Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Emir_m]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.01.08 22:13



"Защото това е истината и единственото спасение за всички хора."

Защо? Ама по-накратко.



Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Emir_m]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано20.01.08 22:32



Всеки ден благодаря на Бога, че не съм се родила в ислямския свят! Благодаря, че съм част от свободния свят, благодаря, че съм свободна да решавам собствения си живот, да имам свободна воля, сила и енергия да следвам своя път и да се радвам на успехите си, да превъзмогвм трудности и неуспехи и в края ня деня, пак казвам: Благодаря ти Боже, че ми дал благодатта на свободата, да правя днес товя, което избрах да правя, за удоволствието да чувствам лъчите на слънцето върху кожата си, вятъра в косите си, отражението ми в стъклата на витрините, увазението, приятелсвото и обичта които давам и получавам. Благодаря ти за тези прости и естествени неща, от които толкова много хора по света са лишени!
А за разпространението на Ислямя вече ти отговорих, плодите се без да мислите . Котрацептиви, семейно планиране при вас няма.



Редактирано от jaime14 на 20.01.08 22:36.



Тема Re: ИСЛЯМнови [re: jaime14]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.01.08 22:38



"Котрачептиви, семеино планиране при вас няма"
Те и циганите са така





Тема Re: ИСЛЯМнови [re: agrimonia]  
Автор Emir_m (Muslim)
Публикувано20.01.08 22:54



Здравей agrimonia!

Ще се опитам да бъда много кратък и ясен.

След като Стария и Новия завет загубват своята божественост, поради факта че хората са се намесили в тези божествени книги, Аллах изпраща Корана като последно божествено послание и Мухаммед като последен пратеник за всички хора и джинове до Съдния ден.

Аллах в Свещения Коран казва така: "А който търси друга религия освен Исляма, тя не ще му се приеме и в отвъдния живот той е от губещите"

Мюсюлманите имат единственото задължение да съобщат това послание на хората, а те сами да направят своя избор.

В друго знамение се казва: "Няма принуждение в религията, отличисе вече истината от заблудата."



Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Emir_m]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано20.01.08 23:00



А, и още нещо, ти майка ли си ми, баща ли, или пък ти дължа пари, че се грижиш за моето спасение? Я си оправи кърпата на главата, че се е охлабила и чял кичур коса се показва. Ще рече някои. че съблазняваш с телесна растителност, а на тебе това ти е забранено, и колкото и малко прегрешение да ти се струва, че е /зло с тежест на прашинка/ ще доиде ден, в които ще го видиш и ще отговаряш за това зло дело!





Тема Re: ИСЛЯМнови [re: jaime14]  
Автор Emir_m (Muslim)
Публикувано20.01.08 23:01



Значи на теб ти е останало да направиш само още едно нещо:

“Ешхаду ал ла иляха иллаллах уа ашхаду анна мухаммадан абдуху уа расулюх.”

Свидетелствам, че няма друг бог освен Аллах и свидетелствам, че Мухаммед е Негов раб и пратеник.


Пред двама свидетели и след това да се изкъпеш така, че да не остане сухо място по тялото.

Планиране има, само че ние не се плашим от това как ще препитаваме децата си защото знаем много добре, че препитанието на всеки един от нас е отредено от Аллах!

А това което е ценно се вижда от всички!



Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Emir_m]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано20.01.08 23:18



Аууу, колко гнусно и извратено! Не е чудно, щом следвате извратеняка Мухамед!

Планиране има, само че ние не се плашим от това как ще препитаваме децата си защото знаем много добре, че препитанието на всеки един от нас е отредено от Аллах!
Ааааааааа, ясно, препитаването не е ваша работа, а на Алаха! За вас животинското плодене!



Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Emir_m]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.01.08 23:26



Щом "няма принуждение в религията", защо мюсюлманите тогава принуждават децата си да стават и те мюсюлмани? И не е ли забранено в някоя държава с шериатски закони мюсюлмани да сменят религиозната си принадлежност (присъдата за мюсюлманин, станал християнин, ако не се лъжа, поне в Афганистан, а може би и на други места, е смърт).



Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Emir_m]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано21.01.08 00:15



Ето как работи ислямската "мода".






Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Emir_m]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано21.01.08 00:40



Ето още за доброволността на исляма и модата! Ха, ха, ха!







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.