Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Има само едно "чудо" и то е достатъчнонови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 08:09



С риск да те разочаровам нямам никакво влечение към зелени човечета, кикита, извънземни, говорене на непознати ангелски гласове и всякакви други подобни необичайни преживявания. Смятам ги за религиозна патология с психиатричен оттенък.

Вечността присъства навсякъде и винаги. Дори и в момента, когато ти пиша тези редове на компютъра тя присъства незримо точно тук, точно сега.

Има само едно единствено истинско "чудо" - че светът съществува и че аз съм част от него. Други чудеса не са ми нужни.

А ти, Аглер, който вярваш, че си се появил от нищото, за да изчезнеш съвсем скоро пак в него, кажи ми:

Каква е гаранцията, че щом това "чудо" ти се е случило веднъж, то няма да ти се случи и втори път?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: бeзпътeннови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 08:12



Все пак ти май си доста повече български простак от изтънчен поляк, шимпанзе АГЛЕР...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано04.03.09 10:01



Случвало ми се е, разбира се, но не по собствена воля... така да се каже

Баба ми ме е водила в селската църквичка - и свещички съм палила, и под масата минавахме като деца... Но сега и аз бих влязла единствено с цел да разгледам някоя църква като архитектурен обект, нищо повече. Няма спор - невероятно красиви джамии има също!
Аз пък си мечтая да посетя Морския музей в Лисабон, остави ги църквите!




Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 10:07



Романтичка си ти.



А музеят, за който мечтаеш, наистина си го бива!

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано04.03.09 11:23



"Очевидно е, че ако съществува отвъден свят, той и сега съществува. Освен това той е отвъден не сам по себе си, а единствено спрямо нас и нашия свят.
"

Така е. Напълно съм съгласна. Просто Безпътния се опитва да си обясни всичко със сетивата, пренебрегвайки душата като енергия.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 12:21



Той все още е млад и зелен и си въобразява, че може да изсмучве цялото духовно познание от своя малък личен опит и от твърде семплите представи на Шибенду за живота и света.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано04.03.09 13:06



Е, поне разсъждава по темата. Повечето хора приемат за даденост само доказаното от медицината и не се опиват да си махнат капаците от очите.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано04.03.09 13:20



Ами така е по липса на завърнали се да разкажат и да разсеят съмненията ни за отвъдното... Медицината поне дава резултат.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 13:32



Моля те, преди да правиш такива банални изказвания, прочети постинга ми:



А иначе върнали се от отвъдното, колкото искаш - ама нещо останалите не им хващат много вяра.

Относно медицината: един от най-големите лечители, които се смятат за основоположници на медицината е АВИЦЕНА. даже и сега в София има медицински център и улица, наречени на негово име.

Материалист ли е Авицена? Ни най-малко. Той е първокласен мистик, основател на крайно авторитетна и рационална мистична традиция, съществувала поне няколко века.

Така че хайде без медицинска аргументация. Просто не е сериозно.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано04.03.09 14:11



Ето сериозно:



И любимият ти




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.