изпратени в АД (акционерно дружество). Там ще бъдат принудени да се хранят само с шницели и пържоли и без достъп до свещената божия, летяща, спагетена плът. Но, какво да се прави свещените разпоредби трябва да се спазват; още за вечеря ще накажа моя приятел с подходящ по размери летящ шницел...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.