Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: pavelottars]  
Автор lila_va ()
Публикувано07.01.09 12:26



Много близък роднина





Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: lila_va]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано07.01.09 12:44



Много близък роднина

Нямам нищо против животинките.

Има един стих, който перефразирано гласи, че "...и вола и магарето познават господаря си, човека обаче не знае и не разсъждава"

Пс. 14:1
Безумният каза в сърцето си:
Няма Бог.


Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: pavelottars]  
Автор lila_va ()
Публикувано07.01.09 12:48



Остаряло схващане, какво толкова





Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: lila_va]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано07.01.09 12:51



Та как сходството в генетичния материал отрича сътворяването им (на човека и животните) ???

Няма връзка с еволюцията - там е бедата на еволюционистите.

Пс. 14:1
Безумният каза в сърцето си:
Няма Бог.


Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: pavelottars]  
Автор lila_va ()
Публикувано07.01.09 12:54



За еволюцията има премного доказателства. Посочи ми едно в подкрепа на сътворението.
Сходството в генетичния материал е едно от доказателствата за еволюцията, а не против сътворението. Това даже звучи безсмислено.



Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: lila_va]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано07.01.09 13:01



В момента темата е "Еволюционни новини" и аз питам как сходството в генетичния материал доказва - възникване и еволюция за милиони години.

Еволюционистите си мислят че като кажат "милиони години" .... и доказват нещата.

Обяснения за генетичния код в ДНК-то - има ли ?

Пс. 14:1
Безумният каза в сърцето си:
Няма Бог.


Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: pavelottars]  
Автор lila_va ()
Публикувано07.01.09 13:14



Ха, измъкваш се. Но няма значение...
Може би най-голямо значение по отношение на генетичните доказателства в подкрепа на еволюцията има закона за хомоложните редове на наследствената изменчивост. Генетично близките видове и родове се характеризират със сходни редове на наследствената изменчивост.

Еволюционистите си мислят че като кажат "милиони години" ... и доказват нещата.
Ами кажи и ти нещо, за да докажеш "нещата си". Всъщност целта не е да се опровергава едната или другата теория, а да се доказват. Ако се появат доказателства за съществуването на някакъв бог, аз ще ги приема?!





Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: lila_va]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано07.01.09 13:50



Ха, измъкваш се. Но няма значение...
Може би най-голямо значение по отношение на генетичните доказателства в подкрепа на еволюцията има закона за хомоложните редове на наследствената изменчивост. Генетично близките видове и родове се характеризират със сходни редове на наследствената изменчивост.

Пак обаче не разбрах, как доказа, че тези родове и видове не са сътворени ?

Ами кажи и ти нещо, за да докажеш "нещата си". Всъщност целта не е да се опровергава едната или другата теория, а да се доказват. Ако се появат доказателства за съществуването на някакъв бог, аз ще ги приема?!


Как ти звучи темата: "Еволюционни новини" в раздел Религия - освен като много отчаян опит да се докаже, че например един компютър, може да възникне от само себе си.

Така, че все пак не разбрах кой е вложил генетичната информация, а не обяснения какво представлява тя. Аз не съм против науката. Твърдението ми е , че тя не доказва, че Бог не съществува.

Пс. 14:1
Безумният каза в сърцето си:
Няма Бог.


Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: pavelottars]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано07.01.09 13:56



Наистина трябва да поровиш повече из старите теми. Има неща, които си струва да прочетеш.

Твърдението ми е , че тя не доказва, че Бог не съществува.

Мисля, че нещо не си наясно с целта на науката.

Тя не се занимава с бог. Никоя от великите теории, които промениха света, не са възникнали като опит на някого да отрече бога. Науката просто не допуска бог в сметките. И затова много религиозни хора виждат в нея заплаха.



Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано07.01.09 13:59



Не си спомням някъде да съм говорил, против науката.

В момента твърдя, че еволюционната теория не е доказана !
(от посочените линкчета)

Аз лично не смятам науката за заплаха.

Пс. 14:1
Безумният каза в сърцето си:
Няма Бог.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.