Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Църквата на Летящото Спагетено Чудовищенови  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано17.01.08 18:26



Здравейте,

Църквата на Летящото Спагетено Чудовище е съществувала в секретност през последните няколко стотин години и в последно време излезе на светло.

Вярващите се наричат пастафаряни. Ето нашият сайт:



Искам да подчертая, че ние сме напълно сериозна религия и само ние даваме отговор на оснивните въпроси на живота и смъртта.



Препоръчавам да се запознаете с основите на религията на Църквата на Летящото Спагетено чудовище като си вземете Евангелиято на Църквата на Летящото Спагетено чудовище ot amazon:



Също така искам да помоля всички да ни подкрепят в искането ни религията на Църквата на Летящото Спагетено Чудовище да се изучава наравно с останалите религии в училищата в България.

Ваш искрен пастрафарянин
Паньо Донев

П.С. Присъеденете съм към Църквата на Летящото Спагетено Чудовище защото в ада е гадно, защото е горещо.





Тема Пояснения част 1нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано17.01.08 19:23



Вече получих запитвания за пастафарянската религия от хора, които искат да се присъеденят към църквата, затова ще внеса някои пояснения.

Хората получават нещо от религията въпреки, че не вярват буквално; като чувство за общност, мир, начин да разберат света - каквото и да е. За Пастафарианизма буквалната вяра е дори още по-маловажна; вяра не е необходима, защото ние нямаме ирационални Догми, които да изискват вяра.

Дали или не Летящото Спагетено чудовище съществува не е от значение. Не може да бъде доказано нито едното нито другото, както Християните не могат да докажат съществуването на техния бог. И няма причина да се опитвате. Ние всички сме свободни да вярваме в каквоти си искаме.

Пастафарианизма е валидна като всяка друга религия или система-на-вяра. Повечето от повечето дори.



Тема Пояснения част 2нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано18.01.08 10:29



Вече получих подкрепа за каузата ни религията на Църквата на Летящото Спагетено Чудовище, да се изучава в училище, за което благодаря.

Също и забележка, че чудовището ни било грозно. Искам да отбележа, че това е чудовище и е напълно нормално да е старшно и грозно, както се очаква от едно чудовище. Но съм сигурен, че ще намерим материяли и за по малките деца, където образът на Макаронения Създател да е нарисуван в по-симпатични краски, за нашите най-малки привърженици. Ето например тази симпатична скулптура:



Сега ще кажа и малко за теоретичната основа на религията на Църквата на Летящото Спагетено Чудовище.


Основната вяра е, че съществува невидимо и недоловимо Летящо Спагетено Чудовище, което създаде Вселената "след тежко пиянство"[1]. Всичките доказателства за Еволюцията бяха фалшифицирани от Летяюото Спагетено Чудовище, за да тества вярата на Пастафаряните (форма на хипотезата на Omphalos ). Когато научните измервания, като датиранетона въглерода, се правят то Летящото Спагетено Чудовище е там и подменя резултататите със своята Макаронен Израстък.[2]

Акоима интерес в следващите материали ще ви разкажа повече за тази най-истинска религия.

[1] 'Spaghetti Monster' is noodling around with faith. USA Today Science & Space article. Retrieved on 2007-02-05.

[2] a b c d e f Henderson, Bobby (2005). Open Letter To Kansas School Board (HTML). Retrieved on 2007-01-09.




Тема Re: Пояснения част 2нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано18.01.08 13:20



Я разкажи по-подробно за ритуалите на вярващите, това ще е интересно. А молитвите? Постите в неядене на спагети ли се изразяват? Дай повече информация, моля





Тема Пояснения част 3нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано18.01.08 13:42



Тъй като получих запитване за духовния живот на Пастафаряните, то аз трябва да обясня друг важен елемент от религията на Църквата на Летящото Спагетено Чудовище:

Пиратите!



Според вярата на Пастафаряните, пиратите са "абсолютни божествени същества" и първи Пастафаряни. Техният образ като крадци и изгнаници" е заблуда разпространявана от Християнски теолози през Средните Векове и Хари Кришновци. Пастафаринизма казва, че те всъщнсот са "мирни изследователи и разпространители на доброто", които раздават бонбони на малките деца и че съвременните пирати в никакъв случай не са подобни на "обичащите забавления буканери от историята". Пастафаряните празнуват Интернационален Говори като Пират Ден:
на 19 Септември.


А сега моля погледнете следната важна графика:



Тя показва увеличаването на глобалната температъра на планетата като функция на изчезването на пиратите. Това е важен аргумент в религиозната теория. Запомнете я добре, защото ще стане дума по-нататък.

Редактирано от Пaньo Дoнeв на 18.01.08 13:50.



Тема Re: Пояснения част 3нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Aye!! ()
Публикувано18.01.08 15:19



титан си





Тема Re: Пояснения част 3нови [re: Aye!!]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано18.01.08 16:02



Петнайс мъже в ковчга на мъртвецъ Йо-хо-хо и бутилка ромъ!



Тема Пояснения част 4нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано18.01.08 16:15



Време е да задълбочим нивото на знания в нашите беседи за тайнствата на Пастафарянството като се обясним концепциите за рая и ада на Пастафаряните.

Пастафарянската вяра за рая набляга на това, че там се намират вулкани от бира и фабрика за стриптизьорки.[1] Ада е подобен, само че бирата е стара и стриптизьорките имат ВБ (венерически болести).[2]

Религиозният канон на Пастафарянската религия се нарича Отпуснатия Канон. Вместо 10 божи заповеди, ние имаме Осем Аз Наистина По-скоро Ти Да Не-та дадени ни от негово Макаренено Съвършенство..

Номер 1 е:

1. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не се държиш като лицемерен по-набожен-от-него гъз когато описваш моята спагетена божественост. Ако някои хора не вярват в мен, това е ОК. Наистина, аз не съм отмъстителен. Освен това, не става дума за тях, затова не сменяй темата.


По нататък ще ви дам и останалите 7 Аз Наистина По-скоро Ти Да Не-та. Разбира се за сериозните Пастафаряни всичко е описано в Евангелието


[1] ^ DuBay, Tim (2005). Guide to Pastafarianism (Shockwave Flash). Retrieved on 2006-08-26.

[2] ^ The Gospel of the Flying Spaghetti Monster, p.83







Тема Re: Пояснения част 2нови [re: agrimonia]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано18.01.08 16:28



В отговор на:

Я разкажи по-подробно за ритуалите на вярващите, това ще е интересно. А молитвите? Постите в неядене на спагети ли се изразяват? Дай повече информация, моля




За да отговоря отчасти на въпроса ви, ще цитирам второто Аз Наистина По-скоро Ти Да Не от Отпуснатия Канон на Пастафаряните:

2. Аз Наистина По-скоро Ти Да Не използваш моето съществуване като средство да потискаш, подчиняваш, наказваш, изкормваш, и/или, ти си знаеш, да бъдеш лош към хората. Аз не изисквам да се жертваш и чистотата е за питейната вода, а не за хората.

По-пълен отговор ще гледам да дам в следващите ни беседи. Но и сега надявам се забелязвате разликата между Пастафарианството и всички останали остарели религии и се надявам скоро да ви видя в редиците ни.



Тема Re: Църквата на Летящото Спагетено Чудовищенови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано18.01.08 16:31



Уважаеми пророко на великото спагетено чудовище, във връзка с иконата, която си разпространил искам да те попитам от какво са тези кюфтета? И има ли вегетарианска версия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.