Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бог, Луцифер, Ангелите и Кармата  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано16.04.08 16:22



Бог (съзадател) има навика редовно да поизбива я човешкия род, я част от своите Ангели, които са Му неугодни.
От друга страна като голям самогъзник Бог създател иска да става на неговото.
Бил любов, бил хармония, бил справедливост... бил не знам си още какво си (все хубави работи).
А на съвестта му ако има такава лежат смъртите на десетки милиони душици създадени от него Лично.
Та щом Бог е създал този вселенски закон за Кармата, то той явно е само за балъци като нас, щото явно той не важи за Него и Неговите Ангели.
Ами Луцифер, който вероятно си живурка като Владко Живков по Татово време ?
Уж бил паднал Ангел, уж бил победен във "Войните Господни" (книга невключена нарочно в библията, за която имаме само откъслечни данни) - нима за неговите "деяния" има Кармични последствия ?
Нима за един Ангел има Карма ?
Воден от такива помисли преди години си избрах сивия спектър на хаос маги за религия и нейния протест срещу действителността: "Нищо не е верно, всичко е позволено"

Нищо не е верно, всичко е позволено


Тема Re: Бог, Луцифер, Ангелите и Карматанови [re: Anuel]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано16.04.08 18:02



Интересен въпрос. Помниш ли онзи филм за грешните ангели Мат Деймън и Бен Афлек?





Тема Re: Бог, Луцифер, Ангелите и Карматанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано16.04.08 18:21



Дето беше забранен от Ватикана ли ?


Забравих му името: за двама ангели, които искаха да се върнат в рая и направиха клане на Земята ?
За този филм ли ставаше въпрос ?
Считам, че уперка ми към Бог е напълно основателен: щом правиш закони трябва пръв да ги спазваш, а не да си правиш каквото си искаш, дори и да убиваш с Любов
Бях го забравил този филм, благодаря че ми го припомни

Нищо не е верно, всичко е позволено

Тема Re: Бог, Луцифер, Ангелите и Карматанови [re: Anuel]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано16.04.08 20:11



Точно за него.

Много ми хареса. Не знаех, че е забранен от Ватикана! Ей, тези хора май не разбраха колко е сладък точно забранения плод.



Тема С риск религиозните фанатици да полручат инфарктнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано17.04.08 07:51



Пуснах тази тема и тук, дано да им допадне



Нищо не е верно, всичко е позволено

Тема Re: Бог, Луцифер, Ангелите и Карматанови [re: Anuel]  
Автор Falange ()
Публикувано17.04.08 11:05



Опитите ти да анализираш делата на Бог, са като на първолак който разсъждава над законите на Висшата математика.
Животът на земята в тези телесни форми е като миг от вселената. И тъй като Бог е създател на душите ни, Той- Създателят контролира и решава кога да ги върне обратно при него.
Не бъди толкоз сигурен как си живурка Сатанаил- щото той е осъден.
За коя карма говориш? Човек се ражда само един път в това тяло от кръв и плът.



Тема Аз май съм вундеркинд... ?нови [re: Falange]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано17.04.08 11:18



Знам едно: ако си пръв трябва да даваш пример на другите, а не да учиш: "Не убивай", а да трепиш който не Му е угоден.


На какво е осъден Луцифер, като лично Бог му е позволил да разкаже играта на праведния Йов - аде стига простотии, моля

Нищо не е верно, всичко е позволено

Тема Re: Аз май съм вундеркинд... ?нови [re: Anuel]  
Автор Falange ()
Публикувано17.04.08 11:39



"Не убивай" означава да не ставаш извършител на криминално убийство- homicide.
Както вече написах, Бог е създател на всички души и Той решава кой да прибере при себе си и кога това да стане. Земният живот е една прашинка в сравнение със вечният живот на душите.
Когато Бог прибира една душа при себе си, това е като когато майка прибира детето си от детски ясли за да се грижи тя за него.



Тема Детски ясли за плебса...нови [re: Falange]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано17.04.08 12:46



... някои обаче са с лични прислужнички май...
Не ти пожелавам да изпиташ мъката от загубата на дете (жена ми беше бременна с 3, а се родиха живи само 2), за да ми разправяш за детски ясли и тем подобни неща...

Нищо не е верно, всичко е позволено


Тема Re: С риск религиозните фанатици да полручат инфарктнови [re: Anuel]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано17.04.08 13:01



Ако търсиш фанатици, ще е по-голямо шоу в "Православие" или "Християнство". Но не тормози хората там . Жоро е много търпелив модератор и не заслужава да му създавам проблеми, като му пращам провокатори.


Под римска власт виреят само езичници.
Всъщност Романа не гони фанатиците, но те не се чувстват конфортно в среда, където имат равни права с останалите и не могат да се изявят според собствените си представи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.