Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Защо няма нищо СЛЕД смъртта  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.01.08 23:05



Защото понятието "след" е свързано с представите на тялото за време, сетивното възприемане на тялото за "преди" и "след". Какъв е простият процес? Виждаме с очите си някакво пространство, установено е наличието на звезди и планети и тяхното взаимно движение, което и поражда възприемането на време (редуване на ден и нощ и т.н.). Но всичко идва от виждането, т.е. от зрението, с което разполагаме; от чуването, т.е. слуха и т.н. от 5 - те сетива на тялото. Те определят представата за време. А при смъртта какво става - тялото отпада заедно и с 5 - те сетива, тогава за какво "СЛЕД" можем да говорим? Всъщност за нищо не можем да говорим - думите са продукт на интелекта, а интелектът е функция на тялото и неговото сетивно възприемане. Ограничеността на интелекта е именно в рамките на тези 5 сетива, затова и нищо "отвъд" не може да бъде обяснено... Както между другото се опитват да правят всички секти, обясняващи уж нещо за "след" смъртта.



Тема "Има ли живот след смъртта?" - глупав въпроснови [re: бeзпътeн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.01.08 23:10



Живот "след" смъртта , ако има, то тогава за каква "смърт" трябва да говорим? Самият въпрос съдържа в себе си противоречия. Ако има "живот" "след" "смъртта", то тогава "смърт" не е имало, има само живот.

Но всяка една дума от въпроса Има ли живот след смъртта? повдига въпроси и се нуждае от уточнения. Дори предлогът "след" е некоректно да се използва при смърт на тялото, защото възприемането на времето идва от сетивата на тялото, когато тялото го няма (умряло е) - няма ги сетивата, няма го времето на сетивата, всякакъв въпрос относно "след" губи значението си. Дори и да има нещо универсално в тялото, което е безсмъртно, ние не знаем това, не знаем следователно съществува ли в това нещо (душа или каквото и да е) някакво възприемане на някакво време, или е нещо отвъд времето, отвъд възможностите на представите на тялото и интелекта, които са неразривно свързани с времето. Затова най-добре да се въздържаме от крайното навлизане в спекулации относно "след", каквито отговори се дават от религиите за наивните.

После да вземем думата "живот" от същия въпрос. Живот на какво - на тялото (което един ден умира) или животът изобщо - който е навсякъде около нас и вътре в нас. Ако имаме предвид животът в тялото, то от по-горния абзац излиза, че е неуместно, или най-малкото твърде прибързано, използването на предлога "след". Ако имаме предвид животът изобщо - той не е престанал да съществува, след отпадането на едно тяло, пак ще продължи да съществува. Следователно животът познава ли смърт? И в такъв случай въпросът е некоректен.

Въобще подобен въпрос ("Има ли живот след смъртта?") звучи доста наивно, още по-наивно е да се вярва в каквито и да било теории за "след" "смъртта".



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 18:08



интелектът е функция на тялото

Интересно.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано23.01.08 18:20



Има ли живот след смъртта?

И тогава няма...





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор katiysha (хитруша;))
Публикувано23.01.08 21:50



С едно не съм съгласна, но с тебе се разбрахме, че тук сме на противопологни позиции - тялото и душата.Питам те аз тогава - ти с какво обичаш? С рецепторите, разположени нявсякъде в тялото ти?С какво усещаш болка, когато си наранен, защото предполагам сърцето не те боли в буквалния смисъл на думата?Как си го обясняваш - чувствата?.........



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: katiysha]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано24.01.08 00:27



ммм че красива картинка !!!
Катюшка,
1. Жените обичат предимно представите си за любов, които включват непрестанно внимание и обгрижване плюс ако може да си правят каквото искат.
2. Мъжете обичат със оная си работа. И тук-таме ако някоя жена покаже въздържаност и интелект я считат достойна за партньор.
Първите обичат с нездравата си егоистична емоционалност, вторите с тяло и разум.
Марс и Венера - различни светове, ю ноу...

Редактирано от tzadek37 на 24.01.08 00:28.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: katiysha]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.01.08 01:35



Т.нар. "чувства" (или емоции) произтичат от класификацията на преживяванията на "приятни" и "неприятни", т.е. от стремежа към удоволствие и страха от "нежеланото". Съвсем просто, в същото време съвсем егоистично.

Дори това, което хората разбират под "любов", е всъщност най-обикновен егоизъм, стремеж към удоволствие.

Истинската любов е отвъд стремежите за удоволствие, изискванията, страховете, изобщо отвъд ума и неговите представи. А всичките емоции идват от представите на ума.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор mamen (непознат )
Публикувано24.01.08 09:42



VIZDAME S O4ITE MNOGO NE6TA NO SA6TO I MNOGO NE VIZDAME.
KAKVO OZNA4AVA ;PREDI: I ;SLED;???
QVNO NIKOI NE ZNAE.ZA6TOTO AKO ZNAE6E 6TE6E DA OTGOVORI SAS SIGURNOST.
A SEKTITE VE4E NE SA LI MINALO?DO KOGA XORATA NA 21 VEK 6TE VQRVAT NA TIQ GLUPOSTI?
A DALI IMA SLED 6TE GO RAZBEREM SLED NA6ATA SOBSTVENNA SMART,KOQTO ZA SAZALENIE EDIN DEN 6TE 4UKNE!!!
TAKA 4E KAKTO KAZVA EDIN STAR REFREN:NIKOI NQMA DA IZLEZE ZIV OT TOQ ZIVOT!!!MOZE I DA SE VIDIM NQKADE TAM............................





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Авторшok (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 10:23



Казваш малко хубави думи и казваш малко лъжовни. Това прави ли казаното от теб истина? Човек може да се стреми към абстрактна любов така както в живота се стреми към любов между хората. Ако сред хората той не може да усети любов, то и неговата абстрактна любов ще е студена и безсмислена. Двете са отражения. Накратко, тези, които пред хората са с маски, ще бъдат с маски и пред Бога.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: шok]  
Автор lncg ()
Публикувано24.01.08 10:35



уцели в десятката!


Дънов същото твърди, че първо се минава през човешката любов между двама



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: mamen]  
Автор lncg ()
Публикувано24.01.08 10:42



има хора, които отговарят, например Нисаргадатта (адвайта-учиетел)
Той би ти задал въпроса: "Какво е имало/какъв си бил/ приди да се родиш? и Какво ще остане след като умре тялото?" - въпросите не са да се философства, а да си спомни човек има ли спомен, че се е раждал? - аз НЕ!значи не съм родена, което значи, че няма и да умра!


Това, че сте родени ви е внушено от родители, обкръжение, общество..
А какво има слез смъртта също не може да се каже, защото е фантазия за бъдеще, което е в ума.
Опирайте се на реалните факти и открийте неродената си същност



Тема Re: От живота не можеш да излезеш живнови [re: mamen]  
Автор lncg ()
Публикувано24.01.08 10:52



Знаете ли какво значи "От живота не можеш да излезеш жив"?
помислете - значи някой може да излезе все пак ...

и кой е той?
Но той може да излезе само МЪРТЪВ (мъртва представата за себе си като тяло и личност)

Някой също беше казал (май Кабир):
"Умри докато си жив, и няма да не ти се налага да умираш отнаво втори път"




Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: tzadek37]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.01.08 11:14



Цадек, неприятно ми е да го призная, но си прав.


Само с това обобщение не съм съгласна-"Първите обичат с нездравата си егоистична емоционалност". Не е нездрава и не е егоистична. Жените обичат да обгрижват партньора си, да му създават уют и да му доставят удоволствие. Естествено е да искаме да ни отвърнат със същото внимание.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.01.08 15:30



Безпътен, отдавна не съм те срещала из клубовете в толкова добра форма.

Последните ти теми са ми интересни - "религия" ти се отразява по-добре от "йога" или "окултизъм".



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.01.08 15:51



"Естествено е да искаме да ни отвърнат със същото внимание."

А това искане си е чист егоизъм, мила ми женичке.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: шok]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.01.08 15:55



Така е. Ако и в двата случая се стремиш към някакви представи за "любов", то и в такъв случай "любовта" ще е нищо повече от представа на егоистичния ум.

Това, което писах по-горе е, че истинската любов е отвъд ума, отвъд възможностите за представи. И няма нужда да се стремиш към тази любов, защото всеки стремеж е отново ум. Единствено отдаването, жертването на илюзията, че със стремежите си човек е способен на нещо, може да направи човек достъпен за тази любов.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: lncg]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.01.08 15:56



Няма "първо", "второ", "трето" и няма значение кой какво е казал.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Kaлoмaин]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.01.08 15:58



Всичко ми се отразява добре.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.01.08 16:05



Е, дори и любовта не е съвършенна.

Че дори и митологичната любов е поддатлива на човешките недостатъци - тук отново визирам темата ти за Орфей. Ако Евридика не беше толкова емоционално несигурна, че е трябвало да крещи зад Орфей - според една от версиите, или Орфей не се е страхувал да не го излъжат - според друга версия - нямаше да се стигне до този край.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.01.08 19:43



"това искане си е чист егоизъм, мила ми женичке"
Не, скъпи! Просто по принципа на махалото очакваме равновесие, така да се каже.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.01.08 19:44



"или Орфей не се е страхувал да не го излъжат - според друга версия"
Това ми се вижда по-логично.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.01.08 20:14



А това очакване е чист егоизъм. Това, че ти си решила, че някой мъж има нужда от еди-какво-си внимание, не означава, че трябва да натрапваш това си решение и на него относно това какво внимание да ти обръща.

Просто не усещаш егоизма си в случая.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.01.08 22:02



"Това, че ти си решила, че някой мъж има нужда от еди-какво-си внимание" Започваш мисълта си напълно погрешно. Не аз съм решила, че има нужда от внимание, а той го очаква. Всеки мъж иска да бъде обгрижван и ,ако може, боготворен. По простата причина, че е свикнал майка му да се грижи за него и подсъзнателно очаква това от всяка жена. Тези черти у мъжете се проявяват след брака, когато смятат, че мадамата е вече тяхна движима собственост.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.01.08 22:08



Нямаш достатъчно наблюдение върху мъжете, за да твърдиш неща от типа "Всеки мъж иска..." еди какво си. Мъже всякакви, както и жени всякакви.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.01.08 22:16



"Нямаш достатъчно наблюдение върху мъжете"
Работя предимно с мъже. Ти винаги свеждаш всичко до секса. Много ти е ограничено мисленето. Мислиш, че за да опознаеш мъжете, трябва да спиш с тях? Не се излагай, моля те....

"Мъже всякакви, както и жени всякакви."
Да-има изключения, слава Богу.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано25.01.08 02:07











Редактирано от van_helsing на 25.01.08 07:27.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 04:51



Не свеждам "всичко до секса", пак се обърка. С колкото и мъже да работиш, пак наблюденията ти са изключително ограничени, за да можеш да правиш обобщения тип "всички мъже" еди какво си.

Редактирано от бeзпътeн на 25.01.08 05:07.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: van_helsing]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 05:00



Ибаня хлъзгинк, с агримония се познавам лично, виждал съм се няколко пъти с нея, така че няма нужда да и обясняваш какъв съм, мама ти да еба проста.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано25.01.08 08:08



няма нищо

под слънцето.....

__________________________________________________________

и кво кат си я виждал...?!...все същото си оставаш....!

да и обясняваш какъв съм - те целият дир в клубовете та видяха.....смешник...
мама ти да еба проста. - с език ли?!

Защо няма нищо СЛЕД смъртта - ти и сега нямаш нищо.....освен голяма уста.....лаеща и си кьорав за мн. истини, които хората по света отдавна познават.......вземи са и ша видиш кво има след смъртта........понатрупай повечко белким подкупиш някой емирка да та уреди у "рая"! тая промоция, можеш случайно да я хванеш за....к........



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: van_helsing]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.01.08 10:38



Благодаря за подкрепата!





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.01.08 10:39



Да, познаваме се лично, но явно съм оставила у теб впечатлението, че съм доста простичка.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.01.08 10:46



"С колкото и мъже да работиш, пак наблюденията ти са изключително ограничени" Не виждам как бих могла да те убедя в обратното, пък и няма смисъл. Не обобщавам само, а винаги казвам, че има изключения. Но все пак 95% от мъжете мислят с оная си работа и е лесно да бъдат манипулирани. Да, истината боли, чедо, но е факт.
Сега аз имам въпрос-ти доколко познаваш жените?



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано25.01.08 11:03



дори и да те е виждал, не му прави чест да тръби за това....

...с една дума идва като самохвалство, вижте ме, аз я познавам......аз съм баш играча..
ами и аз познавам някои хора от форумите, да взема да им нареждам имената ли?



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 11:08



Не чак "доста простичка".

Само малко.

Майтапя се де, не се връзвай. Но за някои неща имаш предразсъдъци, с които не съм съгласен.

Редактирано от бeзпътeн на 25.01.08 11:08.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано25.01.08 11:10



ми тя си е извоювана, не мога да си кривя душата.....т.е. благодарностите остават за теб и разума....





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 11:11



Няма такова нещо като "жените", всяка жена е уникална, всеки мъж също. Почна ли да обобщавам "жените", "мъжете", значи започвам да робувам на предразсъдъци.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано25.01.08 11:19



подмазвач....

...с лизане няма да се оправиш...
Правилно ти писа твоята позната....че мн. като тебе мислят не с това което трябва...
...един пълен неверник с какво друго може да мисли..?!



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: van_helsing]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 11:24



Неверникът е интелигентен скептик, който не бърза да залита в идиотски суеверия (като тебе).



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
АвторApceн (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 11:26



Живота и смъртта винаги е вълнувало човечеството.Дори да се абстрахираме от всякакво религиозно схващане,което ни дава надежда за отвъден живот,то смъртта е натъжавала хората и продължава да го прави.От една страна ние познаваме този свят,в който живеем,ако съществува нещо по-добро няма как да го проумеем.Просто човешкия ум работи на базата на сравнението,затова описването на отвъдния живот е символично.Описанието му е чрез описване на непознатото с познатото.В религиите,които познавам този проблем с говорено и т.н. след смъртта не е проблем.Темата е хубава,но изчерпателен отговор има единствено чрез преживяването.Освен да чакаме Исус да ни разкаже,защото друг не се очаква да се върне от "умрелите".



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано25.01.08 11:55



скептикът също залита в идиотски суеверия, наречени скептицизъм.....а до колко е интелигентен ?!





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.01.08 12:50



И аз не съм съгласна с вулгарния ти език, но не съм те напердашила, нали?



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.01.08 12:52



Ти не можеш да откриеш общи черти у жените? Мааалееее.....



Тема Re: Какво има СЛЕД смъртта?нови [re: Apceн]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано25.01.08 16:11



Това е по правилния въпрос според мен.Арсене,като приключиш с религиите,прочети "Пътят на Душите"от Майкъл(или Робърт) Нютън.Американски психоаналитик,който е върнал различни хора в минали прераждания чрез хипноза(рибъртинг).Те разказват и за времето между преражданията.Тези разкази съвпадат частично с разказите на хора преживели "кома"... ...но изчерпателен отговор има единствено чрез преживяването.Освен да чакаме Исус да ни разкаже,защото друг не се очаква да се върне от "умрелите".Ти лично няма да дочакаш Исус,защото явно чакаш Мухамед.(Видях позицията ти в другата тема)."Преживяването"може да се уреди.Не се плаши ,няма да ти предлагам да участваш в самоубийствен атентат.Един от признаците че сте стъпили на Пътя към Аллах(Създателя) по време на молитва(за мен това си е медитация)е отделянето на "духа"(не знам как е в Корана)от тялото(случвало ми се е при медитация).Т.е.виждаш цялото си тяло,очите дори, от ъгъла на тавана,с "другите си очи"(на астралното тяло)...Ако не сте имали подобни преживявания по време на молитва ,значи нещо бъркате в техниката на изпълнение и от вашите молитви няма резултат.Не сте на "Пътя"и не можете да разберете ПРАВИЛНО думите на Мухамед и Аллах в Корана...Така че моли се,но ПРАВИЛНО и прочети книжката на Нютън...Какво бих могъл да ти пожелая,освен Аллах да те благослови и да ти помогне да стъпиш на Пътя!

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: Какво има СЛЕД смъртта?нови [re: daoford]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано25.01.08 17:10



От къде знаеш? Нещо в думите му ли те наведе на тази мисъл?


Аз не мога да преценя от това, което е написал, дали е мохамеданин.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 17:55



Що, аз да не съм те напердашил случайно?





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 17:56



Имат една обща черта - между краката.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано25.01.08 18:06



Здравейте,милички! Виждам,че при вас е весело-както винаги.Липсвахте ми!Дори и на агримония се радвам;това показва колко ми е домъчняло дори за най-обикновени глупости и чесане на езици.
Безпътен...радвам се,че те срещам тук!Вече не си сам сред глутница вълци.

Целувки!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: мaя1]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 18:12







Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано25.01.08 18:20



Как мислиш,безпътен,да отворим ли някоя много скандална тема ,та всички да се възмутят?

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: мaя1]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 18:24



Тук само религиозните хорица са "възмутителни", останалите са по-скоро непукисти.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.01.08 21:31



Не съм ти дала повод да ме пердашиш!





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.01.08 21:48



Безпътен, ти пак мислиш само за секс...Накрая да не изперкаш!





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 22:53



И да ми дадеш "повод", пак не бих го направил. Въпросът е какво разбираш под "повод"?

И дали ти е кеф да те "попляскват"? Или пък предпочиташ да попляскваш мъжете по дупетата.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.08 22:58



Няма страшно, ще изперкам, ако си внуша, че "трябва" да не мисля изобщо за секс.



И ти мислиш предимно за секс, само че се правиш на ощипана ошашавена тралала в момента.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор katiysha ()
Публикувано26.01.08 14:07



мм...
както обичам да казвам - духът ръководи, тялото се подчинява. За теб май е обратното

(всъщност за теб духът и душата не съществуват). Едното само помага на другото да се изрази, едното не можеш да го докоснеш, но другото - да, и точно тое "средството", чрез което първото се проявява.

Редактирано от katiysha на 26.01.08 14:09.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: katiysha]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.01.08 14:19



Там е работата, че ти (и съвсем не само ти) под "дух", "душа" и т.н. разбираш просто ума си (заедно с определени емоции) и определени фантазии на ума. Но това са просто фантазии и нищо друго.

Не отричам наличието на "душа", но след като не знаем все още нищо за действителното съществуване на такава, предпочитам да не спекулирам с празни приказки за нея и да замърсявам моята глава и главите на други хора.

Редактирано от бeзпътeн на 26.01.08 14:27.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: katiysha]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано26.01.08 14:29



(всъщност за теб духът и душата не съществуват). - всеки човек, дори и животните имат душа.........свинята също...

.....мислиш ли че тая(това) е по зле...?!




Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: van_helsing]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.01.08 14:40



Малоумни стерви като тебе с психични отклонения нищо не знаят за душата.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: katiysha]  
Автор lncg ()
Публикувано26.01.08 14:54



много хубаво си се изразила,
но е излишно да се казва на човек, който не може да го почувства





Тема Re: Какво има СЛЕД смъртта?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано26.01.08 15:19



В другата тема "Ислям"влезе в спор с "Ван Хелзинг"и защитаваше Мухамед.

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор katiysha ()
Публикувано26.01.08 15:23



Не отричам наличието на "душа", но след като не знаем все още нищо за действителното съществуване на такава, предпочитам да не спекулирам с празни приказки за нея и да замърсявам моята глава и главите на други хора.

Точно това е - там е работата, че за нея няма материални доказателства


Сега ще кажеш око да види, ръка да пипне, ама.... :)

Там е работата, че ти (и съвсем не само ти) под "дух", "душа" и т.н. разбираш просто ума си (заедно с определени емоции) и определени фантазии на ума. Но това са просто фантазии и нищо друго.


Под дух и душа съвсем не разбирам ума си, както и фантазиите му :)
Освен това дух и душа не е баш едно и също......всъщност вие как мислите?



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: lncg]  
Автор katiysha ()
Публикувано26.01.08 15:25



Благодаря.


Умът да разбере, душата да почувства - първо едното после другото.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: van_helsing]  
Автор katiysha ()
Публикувано26.01.08 15:25



Прощавай, не разбрах въпроса ти?



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: katiysha]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.01.08 15:33



"Точно това е - там е работата, че за нея няма материални доказателства
Сега ще кажеш око да види, ръка да пипне, ама.... :)"

Не точно "око да види, ръка да пипне", може би е възможно човек да стигне до разбиране за душата по време на медитация. Аз все още не съм, признавам си.

"Под дух и душа съвсем не разбирам ума си, както и фантазиите му :)
Освен това дух и душа не е баш едно и също......всъщност вие как мислите?"

Не знам, макар и да съм чел най-различни възгледи по въпроса, не мога да претендирам, че прочетеното или чутото от мен е някакво истинско знание, или пък, че не е просто лъжа.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: katiysha]  
Автор lncg ()
Публикувано26.01.08 15:33



и после и двете заедно





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано27.01.08 20:52



за да обсъждаме тази тема, май първо трябва да дефинираме понятията в нея, а това не е лесно и зависи доста от гледната точка. най-напред - ум (разум, разсъдък) и съзнание не е едно и също. човешкото съзнание като качество на мозъка е доста по-обширно понятие, отколкото все още разбираме; някои от явленията в него на определен етап изглеждат тайнствени и мистични, но впоследствие могат да се окажат непознати биохимични реакции с близък до наркотичния ефект, създаващи илюзия за сетивата в дадени екстремни състояния (напр. "тунелът от светлина" по "пътя към отвъдното"; някои се опитват да обяснят и "дежа вю"-то, но не помня как).
а това нещо душата поражда доста въпроси:
1. къде се помещава в тялото? (египтяните казали - сърцето, други решили, че е в мозъка; а дали всички имат еднаква идея поне по въпроса дали е под или над кръста?)


2. за какво служи или какво в нас зависи от нея - съответно и как се проявява?
3. откъде идва или кой я дава?
4. къде отива след смъртта?
5. (този въпрос следва от предишните два) коя религия дава най-правилни препоръки относно "стопанисването" й?
6. и всякакви други разни подвъпроси относно разпределението на душите сред природните създания и представителите на човешкия род...
7. и освен това става повод за редица притеснения и страхове, породени от горните въпроси, както и възможности за експлоатирането на тези "приятни усещания" от всякакви "доброжелатели"...
та аз затова смятам да си остана проЗта материалистка и ако случайно някой някъде там горе ми е заприходил и душа, поради която му се водя подотчетно лице, да си правя с нея каквото преценя за добре. пък после каквото има да става, ще стане, само дето няма да съм жива да гледам...

Редактирано от Roxy на 27.01.08 20:57.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Авторpaperman (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 22:12



Ти тук излагаш някаква теза или задаваш въпрос?



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано20.02.08 21:25



агри,извинявай за забавената реакция,но казаното от теб за опознаването на мъжете е неистина.За да опознаеш един мъж цялостно,първо трябва да го познаеш физически,да правиш секс с него,в което няма нищо лошо.Мъжът не се доверява истински на жена, с която не е бил по интимен начин,нито може да поддържа приятелство с такава жена,това е в природата му-първо да набелязва територията си.Мъжът не може да се отпусне пред жена,която не му е принадлежала,която не е докосвал и вкусвал,която не е притежавал и която не му е показала ,че го харесва и желае.Всичко останало е бля,бля.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: мaя1]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.02.08 21:27



Тъй, тъй. Право думаш, Майче.


А ти къде се запиля толкоз време? Знаеш ли колко фанатици пролазиха тук, докато те нямаше?

Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Last Roman]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано20.02.08 21:37



Здрасти,Романе,радвам се да те видя отново.Аз бях из България-ходих в София,Банско,Благоевград,сега съм във Варна.След няколко дни пак изчезвам за Плевен и Сосфия,ударила съм го на живот.

Между другото ,чета една книга и се сещам за тебе като специалист по римската империя.Чета "Лейди Калигула",препоръчвам ти я.Всъщност ,може да си я чел .Интересна е и възбуждаща,деветдесет процента е секс и малко история и интриги.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: мaя1]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.02.08 09:50



мая, дори не се сещам къде съм казала нещо за опознаването на мъжете и за какво изобщо става дума?



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: мaя1]  
АвторШapлaтaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 11:53



баси, това заклетите атеисти винаги могат да изненадат човека - говорят си убедено атеистично и изведнъж - бам! - вадят отнякъде чисто библейски лаф! защото "познавам" в смисъл на "нае*авам" си е точно такъв - Адам и Ева се "познали", содомяните искали да "познаят" отблизо гостите на Лот, дето после им стоварили огън и жупел върху града, и въобще такива разни работи...
п.с.: по твоята логика блондинките щяха да са най-честите и предпочитани душеприказчици на мъжката половина...



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: мaя1]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано21.02.08 23:51



видях я днес в една книжарница - цяла тухла за фантазии върху римско ибанье, с много описания на действия, ама доколкото видях, са малко бегли. затова примерно класика като "Любовникът на лейди Чатърли", в която има и действия, и усещания, ми е много по-приятна като стил. въпрос на вкус, де...



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано22.02.08 10:21



Чудя се какво има по-голямо въздействие върху политиката - религията или секса.

При положение, че повечето политици са мъже май въпросът е риторичен.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано22.02.08 10:29



за някои чувството за власт е по-голям стимул и от секса.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано22.02.08 10:45



Това е гадно. Властта винаги е егоистична, докато секса не е. ... Все пак като се замисля, май при Хитлер и Сталин е точно така. При Наполеон ... трудно е да се каже, но сигурно и при него да е така... Все пак те са от специална категория.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Kaлoмaин]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 10:52



Наполеон ги е съчетавал, докато Хитлер и Сталин са били сгодени за държавите си.


И все пак един сериозен политик и лидер винаги жертва личния си живот, за сметка на страната си.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Last Roman]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано27.02.08 15:05



Властта е най-силният афродизиак ;властта се изразява чрез секса,а сексът е най-големият стимул за придобиване на власт.Щ
о се отнася до Лейди Калигула-наистина ми писна от едно и също и накрая съвсем не се впечатлявах и от най-голямата "перверзия"/ако използвам тази терминолигия/.Тъй де-всяко чудо за три дни.Общо взето поддържам мнението на Калигула изразено в книгата - изкуственото подтискане на естествените желания е пагубно и човек винаги ще се стреми да ги удовлетвори по един или друг начин.Лошото е ,че веднъж подтиснати,те избиват в някаква уродлива форма. Как си Романе?

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: мaя1]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 15:31



бива, гледам сеира на юзърите и трия от време на време.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано28.02.08 11:41



След смъртта няма нищо, но след възкресението от смъртта ИМА.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автормиcтичнa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 18:33



Откъде си сигурен че няма живот след смъртта.Аз не мога да твърдя нито едното нито другото.Вярно е че никой не се е завърнал от "оня свят" но има много теории че душата продължава своето съществуване като дух и след време се превъплащава в друго тяло .



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: миcтичнa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано02.03.08 17:21



Явно не си разбрала какво съм писал в началния постинг и не си чела достатъчно внимателно.

Не твърдя, че "няма живот след смъртта", а че използването на предлога "след" е неадекватно тогава, когато няма да има апарат (т.е. тялото с неговите сетива), който да възприема това "след" (т.е. времето).



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано02.03.08 22:25



Безпътниче, за нас е след, а не за тях.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Авторбиorнoзa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 13:28



"Смъртта не е събитие от живота. Тя не се преживява актуално." - Витгенщайн.

Знаеш, че тезата ти е оборима! Макар да си минал за престиЖЕН и ваЖЕН пред тъдявашните ЖЕНички и "окултИСТки", ще ти се наложи да полегнеш, за да ти набия канчето... Искаш ли малък спаринг или да те пожаля?!



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: биorнoзa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.08 14:17



Разбира се, че е оборима.

Необоримо твърдение има ли?

Всъщност по въпроса сме писали с тебе преди време в "Окултизъм", така че не бих спорил с тебе повече. Между другото радвам се да те видя отново по клубовете.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано01.03.09 22:56



Няма нищо след смъртта, просто защото няма нищо и преди нея...

Винаги съм се чудил на материалистите, които вярват, че след раждането си (или най-много след зачатието им), те се появяват като нещо реално на този свят от нищо, за да изчезнат отново като умрат в нищото.

Това, което е НИЩО в началото и е НИЩО в края, очевидно е НИЩО и в средата.

Съзнанието е поток от преживявания, който няма битие в покой, т.е. то е едно живо и съзнаващо себе си НИЩО, което нито възниква, нито изчезва.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re:Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано01.03.09 23:54





Тя твоята няма лечение,
ама това няма да ти навреди:





Тема Re:Aлekcнови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано02.03.09 02:39



Ми що не вземеш първо да го пробваш преди да го предлагаш? Сигурно и представа си нямаш че това вещество е по-вредно за тялото и от хероина.



Тема Re:nonethelessнови [re: nonetheless]  
Автор AGLER ()
Публикувано02.03.09 03:57



Сигурно и представа си нямаш че това вещество е по-вредно за тялото и от хероина.


За него тялото не е важно, важна е душата!

За това и маймуната му предлага илач за
ДУШЕВНА БОЛЕСТ,
а не за
ТЕЛЕСНА БОЛЕСТ!




Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано02.03.09 09:28



Винаги съм се чудил на материалистите, които вярват, че след раждането си (или най-много след зачатието им), те се появяват като нещо реално на този свят от нищо, за да изчезнат отново като умрат в нищото.

Аааа, в грешка си - материалистите не вярват в чудеса





Тема И материализмът не е лек против глупостнови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.03.09 12:47



Наивните материалисти вярват в най-нелепото възможно нещо - че светът е точно такъв, какъвто те си го представят.

Те ужасно много обичат да обясняват "научно" защо останалите хора възприемали света изопачено, неправилно, фантастично, но забравят, че техният ограничен и елементарен начин на мислене и възприятие може да бъде лесно обяснен също толкова "научно", колкото и онзи на наивните религиозни хора.


Ако внезапната направо мистична поява "от нищо" на един нов и уникален активен и съзнателен играч на сцената на живота не е свръхестествено чудо, то какво друго по-голямо чудо бихме могли да си представим?

За мен наивната вяра на материалистите, че съзнателната индивидуалност на човека била косвен продукт на сливането на сперматозоид и яйцеклетка е толкова нелепо, колкото и също така наивната вяра на религиозните хора, че Бог бил създал света от "нищо", просто защото Той бил всемогъщ.

Ами стиснете си ръцете, дами и господа наивни материалисти, с религиозните си събратя и заедно запейте в един глас: "Вярваме в сътворението от нищо, въпреки че е абсурдно!"

Немислещите религиозни хора "чувстват" и без доказателства, че има Бог. По същия начин, немислещите материалисти, като AGLER например, "чувстват", че те са стопроцентово материални, също без доказателства.

За щастие освен немислещи с главите си материалисти и религиозни хора, има и други, които използват мисленето си не само за битови нужди.


Така например, освен бездуховни материалисти, има и духовни материалисти. Като уважаваният от мен и от много други мислещи религиозни хора Лудвиг Фойербах.

Да, същият този Фойербах, когото нашият Админ ми препоръча изрично да чета.

И съчинението на когото "Същност на християнството" е обърнало "за една нощ" Маркс и Енгелс от идеализма към материализма. Прочели го те като идеалисти-хегелианци, легнали си да спят и на сутринта - о, чудо! - се събудили материалисти!

Е, за щастие, не чак такива материалисти като Киро и AGLER...


Ето какво пише почитаният от мен, админа Киро, Маркс и Енгелс, мислещ материалист Фойербах в същото това свое съчинение:

Религията е съзнание за безкрайното; следователно тя не може да бъде нищо друго освен съзнанието на човека за неговата, наистина не крайна и ограничена, а неограничена същност.

Едно действително крайно същество не може да има дори най-отдалечена представа, да не говорим за съзнание за едно безкрайно същество, тъй като границите на едно същество са също така и граници на съзнанието.

Съзнанието
в строгия или същински смисъл и съзнанието за безкрайното са идентични.

Ограниченото
съзнание не е съзнание; съзнанието в основата си има безкрайна природа. Съзнанието за безкрайното не е нищо друго освен съзнание за безкрайността на съзнанието.

Или: в съзнанието за безкрайното предмет на съзнанието е само безкрайността на собственото ни същество.

Бездуховният
материалист казва:

"Човекът се различава от животното само благодарение на съзнанието; той е животно, което обаче притежава съзнание".

Следователно той не взема под внимание, че в едно същество, което се е събудило за съзнанието, от само себе си настъпва качествена промяна и диференциация на цялото същество.

Впрочем с казаното не трябва по никакъв начин да се омаловажава съществото на животните. Но тук не е мястото да се задълбочаваме върху този въпрос.


Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 02.03.09 12:52.



Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано02.03.09 16:55



Кой знае какво точно обобщаваш под "наивните материалисти", но това вероятно е някаква нищожна част от материалистите въобще.
Да не говорим, че тук не става въпрос за вяра (наивна или не), а за знание, достигнато чрез научни методи. Материалистът не вярва, а знае. И това, което не познава го изучава и търси отговорите.
Вярно, че едно крайно същество не може да има и най-бегла представа за безкрайното, точно затова аз и не измъчвам ограниченото си съзнание с подобни въпроси - загуба на време. Предпочитам да призная, че не зная и чакам отговорите, които науката несъмнено търси и ще открие. Дали ще ги дочакам... е друг въпрос





Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.03.09 17:20



Хайде, моля те, не ми разправяй басни за материалистите.



Повечето големи учени в историята, повечето нобелови лауреати НЕ СА материалисти.

Материалистите рядко биват креативни. Посочи ми имената на на поне петима големи учени, безусловни и декларирани материалисти, които да имат сериозни, революционни постижения в естествените науки.

Ти явно или не си прочела какво пише Фойербах, или ако си го прочела не си го разбрала.

Ти, независимо дали искаш това или не, не си крайно и ограничено същество, просто защото си човек.

Недей чака "науката" да ти докаже каква си ти по природа. Подобре се заеми сама да си отговориш на този въпрос. Поне за това не е нужно да разполагаш с модерна научна литература, а главно да умееш ясно да осъзнаваш процеса на собственото си мислене.

"Науката" е абстракция. Важни са учените, т.е. хората, а не науката. А те са човеци като всички нас. Нелепо е ние, подобно да малката блондинка от вица, да ги питаме:

- Кажи ми, мамо, аз гладна ли съм?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re:nonethelessнови [re: AGLER]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано02.03.09 18:03



Ок, ама точно халоперидола, разнебитва тотално цялата нервна система и вече се изхвърля от употреба - има по безобидни заместители като рисполепт.



Тема повечето нобелови лауреати НЕ СА материалисти.нови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано02.03.09 18:04



Повечето големи учени в историята, повечето нобелови лауреати НЕ СА материалисти.


А, бре Алекс,
кой ги бръсне за сливи вече нобеловите лауреати?
Ами това е вече едно от най компрометираните отличия!

Не знам дали чу за последният им резил?
Предложен е БарДакОбаМа за
НОБЕЛОВ ЛАУРЕАТ ЗА МИР!!!


За къв мир, за кви пет лева става дума?
Ами тази маймуна все още нищо не е направила
на поста който заема едва от месец и нещо!



Тема Re: повечето нобелови лауреати НЕ СА материалисти.нови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.03.09 18:18



Аз говоря преди всичко за нобеловите лауреати в областта на физиката .

Нобеловите награди за мир дори не се раздават от шведите, а от норвежците.

Що се касае до номинациите, то те нищо не значат.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 02.03.09 18:19.



Тема Re:nonethelessнови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.03.09 18:36



"ДА СИ НОРМАЛЕН - казва Юнг , - Е ИДЕАЛНАТА ЦЕЛ НА НЕУДАЧНИКА.

Наистина ти не си житейски неудачник, но определено си метафизически неудачник. Всичко най-приятно и интересно в живота ти е вече в миналото и нищо добро не те очаква отсега нататък.

Старост, болести и смърт....

И това, че аз съм вътрешно в подем, въпреки възрастта си май те дразни. Искаш да си внушиш, че ти си нормален, а пък аз не съм.

Но истината е друга: аз се наслаждавам все повече на живота, а ти се чувстваш все по-неудовлетворен от него... Старост - нерадост, какво да се прави...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема ДА СИ НОРМАЛЕН - казва Юнгнови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано02.03.09 18:43




"ДА СИ НОРМАЛЕН - казва Юнг , - Е ИДЕАЛНАТА ЦЕЛ НА НЕУДАЧНИКА.




А един източен мъдрец е казал:

"ДА БЪДЕШ ЛУД
Е НЕСЪМНЕНО ЩАСТИЕ
КОЕТО САМО ЛУДИТЕ ПОЗНАВАТ!"




След като си щастлив с лудоста си, няма проблем.
Защо обаче трябва да я натрапваш на НОРМАЛНИТЕ?



Тема Re: ДА СИ НОРМАЛЕН - казва Юнгнови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.03.09 18:52



Ами това тук е клуб "РЕЛИГИЯ", AGLER.



Докога ти ще натрапваш на лудите според теб религиозни хора твоята доста скучна и досадна за тях твоя "нормалност"?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Ами това тук е клуб "РЕЛИГИЯ", AGLERнови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано02.03.09 19:01



Ами това тук е клуб "РЕЛИГИЯ", AGLER


Да,
и именно за това напоследък ти висиш тук сам като
кукувица, сам си питаш, сам си отговаряш, и добре,
че някой от скука идва да ти обясни, че си луд
та да се чувстваш в компания!



А, и още нещо!
Тези твоите шизофренни фантасмагории към коя религия спадат?
Към тази на Бог Алекс ли?

АЛЕКСИАНСТВО?????????????????????



Тема Re: Ами това тук е клуб "РЕЛИГИЯ", AGLERнови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.03.09 20:37



Би ли уточнил в какво точно се заключават според теб моите шизофренни фантасмагории?

Колкото до това към кой тип религия спадат те, иди в сайта ми и си отговори сам.



Като цяло откритите от мен теми са сред най-посещаемите. Изключение прави само моята Тема в чест на AGLER.

Явно за теб просто никой не ще да чете и пише.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема "" откритите от мен теми са сред най-посещаеми ""нови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано02.03.09 22:03



Като цяло откритите от мен теми са сред най-посещаемите. Изключение прави само моята Тема в чест на AGLER.


Прав си, много са посещаеми!
Пример: " И все пак 2012 няма да ни се размине! "



1. 20 мнения на Аглер, който те убеждава, че си луд, или си обсъжда с други участници твоето психическо разстройство!
2. 8 мнения на Киро, който в прав текст ти заявява, че си луд, или си обсъжда с други участници твоето психическо разстройство!
3. 16 мнения на Барбарела, която знае, че си луд, или си обсъжда с други участници странични теми или твоите психопатични изцепки!
4. 10 мнения на van_helsing който след като ти е казал, че си луд в един постинг си чати с Бърборела и Аглер в твоята тъпа тема.
5. 8 мнения на nonetheless, който в 4 от тях ти се подиграва в прав текст адресиран до тебе и в 4 си чати в други за всичко друго но не и по темата.
6. 2 мнения на Meмeнтoмopи, който като по възпитан човек ти
казва по заобиколен начин, че си луд!
7. 1 мнение на blood2 което не се отличава в оценката си за
тебе от останалите 6 до тук участника.
8. 1 мнение на masterix - същото като предходните!
9. 2мнения на lila_va която по заобиколен начин ти казва, че пишеш
пълни глупости.
Цели 9 души се включват в темата ти с около 90 мнения с твоите
включително /те са 24/и всичките са единодушни, че си луд!

Е това са твоите теми Алексчо,
посещават се за да ти обяснят, че си луд,
вн прав текст или по заобиколен начин!
Как пък в тази тема един не ти каза - евала за темата,
само подигравки!
Е, всичките ти теми са такива, но ти явно нямаш усет за самопреценка!



Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано02.03.09 22:21



Стига пък и ти си разправял как всички големи учени са вярващи! Много знаеш в какво са вярвали

Отчиташ ли факта, че човечеството (науката) сравнително наскоро започна да се отърсва от бремето на религиите, та повечето от тях са нямали избор, в такава обстановка са израснали, така са възпитани и въпреки това са успели Да не говорим, че голяма част от тях са просто... изключително дипломатични, защо не



Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.03.09 23:20



За сър Исак Нютон съм сигурен ще изгледа всичките атеисти тук с най-голямото възможно презрение на което е способен.

И особено AGLER.

Той цял живот се е измъквал да не го направят свещвеник, но не защото не е бил вярващ, а защото категорично не е приемал Светата Троица и не е искал да прави компромиси със съвестта си.

Известно е



Вероятно това е напълно достатъчно нашият AGLER да обяви и Нютон за луд.

Луд или не, Нютон е гений и гордост за човешкия род, а AGLER е едно най-обикновено и банално нищожество...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано02.03.09 23:39



След смъртта има безвремие момко. Мисля че това ти го писах в друг клуб преди няколко месеца като бешеш завъртял подобна плоча . Няма време, няма възраст, няма болки, няма друго освен това, което сега у теб се числи за 'мисъл' . интелектът там не ти е нужен- там нищо не ти е нужно и имаш всичко, но не и това което имаш и получаваш тук.

Ти барем ходи в Индия - нищо ли не разбра по тоя въпрос там.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Бapбapeлa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано02.03.09 23:54



Явно ти самата не си могла да разбереш темата, щом се опитваш да повториш същото, което пиша и аз, но разбира се по доста по-глупав начин.

Нали точно това казвам и аз - щом има безвремие, вечност - как може да има "след" при смъртта. Използването на предлога "след" е некоректно, а оттам са некоректни и всичките теории на религиите и на кой ли не за какво било "след смъртта".

По-точно е отвъд, а не "след".

Явно нищо не си зацепила от това, което сме си писали с теб преди няколко месеца в "Йога", но нищо, поне беше разбрала, че музикалният ми вкус е страхотен!





Тема Re: "" откритите от мен теми са сред най-посещаеми ""нови [re: AGLER]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано02.03.09 23:54



Виж се сега как си хванал Алекс за вратовръзката и го тресеш с думите' ти си луд, ти си луд, луд си, луд си ' ... А всъщност не е луд, луди хора почти няма - има повече чувствителни и по-малко чувствителни на енергийните вибрации ; всеки си има различен одушник, защото в тоя свят пълен със постоянен стрес - ако човек няма някакво занимание за одушник и не си дава това, което го кара да се чуства добре - наистина ще полудее .

Алекс си е намерил одушник - в това да вярва че има и друг живот , че животът не е само това, което му се случва тук .

не обичам посреднощ да обсъждам подобни теми , но...знаеш ли какво казват че е смъртта - душата събличала дрехата тяло и й е нужно известно време за адаптация към новото 'състояние '.

когато хората се замислят за смъртта - какво следва и какво чувства човек го правят не защото ги е страх за тях самите, а за околните .

айде сега и мен ме вземи за мръднала.



Тема Ей, голям комплексар си бил ти, AGLER:-)нови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано02.03.09 23:57



Абе, AGLER, може ли да си такъв комплексар!



Да хвърлиш такъв труд за да си самодокажеш, че съм луд, а ти, макар и доста посредствен, си поне нормален.

Ти и Киро се оказахте доста несхватливи. Защото в тази тема аз НИЩО не твърдя, а само рекламирам една предстояща американска суперпродукция, посветена на "края на петия свят" на 21.12.2012 година.

Да не говорим, че половината изброени от теб "факти" са направо изсмукани от пръстите ти.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано03.03.09 00:04



Малее... много си фръкнал у високото . намери кака си да критикуваш . много добре те разбрах какво си писал и никак не е това, което аз написах.

сега ще ти кажа следното : умният и мъдрият човек пише на възможно най-простият и достъпен език . докато ученикът вади едни високопарни и сложни фрази обърканомислие и противоречивомислие .. и то е защото все още тъпче по пътя на ученичеството .



не е отвъд - след е .. смъртта е все едно отваряш вратата - минаваш през нея и продължаваш , ама в друго измерение, което душите облечени в човешки вид не виждат .. тая дума 'отвъдното ' е измислена от религията за да плаши хората . в Индия не говорят за отвъд .

теб защо те е страх от смъртта ? не ми казвай че не те е страх - защото няма да ти повярвам кака .

какъв беше музикалния ти вкус изобщо не помня. помня че беше зациклил и там и се въртеше у едно сложномислие ..



Тема Re: "" откритите от мен теми са сред най-посещаеминови [re: Бapбapeлa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 00:06



О, не се притеснявай за това какво ще си помисли за теб, AGLER!

Нима не усещаш, че в него освен сляпо озлобление към всичко светло и духовно, друго няма?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Бapбapeлa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано03.03.09 00:11



Е, най-важното не си запомнила. То друго не ти и трябва да помниш де.

Беше ме поздравила за това, споделяйки колко те е накефило, че пускам страхотни рок-шедьоври от 60-те и 70-те, както и да е.

В Индия говорят всичко, кой каквото иска да чуе - за всекиго има по нещо. Индия е необятна страна откъм възможности, откъм възможности за бизнес - и особено - откъм възможности за "духовен" бизнес.

Мен не ме е страх от смъртта. Как може да ме е страх от нещо, което не познавам и не знам какво е?!? Та така - страхът от смъртта е нещо свръхидиотско. И хората не осъзнават колко е нелепо да се страхуваш от смъртта. Всъщност, разгледано така, всеки страх е идиотски, защото всеки страх идва от неразбирането, от непознаването. Страхът винаги е свързан с неадекватни представи за нещо, всеки страх е всъщност страх от "призраци". И което е по-важно да се разбере - всеки страх произлиза от вкопчването, обсебването от нещо. Където има силно обсебващо желание, там има и страх - това са двете страни на една и съща монета. Освбодим ли се от обсебванията си, от обсебващите си желания - ще се освободим и от страховете си.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано03.03.09 00:19



айдееее... завъртя пак плочата ... айде пораасъждавай още малко за това : какво е страхът ? а след това кака ти ще ги го каже само в едно изреченийце.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Бapбapeлa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано03.03.09 00:25



Кака, писах го вече. Ще го пиша и така - страхът е едно чисто психологическо явление, произхождащо от обсебващи желания. Страхът не бива да се бърка с инстинкта за оцеляване. Инстинктът за оцеляване е нещо много базисно, заложено в самото тяло. Ако видя например, че една кола се е засилила към мен, мога да се отдръпна, без да има нужда да изпитвам някакъв страх. Не бих скочил от високо, знаейки, че ще се пребия, което не означава, че ме е страх от високото.

Това съм го писал и преди в този клуб - че страхът е психологическо явление, което не бива да се бърка с инстинкта за оцеляване. Напротив - дори страхът влияе зле на проявлението на този инстинкт, пречейки му да се проявява перфектно. В застрашаващи живота ситуации е нужно спокойствие, хладнокръвие - а не паника и неадекватност, под въздействието на страха.



Тема Re: "" откритите от мен теми са сред най-посещаеминови [re: Aлekc]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано03.03.09 00:26



Не, в него няма озлобление и злоба... на моменти проявява лека агресийка само и подскача - характера му такъв . Аглер ако рита срещу нещо - то е религията като онова в което се е превърнала и виждаме .И като всеки нормален човек се опитва да обясни и убеди другия в своята гледна точка - двамата гледате на живота от различни ълги , от своята камбанария - затова виждате различно нещата гледайки едно нещо . и всеки от вас е прав - за себе си е прав.

Айде да не го анализирам че сега ще дойде мен да анализира .





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Бapбapeлa]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано03.03.09 00:40



Няма време, няма възраст, няма болки, няма друго освен това, което сега у теб се числи за 'мисъл'

Барби, вярното е че мисълта е светлината която осветява безкрайното море на духа, но мисълта е една вълна с начало и край. Това което остава в безкрая е самият безкрай - духа.



Тема Re: Ей, голям комплексар си бил ти, AGLER:-)нови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано03.03.09 01:05



Да хвърлиш такъв труд за да си самодокажеш, че съм луд, а ти, макар и доста посредствен, си поне нормален.


Човек не си самодоказва неща които приема за ФАКТ!
Така, че безмислено за мене е да "си доказвам" ме ти си
психически неуравновесена личност!
За всеки психиатър е достатъчно да хвърли един поглед
на сайта ти за да ти постави диагноза без да се среща с тебе.


По скоро ти се опитваш да си самодокажеш че си някакъв гуру
на психопатите, но нещо последователи ти липсват.
Погледни се, три дни сам си пишеш и си отговаряш!



Тема Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 09:11



Много си толерантна!



Такива войнстващи безбожници и гасители на Духа като Аглер са признати за абсолютно вредни и разрушителни от ВСИЧКИ основатели на големи и сериозни религии без изключение.

Не му завиждам на това, което го очаква като последно и най-ярко кошмарно преживяване на смъртния му одър... А за след това пък, да не говорим!

Той ще бъде окончателно отблъснат от света на Светлината, който винаги е отричал и ще се провали за дълго в света на мрака, на сумрачното съществуване.

Това не го твърдя аз. Това го твърдят ВСИЧКИ основатели на големи религии: Мойсей, Буда, Исус, Мохамед.

Луди ли са били и те?

Да приемем че са били.

Тогава Аглер след смъртта си ще попадне в ръцете на луди религиозни фанатици.

А дотогава ще трепери: аз съм сигурен, че след смъртта ми не би трябвало повече да ме има.

Да, но ако обаче все пак ме има и Някой ми поиска отчет за всичко срамно и лошо, което съм правил и говорил доброволно и съзнателно? Някой, който ме познава по-добре от мен самия, какво ще му отговоря?!

Какво ще стане с мен след този страшен последен съд?!? Нима наистина ще бъда изхвърлен във "външната тъмнина", където има само "плач и скърцане със зъби"? Т.е. в някаква своеобразна космическа психолечебница?

Смъртта винаги е край теб, Аглер, и с нетърпение очаква да те стисне в обятията си. Времето ти изтича.

Опомни се докато не е станало късно!

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано03.03.09 11:56



Така е - Нютон е гений!
Я да те видим теб -

Първо излиза фамилното име.
Моето е Ayumu (walk, deeper meaning: walk your own way) Nakamura (center of the village)



Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 12:10



Аз пък съм Yoshikuni (good fortune country) 一 Kazuma (one reality)

Интересно, нали, Ayumu-san?



Както виждате дори на японски името ми е подходящо: наистина смятам, че има само една Действителност и всички ние сме вплетени в нея.

Както е казал един мой любим просветлен индийски мъдрец:

Няма мистерия по-голяма от тази: ние, които сме самата Действителност, търсим Действителността.

Ние мислим, че има нещо, което скрива от нас Действителността и че докато не го разрушим, ние не ще можем да постигнем Истината.

Това очевидно е нелепо.

Ще настъпи ден, в който ние ще се смеем на предишните си усилия.

Това, което ще постигнем в този ден е налице и сега тук.


Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано03.03.09 12:12



Fujimoto (true wisteria) Momiji (crimson blade)

Редактирано от бeзпътeн на 03.03.09 12:42.



Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 12:22



Моля те, коригирай си постинга. Просто махни японските йероглифи, за да не нарушават естетиката в него.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано03.03.09 13:38



Такива войнстващи безбожници и гасители на Духа като Аглер са признати за абсолютно вредни и разрушителни от ВСИЧКИ основатели на големи и сериозни религии без изключение


Ами изгори ме на кладата бе, твое светейшество,
учителю Хътянина Джаба!

Не му завиждам на това, което го очаква като последно и най-ярко кошмарно преживяване на смъртния му одър... А за след това пък, да не говорим!


Не се плаша от "смъртният си одър" Хахо, защото съм доволен
от живота си и от това което съм създал и продължавам да създавам през него! Ти обаче има от какво да се плашиш, ако разбира се можеш да го осъзнаеш, защото явно заболяването ти не ти дава възможност за реална преценка! Ако можеше да оцениш безрадостното си и безмислено живуркане
отдавна да си изгълтал дветри опаковки от антидепресантите с които те "захранват" докторите.

Той ще бъде окончателно отблъснат от света на Светлината, който винаги е отричал и ще се провали за дълго в света на мрака, на сумрачното съществуване.


Е, ти това наистина го разбираш повече! Отблъскването имам предвид!
Цял живот си бил отблъскван от земният свят, което явно е отключило и
прихическото ти разстройство.

Това не го твърдя аз. Това го твърдят ВСИЧКИ основатели на големи религии: Мойсей, Буда, Исус, Мохамед.

Луди ли са били и те?


Пропусна да добавиш и основателя на Алексианството - месията
Алекс, известен повече като Хътянина Джаба!
И ако онези има шанс да са били наркозависими, то Хътянина
е определено само "психично зависим".

Тогава Аглер след смъртта си ще попадне в ръцете на луди религиозни фанатици.

Ще попадне само в шизофренните ти фантазии, защото е
убеден, че след смъртта "няма нищо"!Твоите проблеми със
"безсмъртието" не го терзаят Шизи!

Да, но ако обаче все пак ме има и Някой ми поиска отчет за всичко срамно и лошо, което съм правил и говорил доброволно и съзнателно? Някой, който ме познава по-добре от мен самия, какво ще му отговоря?!


Споко Куку!
Никой няма да ти иска отчет!
Лудите сте освободени от отговорност в Земният свят,
а предполагам, че са освободени и в Небесният.
Поне така учи Мохамед.

Какво ще стане с мен след този страшен последен съд?!? Нима наистина ще бъда изхвърлен във "външната тъмнина", където има само "плач и скърцане със зъби"? Т.е. в някаква своеобразна космическа психолечебница?


Целият ти живот е преминал в "тъмнината" на шизофренията, така
че ще имаш "земна аклиматизация" и няма да ти е трудно. Това обаче
за Космиеската психиатрия звучи автентично! Дано се уредиш там
и да те хранятг с антидепресантна космическа манна.

Смъртта винаги е край теб, Аглер, и с нетърпение очаква да те стисне в обятията си. Времето ти изтича.


Смъртта е около всички нас и в тази работа ред няма!
Аз за разлика от теб не терзая мисълта си с шизофренни фантасмагории
за смъртта! Когато ми е писано - тогава!

Опомни се докато не е станало късно!


А бе, аз мога да се "опомня" но твоят
шанс да СЕ ИЗЛЕКУВАШ Е НУЛЕВ!

п.с. От сега нататък, ще те удостоявам с отговори единствено
през "маймунският" профил за да ти бъда "равностоен"!



Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 14:56



Аз знам как живея и се чувствам в момента и на никой от хората, с които общувам от години не им минава и на сън мисълтта, че съм луд.



И то клинично луд.

Така че глупостите, които пишеш за мен са за твоя сметка.

Но какво ще се случи след като умреш с теб, глупецо, ти НЕ МОЖЕШ да знаеш, защото природата е нещо много по-сложно и многопланово от това, което изобщо си способен да си преставиш.

А като умреш, никой изобщо няма да те пита в какво благоволяваш да вярваш и в какво не. Точно както никой не е питал жертвите на Холокоста дали вярват или не в него...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано03.03.09 15:17



Една красива песен по случая...





Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Aлekc]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано03.03.09 16:04



Алекс,

в природата всичко е много просто и никак не е сложно . хората го правят сложно по техни си причини.

двамата с Аглер сте от различните страни на везната ,двете страни на едно нещо и така има баланс в природата - когато има едно нещо и противоположното му.



твоята 'лудост' е от рода на тази :



Аглер пък е от тази :





ти живееш за да чакаш онова 'след' , а Аглер живее 'сега' . всеки човек е дошъл с някаква цел тук - да изживее нещо, да научи нещо . всеки има различен път и си върви по него . след кой гуру ще тръгнеш ти зависи от твоя избор и съдба, с която си дошъл . след кой гуру ще тръгне Аглер - той сам си избира . работата е там че каквото и да чакаш 'след' то ще дойде и без да го чакаш , защото си е твоя път .

не съм толератнтна - гледам отстрани и за мен нито ти си луд, нито той безбожник . а ако говорим за агресия - мен като ме прихване да раздавам справедливост бедна ти е фантазията що е то фурия от думи, определения и действия - особено Сатурн както ми е връз Луната и на 'върха' . такъв като Аглер ще дойде да те отървава за да не те смачкам.



Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 16:49



Барбарела,

Благодаря за твоя мил, оригинален и музикален опит да внесеш малко баланс в нашия очевиден сблъсък с Аглер!

Но не съм убеден дали разбираш защо съм така непримирим към този човек.

Ти се интересуваш от астрология, нали?

Известно ли ти е, че преди години Държавна сигурност преследваше, тормозеше, обискираше и дори изселваше доста хора, заради заниманията им с астрология? А също разбира се и за занимания с всякакъв друг вид "окултни науки"?

Преследвани бяха и много други хора, включително дъновисти, евангелисти и редови православни, които отказваха да служат на ДС.

И къде беше нашият Аглер тогава? Тогава той беше сред мракобесите, сред гонителите на свободата на съвестта и религията.

Къде е сега бившето ченге Аглер? Отново на пост тук, в клуб "Религия".

Докога, Барбарела, ще търпим хора като Аглер да ни се бъркат в работите, да ни казват какво да мислим, да говорим, да вярваме?

Защото Аглер не прави нищо друго тук, освен да се гаври с религиозните хора, които се осмелят да се появят тук.

Те може би не знаят що за боклук е бил той и продължава да е такъв, но аз зная.

И затова смятам, че всеки друг има морално право да пише в този клуб, но не и Аглер.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 16:53



Песента наистина е много красива!

Но откъде откри този мастит певец с невероятен глас, в сравнение с който аз приличам на крехка фиданка?



И който носи такова странно име?

Ето от мен нещо по-традиционно:



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано03.03.09 17:00



Когато търсих тази песен, изобщо не предполагах на какво ще попадна, ама на





Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Aлekc]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано03.03.09 17:15



Не внасям баланс Алекс, вие сами балансирате . просто сте като дяволчето и ангелчето от рекламата за една банка - дяволчето казва ' харчиии', ангелчето ' пестиии ' ... и ' ей я на как пести , виж я пак с торбите излиза от магазина ' .



Астролози по времето на ДС- почти нямаше . и литература за астрологията -нямаше , гледачки имаше , а те бяха под контрола на ДС . Людмила Живкова е била дъновистка , също първа приятелка на Ванга и благодарение на нея в България са пристигали хора занищаващи се с 'нетрадиционни окултни неща' . ДС преследваше църквата и религията, но не и вярата на хората .. Аглер така рита срещу комунистите и срещу църквата с нейните умишлени манипулации и заблуди , понеже тя търгува с вярата и душите на хората , за да си осигури скрития лукс зад дебелите църковни стени - та Аглер е всичко друго но не и ченге и боклук - просто си има свое мнение по тематиката и не отстъпва от него, защото е убеден че е прав .

в каквото и да вярва човек, то той трябва да е убеден за себе си че е на правилния път и това което прави е правилно . та ти ако си убеден че това, което правиш е правилно и това е пътя ти - няма да те дразни и да достига до теб това, което пише Аглер . Той може да ти каже всичко каквото реши, но ти не си длъжен да се съгласиш , нито пък да 'пуснеш' до себе си неговите думи.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано03.03.09 18:21



Виж сега, никой не се е върнал оттам, за да сме сигурни има ли нещо след смъртта. Ти като сънуваш, да не би всичко да се случва наистина и да участват реално сетивата ти? Но докато си в съня, за теб това е наистина, нали така?"Ограничеността на интелекта е именно в рамките на тези 5 сетива" ДАли? Когато сънуваш, нима не го усещаш със сетивата си? Не чуваш какво ти говорят сънуваните от теб хора и т.н.? Темата е дълга и по правило недоказуема.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано03.03.09 19:38



"Ти като сънуваш, да не би всичко да се случва наистина и да участват реално сетивата ти?"

Участват разбира се, макар и под формата на "сънищни преживявания". Сънищата са игра на мозъка, пресъздаване на определени преживявания. В това отношение подобно нещо е фантазирането на някакви картини - ти реално не виждаш това нещо, но си представяш, че го виждаш. Т.е. в мозъка се случва имитация на виждане. Но това не е нещо отвъд виждането, не е преживяване отвъд тялото и ума, а отново преживяване в рамките на тялото, сетивата на тялото и ума. Нищо, че очите са затворени и не виждат това, което се "вижда" на сън, че ушите също "не чуват" в действителност това, което се "чува" на сън и т.н. Явно обаче мозъчните центрове, кореспондиращи на тези сетива задават лъжовната информация, че очите виждат и ушите чуват и т.н. Подобно на доста по-вредния вариант - халюцинирането, мозъкът генерира изкуствено "преживявания", лъжейки сетивата, че възприемат нещо. Което означава, че това не е състояние на съзнанието отвъд преживяванията на тялото, ума и сетивата, напротив - отново е в това измерение.

А че мислите/интелектът са ограничени в рамките на тези 5 сетива - ами погледни мислите и виж дали можеш да откриеш мисъл, която да не съдържа в себе си следа от някое сетиво. Мислите произлизат от складираните в паметта преживявания на 5-те сетива и понеже са функция на тези преживявания на сетивата, не могат да излязат "извън" рамките на тези сетива и техните ограничения. Затова - и това е нещо, което йогите, а и не само те, са го разбрали - достъпът до нещо универсално, неограничено и вечно - не може да бъде чрез мисъл, чрез мислене, чрез ум, а се случва във временните паузи на ума.



Тема Спомени от миналото, актуални и днеснови [re: Бapбapeлa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 19:59



В постинга ти има редица неточни неща:

Астролози по времето на ДС- почти нямаше . и литература за астрологията -нямаше

Защо мислиш така? И астролози имаше, и литература по астрология на пишеща машина в голямо количество. Един мой приятел - Луиджи Росито беше изселен задълго в Добруджа именно заради заниманията си с астрология. Наскоро излезе книга на Грузинов по астрология. Неговите съчинения бяха хит в самиздат още тогава. Луиджи също ги размножаваше активно.

Всичко имаше по това време - и астролози, и окултисти, и дъновисти, и окултна и религиозна литература, и размножаването и на пишеща машина и на ксерокс, и ченгета, и слушалки, и обиски, и арести.

Аз бях млад именно по това време и бях част от целия този процес. Дори моят кум беше виден астролог с несъмнени окултни дарби. Имах си много сериозни разправии с ДС. Но и там имаше хора различни. Включително и фанатици като Аглер.

Между другото съм се занимавал доста време с астрология и по това време обучих доста хора да работят с ефимериди и да могат сами да изчисляват хороскопи. Една от моите "ученички" после стана видна професионална астроложка. Освен това размножавах доста всевъзможна религиозна и окултна литература на ксерокс.

Това беше по това време моята малка лична война със системата.


Людмила Живкова е била дъновистка

Людмила Живкова никога не е била дъновистка. Тя беше последовател на Агни йога и тясно свързана със Святослав Рьорих, с когото също се познавам.

ДС работеше по това време под наблюдението на съветници на КГБ. Сред хората на ДС съществуваше убеждение, че нездравите окултните интереси на някои от хората във върхушката на партията и държавата - Людмила Живкова, Александър Лилов, Светлин Русев и др. са зло, поради което на окултизма като цяло се гледаше с доста лошо око.

ДС преследваше църквата и религията, но не и вярата на хората

Грешиш. Чрез ДС БКП управляваше църквата директно. Много от висшите църковни кадри, включително и патриарха, имаха офицерски чин в ДС.

Преследваше се именно вярата на хората. Особено неприятни за властите бяха шествията около църквите на Великден. Всички знаехме, че Българска телевизия ще излъчва вечер късно срещу Великден някой много интересен американски филм или дори рок концерт.

Но най-големи главоболия заради вярата имаха евангелистите от така наречената Българска Божия църква. Тази църква беше възникнала в България и не разчиташе на помощи и подкрепа отвън.

Именно с нейните лидери Аглер, както сам заяви е стар познат. За мен не подлежи на съмнение, че той е бил по това време свързан с ДС, ако не и нещо повече.

Това, че Аглер така рита срещу комунистите и срещу църквата, а също и срещу евреите, не доказва нищо.

В момента познавам поне няколко души от бившите служби, които мислят точно като него.

Защото в известен смисъл ДС беше много по-честна от православното духовенство. Тя служеше на своята идеология честно и принципно, докато поповете бяха предатели на своята вяра в името на осигуряването на църковна кариера и чисто земни блага.

Накрая обаче съветската комунистическа върхушка, начело с Горбачов, направи сделка с американците и хвърли редовите комунисти и ченгета в бившите соцстрани на кучетата.

От тогава много бивши ченгета започнаха да ненавиждат също комунистите и евреите (защото именно те осигуриха сделката).


Проблемът обаче съвсем не е в това, че Аглер някога е работил за ДС. Както знаем сега много видни българи, някои от които ярки антикомунисти като Георги Коритаров например, също са работили за ДС.

Лошото е, че Аглер и сега се държи тук като верен офицер на бившето Шесто у-ние на ДС.

Той воюва срещу религията по принцип.

Отрича Бога под всякаква форма, отрича безсмъртието също под всякаква форма, отрича всяка религиозна вяра.

Това няма нищо общо с твоята интерпретация, че той отричал църквата, заради корупцията на служителите и. Той би отрекъл още по-енергично една църква на вярващи, в която все още няма корупция.

Постоянното присъствие на Аглер в този клуб обезсмисля напълно диалогът между хора с различни религиозни убеждения в него.

Още повече, че и самият Админ също нееднократно е подчертавал своето презрение към всевъзможни окултисти и особено към мюсюлмани.

Започвам да се замислям дали да не насоча някои религиозни и правозащитни организации към един по-системен мониторинг на всички клубове от раздела "Религия и мистика" с цел привеждането им към едни по-приемливи и цивилизовани стандарти на поведение на потребителите им и особено на администрацията.

Причината да не го правя досега е, че понастоящем в България има многократно по-спешни и жизненоважни въпроси за решаване, от това да се оправя някакъв си виртуален клуб (или клубове).

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 03.03.09 22:54.



Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано03.03.09 20:19



Аз знам как живея и се чувствам в момента и на никой от хората, с които общувам от години не им минава и на сън мисълтта, че съм луд.


Ами хората са лицемери Хътянино Джаба, сигурно
ти и разправят колко си красив!

И то клинично луд.

Разбира се "клинично"!
Най вероятно си диспансеризиран още около 20 -25-тата си година.
Шизофренията обикновенно тогава се появява.

Но какво ще се случи след като умреш с теб, глупецо, ти НЕ МОЖЕШ да знаеш,

Не се и замислям мога или не мога!
Такива дилеми се кламбичкат само в щизофренни
и втечнени мозъци като твоя.

А като умреш, никой изобщо няма да те пита в какво благоволяваш да вярваш и в какво не.

Някъде да съм казал, че някой нещо ще ме пита като умра?

А тебе кой ще те пита бре кукундрел?
Савската царица или божеството на Хътянина Джаба?



Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано03.03.09 20:21



Известно ли ти е, че преди години Държавна сигурност преследваше, тормозеше, обискираше и дори изселваше доста хора, заради заниманията им с астрология? А също разбира се и за занимания с всякакъв друг вид "окултни науки"?




Преследваие хора като Павел и Лучия Маврудиева!

С такива като тебе се занимаваха
не от ДС
Държавна Сигурност
а онези с белите престилки от ПД
Психиатричните Диспансери!



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 20:26



Виж сега, никой не се е върнал оттам, за да сме сигурни има ли нещо след смъртта.

Смятам, че това е принципно неправилен подход към въпроса.

Ще се опитам да обясня защо смятам така.

Очевидно е, че ако съществува отвъден свят, той и сега съществува. Освен това той е отвъден не сам по себе си, а единствено спрямо нас и нашия свят.

Спрямо него нашият свят е "отвъден".

Или казано по-просто - няма два отделни свята, а само две различни и взаимосвързани сфери на един и същи свят.

ВСИЧКИ езотерични традиции - и източни, и западни - твърдят, че човек е в състояние още приживе да активира своето така наречено "тънко тяло" и неговите сетива и да съществува още приживе паралелно в двата свята.

Нещо повече. Твърди се, че много хора с духовни интереси (вероятно и ти), и сега живеят като амфибии едновременно в двата свята (в отвъдния по време на дълбок сън), но просто не са в състояние все още да свържат двете си съзнания в едно цяло.

Освен това се смята, че отвъдната сфера е многократно по-опасна за нас от отсамната и много от странните подбуди и фантазии на хората идват именно от нея.

За тази сфера на съществуване, в "Гласът на Безмълвието" е указано, че в нея под всяко цвете се е свила змия. На ученика се препоръчва да не забавя стъпките си, за да вдъхва благоуханието на опияняващите цветя, които растат там, да не се вслушва в сладкозвучните гласове на илюзията и своевременно да напусне тази опасна обител на чувствените удоволствия.

Най-доброто си остава пробуждането на съзнанието за вечната първооснова на нашето същество, което от корен премахва опасността да станем жертви на измамните сили на астралния (или огледалния) свят.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 20:33



Тук съвсем не позна, но няма значение.

Макар че основните ми главоболия започнаха след размножаването на Нобеловата реч на Александър Солженицин на пишеша машина в шест екземпляра.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано03.03.09 20:45



Но най-големи главоболия заради вярата имаха евангелистите от така наречената Българска Божия църква. Тази църква беше възникнала в България и не разчиташе на помощи и подкрепа отвън.

Именно с нейните лидери Аглер, както сам заяви е стар познат. За мен не подлежи на съмнение, че той е бил по това време свързан с ДС, ако не и нещо повече.




Българска Божия Църква
получаваше огромни помощи от чужбина
и по онова време, разбира се по вторият начин
и това нито Павел нито Лучия го крият вече.
На това се даде гласност веднага след десени ноември.

А с лидерите на ББЦ съм доста повече от "стар познат".
При това съм и човека благодарение на който голяма
част от онези помощи достигаха до тях по комунистическо.

Така, че Шизи, изпий си лекарствата и се поуспокой.
Ако не си ги изпиеш ще дойдат "ангелите" с бели престилки
и с червено кръстче на шапките и ще трябва да ти
прилагат електрошокова терапия!



Най интересно ми е обаче, ти за каква религия имаш
претенции да говориш, освен, че пресъздаваш шизофренните си
преживявания обяснявайки ги с религиозни интерпретации
вместо с медицински такива?

И все пак, добре, че твоето второ АЗ е МЕСИЯТА, а не МЕСАЛИНА,
че щеше да настане страшно..........................................................





Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано03.03.09 20:49



Тук съвсем не позна, но няма значение.

Макар че основните ми главоболия започнаха след размножаването на Нобеловата реч на Александър Солженицин на пишеша машина в шест екземпляра.




Да не бъркаш нещо?
Да не би да си се опитвал да
фалшифицираш психиатричната си епикриза
в шест екземпляра написани на машина??????????????



Тогава с основание биха приложили към тебе чл. 212 от НК по онова време,
а именно
съставяне на невени документи с цел набавяне на облаги за себе си!



Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 20:56



Дали съм луд или не, шимпанзе Аглер, биха могли да преценят единствено психиатрите, а не ти. И то, само ако имат повод.

Вече десетилетия наред не ми се налага да общувам с хора с бели престилки с едно единствено изключение: преди пет години си направих пълни изследвания в една частна клиника, които потвърдиха, че съм напълно здрав.

За съжаление обаче през последните години ми се наложи да прибегна по-системно до услугите на зъболекарското съсловие.

Така че с тази твоя песен: "Ти си луд, луд, луд..." далеч няма да стигнеш.

Освен това, ти не спориш с мен, шимпанзе Аглер.

В случая ти спориш с хилядолетната езотерична традиция на всички времена и народи, на която аз съм само един от многото дългогодишни последователи.

Аз съм посветил на изучаване и сравняване на различните езотерични учения не по-малко време, отколкото ти на твоите икони или коне.

И установих, че всички сериозни хора, независимо от епоха и народност, твърдят едни и същи неща, сякаш са се наговорили.

Не, шимпанзе Аглер, не са се наговорили, защото дори и да бяха искали няма как да го сторят.

Както е казал по този повод още през 13 век големият ислямски мистик и поет Руми :

"Това са истини, по отношение на които стотици и хиляди мистици са на едно мнение. Техните твърдения въобще не се различават - нещо, с което хората на външното знание изобщо не могат да се похвалят.”

Така че, не се самоуспокоявай с това, че аз съм само един луд и нищо повече.

Защото дори и аз да съм луд, ти пак ще си останеш само един духовно сляпа жаба, която си е въобразила, че нейния малък гьол е самия океан.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано03.03.09 20:56



Смятам, че това е принципно неправилен подход към въпроса.

Ще се опитам да обясня защо смятам така.


Боужеееееееее............
пак ще започнат шизофренните халюцинации.............

Очевидно е, че ако съществува отвъден свят, той и сега съществува.

По какво е очевидно, по диагнозата ти и
по несвързаният брътвеж в това изречение ли?

Освен това той е отвъден не сам по себе си, а единствено спрямо нас и нашия свят.


Ясноооооооооооо........
............почна се! Нова жертва ли си намери Джаба?

Или казано по-просто - няма два отделни свята, а само две различни и взаимосвързани сфери на един и същи свят

Лошото е, че двете полусфери на мозъка ти
не са съвсем добре взаимосвързани!

Край, спирачката на латерната отново отказа и докато
се извърти пружинката на шидоидното "съзнание" спиране нЕма да има!




Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано03.03.09 21:00



Дали съм луд или не, шимпанзе Аглер, биха могли да преценят единствено психиатрите, а не ти. И то, само ако имат повод.


Народа толкова изтрещя, при това с доста агресивни
психиатрични отклонения, че на психиатрите в момента
съвсем не им е до тихите луди като тебе!

Както е тръгнало обаче, в скоро време ще захочнеш
да хапеш по улиците и тогава вече санитарите ще те фиксират!

Ама споко, след две три електрошокови терапии ще те пуснат отново
да си лудуваш тихо!



Тема Бивши ченгета и бивши гейове няманови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 21:16



Първоначално тинчевистите не получаваха никаква помощ от чужбина. По-късно наистина, след реформите на Павел Игнатов, Българска Божия Църква започна да получава тайно помощи от чужбина.

ДС нееднократно е правило не особено сполучливи опити да завербува Павел Игнатов, за което е писано вече доста, включително и съвсем наскоро от бившия ДС-офицер Румен Николов.

Интересно, ти по какви подбуди си помогнал на лидерите на една харизматична църква (т.е. на хора по-луди и от мен по твоята терминология) да получат тайно пари и други помощи от чужбина?

Нещо хич не те виждам като християнин-харизматик.

Явно е, че и ти доста си се облажил покрай помощта, която си им оказал.

И предполагам своевременно си докладвал всичко както си му е реда на твоя водещ офицер.



Освен, ако разбира се ти самият не си се водил такъв на Лучия или Павел.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 03.03.09 22:55.



Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 21:44



Интересно ми е, дали на теб като материалистка ти се случва все пак да влезеш в църква и да запалиш по свещичка, защото на мен като на "обективен идеалист" (да речем) никога не ми и хрумва да направя подобно нещо.

Наистина харесвам красиви църкви, катедрали и джамии, но преди всичко като архитектурни комплекси, които предпочитам да гледам отвън.

Наскоро бях в Италия. До една стара стилна църква наскоро бяха построили нова - модерна и огромна. И отвратителна. Кич отвсякъде. И отвън и отвътре.

По-късно се озовах на гости на бившия кмет на областта - район, доста по-голям от България и естествено икономически много по-развит от нея.

Когато разбра, че нашите домакини са ни водили да видим новата църква, той направо им се скара. Навремето, когато бил кмет на областта, бил одобрен друг проект - класически и стилен, но надделяли други интереси, които след напускането му на кметския пост, наложили новия проект, по-подходящ не за църква, а за супермаркет.

Не зная с какво точно е свързано очарованието на древните църкви, но няма да се учудя, ако се дължи на майсторското системно използване на златното сечение при строежа им.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано03.03.09 21:50



Ама май на теб действително акълът ти не е повече от този на едно шимпанзе.



Ти не забелязваш ли, че постинга ми е отправен не към нормални примитиви като теб, а към agrimonia (гностичка)?

Съвсем случайно ти да знаеш нещо за гностицизма?

Зная, че не е порода коне, но все пак, може и да си чувал нещо за него.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Aлekc]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано03.03.09 22:50



Алекс , смятането на ефемеридите не е астрологията. От както навлезе масово изчислителната техника, смятането на ефемеридите е просто рутинна работа, която правят компютърните програми. Астологията е тълкуването на получената картинка - а това занимание е доста трудничко и изисква доста годинки труд . Една от първите програми, за математическата работа на астрологията беше на Румен Колев и той се писа астролог макар че е просто математик- по време на престоя си в Америка беше докопал една готова компютърна програма и куп литература за астология - пипнал тук там в програмата и се опитваше да я продава тук с ключ за ползване . заради нея ходих да слагам през 1993 г. ко-процесор на първия компютър 486-а който имах за да тръгне тая програма - правеща сметките по астрология / с астрология се занимава сестра ми, аз покрай нея попрочитам това онова и то любителски / . та тая проргама така и не тръгна и я върнахме ... Румен Колев превеждаше от книгите и се опита да издава и да продава едно от първите списания по астрология - у нас сигурно се мотаят още някъде прибрани броеве от него . чета че и тук е взел да публикува книги , че и доктор се писал. Но относно капацитета на астролозите в България трябва да питам звездобройката - тя ги знае.

Може да е имало тогава астролози и дъновисти гонени от ДС- мен никой не ме е гонил, нищо че си бях бунтарка - сигурно защото съм шефско чедо на родители НЕкомунисти издигнали се благодарение на многото труд без червени книжки, а и когато се зачетох в бунторските книги бях 17-18 годишна - това е 1980-81 г. -времената на големите гонения някак се бяха уталожили.

Людмила Живкова е била запозната с учението на Дънов и е подкрепяла доколкото може окултистите като цяло.

Не ми се влиза в подробности какво е общото между Агни-Йога и учението на Дънов .

А Аглер, ако е бил ДС нямаше така да рита срещу комунистите и срещу църквата и в това, което църквата е превърнала религията . Особено, като вземе да говори 'хубави думи ' за църквата и ако му опонирам имам чувството че насреща му ли съм - дори ше ма набие .





Тема Re: Накъде е тръгнал Аглер?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 00:14



Освен да изчислявам ръчно хороскопи по ефимериди, и то напълно точно, на млади години тълкувах доста прилично хороскопи.



Ето една лична история от това време:



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.09 00:21



О, Алекс, кво става, издаде ли книгата?





Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 00:37



Не съм и не бързам особено с издаването и.

В случая не аз пиша книгата, а тя се пише чрез мен със скорост на зреене, която не ми е подвластна.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.09 00:40



В такъв случай искам най-скромно да дам и аз две предложения. Първото е относно заглавието - книгата би могла да носи името: "Прозренията на Джаба Хътянина".

Второто предложение е относно корицата. Тя би могла да съдържа снимки като например тези:






Тема Благодаря ти за приятелската реклама!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 00:59



Това за Джаба Хаитянина вече го знаем.



Благодаря ти за безплатната реклама!

Младите девойки, нали ги знаеш, са много любопитни.

И след твоята Джаба-реклама с интерес приемат да се запознаем - все пак друго си е да се срещнеш с такъв уникален персонаж като Джаба.

И като се видим най-сетне, какво се оказва: че нито аз приличам много на Джаба Хаитянина, нито пък те са такива ужасни грозилища, каквито ги описваш.

С удоволствие констатираме, че сме по-готини от теб, ако не телесно, то поне душевно, и весело и славно си прекарваме!

С една дума, досега всички сме ти много благодарни.

Ето, нека всички се насладят до насита на теб:




И на твоя славен Гуру Шибенду:



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Благодаря ти за приятелската реклама!нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.09 01:03



И все пак какво мислиш за предложенията ми относно бъдещата ти книга? Приемаш ли ги?





Тема Re: Благодаря ти за приятелската реклама!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 01:09



Ще си помисля.



Обмислям и една друга книга с по- злободневен характер. Там заглавието, което предлагаш ще бъде точно на място.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Благодаря ти за приятелската реклама!нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.09 01:11



А и снимките също - не ги забравяй!

Но и на книгата с "великите прозрения" също пасва такъв подход. Все пак не забравяй - малка доза самоирония не вреди, за да не вземеш да си повярваш прекалено!



Тема Re: Благодаря ти за приятелската реклама!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 01:19



Няма, не се притеснявай!



Лека нощ! И ако случайно тази нощ сънуваш Джаба Хаитянина, да знаеш, че аз нямам нищо общо с твоите сънища!

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Има настоящи мазни гейове и психопати обаче......нови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано04.03.09 01:31



Интересно, ти по какви подбуди си помогнал на лидерите на една харизматична църква (т.е. на хора по-луди и от мен по твоята терминология) да получат тайно пари и други помощи от чужбина?



По роднински подбуди!



ДС нееднократно е правило не особено сполучливи опити да завербува Павел Игнатов, за което е писано вече доста, включително и съвсем наскоро от бившия ДС-офицер Румен Николов.


И след като не успя го изсели на майната си!

Явно е, че и ти доста си се облажил покрай помощта, която си им оказал.


Бъркаш!
И преди десети ноември бях неприлично заможен!

Наследствени имоти зад желязната завеса драги + ...................+.................!

И предполагам своевременно си докладвал всичко както си му е реда на твоя водещ офицер.

Ще се напикая от смях /без извинение/!



Джаба Хътянино,
фантазиите тинаистина граничат с паранормалното, но
това е съвсем нормално за човек с тежки психически отклонения!

Редактирано от chimpanzee_monkey на 04.03.09 01:33.



Тема Re: Благодаря ти за приятелската реклама!нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.09 01:31



Не благодаря, предпочитам все пак да сънувам нещо доста по-красиво, например

мадама.

Лека нощ!



Тема Ето една лична история от това време:нови [re: Aлekc]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано04.03.09 01:38




Ето една лична история от това време:





Диагнозата ти е май по тежка отколкото предполагах!



Сега пусни едни спомени в които си разговарял със зелени човечета
и домашни Кикита са ти почуквали по масата!

Може да си припомниш и, че извънземните са ти направили лоботомия
докато си пътувал в безкрайността!



Да бъдеш луд е несъмнено щастие,
което само лудите познават!




Тема бeзпътeннови [re: бeзпътeн]  
Автор chimpanzee_monkey (pan paniscus)
Публикувано04.03.09 01:54



И все пак какво мислиш за предложенията ми относно бъдещата ти книга? Приемаш ли ги?


За оформлението на корицата сигурно ще се съгласи,
но за заглавието не вярвам!

Вече го е определил със сигурност!
Книгата му ще се казва:

ЗАПИСКИ НА ЕДИН ШИЗОФРЕНИК ОТ
ПЪТЕШЕСТВИЕТО МУ В БЕЗКРАЙНОСТТА


А за корицата аз предлагам това:




Тема Re: бeзпътeннови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.09 06:20



Страхотно заглавие. Би могло да се превърне в заглавие и на комедиен хит, стига да го набара някой добър режисьор.



Тема И все пак няма бивши ченгета и гейовенови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 07:58



Моите "фантазии" са съвсем логични.

Колко хора са били "неприлично заможни" в България преди 10 ноември на основа на "наследствени имоти зад желязната завеса"?

И на това отгоре са се пречкали активно в краката на ДС, подпомагайки единствено по чисто "роднински подбуди" една напълно неприемлива за нея "идеологическа диверсия"?

Без съмнение ти си бил специален обект на грижливо ухажване от страна на ДС. И също така без съмнение тя е била достатъчно наясно с твоята роля в спонсорирането на дейността на ББЦ.

Вероятно ти се е налагало да водиш сериозни диалози с високопоставени офицери от ДС, които са наблегнали на това, че очакват да изпълниш своя патриотичен дълг към Родината и да им сътрудничиш?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Има само едно "чудо" и то е достатъчнонови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 08:09



С риск да те разочаровам нямам никакво влечение към зелени човечета, кикита, извънземни, говорене на непознати ангелски гласове и всякакви други подобни необичайни преживявания. Смятам ги за религиозна патология с психиатричен оттенък.

Вечността присъства навсякъде и винаги. Дори и в момента, когато ти пиша тези редове на компютъра тя присъства незримо точно тук, точно сега.

Има само едно единствено истинско "чудо" - че светът съществува и че аз съм част от него. Други чудеса не са ми нужни.

А ти, Аглер, който вярваш, че си се появил от нищото, за да изчезнеш съвсем скоро пак в него, кажи ми:

Каква е гаранцията, че щом това "чудо" ти се е случило веднъж, то няма да ти се случи и втори път?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: бeзпътeннови [re: chimpanzee_monkey]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 08:12



Все пак ти май си доста повече български простак от изтънчен поляк, шимпанзе АГЛЕР...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано04.03.09 10:01



Случвало ми се е, разбира се, но не по собствена воля... така да се каже

Баба ми ме е водила в селската църквичка - и свещички съм палила, и под масата минавахме като деца... Но сега и аз бих влязла единствено с цел да разгледам някоя църква като архитектурен обект, нищо повече. Няма спор - невероятно красиви джамии има също!
Аз пък си мечтая да посетя Морския музей в Лисабон, остави ги църквите!




Тема Re: И материализмът не е лек против глупостнови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 10:07



Романтичка си ти.



А музеят, за който мечтаеш, наистина си го бива!

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано04.03.09 11:23



"Очевидно е, че ако съществува отвъден свят, той и сега съществува. Освен това той е отвъден не сам по себе си, а единствено спрямо нас и нашия свят.
"

Така е. Напълно съм съгласна. Просто Безпътния се опитва да си обясни всичко със сетивата, пренебрегвайки душата като енергия.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 12:21



Той все още е млад и зелен и си въобразява, че може да изсмучве цялото духовно познание от своя малък личен опит и от твърде семплите представи на Шибенду за живота и света.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано04.03.09 13:06



Е, поне разсъждава по темата. Повечето хора приемат за даденост само доказаното от медицината и не се опиват да си махнат капаците от очите.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано04.03.09 13:20



Ами така е по липса на завърнали се да разкажат и да разсеят съмненията ни за отвъдното... Медицината поне дава резултат.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.03.09 13:32



Моля те, преди да правиш такива банални изказвания, прочети постинга ми:



А иначе върнали се от отвъдното, колкото искаш - ама нещо останалите не им хващат много вяра.

Относно медицината: един от най-големите лечители, които се смятат за основоположници на медицината е АВИЦЕНА. даже и сега в София има медицински център и улица, наречени на негово име.

Материалист ли е Авицена? Ни най-малко. Той е първокласен мистик, основател на крайно авторитетна и рационална мистична традиция, съществувала поне няколко века.

Така че хайде без медицинска аргументация. Просто не е сериозно.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано04.03.09 14:11



Ето сериозно:



И любимият ти



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.09 15:28



Нищо не си разбрал, уродливи Джаба. Всяка представа малко или много е ограничена и не може да обхване неограниченото. А твоите представи за т.нар. "отвъдно" не само са ограничени - те са и свръхидиотски, защото са някакви вярвания, взаимствани от псевдо"окултни" книжлета, а не твои разбирания.

Истината е отвъд представите и не може да бъде достигната с която и да е представа или мисъл. Това споделя и самият Кришнамурти, когото ти само копи-пействаш, без изобщо да го разбираш.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.09 15:31



"Душата като енергия" - това е една твърде банална представа за т.нар. "душа", поредното вярване. Тази представа, която имаш за "душа", бидейки просто представа/вярване, е отново в измерението на ума, следователно и на 5-те сетива. Колкото и да се напиняш, с мисловни анализи просто не можеш да надскочиш ограниченията на това измерение.

Що не прочете по-внимателно постинга, който съм ти писал по-горе, вместо да се връзваш на претенциозните и всъщност твърде идиотски разтягани локуми на уродливия "Алекс"-Джаба, чийто основен мотив за писане по клубовете е да привлича внимание към своята твърде уродлива същност. Вникни по-задълбочено в постинга ми - точно в него казвам, че не всичко е в измерението на сетивата и ума. Но това, което е отвъд тях, отвъд ограниченията им - не може да бъде обяснено с думи, защото самите думи са ограничени, бидейки функция на интелекта. Не може да бъде достигано и с мисъл, защото мисълта също е ограничена сама по себе си в рамките на преживяванията на 5-те сетива на тялото.

Ще станеш истинска гностичка тогава, когато спреш да се опитваш чрез един ограничен инструмент, какъвто е умът, да се докоснеш съзнателно до неограниченото. Иначе ще си "гностичка" единствено в заблудите си, толкова, колкото само да си четкаш егото.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.03.09 17:10



А иначе върнали се от отвъдното, колкото искаш - ама нещо останалите не им хващат много вяра.



И 99% от тези "върнали се" са диагностицирани, а останалият
1% са шарлатани и измамници.

Твоят случай е по различен, ти си
комбинация от двете!

Относно медицината: един от най-големите лечители, които се смятат за основоположници на медицината е АВИЦЕНА. даже и сега в София има медицински център и улица, наречени на негово име.

Материалист ли е Авицена? Ни най-малко. Той е първокласен мистик, основател на крайно авторитетна и рационална мистична традиция, съществувала поне няколко века.

А, бе Куку!
Какво ми даваш за пример Авицена!
Кога е живял той? Ами неговите знания по медицина отговарят на
днешните познания на санитарка от районна болница!

Баси, изтрещяваш от ден на ден все повече и повече!
Предупредих те, че ако не пиеш илачи ще започнеш
да хапеш минаващите покрай тебе по улиците!


Баси и Наш Роман къв човек излезна!
Да вземе да зачезне баш като си в криза,
ако беше тук можеше да ти препоръча някой
подходящ транквилант !



Тема Re: бeзпътeннови [re: бeзпътeн]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.03.09 17:13



А твоите представи за т.нар. "отвъдно" не само са ограничени - те са и свръхидиотски, защото са някакви вярвания, взаимствани от псевдо"окултни" книжлета, а не твои разбирания.




Това е от заболяването му!
Мозъка му е размектнат и в кратуната му е хаос и
тюрлюгювеч от изказвания на Нобелови Лауреати
и световни "капацитети"................



Тема Re: бeзпътeннови [re: AGLER]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.03.09 17:57



Ако Джаба лъже-"Окултист" имаше поне малко обективност в себе си, то не би се страхувал изобщо от смъртта и не би драматизирал толкова профанно предстоящата си кончина. Ами смъртта е велик санитар - когато например Джаба Хътянина - лъже-"Окултист" хвъли топа, едно уродливо тяло ще бъде погребано и по този начин скрито от хорските очи. Нима това не е прекрасно? Какво толкова лошо има в смъртта тогава? Е, вярно - със смъртта на Джаба ще приключат също и илюзиите, че "пътувал в безкрайността" и въобще всичките щуротии, с които Хътянинът си е напълнил мазната пача.

В крайна сметка от мазния Джаба нищо няма да остане... е, все пак Джаба държи да остави някаква мазна диря след себе си - иска да издаде книга.





Тема Re: бeзпътeннови [re: бeзпътeн]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.03.09 19:49



все пак Джаба държи да остави някаква мазна диря след себе си - иска да издаде книга.


Той и Тодор Живков издаде не една а десетки книги и това, че от десетките хиляди тираж все още тук там се подмята по някой том се дължи на тежката Sкачествена хромирана хартия която не става за селски нужник!

С книгата на Алекс - Хътянина Джаба историята ще е друга!
Тя ще е на мека евтина и първично жълтеникава вестникарска хартия
и слуд смъртта на Джаба ще може да се разпродаде из селата вместо
тоалетна хартия. Хубавото е, че това шизофренно творение ще се съхранява в голямата си част на едно място, предполагам в мазето на Джаба, между бурканите с кисело зеле защото никой не би я купил.

Горкият Шизи - Джаба, сигурно ще вложи спестяванията сиот целият си безмислен живот за да издаде жалките си шизофренични преживявания.
Жал ми е за него.
Представяш ли си, на колко наивни хистерички е гледал на ръка, кафе и карти, или съчинявал хороскопи за да спести тези мангизи.


Р.S. Между другото, замислям се да се обърна с
молба към Наш Роман като се върне да банира
Джаба ако продължава в този клуб да пише за
ДОМОРАСЛИТЕ СИ СУЕВЕРИЯ, ВМЕСТО ЗА РЕЛИГИЯ!
Все пак, тук не е клуб СУЕВЕРИЕ а 90% от писанията му се въртят именно около това.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.03.09 00:06



Просто не очаквах да си толкова доверчива.



Ти изглежда не си живяла по времето на комунизма?

И затова не знаеш, че КОМУНИЗМЪТ БЕШЕ НАУЧНОТО ПРИЛОЖЕНИЕ НА ЛЪЖАТА.

Няма абсолютно никакво значение какъв е бил в действителност Иван Петрович Павлов и какво е казал. Единствено Партията и ЧК, НКВД, ОГПУ, КГБ и т.н. решаваха какъв той ТРЯБВА да бъде.

И все пак има ли факти, които указват на това, че все пак И.П.Павлов е бил вярващ?

Съди сама:

Академик Павлов являлся на советские официальные приемы с полным "иконостасом" царских наград и орденов, а в праздничные дни церковного календаря на дверях лаборатории красовалась записка "Закрыто, по случаю праздника Св. Пасхи".

В Петербурге был храм во имя Входа Господня во Иерусалим (в народе известный как Знаменская церковь), почётным старостой которого был И.П. Павлов.

В 20-е годы он пожертвовал икону Божией Матери "Знамение" в храм апп. Петра и Павла при городской больнице.

В воспоминаниях Романа Гуля приведен рассказ советского писателя Федина о мятежном академике, "который "единственный во всем Союзе" открыто не признавал советскую власть и не стеснялся об этом говорить с кафедры".


В момента чета книгата на Антон Первушин "Окултният Сталин".

Как си обясняваш фактът, че Ленин е бил мумифициран след смъртта си, подобно на древните фараони? И случайно знаеш ли кой е мумифицира трупа му? Естествено от окултист-парабиолог, издал през 1923 г. във Виена книгата "Смърт и безсмъртие", наситена с огромно количество окултни термини, включително и такива, произхождащи от Древния Египет...

Или какво знаеш за приписването на Ленин на направо свръхестествени дарби?

Ето какво пише за него материалистът Бухарин:

Със сигурност Ленин имаше някакво необяснимо шесто чувство, което позволяваше на чувствителното му ухо да чува как под земята расте тревата, как тичат и бълбукат подземните ручейчета, какви мисли бродят из главите на безбройните труженици по земята.

При случаен разговор със селска старица той долавяше как бие сърцето на селянката.


Не зная как ти възприемаш тези религиозни по дух "материалистически" излияния, но в мен те предизвикват само отвращение и презрение...

Както впрочем и цялата тази фалшива в самата си основа комунистическа система.

Същността на комунизма може да се изрази само в едно единствено изречение:

ЧОВЕК ЗА ЧОВЕКА Е БРАТ, БЕ ГАД!

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема ..защотонови [re: бeзпътeн]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано05.03.09 01:11



никой не се е върнал, за да разкаже какво е нещото след смъртта...

...само вицове...



And the Mouse Police Never Sleeps.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор %_^ (непознат)
Публикувано05.03.09 02:38







Тема Re: ..защотонови [re: Диoниc]  
Автор %_^ (непознат)
Публикувано05.03.09 02:40







Тема ...именно, де!нови [re: %_^]  
Автор диoниc (сабазий)
Публикувано05.03.09 02:54



..вицове...

..ти да не би насериозно да ги схващаш тези писания?!...



And the Mouse Police Never Sleeps.



Тема Re: ...именно, де!нови [re: диoниc]  
Автор %_^ (непознат)
Публикувано05.03.09 03:39







Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: %_^]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 07:57



Тези бабини деветини могат да бъдат "доказателства" само за напълно изкукуригали дъртофелници като тебе.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано05.03.09 10:03



Няма абсолютно никакво значение какъв е бил в действителност Иван Петрович Павлов и какво е казал.

Ами нали и аз (и не само аз) непрекъснато това ти обяснявам, когато повтаряш и за Павлов, и за кого ли не колко вярващи са били - не само че няма значение, но и не мисля, че е възможно да знаеш





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано05.03.09 10:38



""Душата като енергия" - това е една твърде банална представа за т.нар. "душа", поредното вярване. " Опитах се да се изразя по възможно най-опростен начин; няма нужда да навлизам в дълги обяснения и излишни подробности.

"Ще станеш истинска гностичка тогава, когато спреш да се опитваш чрез един ограничен инструмент, какъвто е умът, да се докоснеш съзнателно до неограниченото." Това е оксиморон-"да се докоснеш съзнателно до неограниченото". Трябва да открехнеш поне и подсъзнанието си, за да се отвориш към неизвестното в дадения случай. Само с четене на книжки не става.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 10:42



Естествено, че не става "само с четене на книжки". Къде съм писал, че става така.



А такова нещо като "подсъзнание" няма. Иначе съм за "открехването", теб лично бих искал да открехна към по-полигамни взаимоотношения.



Тема Re: бeзпътeннови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 11:11



много ми е чудно само едно - когато основният ти мисловен орган започне да бъде привличан по-силно от гравитацията, отколкото от жените, как ще продължиш да си вярваш сам на шибамгувистките мантри?!





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.03.09 11:19



Не е така. Аз ти цитирам факти, а ти ми цитираш мнения, които предпочитат да заобикалят внимателно тези факти.

Аз зная, че Павлов е бил вярващ от руски емигранти, живели в Париж по същото време, по което и той, но в СССР.

Хора, много по-честни от червената паплач, яхнала по това време руския народ. И изключително свободомислещи и точни.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: бeзпътeннови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 11:20







Тема Re: бeзпътeннови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 11:24



Ни фаща дикиш, сори.





Тема Re: бeзпътeннови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 11:26



Фаща, фаща.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано05.03.09 11:30



Освен ако не си разговарял лично с Павлов, нямам основания да приема "фактите" ти. Само той си знае в какво е вярвал и дали е вярвал, за мен това няма особено значение.

Хора много по-честни от червената паплач??? Хората винаги изкривяват фактите според собствената си гледна точка. Неизбежно е...

Няма значение кой е вярващ и кой не, макар че ти се иска да изкараш всички велики учени вярващи





Тема Re: бeзпътeннови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 11:34



само ти така си мислиш. то не че шибамгувистите могат да мислят извън проповядваното от циганоидното им гурувче, ама нейсе, допускаме и тази възможност... май съвсем си зациклил в себевъзнасяне на физическия си "Аз" и еднообразни субективни критики на чуждите такива. макар че се опасявам от прекалено себеиздигане уморените ти ръце да не хванат тендовагинит...





Тема Re: бeзпътeннови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 11:36



Що пишеш в първо лице множествено число?



Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 11:46



никъде не пиша така...





Тема Re: Моля?!нови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 11:53



По-горе си писала: "ама нейсе, допускаме и тази възможност..."

Кои сте "вие", дето допускате тази възможност? Май доста личности почнаха да пребивават в главата ти, шайбата ти съвсем се е развъртяла.

А за поздрава - естествено, че такива неща ще ми пожелаваш, след като си жестоко разочарована, че не можа да ме излъжеш да те хвана за гадже и после да се оженя за тебе, грозно ми гардже, хаха.





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.03.09 12:03



Естествено, че не съм разговарял с Павлов.

Но подходът ти е принципно абсурден - искаш хората да ти вярват в разни съмнителни научни публикации на непознати нам научни сътрудници в полза на еволюционната теория, а от друга страна не желаеш да приемеш никаква аргументация от сериозни историци, ако тя не ти отърва.



В знак на протест скоро ще публикувам тук откъси от мистичните съчинения на Авицена. Защото, мило момиче, за него не се твърди, че е бил религиозен, той е основател на мистична традиция.

Иначе е бил доста свободолюбив и напук на ислямската забрана да се консумира алкохол е препоръчвал да се пие червено вино с лечебна цел.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.03.09 12:08



И като не си хванал нея за гадже, кого хвана вместо това?

Отново Него ли?



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано05.03.09 12:09



Протестирай си, колкото искаш, но и ти не си прав. Не искам хората да вярват в нищо! Научните публикации и факти могат да бъдат проверени. А с Павлов и Дарвин, и т.н. за съжаление няма как да си поговоря



И аз тъй се лекувам - с червено вино имам предвид, стига да не е греяно



Тема Re: Моля?!нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 12:10



Ти пък кво любопитстваш, уродливи Джаба? Добре де, фанах си една наистина прекрасна мадама, с която сексът е направо страхотен, да не кажа божествен.

Спрямо нея това недъгаво недоразумение "рокси" естествено няма никакъв шанс...



Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 12:10



е, щом по липса на други аргументи започна да се мъчиш да ми вадиш думите от контекста и пак да зацикляш в безплодните си фантазии, нагло натрапвани на половината жени в Дир-а, които често ти докарват сериозни бели върху бедната остра тиква в някои клубове, значи сериозно съм притисната безпомощното ти неаргументирано мозъче до стената. горното заключение е резултат от наблюдения на няколко души тук върху сектата на Шибамгу, както се вижда от съседната тема...





Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 12:11



мхм, щом сега е само една, другата явно си я изкълчил...





Тема Re: Моля?!нови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 12:12



Колко жалко - толкова усилия прахоса да се омъжиш за мен... всичките на вятъра.





Тема Re: Моля?!нови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 12:13



Е, ти естествено и спрямо ръцете ми нямаш шанс. Порното е хиляди пъти за предпочитане пред твърде неестетични и окаяни гледки като теб.



Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 12:14



не разбирам за какво говориш, макар че като гледам сигурно и ти не разбираш...
ама айде, да не и развалям натрапчивата самореклама, че явно друго не ти е останало, щом пак си напускал снимки из клубовете... горкото то...





Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 12:20



Ваше Остротиквие, не ми се съди от начина Ви на писане колко често виждате жена извън монитора, защото не съм психолог, но така или инае само Лили и Деси са достатъчно послуушни за истинската Гочева селска идилия... Останалите обикновено те зарязват да ревеш самотно след напразни нет-напъни и да съчиняваш приказки от "1001 нощ" за да поддържаш имиджа си пред другите, но не остана кой да им вярва. Дори и йогите, които не познават мен, но са привикнали на празните ти приказки...





Тема Re: Моля?!нови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 12:22



Няма ли да мирясаш ма! Пфу! Аман от истерясали пачаври! Оспами ми темата.





Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 12:25



Ами докато има самозабравени остротиквия, ще има и кой да ги слага в задния си джоб с железни аргументи, показвайки им съвсем обективно и с най-добри намерения какви нищожества са и помагайки им да се освободят от заблудите и обсебванията си.





Тема Re: Моля?!нови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 12:27



Мечти, мечти... Иска ти се да си нещо, което не си... Иска ти се да си много неща, които не си... Иска ти се да си красива, интелигентна, сексапилна, омъжена - но не си.

Това твоето си е направо лична трагедия.



Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 12:46



Абе не е като да съм самодоволно себелъскателно Гоче и да се фукам навсякъде с това, ама щом ти харесва да плюеш всички несъгласни с тебе, давай, само дето няма кой да се впечатлява...





Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.03.09 12:46



Не, ти не си права.

Как да не можеш да говориш с Дарвин?

Той е живял в доста свободно общество със свободна преса и е публикувал много свои съчинения, за които едва ли има съмнения, че отразяват действително собствените му възгледи.

Как да не се знае, че Жан Пол Сартр на стари години е станал от атеист юдаист и е обяснил защо? Нали именно с тази цел той е дал обширно интервю на едно от най-авторитетните и четени френски списания по това време?

Ти утре можеш кажеш, че не си убедена, че Платон не е бил таен атеист, а Хитлер върл фен на евреите, който само наужким е критикувал.



С абсолютно същия аргумент., че няма как да бъдат вече попитани лично какво мислят.

Освен това е абсолютно неверно, че Научните публикации и факти могат да бъдат проверени.

Проверени от кого? Да не би от нас? Да не би от обикновените хора?

Не, разбира се. Единствено от други техни колеги учени, които разполагат с лаборатории и съответни познания и подготовка.

Аз пуснах преди време един видеоклип, който показвашее, че и сред еволюционистите има доста шмекери.

Факт ли е, че сред видните учени, които се занимават и в момента с генетика има такива, които публично се обявяват за вярващи и пишат книги по този въпрос? Книги преведени дори и на български. Факт е.

Какво следва от това?

Само едно. Аз нямам НИКАКВО основание да приемам на сериозно религиозните или антирелигиозните убеждения на никой съвременен учен.

Естествените науки НЕ СА СПОСОБНИ да отговорят на въпроси, които определено излизат далеч извън сферата на тяхната компетентност - нито сега, нито за в бъдеще.

Математиката например е компетентна да ми каже, че ако имам 100 лева в левия джоб и 100 лева в десния джоб, значи имам общо 200 лева в джобовете.

Но тя не е и НИКОГА няма да стане компетентна да ми каже дали някой изобщо има в джобовете си 100 лева или не. Този въпрос НЕ Е от нейната компетентност.

Какъв е изводът?

Ти, мила и симпатична ми lila_va, си една дълбоко и искрено вярваща в еволюцията девойка (или жена), която като всеки искрено вярващ човек смята, че има прекалено много обективни доказателства, които подкрепят неговата вяра.

Колкото и да е странно, не ти, а аз не съм вярващ. За мен ВСЯКА вяра не е нищо повече от отказ да погледнеш на нещата такива, каквито са. И изобщо да не ти пука дали има еволюция или не, дали Павлов е бил вярващ или не, дали човек е сътворен от Бога, от извънземна цивилизация или е самовъзникнал, дали след смъртта има живот или няма.

Древните скептици (скепсис значи оглеждане, изследване) са смятали, че съществуването на Бога не е очевидно, защото ако беше очевидно, всички щяха да вярват в Него. Но неговото несъществуване също не е очевидно, защото ако беше такова, НИКОЙ нямаше да вярва в Него.

Поради това скептикът се въздържа от формиране на категорично мнение по всеки неясен и спорен въпрос.

Неговата основна цел е да пребивава винаги в състояние на несмутимо от нищо душевно спокойствие (атараксия).

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.03.09 12:51



Не ти си я хванал, а тя те е хванала.

Жените имат сексуални фантазии и ти - младо, хубаво и потентно момче, си подходящ за обект на такива женски фантазии.

Само че внимавай! Когато фантазиите се изчерпат, което е неминуемо рано или късно, тя ще се сблъска с твоя очарователен характер, след което доста бързо ще те заебе.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.03.09 12:54



Сериозно?

Че какви пък толкова усилия е прахосало това момиче не просто за да спи с теб, а дори за брак да започне да си мечтае?!

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Май не е зле да му се припомни -нови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 13:10







Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор lila_va ()
Публикувано05.03.09 13:15



Е тук сега съвсем омеси нещата


Не се доверявам на 100% дори на написаното от Дарвин. Дарвин е живял и е възпитан в общество, в което почитта и уважението към родителите стои на първо място (за съжаление не съм убедена, че това е така и сега), той всячески се е стараел да впечатли баща си, да го накара да се гордее. Това не е типично само за Дарвин, а за поколението му въобще - практичен е бил човека, англичанин, какво да го правиш. Само че надделява другото, стремежът към науката, и слава Богу

Правилно смяташ, съмнявам се във всичко, което не мога сама да проверя или до което не мога да достигна, разсъждавайки на базата на натрупаните от мен знания. Естествено, че не вярвам в еволюцията, тя е факт, няма нужда да вярвам в нея. Все се бъркаш

А ако беше очевидно съществуването на Бога (така както еволюцията), нямаше да има нужда да вярваме и в него, щяхме да знаем, че е там някъде и не ни обръща особено внимание, келешът му с келеш

Проверени от кого? Да не би от нас? Да не би от обикновените хора?
Не, разбира се. Единствено от други техни колеги учени, които разполагат с лаборатории и съответни познания и подготовка.

Ако си достатъчно любознателен, влизаш в университет и учиш, изследваш, питаш... Да, това е единствения начин, така се прави наука, не с фантасмагории.
Ако знаеш колко лаборатории има, оборудвани с техника за милиони, които "работят" за "видни" креационисти, но да имат някакъв сериозен резултат? Само глупости бълват.



Тема Re: Roxyнови [re: Roxy]  
Автор The_Mother (минаващ)
Публикувано05.03.09 13:16



Пак ли се захапахте?



Не забравяй, че в интернет пишат и хора с психични проблеми, дори нещо повече...
и колкото по-малко лични контакти, толкова по-добре.


Виж това дали ще ти хване дикиш


Roxy-Proxy

Редактирано от The_Mother на 05.03.09 13:30.



Тема Re: Май не е зле да му се припомни -нови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.03.09 13:36



С всичко казано съм съгласен, но не и с това, че си го адресирала не до безпътен, а до мен.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Моля?!нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 14:07



Като почнем от постоянни позвънявания на телефона с покани да сме се виждали, та стигнем дори до обяснения в любов. И накрая като видя, че няма начин нищо да стане между нас, се озлоби. Е, как да стане, като нито е красива, нито е интелигентна, нито сексапилна, нито уравновесена. Ами просто не става.



Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 14:17



Сега прехвърляш собствената си тактика, описана от Амрита в нейните оплаквания от неодояланите ти преследвания, върху мен. Ами не става така, опитай се да измислиш нещо ново... Тя поне пази отчаяните ти любовни писма, ти даже нямаш нищо мое, съчинявайки еднообразните си лъжи...





Тема Re: Моля?!нови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 14:25



Виж ся, нека бъда още по-откровен с теб - не съм ти виновен затова, че си грозна, глупава, провиснала и психясала, както и за това, че никога няма да се омъжиш и никога няма да имаш деца.



Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 14:37



Мдам, несъмнено това може да бъде проверено и доказано от всички, които познавам. На криво Гоче космосът му пречи... Само, моля те, злобей малко по-изобретателно - писна ми да чета едни и същи творби на безсилния ти гняв по мой адрес, които даже не са убедителни за никого. Ама така е, който вижда жена веднъж на високосна (ако не и по-рядко), трябва да си излива енергията другаде и срещу всички, с които не е съгласен, независимо от резултата...





Тема Re: Диoниcнови [re: Диoниc]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.03.09 15:51



никой не се е върнал, за да разкаже какво е нещото след смъртта...

...само вицове...


Алекс твърди, че много се били върнали ама
ние не искаме да им повярваме.




Тема Re: бeзпътeннови [re: бeзпътeн]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.03.09 15:54



Тези бабини деветини могат да бъдат "доказателства" само за напълно изкукуригали дъртофелници като тебе.


Изпушилият кукундрел вече си е затрил процентният ник!




Тема Re: бeзпътeннови [re: AGLER]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.03.09 15:57



Орко е - затова са му го затрили централно...





Тема Re: lila_vaнови [re: lila_va]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.03.09 15:58



Освен ако не си разговарял лично с Павлов, нямам основания да приема "фактите" ти


Със сигурност е разговарял, а и сега продължава
да разговаря! И с Павлов и с Нютон и с Наполеон!

Това е един от характерните симптоми
на заболяването му!




Тема Re: бeзпътeннови [re: Roxy]  
Автор The_Mother (минаващ)
Публикувано05.03.09 17:00



От толкова чаткане в клубовете гледайте да не изкукуригате централно



Орко си е много добре



Тема Re: Моля?!нови [re: Aлekc]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано05.03.09 19:13



Той чете предимно "Мъжът и ръката интимно".





Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано05.03.09 19:14



"фанах си една наистина прекрасна мадама"

Тая от училището за слепи ли?



Тема Re: Моля?!нови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 19:15



Не злобей така де, доста по-готина е и от теб.



Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано05.03.09 19:16



Не злобея, но адски ме дразни отношението ти към Рокси? Защо си толкова груб към една млада дама?





Тема Re: Моля?!нови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.03.09 19:18



Защото го заслужава, много просто. Изключително нахална, нагла и неуравновесена; направо истерясала в злобата си. Това със сигурност никак не подпхожда на "една млада дама" и следователно не заслужава да се отнасят към нея като към такава.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано05.03.09 19:18



"теб лично бих искал да открехна към по-полигамни взаимоотношения. "

Мечтай си...



Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано05.03.09 19:19



Не, ти наистина си много груб и не ти прави чест да правиш подобни изказвания. Много съм разочарована.



Тема Re: lila_vaнови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 00:09



Как позна?



Наистина днес си говорих и с тримата.

И за кого мислиш? За теб разбира се!

Казах на Нютон, че няма бивши ченгета и гейове и той ми препоръча да не се изразявам така за теб.

Интересно, защо ли?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Естествознание, религия и философиянови [re: lila_va]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 00:50



Честно казано нямам никаква представа кои са учените креационисти и с какво се занимават те в своите лаборатории.

От философска гледна точка подходът към всеки един проблем предопределя и това, което имаме шанс да постигнем по неговото изясняване.

Учените-естествоизпитатели често дори не си дават сметка как привнасят в изследванията си на природата своите нямащи нищо общо с нея предубеждения. Затова никак не е учудващо, че еволюционистите откриват навсякъде доказателства за еволюцията, а креационистите пък откриват навсякъде факти, които говорят в полза на присъствието на виш творчески разум в природата.

Някога един руски екзистенциалист написа следното:

"Вие може би вярвате, че ако един учен изследва под микроскоп например тази капка вода, той наистина се интересува от нея?

О, не! Той изобщо не се интересува от нея! Тя му е нужна само, за да му даде основание, на основата на своето изследване да твърди неща за всички останали капки на света, които той не е изследвал и никога няма да може да изследва."


По този повод Хегел отбелязва, че макар естествоизпитателите си въобразяват, че работят с непосредствени опитни дадености, те всъщност оперират, най-често без изобщо да си дават сметка с безкритично създадени от тяхното мислене понятия.

Именно това е задачата на сериозната философия - да проясни основните понятия и принципи, които учените използват като самоочевидна даденост при техните изследвания.

Да вземем например понятието "Бог". Доколкото никой не може да посочи конкретен обект, който да съответства на това понятие, става ясно, че то е изкуствено привнесено в изследванията на природата и не се явява необходимо за провеждането им.

Същото обаче важи за понятието "еволюция" - то също се привнася в научните изследвания, а съвсем не се извежда с дедуктивна необходимост от тях.

Всеки теоретичен модел - все едно дали с еволюционна или креационистична ориентация дава отговор на всеки въпрос, т.е. той представлява източник на безкрайна "информация" за моделирания от него свят.

Но в основата на всички научни модели - все едно какви - лежи винаги краен обем информация. Следователно подобни априорни синтетични идеи на чистия разум като "Бог" и "еволюция", би казал Кант, са нужни единствено за да ни дадат възможност да организираме наличния краен емпиричен опит в един приемлив и постигаем единствено умствено теоретичен модел на емпиричния свят.

Извинявай, за малко сложния може би за теб философски анализ, но според мен съвременното естествознанието няма само по себе си почти никаква научна стойност, ако не използва не само съвременния математически апарат и компютърното моделиране, но също така и критичния философски анализ на своите фундаментални идейни предпоставки.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: agrimonia]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 01:13



От вашите диалози с безпътен разбрах между другото, че ти си освен всичко мацка, която дори и той определено смята за готина - нарича те "мила ми женичке", иска да те открехне към по-полигамни отношения, но все пак, за не си вириш много носа, не пропуска да ти напомни, че е фанал една наистина прекрасна мадама" , която е дори доста по-готина е и от теб.

Запомни това! Защото, ако в даден момент с нещо не оправдаеш авансите на безпътен, току виж си научила за себе си други, съвсем неочаквани неща.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 06.03.09 01:14.



Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.03.09 02:10



Кукундрелнико,
защо говориш за безрътния като отхвърлена любовница?


Да не си му се натискал и ти бре?



Тема Re: Моля?!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 02:18



Нещо не си много убедителен.

От постоянни позвънявания по телефона до мечти за брак пропастта е направо огромна.

Явно си се отзовавал на доста от тези позвънявания. И кой знае как си се държал и какво си приказвал и правил, че да се стигне дори в обяснения в любов...

Нещо в обясненията ти хич, ама хич не се вързва!



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Защо няма нищо СЛЕД смърттанови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 02:24



Не съм - лично аз имам влечение само към женския пол.

Така че го оставям младия Шива изцяло на теб.



И те поздравявам със същата песен, с която Рокси поздрави и него:



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Моля?!нови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано06.03.09 10:01



Както не е логичен и самият той - обвинява в собствените си грешки хората, на които е звънял по телефона да рекламира собствените си теми по липса на внимание, а прословутото "обяснение" беше бъзик на езическо-йогистко събиране в една кръчма, когато се опитах да го накарам да не приказва глупости, което имаше резултат - юначният мачо замлъкна като ужилен, щом казах, че съм обсебена и ще му скоча, ако не млъкне... Сега пък настоятелно продължава да ми приписва недодяланите му начини за свалки, довели до грандиозна издънка в клуб "Йога" преди време. За адекватността на представите му за самия него и околните - съдете сами...





Тема Re: Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.03.09 10:39



Не съм - лично аз имам влечение само към женския пол.


Боже опази!
Имал влечение към женският пол!
Явно за това рядко ти се отваря парашута, щото малък
процент от жените са лизбийки!

Нямаш ли огледало да се погледнеш бе джаба?
Приличаш на тлъста мазна жабешка царица Бабишкера!



Тема Re: Моля?!нови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.03.09 10:58



Рокси, няма нужда от обяснения. Не съм очаквала, че Безпътния ще изреди толкова обиди по адрес на една жена. Никой добре възпитан мъж не би изръсил подобни словосъчетания дори да е изоставен подло, изигран и т.н., а какво остава в този случай! Не бих могла дори да изразя добре разочарованието си. Речите му биха били разбираеми, ако е пиян каруцар с психични отклонения, едва завършил първи клас и живеещ сред неудачници-алкохолици. Но от него не го очаквах...



Тема В навечерието на появата на нова световна религиянови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 12:01



Значи ти си му казала, че си обсебена от него?!

Дотук нищо ново. Според Шри безпътен ВСИЧКИ жени - от току-що проималите мензис невръстни девойки до намиращите се вече в тежък климакс полусбабичосани лелки - биват обсебени от него веднага щом го зърнат или поне щом зърнат снимката му.



Шри безпътен - заветната мечта на всяка жена, на всички така наречени от самия Него НССМ (Недоебани Спамещи Стари Моми) и УРБ (Уродливи Разгонени Бабета)

Ето какво мисли самия Шри безпътен за себе си:

Аз съм зодия Скорпион и съм най-готиният в целия свят, повече за зодиите не ми трябва да знам!




А ти, Roxy , си се осмелила да заявиш публично, че възнамеряваш да обсебиш за лично ползване (все едно на бъзик или сериозно) свещената плът на Шри безпътен. И с тази твоя егоистична постъпка да причиниш невъобразими страдания на всички твои посестрими на тази планета, които мечтаят за абсолютно същото.

Единственото решение на този конфликт на интереси е група хиперсексуални сексапилни и войнствени амазонки да нападнат полигамния Шри безпътен и да
му се наслаждават дотогава, докато той омаломощен издъхне в ръцете им.

А след това те да го обявят за Бог-Покровител на всички самотни и неудовлетворени жени на планетата и да им раздават като причастие напоени с кокосово мляко късчета прасад с думите:

"Погълнете това късче от Неговата безпътна плът и изсмучете съдържащата се в него свещена сперма! Амин!"

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: В навечерието на появата на нова световна религиянови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано06.03.09 12:07



Дълбоко и искрено се разкайвам, коленича и удрям чело в земята, докато си избия всички обсебващи мисли за Аватара на Шива!!! Горката аз, как изобщо съм се осмелила...





Тема Re: Aлekc-Джабанови [re: AGLER]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 12:10



То коя лесбийка би си паднала по мазната уродлива Джаба с трудно установима полова принадлежност.

Дори и да предположим, че Джаба има някакво подобие на мъжки полов орган, то поради огромните лебеници/катове сланина, за Джаба би било направо невъзможно да си го види, камо ли да го напипа с някое от гнусните си ръчища.

А когато на Джаба-Алекс се наложи да посети тоалетната по малка нужда, има два избора - или да пробва първо да си повдигне огромните катове мас с крик, тресчотка или друго повдигащо устройство, за да може да го хване след това; или да седне върху тоалетната чиния, която трябва да е достатъчно здрава, за да не се срути под огромната тежест на свръхтежкото и мазно Джаба-туловище, след което да уринира като жена, като урината ще трябва да се стича между катовете сланина на Джаба/Алекс.

Така че си прав за Джаба - трудно е да се установи наистина гнусната Джаба-Алекс към кой пол принадлежи.



Тема Re: Aлekcнови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 12:11



Ти изглежда забравяш, че вече говориш с един дядо, на две красиви внучета.



Така че си спести неуместното остроумие.

По-добре ти си спомни какви си ги вършил на млади години, че за теб какви ли не малко смущаващи слухове и легенди се носят и досега из София.

Но не се притеснявай - аз никога не бих използвал информация получена от външни източници спрямо теб.

Защото спазвам винаги собствените си стандарти.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Аз съм Бог и Дявол едновременнонови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 12:12







Тема Re: Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 12:16



Кви слухове, ма мазна Джаба? Ся ко си мислиш, че като почнеш да плещиш врели-некипели за някой в интернет и той едва ли не ще се спече след това? Ей, много проста Джаба си - явно затлъстяването на гнусното ти уродливо тяло е обхванало и мозъка ти - сега вместо мозък имаш в тиквата си огромна топка лой.

Каквото и да е правил някой на млади години, щом не се е превърнал на дърти години в изключително грозен и противен урод като тебе, явно по-пълноценно е живял.



Тема Re: Aлekcнови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.03.09 12:21



Ти изглежда забравяш, че вече говориш с един дядо, на две красиви внучета


Ти по добре вземи направи ДНК експертиза
на децата и на внучетната си!


А "информацията" дето си получил уж за мене, вземи си я публикувай
в малоумният блог. Там ще пасва идеално покрай всичките ти други шизофренни бълнувания!



Тема Re: Aлekcнови [re: AGLER]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано06.03.09 12:27



Ти да не би да работиш в детска градина?



Тема Re: : Kaлoмaиннови [re: Kaлoмaин]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.03.09 12:29




Да!
За деца с психични увреждания!



Тема Re: : Kaлoмaиннови [re: AGLER]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано06.03.09 12:30



Пролича ти.



Тема Коя е истинската дЖаба?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 12:48



Благодарение на теб научавам за себе си все нови и нови неща.

Мило момче, аз вече съм дядо на две красиви внучета.

Всеки мъж на моята възраст би трябвало да си даде ясна сметка от кой момент нататък е по-добре дасе оттегли от света, дори и това да не е все още биологически наложително. Така че твоите опити да ме уязвиш са удар в празно пространство.

Само преди два дни се запознах с едно изключително очарователно, интелигентно и талантливо младо момиче, с което много си допаднахме като характери и се разбрахме съвсем скоро пак да се срещнем.

Извинявай, аз на нейния усет за мен ли да се доверя (а тя е изключително талантлив млад художник) или на твоето изродено, дефектно и уродливо възприятие на света?

Не ми е удобно да публикувам снимките на някои от моите бивши сериозни гаджета, за да не те комплексирам окончателно.

С тази твоя зловонна душа ти много бързо ще прогониш от себе си ВСЯКА и най-увлечена в теб жена.

Защото щом тя се сблъска с твоята прикривана в началото на връзката ви душевна уродливост, шансът да не изчезне от хоризонта ти е почти равен на нула.

Познавам и някои по-сензитивни и определено атрактивни девойки, които са усетили интуитивно що за птица си още щом са те зърнали на живо и нямат повече никакво желание да се озоват физически в близост до теб, дори на публично място.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Аз съм Бог и Дявол едновременнонови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 12:56



Ти не си никакъв Бог.

Ти си просто едно уродливо, злобно и подло демонично същество, което е успяло да се маскира като симпатичен и привидно доброжелателен млад мъж, практикуващ Йога и сега беснее, че все повече хора са напълно наясно за това, какво се крие под неговата благовидна външност.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Aлekcнови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 13:00



Няма нужда - достатъчно ми е ти да ЗНАЕШ, че аз вече съм съвсем наясно кой си, с какво си се занимавал преди 10 ноември и защо толкова мразиш тогавашната православна върхушка, която си обслужвал тогава доста активно.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Гнусна уродлива Джабанови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 13:42



Джаба, това, че си изключително уродлив и гнусен - не само като външност, но и като характер - не подлежи на съмнение или обсъждане.

Но понеже, както споменах - си урод не само външно, но и вътрешно и обичаш да лъжеш като разпран - сподели кои са тези "някои по-сензитивни и определено атрактивни девойки, които са усетили интуитивно що за птица си още щом са те зърнали на живо и нямат повече никакво желание да се озоват физически в близост до теб, дори на публично място".



Тема Re: Аз съм Бог и Дявол едновременнонови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 13:44



Аз съм красив, елегантен, интелигентен, сексапилен, млад и перспективен. Ти си грозен, дебел, глупав, отблъскващ, дърт и пропаднал. Това са просто факти.



Тема Re: Аз съм Бог и Дявол едновременнонови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 13:57



Интересно защо говориш за мен като млад гей, който не ме харесва?



Добре е все пак да знаеш, че никога досега не съм имал и най-малкото желание да общувам с гейове, включително и с потенциални като теб.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 14:03



Как пък не? Аз да не съм долнопробна клюкарка като теб, за да ти споделям подобни неща?

И да насоча злобата ти към жени, които имат единствената вина, че са усетили отдалеч смърдящата ти на лошо душа!

Майтап бе, дЖабо очилата!



Всички жени си падат по теб, само щом те подушат, не го ли знаеш?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 06.03.09 14:04.



Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 14:08



Естествено, че няма да споделиш кои са тези "жени", просто щото такива няма. Лъжлива Джаба уродлива.



Тема Re: Аз съм Бог и Дявол едновременнонови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 14:11



Не бесней, Джаба.





Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано06.03.09 14:20



Абе то досега вече се видя кой се разпра да лъже и да се хвали безпочвено, следователно мисля, че Алекс пише истината...





Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: бeзпътeн]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано06.03.09 14:22



ПРЕКАЛЯВАТЕ вече.

СТИГА бе. нали се вземате за големи хора.



като се говори че мъжете са по-големи клюкарки от жените се сърдите.



Тема Re: Аз съм Бог и Дявол едновременнонови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 14:22



Скоро ще си имаш много по-сериозни проблеми от тези виртуални задявки.

Проблеми, които сам ще си създадеш.

Нано ти дойде навреме акъла в главата!



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 14:23



Има, има...



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 14:27



Естествено, че пиша истината.



Все пак не е добре когато на софийския координатор на крия-йога дори не му и хрумва какви чувства предизвиква в някои потенциално заинтересовани от тази традиция млади девойки...

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Аз съм Бог и Дявол едновременнонови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 16:37





Джаба Хътянинът се разбесня и почна да пророкува/кълне!



Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: Roxy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 16:39



Твоето подобие на "мозък" е крайно атрофирало, така че не става за мислене.

А аз специално за теб не съм излъгал изобщо. Такава си, каквато те описах.



Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: Бapбapeлa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 16:40



То от Джаба/Алекс по-голяма клюкарка няма, но е трудно да се установи към кой пол точно принадлежи.





Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 16:42





Е кои са де? Щом не можеш да ги споменеш и те да го потвърдят, значи за пореден път разпространяваш клюки и лъжи.



Тема Re: Кукундрелниканови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.03.09 17:05



че аз вече съм съвсем наясно кой си, с какво си се занимавал преди 10 ноември и защо толкова мразиш тогавашната православна върхушка, която си обслужвал тогава доста активно.



Кукундрелнико, ти съвсем изтрещя вече!
Православна върхушка?
Па съм я и "обслужвал"!
А бе жабок шизофреничен, аз дори не съм кръстен в
православна вяра а съм кръщаван като католик!

Не, че би имало някакво значение де!

Ейййййййййй, съвсем изтрещя злобното шизи!
Първо бях ченге от ДС, после станах гей, са вече и
човек на "православната върхушка"!

Казах ти, пий си транквилантите, че пак ще
дойдат ангелите с белите престилки и ще ти
приложат три четири електрошока докато те фиксират
към земната действителност!



Тема Re: Опасна отровна безпътна дЖаба-очиларканови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 18:37





Ти наистина си доста глупава дЖаба!

Не ти ли хрумва, че аз се познавам лично с повечето потребители в клуб "Йога" и също с някои от редовните потребители на този клуб? И естествено се е случвало да говорим и за теб, макар и с неохота.

И знаеш ли какво мислят те за теб?

Същото, което хуанджи ти каза право в лицето - че си едно инфантилно мамино детенце, от което всяка жена с инстинкт за самосъхранение трябва да бяга като от чумав. Защото днес ще и сваляш звезди от небето, а утре ще я изтипосаш тук, заедно с всичките и лични тайни, които случайно ти е доверила.

Така че изобщо не ми пука какво ТИ ще кажеш тук за мен. Защото твоите думи отдавна вече нямат никаква тежест в този клуб и в клуб "Йога".

В тези два клуба ти вече си тотално компрометиран като човек, на който може да се има каквото и да е доверие.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Кукундрелниканови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 18:42



Никога не съм твърдял, че си бил част от православната върхушка.

А само че си въртял с нея сериозен бизнес.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Кукундрелниканови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.03.09 20:06



Никога не съм твърдял, че си бил част от православната върхушка.

А само че си въртял с нея сериозен бизнес.



Ти наистина си много зле!
Най идиотското обаче е, че си вярваш, ама това е от диагнозата!

В интерес на истината с католическата "върхушка" съм се съдил
в една много католическа държава и след 3 години инат ги накарах
сами да си говорят.



Тема Re: Кукундрелниканови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 20:18



Я сега ми кажи - ти си търгувал с произведения на изкуството, нали?

На кого си ги продавал в България преди 10 ноември?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Кукундрелниканови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.03.09 22:04



Я сега ми кажи - ти си търгувал с произведения на изкуството, нали?

На кого си ги продавал в България преди 10 ноември?


На кого да ги продавам в България бре куку!
Който купуваше преди десети изкуство в Бг си го купуваше
директно от авторите.
Аз съм изнасял съвременно изкуство, и понеже в началото трябваше
да го купувам чрез ВТО Хемус и да им плащам процент и вносно мито там където го продавах измислих вместо скулптурите и картините да си изнасям авторите за по един месец и да ми работят на място.

Леле колко си бил проЗ и колко некадърен Шерлок Холмс си бил!


А за това, че съм въртял далавера със синода направо ме съсипа!
Ти да си чул поп, кмет и даскал нещо да платят и купят?
Те и циганите знаят само думата "ДАЙ"!



Тема Re: Кукундрелниканови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 22:18



Например доста икони се продаваха контрабанда на чужденци.

А нашите големци също обичаха да си обзавеждат апартаментите със стилни мебели.

Но ти явно си бил едно светло и невинно ангелче-печелбарче, което си е пърхало на воляо в условията на тоталитарната комунистическа система и нищо общо е нямало с нея.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Трай ма, Джабанови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 22:53



Виж се отново на какво приличаш, уроде мазен нещастен:






Тема Re: Кукундрелниканови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.03.09 22:53



Нещастнико, ти имаш ли понятие колко време съм живял в България
преди десети ноември, кога е било и на колко години съм бил когато
съм живял тук за по дълго!


Толкова глупости изписа, че нямам думи.
Преставам вече да ти отговарям на простотиите на тази тема.

Много ми е интересно как те търпят близките ти,
ако разбира се въобще те търпят а не са те наритали досега!



Тема Re: Кукундрелниканови [re: AGLER]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.03.09 23:10



Вай, тази Джаба колко усърдно събирала "сведения" за теб, белким те постави "на тясно".

Направо умирам от смях в момента като чета "компроматите", събирани от Джаба Хътянина.



Ама замисли се малко - за да стигне до тук, тлъстата Джаба наистина доста се спича от постоянните ти бъзици, чиято жертва става тук в клуба.

Ето я отново разбеснялата се Джаба/Алекс:





Тема Re: Кукундрелниканови [re: бeзпътeн]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.03.09 23:13




Толкова е смешен в напъните си да се прави на Шерлок Холмс, че е
дори по смешен от това да се вживява на Месия и основател на "учения".



Тема Re: Кукундрелниканови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 23:50



Това не е отговор. Преди разказваше как чрез теб преследваните евангелисти получавали помощи от чужбина.

Освен това все пак и други хора са те познавали по това време, нали?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Кукундрелниканови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.03.09 23:52



Не, не се правя на Шерлок Холмс. Просто имаме общи познати.

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Кукундрелниканови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.03.09 00:11



Никой освен тези двама от евангелистите не ме е познавал
по простата причина, че не съм проявавял никакъв интерес към
техните учения и религиозни занимания нито съм хосил по сборищата им!

А пък точно тези двама няма да тръгнат да
ти разправят каквото и да е за мене.


По много причини!



Тема Re: Кукундрелниканови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.03.09 00:18



Тях ги държа за десерт, ако се наложи, но нямам особено желание да контактувам точно с тях и то на такава щекотлива тема.

Открих обаче други хора, които са те познавали. Все пак София е малък град, а ти си забележителна личност и на това отгоре отдавна вече знам доста неща за теб от самия теб.



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Кукундрелниканови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.03.09 00:23



Знаеш от мен тоа, което съм искал да ти кажа!~





Тема Re: Кукундрелниканови [re: AGLER]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.03.09 00:33



Така е. Но знам за теб и други неща. Например как се казваш.

Малкото ти име започва с К., нали?



Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Кукундрелниканови [re: Aлekc]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.03.09 02:24




Не само, че не започва с К ами дори няма К в малкото ми име.



Тема Re: Кукундрелниканови [re: AGLER]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.03.09 11:52







Тема Re: Гнусна уродлива Джабанови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано08.03.09 03:35



Душо нежна и анално чЮфсФителна, това е единствено в шибамгувисткия ти промит мозък, хай наздраве и честит ти празник, белким те уважи някой!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.