Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано16.02.09 14:38



За напредъка на науката по отношение на зараждането на живота на Земята, опитите за създаването на клетки в лабораторни условия...



Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано16.02.09 14:46



Доколкото знам опитите за непорочното зачатие на живота на земята поне засега са неуспешни?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано16.02.09 15:14



Засега да, все още... Но по всичко личи, че не за дълго


Друг е въпросът каква би била ползата от едно такова откритие...
Ето, например, клонирането на хора съвсем до скоро беше само в сферата на научната фантастика, а сега човешки ембриони се клонират с единствената цел добив на стволови клетки. Сигурно ползата от това е голяма за много хора по света, но за мен е зловещо...




Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано16.02.09 15:53



Тук с теб сме на едно мнение.

Такова бъркане във самите основи на живота ми изглежда пълно с непредвидими в момента опасни последици.

Наистина аз се съмнявам, че Ще се стигне до изкуствено възпроизвеждане на жив и самовъзпроизвеждащ се организъм, но не изключвам тези експерименти да доведат до други, също така опасни последици за естествено възникналия живот на земята.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: Aлekc]  
Автор maya111 (новак)
Публикувано16.02.09 23:04



Споко,каквото има да става,то ще стане и щом е стигнало дотук,значи е трябвало да стигне.Щото в тоя ред на мисли,какво да кажем за генно модифицираните храни например?Или взехте да морализаторствате като папата и да натемосването на клонирането?А и никой не знае как е възникнал живота на Земата- "естествено" или "изкуствено".И до какви поледици ще доведе клонирането с цел добиване на стволови клетки?До какви ужасни последствия?Търговия? Винаги я е имало,с органи за трансплантация напр.Всъщност и атомната енергия може да се впрегне и за унищожение и за мирни цели.Както всичко останало.Аз съм за клонирането,за бърникането в "основите" на живота;Госпд знае,че децата му са любопитни и за тва им е сложил дървото насред градината.За да си измие ръцете като пилат и да каже:Аз ги предупредих,нали!Ако клонирането спомогне срещу ужасни болести,защо не по дяволите?А?



Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: Last Roman]  
Автор lila_va ()
Публикувано17.02.09 16:23



Е, и това ако не е доказателство







Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано17.02.09 16:49



Доказателство за какво?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано17.02.09 16:52



Общи въшки = общ произход





Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано17.02.09 17:11



Ами то не е ли очевидно и без толкова доказателства, че биологично човек е далечен братовчед с горилите.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано17.02.09 17:15



За някои е очевидно, за други са необходими точно такива "доказателства"






Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.